Pytania pacjentów (374)
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niedoczynność tarczycy do leczenia
-
Czy wynik badania USG jest podstawą do wykonania biopsji?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-jak najbardziej TAK
-
O czym może świadczyć wysoki poziom TSH w badaniu tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
konieczne powtórzenie wyników.
-
Prośba o interpretację wyników tarczycy.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
do obserwacji
-
Jaka jest interpretacja wyników badań tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyniki i tarczyca do obserwacji.
-
Czy te wyniki są dobre dla kobiety starającej się o dziecko?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Subkliniczna niedoczynność tarczycy do przyjmowania małych dawek tyroksyny.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-metoda jak najbardziej polecana w Pani sytuacji .
-
Jaka jest interpretacja wyników badania tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sugeruję niedoczynność tarczycy do leczenia.
-
TSH - badanie przed czy po wizycie u endokrynologa?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-przede wszystkim najpierw wizyta lekarska i badanie podstawowe , a dopiero później badania dodatkowe wynikające z badania lekarskiego.
-
Jaka jest interpretacja wyników badań tarczycy noworodka?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przykro mi , ale nie zajmuję się leczeniem noworodków.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-jeśli planuje Pani ciążę to przy takich wynikach funkcji tarczycy powinna Pani przyjmować codziennie małą dawkę tyroksyny.Pozdrawiam
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przede wszystkim najpierw badanie lekarskie , a dopiero później badania dodatkowe wg zalecenia lekarza.
-
Jaka jest interpretacja badań? Czy to insulinoodporność?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę myśleć bardziej o stanie przedcukrzycowym niż insulinooporności.Proszę udać sie do diabetologa.Pozdrawiam.
-
Prośba o pomoc w interpretacji wyników TSH oraz FT4.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-radzę wykonać krzywą cukrową pełną wraz z oznaczeniami poziomu insuliny w surowicy krwi w tych samych punktach czasowych co glukoza.
-
Problem z siarczanem dehydroepiandrosteronu.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-radzę zgłosić się do endokrynologa internisty i leczyć ten stan, a nie u ginekologa nie mającego chyba zbyt dużej wiedzy o tym Pani zaburzeniu. Rak nadnerczy raczej przy tych wynikach nie… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba Panią dalej diagnozować wykonując odpowiednie badania i zastosować wtedy odpowiednie leki-jednak gabinet ginekologiczny nie jest najlepszym adresem.Proszę poszukać endokrynologa zajmującego… Więcej
-
Czym się różni choroba Hashimoto od zwykłej niedoczynności?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Choroby Hashimoto nie rozpoznaje się badaniem USG. Jest to choroba z autoagresji i w crazie jej podejrzenia należy wykonać badania przeciwciał p-tarczycowych, a rzeczywiście leczy się ja tak jak… Więcej
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-jeśli obecnie planuje Pani ciążę to już w tej chwili powinna Pani stale brać euthyrox w dawce co najmniej 37.5mcg/dobę.Czekanie kilka miesięcy jest nierozważne.
Przyczyną tzw 'skoku… Więcej
-
Rozwinięte problemy z tarczycą. Prośba o pomoc.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-zgłaszanych problemów nie wiązałbym z ch.tarczycy, tym bardziej przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych tarczycy.Nie podała pani swojego wieku.Objawy takie jakie Pani zgłasza mogą… Więcej
-
Czy wyniki wskazują na chorobę tarczycy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam-podwyższony wynik anty-TG wskazuje na zaburzenia z autoagresji skierowane przeciwko tarczycy, ale trudno wiązać Pani dolegliwości z ch.tarczycy..Radzę wykonać test tolerancji glukozy razem… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…