Pytania pacjentów (74)
-
Miesiąc temu, miałam usuwane znamię barwnikowe laserem. Strupek odpadł, a na bliźnie zaczęły powstaw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zalecam konsultację w Poradni Chirurgicznej (Chirurgii Onkologicznej). Możliwe, że będzie trzeba wyciąć ponownie te zmiany i zbadać histopatologicznie.
-
Celem diagnostyki 10 dni temu miałam pobrany prawy węzeł nadobojczykowy. Pobyt w szpitalu jednodniow
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
W dole nadobojczykowym znajdują się nerwy splotu ramiennego odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Objawy mogą wynikać z podrażnienia tych nerwów (np. obrzęk) . Powinna Pani zgłosić się do… Więcej
-
co to jest: ognisko wielkości ok. 12 mm z restrykcją dyfuzji oraz ulegająca szybkiemu wzmocnieniem k
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Pi-rads 4: wysokie prawdopodobieństwo obecności raka gruczołu krokowego. Konieczna jest dalsza diagnostyka urologiczna.
-
Pojawiła mi się krew na papierze toaletowym.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Konieczne jest badanie lekarskie i ewentualnie badania dodatkowe. Zalecam zgłosić się do Poradni Chirurgicznej.
-
Mam zmiane w prawym dole pachwinowym, lewa pacha brak zmian. W wynikach krwi, ob crp brak zmian, mon
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najpierw do lekarza POZ - to mogą być odczynowe, powiększone węzły chłonne.
Pozdrawiam
-
Od paru dni z tyłu głowy pojawił się mały guzek ( pół cm średnicy ). Jest okrągły i nie boli. Mam iś
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Konieczne jest bezpośrednie badanie przez lekarza (rodzinnego lub chirurga), który dalej pokieruje lub zdecyduje o ewentualnym leczeniu.
-
Prosze o jakas wskazowke odnosnie mojego problemu i dotychczas wykonanych badan. od 2 msc mam w praw
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Każda zmiana w dole nadobojczykowym wymaga dalszej poszerzonej diagnostyki. Powiększony węzeł chłonny w tej lokalizacji może być konsekwencją chłoniaka, ale może również być przerzutem innego nowotworu.… Więcej
-
Miesiąc temu miałem operacje wyciecia woreczka żółciowego, po 3 tygodniach czułem się idealnie a pot
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie wiem, jak się Pan czuł przed operacją i o jakie dokładnie dolegliwości chodzi. Zalecam kontrolę w Poradni Chirurgicznej i badanie lekarskie. Pozdrawiam
-
witam proszę o interpretację wyniku usg piersi dodam ze mam 37 lat i 2 tygodnie temu poronilam w 12
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę wykonać kontrolne badanie za 3-6 m-cy.
Pozdrawiam
-
Czy w czasie okresu 2 tygodnie po biopsji mammotomicznej piersi mogę odczuwać ból?
Czy w czasie okresu 2 tygodnie po biopsji mammotomicznej piersi mogę odczuwać ból?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak. Po biopsji często jest krwiak. Jeżeli coś Panią niepokoi, proszę zgłosić się do Poradni Chirurgicznej lub Chirurgii Onkologicznej
-
Moja córka ma 10 lat. Od kilku dni skarży się ze bolą ją piersi. Pod jednym sutkiem wyczulam mała gu
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zgłosić się do ginekologa (najlepiej dziecięcego).
-
Od ponad 4 miesięcy mam powiekszone dwa węzły chłonne z boku i z tyłu szyi raz się robią większe a r
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Węzły chłonne szyi są na drodze spływu chłonki z różnych okolic głowy i szyi, często odczynowe. Mogą świadczyć o zmianach w jamie ustnej oraz przy nawracających stanach zapalnych okolic gardła,… Więcej
-
Pieczenie blizny pooperacyjnej. Operacja przepukliny upłynęło 4 lata a teraz piecze.
Pieczenie blizny pooperacyjnej. Operacja przepukliny upłynęło 4 lata a teraz piecze.
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie mogę doradzić nic konkretnego bez badania lekarskiego. Sugeruję konsultację w Poradni Chirurgicznej
-
Za dwa miesiące będę miała operację biodra, biorę tabletki antykoncepcyjne czy przed operacją muszę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie ma takiej konieczności.
-
2 dni temu miałem założone 2 szwy po wycięciu tłuszczaka na wewnętrznej części stopy, niedaleko kost
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Samo obciążenie plecakiem nie jest istotna, bardziej chodzi o długie wędrówki obciążające okolice stawów skokowych. Może dojść do pęknięcia szwu/szwów i rozejścia… Więcej
-
Niedawno wyczułam na brzuchu - tak ok. 5 cm po lewej stronie od pępka - podłużne zgrubienie pod skór
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Może to być rozejście mięśni prostych po porodzie. Konieczna konsultacja chirurgiczna.
-
Jestem po zabiegu obrzezania i plastyki krótkiego wędzidełka, zabieg był 3 dni temu, zauważyłem że o
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę zgłosić się do kontroli do urologa.
-
Mam kilka objawów i strasznoe boje się że to jakaś najgorsza choroba. Zacznijmy od początku. Jestem
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należy wykonać kolonoskopię. Dalsza diagnostyka w zależności od wyniku kolonoskopii. Pozdrawiam
-
Mam 65 lat, cukrzycę typu 2, nadciśnienie, wybroczyny krwiste wokół kostki na stopie. Zmiany skórne
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Należy zgłosić się na konsultację do Poradni Chirurgicznej. Trudno z opisu wywnioskować jaka jest przyczyna.
-
Po nie calym roku odnowil mi się kaszak a miałam wycianany ... Mało czasu minęło a znów mam czy to g
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Możliwe, że przy pierwszym zabiegu nie udało się go wyciąć w całości, dlatego ponownie się powiększył. Jeżeli to był kaszak, to nie ma powodu do obaw.
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…