9 lat temu poprzez wypadek a mianowicie przebicie dłoni sporym kawałkiem szkła przerwałem ścięgno pr

1 odpowiedzi
9 lat temu poprzez wypadek a mianowicie przebicie dłoni sporym kawałkiem szkła przerwałem ścięgno prawego kciuka. Lekarz po stwierdzeniu uszkodzenia tego ściegna w postaci nacięcia nie przecięcia zaszył mi rane zostawiając w środku odłamki szkła. Po 2-3 miesiecznej przerwie w oczekiwaniu na wizyte kontrolną stwierdzono ze ścięgno jest przecięte całkowicie mimo zapewnień że po tym okresie ścięgno się zrośnie. Zaplanowano dla mnie operacje zszycia tego ścięgna podczas której wyciągnięto mi (z wielkim niedowierzaniem) resztę odłamków szkła. po pół rocznych rehabilitacjach (fizykoterapia, laseroterapia, hydroterapia i ćwiczenia domowe) uzyskałem efekt zginania sie kciuka może w 15% tego jak powinien działać dodatkowo przy próbie silniejszego zgiecia kciuka odczuwam ogromny dyskomfort i lekki ból w postaci takiego naciągania i kłucia w miejscu rozcięcia . Nie zgodziłem się na ponowną operację z rąk tych lekarzy co za skutkowało 9 letnim stażem z tą wadą. Moje pytanie brzmi czy ponowna operacja z rąk kogoś kto mógłby zapewnić mi jej powodzenie jest w ogóle możliwa? Jak droga ? I jeśli możliwa to czy możliwe jest również zwiększenie działania tego kciuka do chociaż 90%?
Szanowny Panie,
Pański problem jest złożony. Po pierwsze: trzeba ustalić, czy uszkodzeniu uległo tylko jedno ścięgno i czy ścięgna zostały zszyte lub zrekonstruowane (teoretycznie powinien Pan mieć takie informacje w wypisie ze szpitala). Po drugie: jakie było wskazanie do reoperacji? Po trzecie: czas, który działa na Pańską niekorzyść. 9 lat to bardzo dużo czasu do utrwalenia się przykurczy. Dodatkowo mięśnie, które nie pracują w pełnym zakresie (być może z uszkodzonym ścięgnem) będą potrzebowały długiej rehabilitacji żeby odbudować swoją siłę. Z drugiej strony żyjemy w czasach, gdzie przeszczepia się organy, stosuje terapie genowe, wszczepia stymulatory do mózgu pacjenta... Proszę nie tracić nadziei i szukać w pierwszej kolejności ortopedy (chirurgia ręki), który oceni stan Pańskiego kciuka, a następnie wypowie się o możliwościach dalszego leczenia.
Życzę powrotu do pełnej sprawności,
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Patryk Hamerlik

Patryk Hamerlik

Fizjoterapeuta

Sosnowiec

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Fizjoterapeuta

Konstancin-Jeziorna

Ireneusz Jurczak

Ireneusz Jurczak

Fizjoterapeuta

Łódź

Michał Kropiewnicki

Michał Kropiewnicki

Fizjoterapeuta

Marki

Kamil Lewkowicz

Kamil Lewkowicz

Fizjoterapeuta

Warszawa

Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski

Fizjoterapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 50 pytań dotyczących usługi: uszkodzenia ścięgien
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.