Pytania pacjentów (50)
-
Mam wniewielkie ubytki w szkliwie, które jeszcze nie nadają się do leczenia, ale sprawiają mi duży b
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za bardzo ważne pytanie.
Jeśli ma Pani/Pan niewielkie ubytki w szkliwie, niepróchnicowego pochodzenia (np. mikropęknięcia, odsłonięta zębina), które… Więcej
-
Witam Czy jest możliwość po złamanym zębie po leczeniu kanałowym, nie nadającym się do odbudowy ,zo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie – to bardzo ważna kwestia przy planowaniu leczenia protetycznego.
Rzeczywiście, jeśli po leczeniu kanałowym złamał się ząb, który nie… Więcej
-
Witam. Czy moze boleć glowa od zębów gdy są zepsute?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie – to bardzo ważny temat, który często budzi niepokój u pacjentów.
Tak, rzeczywiście zepsute zęby mogą być przyczyną bólu głowy, szczególnie… Więcej
-
Witam. Mam brak 3 i 4 lewa strona korzenie zostały, nic nie boli i nic się nie dzieje gdyż jest to ś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie – to bardzo ważny temat i dobrze, że Pani / Pan się nim interesuje na tym etapie.
Aby ocenić, czy możliwe będzie wykonanie mostu (czyli… Więcej
-
Jeżeli rano przyjmuję leki na nadciśnienie a popołudniu mam zabieg u dentysty z mocnym znieczuleniem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Bardzo dziękuję za to pytanie – jest ono naprawdę ważne i często nurtuje pacjentów przed zabiegami.
Jeśli lekarz kardiolog, który prowadzi Panią w związku… Więcej
-
Czy warto używać pasty do zębów z hydroksyapatytem zamiennie z pastami zawierającymi fluor?
Czy warto używać pasty do zębów z hydroksyapatytem zamiennie z pastami zawierającymi fluor?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Dziękuję za bardzo ważne pytanie. Rzeczywiście, nie ma obecnie rekomendacji, aby używać past z hydroksyapatytem zamiennie z pastami zawierającymi fluor. Natomiast warto… Więcej
-
Jaki rodzaj wypełnienia jest najbardziej skuteczny i najdłużej utrzyma się w zębie? Ze względów est
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry!
Dziękuję za pytanie – to bardzo ważny temat, który często pojawia się w gabinecie.
Odpowiedź na pytanie, jakie wypełnienie będzie najtrwalsze i najlepsze,… Więcej
-
Czy można założyć wkład koronowo-korzeniowy na martwa jedynkę?
Czy można założyć wkład koronowo-korzeniowy na martwa jedynkę?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Tak, istnieje możliwość założenia wkładu koronowo-korzeniowego na martwą jedynkę, ale decyzja o takim postępowaniu zawsze zależy od dokładnej… Więcej
-
Witam mam przerwę pomiędzy jedynkami górnymi czy chciałabym się jej pozbyć czy licówki załatwiłby sp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Tak, licówki ceramiczne mogą być skutecznym sposobem na zamknięcie diastemy (przerwy) między górnymi jedynkami, ale zanim podejmie się… Więcej
-
Mam takie pytanie czy implanty można założyć na dziąsłach gdzie już 20 lat nie ma zęba ?
Mam takie pytanie czy implanty można założyć na dziąsłach gdzie już 20 lat nie ma zęba ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za bardzo dobre pytanie.
Tak, jak najbardziej istnieje możliwość wszczepienia implantu nawet w miejscu, gdzie ząb był usunięty 20 lat temu. Długoletni… Więcej
-
witam czy można tego samego dnia usunąć korzeń górnej trójki i wstawić mostek albo implant?
witam czy można tego samego dnia usunąć korzeń górnej trójki i wstawić mostek albo implant?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie — bardzo rozsądnie, że chce Pani/Pan wcześniej dowiedzieć się, jakie są możliwości.
Tak, w przypadku usunięcia korzenia górnej trójki… Więcej
-
Jak trwały jest bonding? Czy łatwo się przebarwia taki ząb po zabiegu?
Jak trwały jest bonding?
Czy łatwo się przebarwia taki ząb po zabiegu?ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie — to bardzo ważny temat przy planowaniu estetycznych zabiegów.
Średnia trwałość bondingu, czyli odbudowy estetycznej materiałem kompozytowym,… Więcej
-
Jak usunąć kamień nazębny z ósemki? Jakiś płyn,pasta?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Jeśli chodzi o kamień nazębny na ósemce (czyli tzw. zębie mądrości), to trzeba wiedzieć, że jest to zmineralizowany osad, który powstał… Więcej
-
Witam czy można przewiercić się przez most porcelanowy ? Moja dentystka twierdzi ze tak. Boje się ze
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie — rozumiem Pani/Pana obawy, to bardzo rozsądne, że chce je Pani/Pan wyjaśnić przed zabiegiem.
Tak, obecnie istnieje możliwość przewiercenia… Więcej
-
Witam. Muszę wybrać się do stomatologa, problem w tym ze jak mam coś robione w buzi to mam taki odru
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za szczere pytanie — to bardzo ważne, że Pani/Pan o tym mówi już przed wizytą.
Jeżeli ma Pani/Pan trudność z utrzymaniem szeroko otwartej buzi podczas… Więcej
-
Czy suchy zębodół zawsze boli? Czy może przebiegać bezobjawowo?
Czy suchy zębodół zawsze boli? Czy może przebiegać bezobjawowo?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Tak, suchy zębodół (czyli brak prawidłowego skrzepu w zębodole po ekstrakcji) nie zawsze musi powodować ból — w niektórych przypadkach… Więcej
-
Dzień dobry, chciałam uzyskać informację czy rozległe zmiany okołowierzchołkowe zęba 7 można wyle
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za ważne pytanie.
Jeśli chodzi o rozległe zmiany okołowierzchołkowe zęba 7, to rzeczywiście w niektórych przypadkach możliwe jest podjęcie próby… Więcej
-
Witam czy po kanałowym leczeniu, ząb przy opukiwaniu może nadal boleć?
Witam czy po kanałowym leczeniu, ząb przy opukiwaniu może nadal boleć?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Tak, po leczeniu kanałowym może się zdarzyć, że ząb nadal daje dolegliwości bólowe przy nagryzaniu (tzw. ból na opukiwanie), zwłaszcza… Więcej
-
Dzień dobry, Ponad dwa tyg temu miałam zakładany most na zębach 3 i 4 oraz 8 ( brakowało 567) zauwa
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Jeśli po założeniu mostu na zębach 3, 4 i 8 (przy braku piątki, szóstki i siódemki) odczuwa Pani lekki ból w zębie filarowym 8, to wymaga… Więcej
-
Dzień dobry, 28 kwietnia miałam wykonane pokrycie recesji dziąsłowych. 5 maja zostały zdjęte szwy z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie.
Tak, to, co Pani opisuje, jest normalnym etapem gojenia się rany po pobraniu tkanki z podniebienia w celu pokrycia recesji dziąsłowych.
Więcej
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…