Pytania pacjentów (887)
-
Witam, mam 23 lata i od ponad 4 miesiecy mam problem z mętami w ciele szklistym. Widze jedną kropecz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zmętnienia w ciele szklistym są normalnym procesem- większość ludzi w każdym wieku je ma i nie są powodem do niepokoju. Jeżeli po 2 miesiącach terapii Vitroftem nie ma żadnej poprawy to znaczy… Więcej
-
CZy stosowanie okularów ajurwedskich jest bezpieczne?? Nie powoduje żadnych skutków ubocznych???
CZy stosowanie okularów ajurwedskich jest bezpieczne?? Nie powoduje żadnych skutków ubocznych???
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie powoduje skutków ubocznych, natomiast podczas używania bardzo silnie zawęża pole widzenia i z tego powodu nie wolna wykonywać w nich czynności wymagających normalnego pola (takie jak prowadzenie… Więcej
-
Witam Otrzymałam od okulisty na tzw. męty w oku krople Vitreolent . Po kilku dniach stosowania poja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie jest to typowe działanie ww kropli. Dodatkowo lek ten jest nie zalecany przy chorobach tarczycy.
-
Dzień dobry. Mam 35 lat. Ostatnio zauważyłam pogorszenie widzenia, szczególnie przy czytaniu i podcz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Powyższy wynik tak naprawdę nic nie mówi. Jeżeli odczuwa Pani pogorszenie widzenia to zdecydowanie zalecałbym udanie się na konsultacje okulistyczną gdzie zostaną zdiagnozowane przyczyny obecnego… Więcej
-
Gdzie leczyć diplopie?podwójne widzenie po Graves basedow(orbitopatia)?
Gdzie leczyć diplopie?podwójne widzenie po Graves basedow(orbitopatia)?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Leczeniem orbitopatii tarczycowych zazwyczaj zajmują się poradnie zezowe (lub wyspecjalizowane poradnie orbitopatii tarczycowych) w porozumieniu z endokrynologami i chirurgami szczękowo-twarzowymi/laryngologami.… Więcej
-
Witam, czy przy ciśnieniu 22-24 czasami spada do 20 powinnam brac softacort? Lekarz przepisał na pod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Softacort teoretycznie może nieco podwyższać ciśnienie w oczach, ale jeżeli po włączonej terapii nie było zwyżki to znaczy że jest bezpieczny. Co do leczenie jaskry/nadciśnienia ocznego bez wyników… Więcej
-
Czy CRS, zwyrodnienie plamki żółtej i bieguna tylnego (problemy pojawiły się w ciąży) są wskazaniem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wszystko zależy od zmian w badaniach dodatkowych- jeżeli w plamce jest obecna błona neuwaskularna to zwiększone jest ryzyko krwawienia w okolice plamki. Jeżeli CSR nie jest powikłany to sam nie… Więcej
-
Dzień Dobry! Mam uszkodzony nerw VI od 4 miesięcy. Zdiagnozowano i wykonana embolizacja przetoki szy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wykonania wizyty. Jeżeli zaburzenia przewodzenia są stabilne to powinno być możliwe skorygowanie dwojenia na wprost za pomocą okularów.
-
Witam serdecznie. Od urodzenia mam wadę w lewym oku +2,25 a drugie oko jest zdrowe. Mam 35 lat i z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Odpowiedź na to pytanie zależy od wyników badań które przeprowadza się na tradycyjnej wizycie konsultacyjnej. Najczęściej w takich przypadkach jedno oko "przejmuje" obowiązki drugiego… Więcej
-
Witam. Czy przy astygmatyzmie - 3,5 możliwe jest używanie miękkich szkieł kontaktowych dla astygmat
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Możliwość zawsze istnieje, natomiast trudno powiedzieć czy korekcja będzie dobra- to zależy głównie od powierzchni gałki ocznej i osi astygmatyzmu. W części z wad korekcja soczewkami miękkimi niestety… Więcej
-
Mam czerwone oko, powiększone żyłki, w oku cały czas mam łzy (zaburza mi to swobodne widzenie, częst
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisane objawy najbardziej pasują do alergii- zalecałbym na początek krople antyalergiczne dostępne bez recepty (np Allergo-Comod). W razie braku efektu po kilku dniach należałoby zgłosić się na… Więcej
-
Witam, Jestem po zlamaniu kosci jarzmowo-szczekowej. Stracilem czucie na odcinku prawa warga, nos
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na podstawie samych informacji napisanych powyżej trudno odpowiedzieć na to pytanie. Dodatkowo najistotniejsze pytanie to to czy przed wypadkiem potrafił Pan zamknąć jedno oko bez drugiego- dużo… Więcej
-
Witam, 2,5 tygodnie temu zlamalem kosc jarzmowa i oczodolu. 2 tygodnie temu bylem operowany. Dzis
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wytrzesz po złamaniu jest jednym z typowych objawów. Jeżeli jest taki sam od samego początku to nie należy się nim bardzo przejmować. Natomiast jeżeli jest to coś co pojawiło się dopiero dzisiaj… Więcej
-
Proszę o interpretację wyników Vod= 1,0 cc -1,75/-1,25ax140 Tod=palp n; Vos=1,0 cc -0,5Dsph Tos=pal
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oko prawe: pełna ostrość wzroku przy korekcji -1,75D sferycznej i -1,25D cylindrycznej w osi 140, ciśnienie palpacyjnie w normie
Oko lewe: pełna ostrość wzroku przy korekcji -0,5D sferycznej,… Więcej
-
Witam mam prośbę o interpretację wyników badania GDX. Poniżej podaję parametry: TSNIT Average OD 50
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wyników badań GDX nie da się zinterpretować bez całości danych (te kolorowe szlaczki i obrazki). Na podstawie samych danych numerycznych jedynie co można ocenić to podwyższony współczynnik NFI…
-
Dzień dobry . Proszę o informację czy lekarz rodzinny POZ może wystawić skierowanie do Szpitala ok
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Teoretycznie tak, natomiast na skierowaniu musi się znaleźć informacja o ostrości wzroku pacjentka której większość lekarzy POZ nie ma jak sprawdzić.
Dlatego też zazwyczaj lekarz POZ kieruje… Więcej
-
Mam nużeńca na rzęsach i pieką mnie oczy. Jak skutecznie się tego pozbyć?
Mam nużeńca na rzęsach i pieką mnie oczy. Jak skutecznie się tego pozbyć?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Początkowo można zastosować 2-3 tygodniową terapie chusteczkami do brzegów powiek dedykowanymi d zwalczania nużeńca. Jeżeli taka terapia nie przyniesie rezultatów należy udać się na kontrolę okulistyczną… Więcej
-
Dzień dobry mam pytanie. Jestem po operacji oczu i mam wszczepione sztuczne soczewki wewnątrzgałkowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Stan po operacji zaćmy nie jest przeciwwskazaniem do pracy na zgrzewarce, pole elektromagnetycznie nie ma specjalnego wpływu na oczy, pod warunkiem że nie ma w nich metalowych implantów (sztuczne… Więcej
-
Witam ,Mam 26 lat. od jakiegoś czasu mam pewien problem z oczami. W zasadzie to chodzi tylko o dolne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisane problemu najbardziej podpowiadają niewydolności gruczołów meiboma, ale bez badania nie da się tego stwierdzić na 100%. W takim wypadku dużą pomocą może być 2x dziennie ogrzewanie powiek… Więcej
-
Dzień dobry.Od urodzenia mam duże niedowidzenie na lewym oku. Przez ostatnie lata nosilam okulary: s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez badania- wszystko zależy co wychodzi w badaniach, szczególnie po kroplach rozszerzających.
Możliwości są dwie: albo ma Pani skurcz akomodacyjny… Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…