Aparat ordodontyczny w ciąży

7 odpowiedzi
Witam,czy mozliwe jest zalożenie aparatu ortodendycznego na 1łuk zębów dolnych z 1zdjęciem rtg?Obecnie jestem w ciazy dlatego wykonywanie zdjęc odpada,a bardzo bym chciala wykorzystać ten czas i wyprostować ząbki.Górne zęby są ładne i proste,na dole mam cofniętą jedynke względem lini innych zębów,nie posiadam też 6stki dolnej.Czy obeszło by się bez ekstrakcij zębów i czy jest możliwe zalozenie tylko 1łuku z 1zdjeciem rtg?
Myślę , że na to pytanie już odpowiadałem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o umówienie wizyty w gabinecie na Zbożowej 9

Jest taka możliwość :) Zapraszam
Szanowna Pani,
można zakładać aparat ortodontyczny w ciąży. Natomiast tylko na podstawie opisu nie można stwierdzić czy zdjęcie wykonane wcześniej będzie wystarczające do zaplanowania leczenia. Bez badania pacjenta nie można również stwierdzić, jakiego typu aparatu wymaga wyleczenie danej wady. Tylko w bardzo nielicznych przypadkach można leczyć tylko w jednym łuku (to znaczy tylko dolne lub tylko górne zęby). Tak samo nie można bez badania odpowiedzieć na pytanie, czy można leczyć bez usuwania zębów.
Teoretycznie przy korzystnym położeniu dolnego łuku względem górnego;odpowiedniej wielkości nagryzu poziomego i pionowego ,niewielkiego braku miejsca dla cofniętej jedynki -tak.Wszystko jest sprawą indywidualną-czasami najpierw trzeba zmienić ustawienie zębów górnych;wychylić je aby dolne zęby miały więcej miejsca i mogły ustawić się na większym obwodzie,czasami wskazana jest redukcja szkliwa siekaczy aby zyskać miejsce.Trzeba pamiętać że w ciąży dziąsła mogą mieć dużą skłonność do stanów zapalnych,wymioty mogą być powodem do odwapnień szkliwa.To trzeba brać pod uwagę przy decyzji o leczeniu.Trzeba udać się do ortodonty.
Witam.
Nie wiem jakie zdjęcie rtg Pani posiada. Leczenie planuje się na podstawie zdjęcia rtg panoramicznego oraz bocznego, modeli diagnostycznych. Nie widząc pacjenta nie można określić czy wystarczy leczenie 1 aparatem i czy uniknie się ekstrakcji.
Pozdrawiam
Witam,
jeśli nie zależy Pani na korekcie wady zgryzu lecz jedynie na poprawie estetyki uśmiechu, założenie aparatu na jeden łuk jest możliwe. Co do konieczności ekstrakcji, ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić bez Pani obecności. Zapraszam na konsultację, bardzo chętnie odpowiem na wszystkie Pani pytania.
Proponuję konsultację ortodontyczną. Bez dokładnej diagnozy trudno mi zajać jednoznaczne stanowisko.Pozdrawiam . F.Szarek