6 latek bóle głowy i krwawienia z nosa

3 odpowiedzi
Mam 6 letniego syna. Jest dzieckiem zdrowym, trochę z alergią mieliśmy problemów i z przerośniętym 3. migdałem, ale na chwilę obecną jest wszystko dobrze. Od pewnego czasu syna pobolewa głowa, idzie wtedy spać. Zdarzają się też krwawienia z nosa, które wcześniej były kojarzone ze sprayami do nosa w związku z w/w alergią. Obecnie nie stosujemy żadnych leków a krwawienia nadal się zdarzają, nie występują często (raz na miesiąc lub dwa), ale są dość silne i na pewno nie są wynikiem zadrapania czy kataru. Pediatra zaleciła morfologie krwi i poziom żelaza (syn z natury jest bardzo blady), ale wyniki miał świetne i na tym pozostało. Czy powinnam szukać dalej przyczyny bólu głowy i krwawień z nosa, jeżeli tak, to do jakiego specjalisty się udać?
do laryngologa i neuroloa, pozdrawiam

proponuję udać się do laryngologa i neurologa dziecięcego, wskazane jest również okresowe zmierzenie ciśnienia tętniczego, jeśli ciśnienie tętnicze jest wysokie wtedy musi być również skonsultowany przez kardiologa dziecięcego
Jeśli chłopczyk ma takie intensywne krwawienia z nosa nalezy udac się do laryngologa, gdyż czasami konieczny jest np. zabieg-kogulacja splotu kisselbacha. Doraźnie mozna stoswać Emofix,Rinopanteine do nosa.