Pytania pacjentów (83)
-
Witam. 15 września trafilam do dentysty z silnym bólem lewej dolnej szóstki. Okazało się, ze jest ba
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
Należy zgłosić się bezzwłocznie do stomatologa. Prawdopodobnie doszło do wtórnej infekcji bakteryjnej. Koniecznie jest leczenie kanałowe. Pozdrawiam
-
Dzień dobry, kilka tygodni temu zauważyłem powstały kamień nazębny po wewnętrznej stronie dolnego ł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po profesjonalnej higienizacji higienistki w naszej Klinice wykonują zabieg polerowania. Jest to kluczowe aby kamień i osad nie powstawał. ponadto stosowany do piaskowania jest delikatny piasek… Więcej
-
Miałam wyrwaną dolną 8kę 2 dni temu. Zabieg z nacięciem dziąsła i dość mocno trzeba było ząb rozbuja
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry. warto skontrolować sytuacje z lekarzem. Byc może nie wykształcił sie w pełni wartościowy skrzep- może byc to w takiej sytuacji przyczyną stanu zapalnego
-
Jestem po leczeniu kanałowym po którym czuję ból przy gryzieniu pokarmu zębem po zabiegu. To drugi d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ból na nagryzanie po leczeniu kanalowym jest całkowicue normalny. Jezeli tendencja jest spadkowa nie ma się czym przejmowac
-
We wrzesniu mialem usuniete dwa zeby madrosci z lewej strony, gorny i dolny. Od jakiegos czasu odczu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Reakcja na zimno może mieć związek z nadwrażliwością zębów sąsiednich. Warto skontrolować.
-
Czy można w jakiś bezpieczny sposób samodzielnie usunąć kamień z zębów?
Czy można w jakiś bezpieczny sposób samodzielnie usunąć kamień z zębów?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jest to niewskazanie
-
Witam serdecznie! Mam 25lat. Od dzieciństwa posiadam problemy z skrzywionym uzębieniem. Niestety w d
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Rekomenduje bezzwłocznie zgłosić się na konsultacje do specjalisty z dziedziny ortodoncji
-
Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy zęba na którym jest kamień można poddać fluoryzacji (reminerali
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam. Aby poddac szkliwo remineralizacji z wykorzystaniem fluoru, usunięcie kamienia jest konieczne i jest integralną częscią tego zabiegu.
-
Tydzień temu miałam usuniętą dolną prawą szóstkę. Rana nie była szyta. Opuchlizna już zeszła ale są
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam.
Rekomenduje kontrolę u chirurga. Opisywane objawy wskazują na stan zapalny zębodołu.
-
Dwa tygodnie temu miałam wyrwaną ósemkę. Nieco ponad tydzień temu zdjęłam szwy. Dziś zauważyłam, że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
To jest naturalny proces w gojeniu. Proszę dbać o higienę i stosować płukanki antyseptyczne.
-
Chciałabym zapytać o opinie na temat pozostawienia ubytku narzędzia po zabiegu kanał owym. W jednym
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pana przypadek musi zostać oceniony indywidualnie. Wszystko zależy na jakim etapie leczenia kanałowego doszło do złamania narzędzia oraz czy nie uniemożliwiło to zakończenie poprawne leczenia
-
Witam we wtorek czeka mnie wizyta u stomatologa wypadla mi polomba przygladajac sie lusterkiem mam w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ta sytuacja nie jest niestety do oceny bez kontroli radiologicznej oraz testów badających żywotność zęba. Powodzenia
-
Mam zapalenie miazgi zęba nr.8 który ma usunąć chirurg stomatologii. Nie dostałam żadnych antybiotyk
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę się nie martwić. Jeżeli stan zapalny dodyczy tylko miazgi zębowej po precyzyjnym znieczuleniu przewodowym, nie ma możliwości żeby bolało. Takie są moje doświadczenia i praktyka.
-
Witam. Miałam leczenie kanałowe 31.12 I mam lekarstwo od tego czasu. A Wizytę na założenie plomb
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdecydowanie rekomenduję. Zakończyć ten etap leczenia wczesniej
Współczesna endodoncja uwzględnia leczenie jednowizytowe. Tak jest najskuteczniej. W Pani przypadku lek stracił aktywność
-
Witam, od 3 tygodni mam na dziąsle(nad górną szóstka, która kiedyś była już leczona kanałowo) taką j
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zmiana opisyeana to prawdopodobnie przetoka, wskazująca na stan zapalny. W mojej praktyce wykonujemy w takicu sytuacjach Tomografię punktową, pozwalającą na dokładną ocenę i leczenie
-
Dzień dobry. Dzisiaj mialam zabieg implantacji zęba. Dr otworzył dziaslo i wywiercił otwór, natomias
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Opisana sytuacja wymaga dodatkowych badań oraz diagnostyki wewnątrzustnej w gabinecie, aby móc udzielić Pani rady.
-
Dzień dobry miałam robiony zabiek wyrwanie chirólgiczne zęba 8 już minęło 7 dni a ja nadal odczuwam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Objawy wskazują na stan zapalny zębodołu. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego. Jest to łagodne powikłanie.
-
W czwartek mam wyrwanie ósemki A w sobotę planuje ze znajomymi jechać do energylandi. Czy są jakieś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pozabiegowo może być obrzęk i ból. Powikłania typu krwawienie pozabiegowe zdarzają się rzadko i najczęsciej dotyczą pacjentów obciążonych chorobami ogólnymi.
-
Witam parę tygodni temu usuwałem zęba szóstkę i miałem założone szwy. Po tygodniu od zdjęcia szwów c
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam. Objawy wskazują na stan zapalny zębodołu. Jeżeli dolegliwości są umiarkowane wystarczy płukanka antyseptyczna przez 2 tygodnie.
-
Witam chodzi o opuchlizne policzka aż pod samą brodę od chorego zęba.. Od wtorku biorę Clindamycin i
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ropień może nawracać. Należy usunąć ząb przyczynowy.
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…