Będąc w ciąży mialam podwyższone TSH, brałam euthyrox 100 raz dziennie po tabletce. Po urodze iu dzi

Będąc w ciąży mialam podwyższone TSH, brałam euthyrox 100 raz dziennie po tabletce. Po urodze iu dziecka zaprzestałam leczenia. Niestety nie jestem w stanie zrobić teraz badań. Czy jest możliwe, że zaburzenie hormonu tarczycy nadal zostało? Mam bardzo wysuszoną skórę, swędzi mnie czesto dekolt, szyja czy nogi. Dodatkowo mam lekkie przebarwienia na twarzy. Z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź


Jest to możliwe, a tym bardziej prawdopodobne jeśli występują inne objawy niedoczynności tarczycy (np. senność, męczliwość, łatwe marznięcie, wypadanie włosów, skurcze mięśni i in.). Po porodzie najczęściej stosuje się mniejszą niż w ciąży dawkę L-tyroksyny (Euthyroxu).

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.