Pytania pacjentów (858)
-
Dzień dobry. Mam zdiagnozowane złamanie palucha u nogi (założoną gipsową longesę), niestety martwię
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Można stosować arnikę. Bąbel lepiej ewakuować, a można też zapytać lekarza o nieco mniejsze unieruchomienie. Gips nie jest zawsze konieczny.
-
Witam. Miesiąc temu miałam artroskopię kolana z powodu przerostu ciała Hoffy, która powstała w wynik
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W miejscu "pomyślnie usuniętej tkanki" jest teraz mało elastyczna blizna, która wymaga niekiedy dość długiego czasu, aby uzyskać elastyczność, co pozwoli na powrót dobrego zakresu ruchów.…
-
Witam, czy można prosić o inf co oznacza po miesięcznym skręceniu stawu skokowego diagnoza Obrzęk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To nie jest diagnoza. Obrzęk jest jednym z objawów i nie świadczy o uszkodzeniach. Zwykle po tym czasie od urazu jeszcze występuje.
-
Dzień dobry. Kilka dni po założeniu łuski gipsowej z powodu złamania kości śródstopia pojawił się bó
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle łuska gipsowa jest nieoptymalnym i nieostatecznym unieruchomieniem. Jeśli z jakiegoś powodu dotychczasowe unieruchomienie sprawia ból, to konieczne jest skonsultowanie się u lekarza i ewentualna… Więcej
-
Czy (operacja )rekonstrukcja więzadła acl jest potrzebna czy może obejść się bez zabiegu ?
Czy (operacja )rekonstrukcja więzadła acl jest potrzebna czy może obejść się bez zabiegu ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego można w niektórych przypadkach leczyć nieoperacyjnie. Zależy to od wielu czynników, jak wiek, aktywność sportowa, stopień uszkodzenia, obecność niestabilności… Więcej
-
Witam, mam Wieloodłamowe złamanie kości śródstopia I bez przemieszczenia. Złamanie podstawy podeszwo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
PO 6 tygodniach można zwykle rozpocząć obciążanie, zaczynając od częściowego obciążania i stopniowo je zwiększać. Zwykle dojście do pełnego obciążania trwa kilka tygodni (przy tego typu złamaniach).… Więcej
-
Witam . Trzy lata temu miałam artroskopię i usunięcie częściowe łakotki . Od miesiąca jest ból kolan
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To zależy od wieku i kilku innych czynników, ale jeśli zwężenie jest całkowite, to nie ma tam chrząstki stawowej. W takich przypadkach zwykle kwalifikujemy do endoprotezoplastyki. proszę pamiętać… Więcej
-
dzień dobry jeżeli mam cechy uszkodzenia obrabka barku prawej ręki przednio dolne i ograniczenia ruc
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko wskazuje na to, że jednak bark nie wróci sam do normy i wskazane jest leczenie operacyjne.
-
Jestem po złamaniu zgnieceniowym kłykcia bocznego i uszk. W konsekwencji uszkodzenie stawie kolanowy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Przemieszczenie jest nieduże, więc jest duża szansa na dobrą funkcję kolana, zmiany zwyrodnieniowe mogą się rozwijać nieco szybciej, dlatego warto utrzymywać prawidłową masę ciała i dobrą funkcję… Więcej
-
Dzień dobry, 9 dni temu miałem wykonywaną artroskopie kolana oraz usunięcie ganglionu stawu kolanow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Obrzęk kolana często się zdarza po artroskopiach. Jeśli związany jest z dużym bólem i ograniczeniem ruchu, to wymaga niekiedy nakłucia stawu i ewakuacji krwiaka.
-
Dzień dobry, 4 tygodnie temu złamałam V kość śródstopia. Przez pierwszy tydzień nosiłam szynę gips
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeśli noga w opatrunku gipsowym boli, to należy go przynajmniej zmienić, kontrolując stan stopy. Złamania śródstopia nie leczy się wyłącznie w gipsie. W większości przypadków można leczyć w ortezie.…
-
Jestem ponad rok po artroskopii kolana "całkowity acl oraz łekotka" przeszedłem rehabilitację leki b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trzeba udać się do lekarza operującego w celu kontroli, a dodatkowo wykonać rezonans magnetyczny kolana.
-
Dzień dobry, końcem marca uległam wypadkowi na nartach w skutek czego złamałam kłykieć i konieczne b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W tego typu dużych uszkodzeniach wiele tkanek może być źródłem objawów. Zwykle są to zrosty. Uszkodzenie drugiej łąkotki po operacji jest mało prawdopodobne. Tak czy inaczej konieczna jest tu konsultacja… Więcej
-
Kilka miesięcy temu doznałem urazu stożka rotatorów wraz z zerwaniem mięśnia długiego bicepsa. Lekar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Mięsień dwugłowy czyli biceps ma dwa przyczepy "na górze" i z jednym są często problemy, więc nie zawsze go naprawiamy, a jak naprawiamy to i tak mocujemy go w innym miejscu. Można normalnie… Więcej
-
Witam zlałem nasade bliżej piszczeli a dokładniej, Wieloodłamowe złamanie kłykcia bocznego piszczeli
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zwykle jest to możliwe
-
Czy w przypadku chondromalacji kolana 3 i 4 -tego stopnia (chrząstki stawowe przedziału przyśrodkowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Kwas hialuronowy przynosi pewną poprawę, ale nie leczy uszkodzeń chrząstki.
-
Witam. Kilka miesięcy temu poszłam do ortopedy z bólem kolana. Po czasie i wielu zabiegach na fizyko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
MOże podejrzewać, ale nie można rozpoznać uszkodzeń chrząstki bez badań obrazowych.
-
Witam, miałem ostatnio wybity bark. Jest już nastawiony, a pomimo tego wygląda na to że kość nadal w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie to "wybicie" to było zwichnięcie stawu barkowo-obojczykowego i obojczyk przemieścił się ku górze. Raczej już nie wróci na dół, ale tez może nie dawać innych objawów.
-
Czy wykonuje się osteotomie kości udowej i piszczeli jednej nogi podczas 1 zabiegu? Schorzenie: po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, w niektórych przypadkach wykonuje się jednoczesną osteotomią kości udowej i piszczelowej
-
Dzień dobry! Mam endoprotezę lewego kolana (2023) i endoprotezę prawego biodra(2009). Muszę się zde
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Endoprotezoplastyka niesie ze sobą wiele zagrożeń, o których na pewno już Pani wiadomo, ale akurat ćwiczenia kolana na szynie cpm nie stanowią zagrożenia dla protezy stawu biodrowego. Oszczędzanie… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…