Bardzo martwię się o swoją córkę . Ma 18 lat. Jej wyniki w nauce pozostawią dużo do życzenia na świa

2 odpowiedzi
Bardzo martwię się o swoją córkę . Ma 18 lat. Jej wyniki w nauce pozostawią dużo do życzenia na świadectwie miała same 2.i 3. Jednak do problemów w nauce przezwyczaiłam się przez tyle lat. Chodzi do 3 klasy technikum. Najbardziej niepokoi mnie jej zachowanie w domu jest w porządku ale w szkole z tego co wiem od wychowczyni to jest nie normalne. Przerwy spędza pod klasą. Nie odzywa się do nikogo. Ma trudności w kontaktowania się z otoczeniem. Czy córkę mogli by przyjąć do młodzieżowego ośrodkami socjoterapii? Czy było by to dobre rozwiązanie?
Witam Panią,
To cenne, że wykazuje Pani zainteresowanie i troskę o swoją Córkę. W tej sytuacji wskazane by było początkowo dowiedzenie się, dlaczego istnieje różnica zachowania się Pani dziecka w szkole. Być może przeżywa trudności relacyjne, których nie potrafi sama rozwiązać.

Zachęcałabym Was do wspólnej rozmowy, pogłębienia tematu, przyczyny izolacji społecznej. Korzystnie mogła by wpłynąć także konsultacja z psychologiem, przy którym córka mogłaby się bezpiecznie "otworzyć" i spróbować popracować nad zmianą zachowań, jeżeli są one dla niej uciążliwe.

Pomysł z MOS-em, myślę że warto zachować, ale w pierwszej kolejności warto spróbować kontakt z psychologiem/ psychoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

To objawy, które mówią że córka jest nieszczęśliwa. Warto dać jej wsparcie i zapytać co potrzebuje. Tak po prostu po przyjacielsku. W pierwszej kolejności zachęcam do wzmocnienia komunikacji z nią. Dużo tu można jeszcze uratować. Ośrodki to ostateczność. Pozdrawiam Sonia Abramek
Sugeruję wizytę: Sesja psychologiczna - 369 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.