Pytania pacjentów (15)
-
Miałam usuwana górna 6 po prawej stronie, w piątek (7 września ) założyli mi szwy i coś do zębodołu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To "spiczaste coś" w okolicy usuniętego zęba to prawdopodobnie jest brzeg kostny zębodołu, który z czasem się samoistnie się zaokrągli. Jeżeli nie ma innych niepokojących objawów, to… Więcej
-
Stomatologa proszę o pomoc w interpretacji rtg zebow chodzi o górną lewą piątkę która była rok temu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W przypadku wątpliwości sugerowałbym wizytę u dentysty, który podejmie decyzję o wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Jeżeli zmiana wymagać będzie interwencji, na tym etapie możliwe powinno być wykonanie… Więcej
-
Witam, 5 dni temu miałem wyrywaną górna 6. Ząb mnie nie bolał, ale krwawił przez dwa dni więc zgłosi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę się nie martwić, opisany obraz gojenia można spokojnie uznać za prawidłowy. Jeżeli nie występują objawy ogólne jak gorączka czy złe samopoczucie nie jest konieczna wizyta kontrolna.
-
Mam wniewielkie ubytki w szkliwie, które jeszcze nie nadają się do leczenia, ale sprawiają mi duży b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Polecam zabiegi laserowego znoszenia nadwrażliwości. W mojej klinice obserwujemy bardzo dobre efekty działania lasera diodowego na zęby z nadwrażliwością.
-
Witam, za kilka dni wylatuję do Ameryki Południowej. Na ostatniej wizycie u stomatologa okazało s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdecydowanie odradzam lecieć w tak daleką podróż z takim problemem, antybiotyk będzie konieczny, ale niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Radzę jak najszybciej usunąć korzeń będący źródłem… Więcej
-
Czy lekki posmak krwi w ustach, mała opuchlizna i boląca 7 jest czymś normalnym na 4 dni po wyrwaniu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po zabiegu usunięcia ósemki opisane objawy mogą utrzymywać się do ok. 7 dni po zabiegu.
-
Czy silny ból zęba spowodowany wyrzynajaca się ósemka może powodować silny ból głowy?
Czy silny ból zęba spowodowany wyrzynajaca się ósemka może powodować silny ból głowy?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, ból spowodowany przez wyrzynający się ząb może promieniować do głowy, najczęściej do okolicy skroni lub potylicy.
-
Witam, od piątku boli mnie strasznie ząb ósemka. Byłam w niedzielę na pogotowiu dostałam antybiotyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdecydowanie doradzam rozważyć jak najszybsze usunięcie zęba, gdyż samo przyjmowanie antybiotyku nie jest rozwiązaniem tego problemu.
-
Witam od 2 dni odczuwam bardzo silny ból zęba 6 który był już 3 razy leczony kanalowo kilka miesięcy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Uważam, że zwłoka w usunięciu zęba jest niepotrzebna. Radzę jak najszybciej usunąć ząb będący przyczyną infekcji. Nowoczesne znieczulenia w pełni znoszą ból podczas zabiegu i działają ze 100% skutecznością… Więcej
-
Witam serdecznie, doskwiera mi ból zęba. Byłam pewna, że to wyrzynająca się ósemka ale teraz boli mn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie jeden z zębów będzie do leczenia kanałowego, objawy bólowe z powodu zapalenia miazgi lub zgorzeli zębowej mogą promieniować na sąsiednie zęby w łuku. Byłoby wskazane, aby na wizycie… Więcej
-
Dzień dobry, jestem kilka dni po ekstrakcji górnej siódemki i z dziąsła od strony polika wyrósł ja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie jest to fragment luźnej blaszki kostnej, czyli niewielki kawałek kości tworzącej ścianę zębodołu usuniętego zęba, który się odłamał od reszty kości. Po ekstrakcji czasami takie małe… Więcej
-
Dzien dobry czy trzecia doba po usunięciu ósemki ( zęba ) pulsujący delikatny ból jest normalny?
Dzien dobry czy trzecia doba po usunięciu ósemki ( zęba ) pulsujący delikatny ból jest normalny?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, to normalne, 3-5 dni jest to okres, w którym takie dolegliwości mają prawo występować.
-
Witam. Dwa dni temu miała ekstrakcję górnej ósemki. Niepokoi mnie fakt, że w zębodole nie postał skr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry! Skrzep nie zawsze musi wystawać z zębodołu i być widoczny. Dlatego jeżeli nie ma objawów silnej miejscowej infekcji (ból, zaczerwienienie, opuchliza, ropna wydzielina) to proszę się… Więcej
-
Ekstrakcja ósemki. Ekstrakcja była 3 tygodnie temu, bardzo szybko minął ból po wyrwaniu, kilka dni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Z opisu wynika, ze może to być wolny odłamek kości, tworzącej brzeg zębodołu po usunięciu zęba. Zdarza się, że nawet kilka tygodni od ekstrakcji mały odłamek kości obumiera i wydziela się przez… Więcej
-
Czy jeśli mam na górnej szczęce tylko po dwa.korzenie z jednej strony i z drugiej trzy to mogę mieć
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Obawiam się, że tak niskiej jakości filary najprawdopodobniej nie posłużą do podparcia tak rozległej protezy bezklamrowej. Wszystko tak naprawdę zależy od RTG i badania warunków w jamie ustnej.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…