Pytania pacjentów (29)
-
Jestem po łyżeczkowaniu macicy czekam na wyniki histopatologiczne ale mam przed sobą opis USG przed
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, wynik badania USG wydaje się być prawidłowy - macica w przodozgięciu - jest jak najbardziej ok! ; nie posiadam danych na temat Pani wieku oraz dnia cyklu - tak więc nie mogę odnieść… Więcej
-
Mam 22 lata, 4 lata temu wykryto u mnie Zespół Policystycznych Jajników. Miałam ogromne problemy z t
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, zespół policystycznych jajników jest złożonym schorzeniem endokrynologicznym i stanowi problem obniżający jakość Pani życia, a także negatywnie wpływa na poczucie estetyki - oczywiście… Więcej
-
Zaczne od tego ze 2 razy poronilam .rok temu iwtym roku teraz mamnadzirje ze sie udalo okres ostatni
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, warto powtórzyć badanie bHCG, ponadto wybrać się do gabinetu na ultrasonografię. Właściwe przygotowanie do ciąży pod okiem uważnego ginekologa z pewnością jest własciwym postępowaniem.… Więcej
-
Mam problem z ciemnymi cieniami pod oczami, niestety posiadam je odkąd pamiętam (mam 24 lata), bez w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, oczywiście istnieją sposoby, aby poprawić wygląd "doliny łez" - zabieg musi odbyć się po odpowiedniej konsultacji, podczas której można dobrać najbardziej optymalną metodę… Więcej
-
Witam, mam 18 lat. Z mojej pochwy wydobywa się biała mleczna wydzielina i czuję swędzenie. Okres będ
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani,
Opisywane objawy mogą sugerować infekcję. Zalecam wizytę u specjalisty. Pozdrawiam serdecznie
-
28 czerwca to dzień ostatniej miesiączki (trwała Ok.7 dni). 27 lipca test robiony wieczorem był nega
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, w dniu dzisiejszym znajduje się Pani na początku 7 tygodnia ciąży. Teraz nie ma Pani już wpływu na to, co się wydarzyło przed wykonaniem testu ciążowego, jednak jestem przekonana,… Więcej
-
Chcialabym sie zapytac czy dany wynik 55226,0 iU/L bhcg odpowiada 5 tyg ciazy i 6 dni ktory wyszedł
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, wynik badania bHCG mieści się w normie dla 6 tygodnia ciąży, w którym Pani się znajduje. Niezwykle ważną datą jest pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Wszystkie te 3 parametry pozwolą… Więcej
-
Witam, urodziłam dwóch synów, pierwszy poród w 38t.c. A drugi w 37 t.c. Choruję na niedoczynność tar
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
System domaciczny np. Mirena będzie najlepszym rozwiązaniem Pani problemów. ;)
-
Witam. Mam pytanie ponieważ, zrobiłam 3 testy ciążowe i wyszły pozytywne, brak miesiączki (zawsze by
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tak, to ciąża:) Proszę wybrać się na wizytę Pani lekarz na pewno Panią dalej pokieruje:)
-
Mam52 lata 04.01 miałam stosunek bardzo boję się ciąży zrobiłam 6 testów ciążowych negatywne oraz be
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Wynik bhcg po czasie spodziewanej miesiączki wskazuje,że może być Pani spokojna:)
-
Mam takie pytanie mam nieregularne cykle miesiaczkowe i ostatnio pobolewal mnie jajnik i myślałam że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Szanowna Pani, proponuję regularne współżycie, odpowiednią suplementację oraz monitoring owulacji w USG :)
-
Witam, Chciałabym być w ciąży. Czy jest na to szansa jeżeli facet nie skończył w środku, a ja po
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zawsze jest taka szansa. Pozostaje kwestia etyki :)
-
W marcu br. odstawiłam antykoncepcję i zaczęłam starania o dziecko. W kwietniu była ciąża biochemicz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Sądzę, że powinna Pani znaleźć jedną, godną zaufania osobę, która pochyli się nad Pani diagnostyką endokrynologiczną i pomoże w staraniach macierzyńskich. Krok po kroku. Pozdrawiam
-
Mam 22 lata i podejrzewam u siebie endometriozę. Od dawna mam bardzo bolesne miesiączki, zdarzało si
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zdecydowanie proszę pochylić się nad diagnostyką !
-
Mam 30 lat nigdy nie miałam problemów ginekologicznych, nie rodziłam. W ostatnim czasie w czasie okr
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, przede wszystkim zachęcam do dokładnej diagnostyki- USG eksperckie, MR w kierunku endometriozy, badania krwi… dobra diagnostyka = właściwe informacje jak skutecznie pomóc :)
-
01.07.2020 przeszłam zabieg usunięcia zrostów spowodowanych endometriozą 4 stopnia. Po 3 miesiącach
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Tutaj nasuwa się wiele pytań: A jaki jest wynik posiewu z szyjki macicy ? Czy nitki od IUD nie zostały zbyt długie i „kłują” wreszcie DIE może dawać takie dolegliwości niestety - czy uczęszcza… Więcej
-
Dzień dobry Lekarz założył mi wkładkę ( Mirena), po założeniu na badaniu usg okazało się, iż nie ro
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, po założeniu IUD powinno się wykonać kontrolę ultrasonograficzną do 6 tyg. w trakcie tej kontroli lekarz odpowie wiążąco co dalej należy zrobić :)
-
Czy przy endometriozie mogę stosować jakąś antykoncepcje hormonalną (nie mam regularnego okresu) ?
Czy przy endometriozie mogę stosować jakąś antykoncepcje hormonalną (nie mam regularnego okresu) ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, myślę, że warto pochylić się nad diagnostyką - badanie ginekologiczne, USG TVS na początek - a potem dalsza diagnostyka w zależności od wyniku badań doprowadzi do indywidualnie dobranej… Więcej
-
Dzień dobry, Po zakończeniu ostatniego okresu trzy dni później wystąpiło plamienie o barwie brązowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry, trudno merytorycznie powiedzieć bez informacji na temat przyjmowanych leków, bez USG TVS i bez badania. Na pewno przyjrzałabym się hormonom i postawiła na dobrą diagnostykę :)
-
Witam. Ostatni stosunek miałam koniec lipca. Do tej pory mam miesiączkę ( plus minus dwa dni) i test
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proponuję wykonać badanie beta HCG z krwi oraz USG ginekologiczne. Wtedy będzie pełna jasność :)
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…