15 latni kocurek zawsze pogodny, b.towarzyski, w ciągłym centrum uwagi, stracił nagle apetyt i zaszy

4 odpowiedzi
15 latni kocurek zawsze pogodny, b.towarzyski, w ciągłym centrum uwagi, stracił nagle apetyt i zaszywa się w samotności od kilku dni. Nie widać żeby cierpiał, pomruczy wciąż gdy głaskany, ale widoczny jest smutek i kolosalna zmiana w zachowaniu. Czy te dziwne wyobcowanie może oznaczać umieranie? Kot był zawsze w świetnej formie i nigdy nie chorował, budził domowników na puszkę o stałej porze, witał po powrocie z pracy, siedział przy stole z gośćmi gdy gwarno i zawsze był obecny gdy coś się działo. Teraz zaszywa się samotnie w pokoju co rodzi w nas obawy. Proszę o informację z doświadczonego punktu widzenia.Dziękuję z góry
Dzień dobry,

Umieranie to proces ciągły. Z objawów które Pani opisuje wnioskuję że zdecydowaniu kotu coś dolega, udałbym się z nim do lekarza na w celu wykonania podstawowych badań - badania krwi, moczu oraz USG jamy brzusznej. Należy mu się gruntowny "przegląd" po tylu latach życia.

Coś mu dolega.
Proponuję pójść do lecznicy weterynaryjnej, zrobić badanie krwi, ogólne badanie moczu, USG jamy brzusznej i serca.
My, ludzie, najczęściej nie rozpoznajemy bólu u kota. A on może cierpieć i nie skarżyć się.
Koniecznie proszę udać się do weterynarza.
Uwazam tak samo jak poprzecznicy należy pilnie udać się do lecznicy
Badanie kliniczne połączone z badaniami dodatkowymi może pomóc postawić diagnozę i z opisu zachowania kota wynika, że takie postępowanie jest niezbędne. Niezbędne wydaje się przede wszystkim badanie krwi.