Pytania pacjentów (977)
-
Dzień dobry, od ponad pół roku mam problem z zębem, konkretnie górna czwórka. Na początku bolał mnie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
polecam wykonać tomograf,jest znacznie dokładniejszym badaniem
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, W maju na dolnej 6-tce został przeprowadzony kiretaż zamknięty z uwagi na kieszonkę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeżeli wypełnienie dobrze się trzymało to na pewno nie.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry! Mam taki problem: dwa tygodnie temu miałam zakładane korony tymczasowe na zębach leczo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
myślę ze pomogły by ewentualnie zdjęcia
pozdrawiam Anita Małysa
-
Córka lat 12 ma białe dziąsło nad dwójką górną, nie umiem tego opisać - nie jest to nalot, bardziej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Dzień dobry
może taka być struktura dziąsła w tym miejscu i nie będzie powodów do obaw
Pozdrawiam Anita małysa
-
Dzień dobry, Parę dni temu miałam kanałowe leczenie zęba, ząb obumarł wcześniej nad nim pojawiła s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przetoka musi mieć rzeczywiście czas aby sie wygoić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Niedawno zrobiłem sobie koronę (prawa dolna szóstka) i jest ona w złym odcieniu - bardziej żółta od
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeżeli korona była zaakceptowana przez pacjenta przed zacementowaniem na stałe to już nie.
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dobry wieczór, mój problem dotyczy zębów dwóch górnych jedynek. Są to zęby porcelanowe na cyrkonie,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trudno powiedzieć nie widząc tej pracy protetycznej i jak wyglada filar
Pytanie raczej do lekarza prowadzacego
pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam 8 sierpnia miałam usuniętą dolna szóstkę, ząb kilka lat temu leczony kanałowo nie bolal przy w
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jest to możliwe,trzeba przeprowadzić higienę zębodołu w gabinecie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Mam problem związany z mocnym bólem zęba lub zębów który występuje od 2 tygodni w momencie gdy gryzę
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może dobrze by było sprawdzić czy nie ma zgrzytania zębami co powoduje ścieranie
Wtedy bez próchnicy może być ból
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Ponad miesiąc temu podczas jedzenia rozbolał mnie ząb. Nie bolał on samoistnie tylko
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję sprawdzić czy ząb nie jest starty bo okolicznosci na to wskazuję.
Może wykonanie szyny na noc?
Pozdrawiam Anita małysa
-
Dzień dobry. Chciałabym rozpocząć leczenie swoich zębów. Sytuacja wygląda tak, że za rok wychodzę z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję zamknięcie materiałem kompozytowym.Rozwiązanie jest tymczasowe ale na okoliczność da radę
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Jestem w trakcie leczenia kanałowego jedynki. Odbyły się już 2 wizyty. Na pierwszej było sporo ropy
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję zamknąć zęba pod osłoną antybiotyku
Jeżeli obrzęk lub ból wróci ta zabieg resekcji korzenia
W ten sposób można zachować zęba
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Nie mam czterech przednich górnych zębów( 12,11,21,22), dostałam propozycję by zrobić most tj cztery
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
2 implanty są absolutnie dobrym rozwiązaniem
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Miesiąc temu miałam leczony kanałowo ząb (dolna lewa 6). Niby ze zdjęcia RTG wyszło, że
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli ząb był leczony pod mikroskopem a wszystkie kanały dobrze wypełnione powinno być w porządku
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Pytanie do stomatologa Czy przyjmowanie jodu w płynie jest bezpieczne dla zębów ?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
witam
nie znalazłam żadnych naukowych opinii na ten temat
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, trzy lata temu przez wadę zgryzu ukruszył mi się kawałek zęba (dolna dwójka). Nawet
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję konsultację ortodontyczną
Może ze względu na wadę zgryzu ząb jest przeciążany
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry Mam pytanie.Mam problemy z suchością w jakie ustnej. Czy powinno się myć zęby, jeżeli z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie ma ulgi od mycia zębów!!!!!
Może trzeba raczej zbadać skąd jest ta suchość
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, świeżo założona plomba w zębie, po dwóch dniach na plombie zrobiło się czarne jakby pruchnica
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może trzeba tylko porzadnie wypolerować wypełnienie aby się nie przebarwiało
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Planuję zrobienie licówki na górnej jedynce. Szukając odpowiedniego gabinetu spotykam się z z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
różnica jest wyłącznie w nazewnictwie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu albo poradzeniu gdzie mogę się z tym ud
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
sugeruję wizytę na chirurgii szczękowo twarzowej w celu konsultacji
pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…