Mam 28 lat, jestem kobietą. Od 1,5 roku mam problemy zdrowotne - ból i zawroty głowy, ucisk i sztywn

2 odpowiedzi
Mam 28 lat, jestem kobietą. Od 1,5 roku mam problemy zdrowotne - ból i zawroty głowy, ucisk i sztywnienie kręgosłupa szyjnego w okolicach c1-c2. Wykonałam wiele badań laryngologicznych, kardiologicznych, hormonalnych i neurologicznych (m.in MR głowy) - są prawidłowe. Ucisk i sztywnienie nasilają się bardzo po pochylaniu głowy do przodu np. podczas pisania. Mija kilka chwil od nawet 20-30 min. pochylania głowy i zaczynam czuć coraz większy ucisk w okolicy mięśni podpotylicznych, potylicy a nawet żuchwy, sztywnienie, pojawiają się zawroty (takie uczucie bujania) i to może trwać nawet do następnego dnia. Podobnie jest po dźwiganiu lub bieganiu. Czasami rano budzę się z bólem i zawrotami mimo że śpię we właściwej pozycji na odpowiedniej poduszce. Zdarzają mi się ataki trwające kilka godzin gdy nie mogę pochylić ani odchylić głowy bo odczuwam wirowe silne zawroty (łagodne położeniowe zawroty zostały wykluczone przez laryngologa). Nie mam dretwienia kończyn. Wykonałam rezonans kręgosłupa szyjnego - zniesiona lordoza, niewielkie zmiany uwodnienia krążka w c2, nic więcej. Od dziecka mam niewielką skoliozę lędźwiową. Doppler szyjny prawidłowy. Nie wiem, co zrobić. Przez te objawy czuję się jak osoba niepełnosprawna - nie mogę funkcjonować. Co może być przyczyną? Mięśnie? Nikt nie chce uwierzyć, że ten ucisk i sztywnienie oraz zawroty są naprawdę bardzo silne. Byłam kilka razy na terapii manualnej- ale po niej zawroty były 2x silniejsze, zrezygnowałam. Skąd takie pogorszenie po fizjoterapii? Czy fizjoterapia może mi pomóc? Bardzo proszę o radę.
Czy można skontaktować się z tą osobą ponieważ mam to samo i chciałabym się dowiedzieć co pomogło?
Czasami terapia manipulacyjna nie jest skuteczna. Proszę poszukać łagodniejszej metody przykładowo metody Mulligana. Warto również spróbować terapii miednicy-czasami problem jest dużo dużo niżej.

Po terapiach zwłaszcza wysoko na odc. szyjny, może Pani czuć pogorszenie tzw. efekt walca. Ale z biegiem czasu powinno być lepiej. Może terapia była niedostosowana fo Pani problemu i obecnego stanu zdrowia. Ale z tego co Pani opisuje to zdecydowanie dla mnie problem leży po stronie mięśniowej. Z jednej strony dobrze, bo z mięśniami można zrobić wszystko. Może dodatkowo dochodzi źle ustawienie szyi/głowy? Prosze dalej szukać pomocy w tym kierunku, może u kogoś innego. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.