Pracownia E. Weatherwax

(0 opinii)

Pracownia E. Weatherwax powstała z potrzeby pomagania ludziom zmagającym się z rozmaitymi problemami. Inspiracją do nazwy pracowni była postać Esmeraldy "Babci" Weatherwax - czarownicy stworzonej prze... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Pracownia E. Weatherwax

Konsultacja online

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Pracownia E. Weatherwax powstała z potrzeby pomagania ludziom zmagającym się z rozmaitymi problemami. Inspiracją do nazwy pracowni była postać Esmeraldy "Babci" Weatherwax - czarownicy stworzonej przez niezwykłego brytyjskiego autora - Terrego Pratchetta.

Babcia Weatherwax jest jedną z najciekawszych postaci wykreowanych przez Pratchetta w ramach serii opowieści "Świat Dysku". Ta nietypowa czarownica znana była jako „Najbardziej szanowana ze wszystkich przywódczyń, których nie mają czarownice”.
Wielka zwolenniczka głowologii, osiągnęła też mistrzostwo w Pożyczaniu, czyli przenoszeniu się do cudzych umysłów. Babcia Weatherwax jest osobą o surowych zasadach, pod warunkiem, że dotyczą one innych. Osobiście traktuje je raczej jak wskazówki. Rzadko musi uciekać się do jakichś konkretnych działań czy prawdziwych czarów, na ogół ludziom wystarcza sama świadomość, że jest czarownicą. Jej reputacja przekracza bariery gatunkowe: trolle nazywają ją "Aaoograha hoa" (Ta, której Trzeba Unikać), zaś krasnoludy "K’ez’rek d’b’duz" (Obejdź Górę z Drugiej Strony). Jej niezłomnej woli ulega nawet Śmierć.

Dla właściciela Pracowni - mgr Szymona Niemca, postać Babci jednoznacznie kojarzy się z zawodem psychologa i psychoterapeuty. Dlatego zdecydował się obrać ją jako nieformalną patronkę naszej Pracowni.
Pracownia to nie tylko gabinet psychologiczno terapeutyczny. To także miejsce, w którym szkolimy, prowadzimy badania, a nawet eksperymentujemy. Zapraszamy do współpracy, bo chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Inne placówki