dr hab. n. med.

Przemysław Kunert

Neurochirurg

102 opinie +dodaj

Umów wizytę 61 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

http://dyskopatia.com/ Konsultant Wojewódzki w dziedzinie neurochirurgii dla woj. mazowieckiego. Jestem neurochirurgiem z ponad 20-letnim stażem. Zajmuję się leczeniem operacyjnym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
102 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wizyta odbyła się bez opóźnień, najpierw wywiad i badanie potem dopiero wyniki badań z którymi dotarłam na wizytę. Pan doktor nie należy do osób które od razu proponują jakieś operacje zaznaczając, że są one ostatecznością i zawsze można je wykonać. Polecam lekarz dbający o zdrowie pacjentów.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan SobolUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wiedziona bardzo dobrymi opiniami pojawiłam się u doc. Kunerta 25 stycznia z syringomielą i Chiari 1. Po pierwsze- bardzo wysoka kultura osobista. Po drugie - pełny profesjonalizm. Doktor od razu obejrzał płytki z MRI, dokładnie wyjaśnił i pokazał na zdjęciu na czym polega ta przypadłość, następnie przeprowadził badanie neurologiczne i wypytał o historię dolegliwości, a w końcu zaproponował leczenie. Jednocześnie wymienił możliwe komplikacje i zagrożenia wynikające z operacji (o czym inni lekarze nie byli skłonni mówić) oraz z jej braku. Doktor Kunert odpowiedział na wszystkie moje pytania, wizyta przebiegła bez pośpiechu i zakończyła się naturalnym wyczerpaniem tematu. Z wizyty wyszłam mocno podbudowana, chociaż czekała mnie operacja. Mimo, iż mieszkam 300 km od W-wy i w domu 3 dzieci, byłam przekonana, że jeśli operacja odbarczenia z oponoplastyką to tylko u doc. Kunerta, bodaj najbardziej doświadczonego w tym temacie neurochirurga w Polsce. 20 lutego przeszłam operację odbarczenia bez komplikacji u doc. Kunerta w szpitalu na Banacha a 13 marca zrobiłam MRI szyi , które uwidoczniło uwolnienie migdałków i, co najważniejsze, zmniejszenie jamy na całej długości o 3mm (w zaledwie 3 tyg. od operacji!) w stosunku do badania z 03 stycznia. Moje spostrzeżenia: czytając niektóre posty na różnych portalach i grupach FB straszących ciężkimi komplikacjami odbarczenia (w przeciwieństwie do przecięcia nici końcowej będącym "lekiem na całe zło") zaczęłam poważnie rozważać kredyt na Barcelonę, bo szybko, niemal nieinwazyjnie i ponoć skutecznie. No właśnie - ponoć. Jestem tłumaczem więc zaczęłam szukać po necie badań, jak to robią na świecie np. w USA i okazuje się, że właśnie odbarczenie to jedyna metoda na Chiari 1 szczególnie z towarzyszącą jamistością (Trends in surgical treatment of Chiari malformation Type I in the USA, 2001-2014 i badania z Chiari Institute w NY). Najwyraźniej straszenie odbarczeniem (w jakim celu i w czym interesie?) bazują na powszechnym przekonaniu, że jak za darmo i w Polsce to beznadziejnie, ale w Barcelonie i za 100 tys. (a jedyny dowód to opinie wdzięcznych pacjentów zamiast MRI przed i pooperacyjne) to na pewno skutecznie. Jestem wdzięczna, że mamy w Polsce najwyższej klasy specjalistów jak doc. Kunert, który również okazuje duże zrozumienie i empatię w stosunku do pacjenta i widać, że jest pasjonatem swojej dziedziny. Bez wahania polecam .

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO" Jacek Jan SobolUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Bardzo rzeczowy i kompetentny specjalista o wysokiej kulturze osobistej. Nie komentując diagnoz innych lekarzy, które słyszeliśmy podczas minionych 3 lat, zbadał córkę oraz szczegółowo przejrzał wyniki rezonansów, które przynieśliśmy. Pan Doktor dokładnie nam wszystko wytłumaczył i odpowiedział na nasze pytania.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Enel-MedUsługa: konsultacja

  specjalista w każdym tego słowa znaczeniu, Doktor bardzo dokładnie przedstawił sposób (możliwości) leczenia oraz ewentualne dalsze postępowanie (w tym również możliwość wystąpienia skutków ubocznych czy też ryzyko jakie niesie ewentualna operacja). naprawdę Doktor godny polecenia, na spokojnie wyjaśnił wszystko o co został zapytany, bez pośpiechu. Widać i czuć że podczas wizyty doktor jest skupiony na omawianym problemie (dot. tętniaka). Naprawdę polecam tego Doktora.
  Panie Doktorze bardzo serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i fachową pomoc w najwyższym tego słowa znaczeniu.
  Zabieg się udał i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 • E
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: ból głowy i nieprawidłowy opis rezonansu magnetycznego

  Bardzo gorąco polecam. Konkretny lekarz który zna się na tym co robi. Leczenie jeszcze nie zakończone ale po pięciu minutach wywiadu z pacjentem i obejrzeniu rezonansu ( inna Pani neurolog z Puław nie potrafila nawet prawidłowo odczytać rezonansu) postawił diagnozę i przywrócił uśmiech na twarzy rodziców pacjenta za co ogromnie dziękujemy.

 • J
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: uszkodzenie dysku szyjnego na poziomie C6/C7

  Pojawiłem się u Doktora z uszkodzonym dyskiem szyjnym na poziomie C6/C7, z silnym bólem i dolegliwościami neurologicznymi. Doktor podjął decyzję o natychmiastowej operacji polegającej na zastąpieniu uszkodzonego dysku implantem. Wiedząc że implant ruchomy pozwala na znacznie szybszy powrót do zdrowia i większą ruchomość odcinka szyjnego byłem zdeterminowany na to rozwiązanie. Pomimo wstępnej diagnozy która wskazywała jedynie możliwość zastosowania implantu sztywnego Doktor dokonał niemożliwego. Od operacji nie mam dolegliwości bólowych, rehabilitacja którą podjąłem 10 dni po operacji dała świetne rezultaty, wracam do ćwiczeń siłowych a opinię tą piszę 2,5 miesiąca po zabiegu z wyjazdu narciarskiego. Dziękuję Doktorze. Michał Kawczyński.

 • 7
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Doktor poświęcił mi odpowiednią ilośc czasu, odpowiedział na wszystkie moje pytania. Rozwiał wszelkie wątpliwści a jego opinia była bardzo fachowa i rzetelna. Polecam konsultację u tego neurochirurga.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzeczowy i konkretny lekarz. Pomimo, że jest neurochirurgiem, to jeśli nie ma takiej potrzeby to ucieka od noża. Widać i słychać w jego głosie, że ma ogromną wiedzę i doświadczenie. Szczerze polecam!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Serdecznie polecam Pana doktora, strasznie się przestraszyłam jak otrzymałam wyniki rezonansu głowy- ale na szczęście okazało się, że wszystko jest w początku. Bardzo dobry lekarz wszystko dokładnie tłumaczy pokazuje na komputerze i omawia każdy szczegół.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor bardzo sympatyczny, konkretny, cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania w sposób zrozumiały dla pacjenta. Rozwiał moje wszelkie wątpliwości i poczułam, ze jestem w dobrych rękach. Jak najbardziej polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • http://dyskopatia.com/

  Konsultant Wojewódzki w dziedzinie neurochirurgii dla woj. mazowieckiego.

  Jestem neurochirurgiem z ponad 20-letnim stażem. Zajmuję się leczeniem operacyjnym w bardzo szerokim zakresie procedur neurochirurgicznych, w tym przede wszystkim leczeniem patologii wewnątrzczaszkowych oraz leczeniem schorzeń kręgosłupa małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi.

  Chirurgia podstawy czaszki
  Operacje guzów mózgu, kanału kręgowego i rdzenia
  Chirurgia kręgosłupa
  Zespolenie nerwu twarzowego
  Leczenie tętniaków wewnątrzczaszkowych
  Leczenie naczyniaków wewnątrzczaszkowych oraz kanału kręgowego
  Leczenie operacyjne jamistości rdzenia i zespołu Chiari
  Leczenie wodogłowia
  Operacje nerwów obwodowych

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej