Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

41-707, Ruda Śląska, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Szymon Skoczyński

  Pulmonolog, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: sarkoidoza

   Bardzo dobry lekarz, konkretny, sympatyczny. Z dużą wiedzą, dobrym podejściem do pacjenta. Uzyskałem wyczeepujace informacje. Polecam

  • I
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja pulmonologiczna

   Pierwsza wizyta przebiegła bardzo dobrze. Dr zlecił kilka dodatkowych badań po zbadaniu i wywiadzie. Jestem ogólnie zadowolony. Polecam specjalistyczną przychodnię i sympatycznego Pana doktora.
   Tadeusz W.

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Kosmo Dental Clinic s.c.

   Profesjonalne podejście do pacjenta, rzeczowo wyjaśniony problem i plan leczenia oraz bezboleśnie przeprowadzony zabieg. Polecam!

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Profesjonalista. Bardzo dobra robota. Zostałem przyjęty na czas. Nie bolało i efekt super. Polecam wszystkim

  Zobacz wszystkie opinie (16) o tym lekarzu


 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja reumatologiczna

   Od lekarza do lekarza, aż wreszcie trafiliśmy do Pani dr Widuchowskiej!!!! Kompleksowo zlecone badania i dała nam nadzieję.... Ale nadzieja była krótko.... Bo po wprowadzonym leczeniu innym nim pozostali po 2 tyg nadzieja zmieniła się w fakt!!!!! Koniec bólu, uśmiech na twarzy mojej babci. Pani Doktor idealnie trafiła z diagnozą i leczeniem! A podejście? Rewelacyjne! Bardzo sympatyczna i otwarta! Taki lekarz to skarb! Dziękuję!!!

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja reumatologiczna

   Byłem u Pani doktor pierwszy raz kierując się pozytywnymi opiniami innych pacjentów i nie zawiodłem się..mimo że po diagnozie nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi co mi jest ale za to Pani doktor zaleciła mi odpowiednie badania i dała mi wskazówki co mam dalej robić do następnej wizyty..a to co było dla mnie cenne to,to że nie spieszyła się i wysłuchała mnie nie bacząc na czas..tak że jestem zadowolony i polecam innym pacjentom.A.G.

  Zobacz wszystkie opinie (7) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: ból zęba

   Jestem bardzo mile zaskoczona. To była moja pierwsza wizyta w tej placówce. Spotkałam się z pełnym profesjonalizmem. Grzeczność i kultura Pani Doktor jak również Jej umiejętności były na najwyższym poziomie. Gorąco polecam.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Jestem Bardzo zadowolony. Pani Bogna jest przy okazji bardzo miłym lekarzem, chodzimy do niej całą rodziną.

  Zobacz wszystkie opinie (37) o tym lekarzu


 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: wizyta kontrolna

   Polecam. Super podejście do pacjenta. Pełny profesjonalizm. Pełna i rzetelna informacja o przeprowadzonych badaniach i sposobie leczenia.

  • Z
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: porada kardiologiczna

   Mila i fachowa obsluga przyjazdna atmosfera ,szybko sprawnie i bez bolu ,szybki termin wizyty ogolnie bardzo pozytywnie

  Zobacz wszystkie opinie (5) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: Przykurcz kolana

   Krótko i na temat. Trzy miesiące na NFZ brak konkretnej diagnozy . Pan Adam Pierzchała w dwadzieścia minut znalazł przyczyny.????????

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Bardzo kompetentny, cierpliwy i uprzejmy specjalista. Potrafi wysłuchać pacjenta a następnie wszystko jasno wytłumaczyć, przedstawic mozliwosci leczenia. Jestem bardzo zadowolona, dziękuję.

  Zobacz wszystkie opinie (21) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: II wizyta

   Sprawnie i bez kolejki. Fachowo i na temat szczegółowa opinia o stanie zdrowia oraz jakie mogą być zagrożenia

  • O
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: I wizyta

   Bardzo konkretny rzeczowy lekarz. Wytłumaczył wyczerpująco na czym schorzenie polega i skierował mnie do innego lekarza.Bardzo jestem wdzięczna za pomoc.

  Zobacz wszystkie opinie (20) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor jest miła i sympatyczna osobą. Dokładnie wysłuchała mojego problemu. Wykonała specjalistyczne badanie neurologiczne na podstawie którego wiedziała jak pomóc. Bardzo szczegółowo odpowiedziała na moje pytania. Serdecznie dziękuję i polecam.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Wizyta bardzo udana. Pani profesor uważnie słucha i daje dużo czasu na opowiedzenie o wszystkich ważnych sprawach z punktu widzenia pacjenta.

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Polecam z całego serca, miła obsługa wszystko dokladnie wytlumaczone. Pełen profesjonalizm i super podejśie do pacjenta.

  • E
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja urologiczna

   Świetna i rzetelna obsługa przez Pana Doktora. Wszystko wytłumaczone profesjonalnie i szczegółowo. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (18) o tym lekarzu


 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, dr n. med.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: badanie skóry

   Fachowa diagnoza i dobranie metody leczenia. Pani doktor podchodzi indywidualnie do każdego swojego pacjenta. Polecam

  • N
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: konsultacja dermatologiczna

   Wejście do gabinetu punktualnie, ale to akurat nie ma dla mnie dużego znaczenia. Najważniejsze dla mnie było to, że Pani doktor wysłuchała uważnie z jakim problemem przychodzę, zadawala dużo pytań, była zainteresowana. Co do diagnozy i przepisanych leków - po 2 dniach stosowania maści i tabletek pojawiła się znacząca poprawa, a z każdym dniem było tylko coraz lepiej (wcześniej chodziłam do rodzinnego lekarza, który nie był wstanie ustalić co mi jest). Polecam, w kolejnej potrzebie, na pewno nie wybrałbym innego dermatologa. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (17) o tym lekarzu