Pytania pacjentów (977)
-
Czy to normalne, że przy leczeniu próchnicy, kilka tygodniu po założeniu opatrunku leczniczego (różo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście należy udać się na kontrolę do lekarza
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy nieprzyjemny zapach i posmak po usunięciu zęba minie i czy jest to normalny objaw gojenia się ra
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
wszystko jest w porzadku,proszę się nie martwić
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Aktualnie jestem w 26 tygodniu ciąży. Czy mogę mieć zatruty ząb przez trzy tygodnie? I czy mo
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeżeli jest to konieczne to absolutnie tak
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, we wrześniu miałam przykręconą koronę do implantu górnej szóstki. Wszystko było super,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
oczywiście przyspieszać aby rozwiać wątpliwości
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. 6 dni temu miałem blombowane cztery zęby obok siebie, na ten czas miałem zdjęte zamki z
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
ból się zaczął po założeniu aparatu więc sugeruję konsultację ortodontyczną choć nie jest to jednoznaczne tak do końca
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, 3 tygodnie temu miałam wyrywaną dolną ósemkę, przepisano mi antybiotyk Dalacin. Dzisia
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeśli lekarz zalecił koniecznie trzeba sie zastosować
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam. Będąc w 24 tygodniu ciąży byłam u lekarza stomatologa, który podał mi znieczulenie przewodowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
znieczulenia są bezpieczne dla kobiet w ciąży
Działają w zasadzie tylko miejscowo
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam,czy biorąc setaloft (25mg) mogę przyjąć antybiotyk Clindamycin mip 600?
Witam,czy biorąc setaloft (25mg) mogę przyjąć antybiotyk Clindamycin mip 600?
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
nie ma przeciwwskazań
Pozdrawiam Anita Małysa
-
witam od paru dni odczuwam dziwny "ból" zębów- tak jakby od zewnętrznej strony zęba. Taki jakiś tęp
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
przy każdej dolegliwości trzeba udać sie do lekarza.Po prostu to trzeba zobaczyć w jamie ustnej
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, przychodzę z pytaniem co to może być. Od 4 dni czuję okropny ból zębów tylko z prawej strony
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję diagnostykę u specjalisty w leczeniu stawów skroniowo żuchwowych
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Czy to normalne że wczoraj miałam usuwany korzen zęba drugi który został i miałam nacinane dziąsło s
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
brzmi w porządku,gdyby się coś zmieniło konieczna jest wcześniejsza kontrola
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, Mam problem, gdyż łuska od ziarna z pop-cornu utknęła mi w migdałku. Mogę wyczuć ją palcem,
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę umówić się na konsultację do lekarza
Na pewno pomoże
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry ..chciałam się dowiedzieć jak długo bolą oszlifowane żeby pody korona cyrkonowa ..miałam
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
może być taka sytuacja,że ząb będzie wymagał leczenia endodontycznego
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, usuwałem dwie ósemki naraz na początku lipca, generalnie dlugo miałem opuchlizne po zab
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
jeżeli guzek jest w policzku to moze być zablokowane ujęcie ślinianki
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam niecały rok temu miałam leczony głęboki ubytek w zębie obyło się bez leczenia kanałowego jedna
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
bezwzględnie wykonianie zdjęcia i sprawdzenie na tzw żywotność
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry ..P.doktorze gdzie można się odwoływać jeśli P.doktor nie chce zdjąć korony z 6 przednic
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proponuję udać się do innego lekarza
pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry, piszę z zapytaniem, jaką metodą najtaniej byłoby zastąpić oba siekacze przyśrodkowe, kt
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
najbardziej długofalowy efekt będzie po leczeniu ortodontycznym
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Witam, wstyd się przyznać, ale mam dentofobię i nie mogę sobie z nią poradzić, dosadnie paraliżuje m
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
z doświadczenia wiem,że odpowiednie prowadzenie pacjenta z dentofobią przynosi bardzo pozytywne efekty
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Trzy miesiące temu wymieniłam starą pracę protetyczną na nową. Most pełnoceramiczny dzi
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
trzeba zdiagnozować okluzję czyli zwarcie wszystkich zębów
Poszukać trzeba gabinetu specjalizującego się w tej dziedzinie
Pozdrawiam Anita Małysa
-
Dzień dobry. Mam pytanie. Stomatolog wszczepił implant pochyło. Czekam na założenie korony. Martwię
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Witam
proszę się nie obawiać korona bedzie "prosto"
Pozdrawiam Anita Małysa
Autor
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…