Ból brzucha po prawej stronie pod żebrami, osłabienie,ogólne problemy zdrowotne.

2 odpowiedzi
Kobieta 22 lata, waga:54, wzrost:171

Od dwóch lat mam problemy zdrowotne. Początkowo osłabienie, zła forma, anemia, spadek wagi( zbyt szybki, prawdopodobnie spowodowany złą zmianą diety z braku wiedzy, nadmierną ilością wysiłku fizycznego) Od tamtej pory nie mam okresu(ginekologicznie wszystko okej). Waga pomimo powrotu do normalnego, zdrowego jedzenia waha się.
Problemy z usytuowanym bólem pod żebrami z prawej strony, brak apetytu, problemy z wypróżnianiem, odbijanie, spuchnięty brzuch, niestrawnosc po jedzeniu, czasami biegunki skłoniły mnie do wizyty u gastrologa.
Wynik gastroskopii: Przełyk: Wypust bez zmian. Linia na granicy fałdów żołądkowych.
Żołądek: jeziorko żołądkowe obfite z domieszką żółci. W inwersji okolica podwypustkowa i sklepienie prawidłowe. Śluzówka w sklepieniu, okolicy podwypustkowej, trzony i okolicy żołądka bez uchwytnych zmian. W antrum sluzówka równomiernie granulowana i zaczerwieniona. Oddźwiernik, opuszka częsc zstępująca dwunastnicy bez zmian.
Test urazowy: pozytywny hist-pat: nie pobierano
Diagnoza: Gastroskopia rumieniowo-grudkowa.
Zostało włączone leczenie bakterii Helicobakter Pyroli na 10 dni.

Niestety dolegliwosci związane z bólem po prawej stronie żeber utrzymują się, występują te same objawy. Czasami dochodzą zawroty głowy, ból głowy, krew z nosa, ból prawej ręki i nogi, szczególnie przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych. Do tej pory brak okresu. Mam zaniżone leukocyty, wizyta u hematologa zakończona pozytywnie. Ze względu na brak miesiączki i okresowe spadki wagi hematolog zaleciła ponowne badanie tarczycy. Wczesniejsze, ponad rok temu, wyglądało następująco:
FT 3 - 2.95 ( 3.13-6.76 pmol/l)
FT4 - 12,73 (12.0-22.0)
TSH 2.09 mlU/l (0,27-4.20)

Miałam robione USG, RTG klatki piersiowej - wszystko w normie.

Dodam, że jestem osobą mającą duży wysiłek umysłowy( studiuję dwa kierunki, non stop się uczę), stosunkowo nerwową, aczkolwiek pozytywnie nastawioną do życia :)
Ból przeszkadza mi w życiu codziennym. Co to może być? Koleżanka miała podobne objawy przy celiaklii, ale jak wiadomo każdy z nas jest inny. Zależy mi na poradzie do jakiego specjalisty się udać, gdyż nie mam czasu chodzić od lekarza do lekarza. Z góry dziękuję za każdą z odpowiedzi. :)
Zdenerwuję Panią, najprawdopodobniej jest Pani chora, chorób odpowiadającym takim objawom jest kilka, obawiam się, że samo nie ustąpi i niestety będzie się nasilać. Celiakia to tylko jedna możliwość i jeszcze nie była badana - nikt nie pobrał biopsji jelitowych. Poszerzenie diagnostyki o kolonoskopię wydaje się być konieczne...i wiele innych. Nie da się powiedzieć czegoś z sensem na podstawie kilku zdać z wywiadu. Ale radziłbym zgłębić problem do efektu wykrycia przyczyny.

Dobry wieczór. Oczywiście należy wykluczyć celiakię. Warto spojrzeć też w kierunku chorób wątroby i dróg żółciowych. Myślę że pasożyty też wchodzą w rachubę. Nie wiem jakie badania zostały wykonane.