b. mocny wieloletni ból głowy, nerwica , bezsenność, depresja, myśli samobujcze

7 odpowiedzi
Witam ! :)
Piszę w sprawie psychoterapii/porady osobistej lub online. Od kilkunastu lat mam powazne problemy ze zdrowiem (głównie baardzo silne, czeste i długie bole całej głowy, nieustanny b. Silny ból czoła, skroni, bezsennośc, nerwica, depresja, ból karku , ciągłe napięcie, myśli samobujcze, niemożliwość odstresowania się, b. niska odpornosc) i finansami (od lat nie moge znaleźć stałej pracy, tylko na krótko (max. Kilka/naście miesięcy) czy dorywcze , nie dam rady odłożyć zbyt dużo ), czy znajdę tutaj osobę, która pomaga w takich sytuacjach ? Z góry dzięki, pozdrowienia, Łukasz l.30 :)
Witam. Jesli skorzyta Pan z portalu znanylekarz i umówi się w ten sposób na wizytę napewno uzyska Pan pomoc.Serdecznie zapraszam! Pozdrawiam.

Powinieneś przeprowadzić szeroką diagnostykę, najlepiej w tej kolejności: neurolog, psychiatra, psycholog. W Krakowie możesz znaleźć tych specjalistów, a jeśli jesteś ubezpieczony, to NFZ sfinansuje porady neurologa, lekarza psychiatry, diagnozę psychologiczną i ewentualne sesje psychoterapeutyczne.
Dzień dobry. Myślę, że może Pan zgłosić się do dowolnego psychologa lub psychoterapeuty. Jeśli nie ma Pan stałej pracy i terapia prywatna nie byłaby możliwa, to może Pan spróbować umówić się na NFZ - niestety trzeba trochę poczekać na termin. Pozdrawiam, Natalia Słowik
Wymienia Pan różne grupy problemów. Możliwe, że do rozwiązania części z nich wskazana byłaby wizyta u lekarza specjalisty (np. neurologa, w przypadku dalszej diagnostyki przewlekłego bólu głowy). Bardzo prawdopodobne jednak, że objawy te mają podłoże emocjonalne. Czas ich trwania sugeruje też, że mogą być one na tyle utrwalone, że potrzeba więcej czasu, aby je zrozumieć i zniwelować w procesie psychoterapii. Porada online może Pana nakierować na potencjalne ścieżki postępowania, nie rozwiąże niestety opisywanych przez Pana symptomów, bo to wymaga czasu. Przede wszystkim uznać należy, że w znaczący sposób te objawy pogarszają jakość Pana życia, a nawet stanowią dla niego zagrożenie (myśli samobójcze). Sugeruję Panu zgłoszenie się do psychologa/psychoterapeuty, ewentualne rozważenie wizyty u lekarza, celem wykonania badań wykluczających somatyczne (związane z ciałem) przyczyny np. bólu głowy.
Witam. Dolegliwości opisane przez Pana mogą wskazywać na problemy natury psychicznej. Objawy są charakterystyczne dla wielu dolegliwości . Natomiast warto też upewnić się czy nie ma tutaj innego podłoża. Niepokojące są myśli samobójcze i zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty, psychologa. Być może dla pewności i bezpieczeństwa potrzebna by była też konsultacja u lekarza psychiatry. Chodzi o to, aby na początku dobrze zdiagnozować z czym mamy do czynienia. Tym bardziej, że te objawy występują już bardzo długo. Z pewnością indywidualne spotkanie pomogłoby w ustaleniu jakiegoś konkretnego planu działania, aby Panu pomóc.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jestem z Warszawy, więc nie pomogę, ale gdyby Pan był w okolicach - zapraszam na konsultację. Powodzenia
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W Krakowie znajdzie Pan bardzo dobrych specjalistów. Proponuję udać się na konsultację, by uzyskać zlecenie na psychoterapię refundowaną przez NFZ. Zlecenie wydaje lekarz psychiatra. Porada on line nie będzie w tym wypadku skuteczna, rozumiem, że ma Pan różne opory, by zwrócić się o pomoc, ale jest szansa, że psychoterapia pomoże uporać się z tym dużym stresem. Pierwszy krok ma Pan za sobą. Powodzenia