O nas

O nas

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Święta Monika", po przekształceniu w październiku 2015 r. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, to prywatny podmiot leczniczy udzielający zarówno porad z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, jak i wykonujący zabiegi operacyjne w wielu zakresach. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 27 lipca 2001 roku, które zaszczycili swoją obecnością lokalni parlamentarzyści oraz gminne i powiatowe władze samorządowe.Placówka specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów operacyjnych w dziedzinie: laryngologii, laryngologii dziecięcej, ortopedii, ginekologii, chirurgii ogólnej dorosłych i dzieci, chirurgii plastycznej, a od 2009 roku okulistyki i urologii.

Poziom świadczonych usług zapewniany jest przez zespół lekarzy specjalistów i średni personel medyczny, certyfikowana aparatura medyczna oraz pozostałe wyposażenie Placówki.

W dniu 16.10.2007r. Bureau Veritas dokonało wręczenia certyfikatu jakości ISO 9001:2000 o numerze PL 7415: usługi medyczne z zakresu ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz chirurgia krótkoterminowa. W regionie była to pionierska placówka, która ubiegała się i pozyskała międzynarodową normę jakości w służbie zdrowia. Certyfikat systematycznie podlega wizytom kontrolnym jednostek certyfikujących, mającym na celu ciągłe doskonalenie oferowanej jakości, ciągłe jej ulepszanie, z uwzględnieniem zmieniających się standardów w służbie zdrowia. Wymieniony certyfikat obejmuje nie tylko terytorium Polski, ale wykracza poza granice naszego kraju, co nie jest bez znaczenia w przypadku pacjenta zagranicznego.

Staranie o uzyskanie certyfikatu podyktowane było troską o jakość oferowanych usług medycznych. Oczekiwania pacjentów stały się dla nas kluczową podstawą wzmożonego zainteresowania jakością.

Założenia normy ISO 9001:2000 gwarantują, że wykonanie usługi będzie się opierało na uporządkowanym procesie, niezmiennym i dającym przekonanie, że dołożono wszelkich starań prawidłowej jego realizacji.

Wszystko to gwarantuje pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zachowanie standardów oraz warunków udzielania świadczeń zdrowotnych.

Stosując mało inwazyjne techniki operacyjne, głównie endoskopowe, pracując na najnowszej generacji sprzęcie medycznym, wykonywane są zabiegi operacyjne w systemie „chirurgii jednego dnia”, co umożliwia pacjentom powrót do domu w dniu zabiegu lub w dniu następnym. Po zabiegu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska.

Oferta naszego Zakładu skierowana jest zarówno do pacjentów ubezpieczonych, którym leczenie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i do pacjentów komercyjnych. Dla tych ostatnich posiadamy w swojej ofercie możliwość finansowania ratalnego, dzięki rozpoczętej współpracy z instytucją finansową MediRaty, mogącą rozwiązać problem ze zgromadzeniem gotówki. Przy minimum formalności można uzyskać środki pieniężne przeznaczone na sfinansowanie leczenia. Często operujemy pacjentów z zagranicy, ubezpieczonych poza Polską, którzy na podstawie wystawianych przez nas dokumentów uzyskują refundację od swojego ubezpieczyciela.

Staranie Kierownictwa oraz całego personelu Zakładu o jakość świadczonych usług pozwoliły uplasować się Placówce w rankingu prywatnej służby zdrowia tygodnika „Wprost” i wydawnictwa Termedia – Najlepsze Szpitale Prywatne 2008 – na 2 miejscu na Śląsku, a 16 w Polsce (wyniki opublikowane w nr 4 z dnia 27 stycznia 2008 tygodnika „Wprost”.
Rok 2018 naszej działalności podsumowany został przez pacjentów i pozwolił nam zostać laureatem konkursu Orły Medycyny 2018. To cieszy, ale i zobowiązuje do ciągłych starań i ulepszeń w dziedzinie świadczonych usług. Starania i ciągle doskonalenie procesów zaowocowało pozyskaniem jeszcze lepszych opinii pacjentów. W ocenie końcowej dokonanej przez organizatora Plebiscytu został uwzględniony algorytm wiarygodności ocen, średnia ocen to 9/10 pkt. Uzyskany wynik przełożył się na I miejsce w roku 2019 w mieście Myszków. Będziemy dążyć do eskalacji wyniku. Cały czas dokładamy starań, by poszerzać ofertę świadczonych usług. Wznowiliśmy usługi poradni dermatologicznej.
Od września 2022 r. zaproszenie do współpracy z nami przyjął prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski. Dzięki tej współpracy będziemy mogli poszerzyć ofertę naszych usług o świadczenia specjalistyczne w zakresie chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii onkologicznej, chirurgii endokrynologicznej i proktologii.
Dowiedz się więcej
Wyróżnienie za najlepszą jakość opieki medycznej (na podstawie prawdziwych opinii pacjentów).
Sprzęt
 • Usg, usg Doppler, Ekg, audiometr, tympanometr, unit laryngologiczny, videolaryngoskop, endoskop, diatermia, autokeratorefraktometr, sprzęt endoskopowy ortopedyczny, laryngolgiczny, chirurgiczny, dermatoskop, laparoskop, fakoemulsyfikator, monitor okulistyczny, sprzęt do operacji halluksów, laparoskop, otoskop, anoskop, defibrylator, sprzęt anestezjologiczny, i inne
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (823)

Ogólna ocena

  M
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna

  Polecam! Lekarz fajny, wyjaśnił mi wszystko, zbadał dokładnie. Do tego punktualność!

  L
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Paweł Maciej Molga Konsultacja laryngologiczna + fiberoskopia

  Świetny lekarz. Super podejście do małych pacjentów.

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna dzieci

  Polecam Pana doktora. Wszystko dokładnie wyjaśnione.

  J
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Barbara Kucharczyk konsultacja dermatologiczna

  Bardzo kompetentny i komunikatywny lekarz. Polecam

  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna

  Szczegółowe przebadanie dziecka , wyjaśnienie problemu zdrowotnego oraz bardzo dobre podejście do dzieci.

  O
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna

  Polecam! Świetny lekarz, z rewelacyjnym podejściem do dzieci :)

  P
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna dzieci

  Profesjonalne podejście lekarza. Dokładne objaśnienie problemu.

  M
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna dzieci

  Lekarz miły ,zaangażowany w historię chorób dziecka , odpowiada na wszystkie pytania . Nie lekceważy ,słucha ,prosi o dokładniejsze informacje.
  Gdybym miała możliwość wróciłbym,jednak okazało się ze z synem wszyskto w porządku ;)
  Płatność niestety tylko gotówką to jedyny minus.
  Polecam !

  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  dr n. med. Paweł Maciej Molga konsultacja laryngologiczna dzieci

  Polecam, bardzo dobre podejście do dzieci. Wszystko dokładnie wyjaśnione.

  B
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  lek. Rafał Rokicki konsultacja ortopedyczna

  Bardzo dobry lekarz , kilka lat temu operował mi wiązadło Achillesa ze znakomitym skutkiem !!.
  Dzisiaj leczy się moja żona i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ogromna wiedza i podejście do pacjenta to jest na najwyższym poziomie !!!.
  Dziękuję.

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Jakuba Jasińskiego 23, 42-202 Częstochowa
ul 3-go Maja pawilon nr 9, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania