Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

verifiedCreated with Sketch.
(99+ opinii)

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

 • Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

  ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

  41-707, Ruda Śląska, śląskie

  Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Lekarze przyjmujący w placówce

 • Marcin Syzdół

  Marcin Syzdół

  kardiolog
  Mila i fachowa obsluga przyjazdna atmosfera ,szybko sprawnie i bez bolu ,szybki termin wizyty ogolnie bardzo pozytywnie
  Najwcześniej jutro
  Umów wizytę
 • Adam Pierzchała

  Adam Pierzchała

  ortopeda
  Profesjonalne podejście do pacjenta.Kilka lat temu Pan doktor znakomicie poprowadzil mi leczenie obydwu kolan do dnia dzisiejszego kolana jak nowe.Obe...
  Wolny termin: pt. 21 gru
  Umów wizytę
 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Norbert Szydłowski-Pęśko

  urolog,androlog
  Super lekarz. Z czystym sumieniem mogę doktora polecić! Umie sluchac pacjenta. Szuka rozwiązań. Wiem że będę kontynuował leczenie pod jego okiem.
  Wolny termin: pt. 21 gru
  Umów wizytę
 • Władysław Pierzchała

  Władysław Pierzchała

  pulmonolog,alergolog,internista
  Ogromna wiedza, praktyka i kultura bycia Pana Profesora. Merytoryczna rozmowa, wyjaśnienie problemu i niezwykle przyjazna atmosfera na wizycie sprawia...
  Wolny termin: czw. 27 gru
  Umów wizytę
 • Bogna Pierzchała

  Bogna Pierzchała

  stomatolog
  Świetna obsługa. Rzeczowo i konkretnie. Atmosfera bardzo przyjemna. Mam pewność że jestem w dobrych rękach. Pani Bogna wszystko tłumaczy i wyjaśnia. J...
  Wolny termin: śr. 2 sty
  Umów wizytę
 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Krystyna Barbara Pierzchała

  neurolog
  Polecam za wspaniałe podejście do pacjenta , profesjonalizm i wiedzę. Wyczerpująco odpowiada na zadane pytania Potrafi w przystępny sposób wyjaśnić ws...
  Wolny termin: śr. 2 sty
  Umów wizytę
 • Piotr Kałuża

  Piotr Kałuża

  stomatolog
  Profesjonaliści wysoka jakość usługi polecam na przyszlosc troszkę długi czas oczekiwania na wizytę ale i tak warto
  Wolny termin: śr. 2 sty
  Umów wizytę
 • Szymon Skoczyński

  Szymon Skoczyński

  pulmonolog
  Bardzo dobry lekarz, konkretny, sympatyczny. Z dużą wiedzą, dobrym podejściem do pacjenta. Uzyskałem wyczeepujace informacje. Polecam
  Wolny termin: pon. 14 sty
  Umów wizytę
 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Kamila Zawadzińska-Halat

  dermatolog,lekarz medycyny estetycznej,lekarz w trakcie specjalizacji
  Pani doktor jest bardzo kompetentna a zarazem miła. Wyjaśnia wszelkie wątpliwości, rozmawia z pacjentem. Polecam.
  Wolny termin: śr. 6 lut
  Umów wizytę
 • Tomasz Piotr Dybała

  Tomasz Piotr Dybała

  internista,kardiolog
 • Marcin Zieliński

  Marcin Zieliński

  chirurg
  Wspaniały lekarz,najlepszy torakochirurg w Polsce, światowej klasy specjalista od przypadków trudnych i dla innych niewykonalnych.
 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Małgorzata Maria Widuchowska

  reumatolog
  Od lekarza do lekarza, aż wreszcie trafiliśmy do Pani dr Widuchowskiej!!!! Kompleksowo zlecone badania i dała nam nadzieję.... Ale nadzieja była krótk...
 • Mariola Ograbek-Król

  Mariola Ograbek-Król

  pulmonolog
  Od kilkunastu lat przewlekle choruje na POHP. Przy każdym zaostrzeniu choroby tzn. przy nawrotach stanów zapalnych, mam wrażenie że umieram i pewnie m...
 • Maciej Tażbirek

  Maciej Tażbirek

  pulmonolog,internista
  bardzo dobry specjalista w zakresie bezdechu we śnie. Polecam ``` Ocena została zmieniona na "Polecam". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawi...
 • Paweł Szczepaniak

  Paweł Szczepaniak

  stomatolog,chirurg szczękowy
  Doceniam przede wszystkim za profesjonalne podejście, rozwianie wszelkich moich wątpliwości dotyczących usunięcia ósemek. Do tego szczegółowe zaplanow...
 • Tomasz Bolkowski

  Tomasz Bolkowski

  chirurg naczyniowy

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • Z
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: porada kardiologiczna

   Mila i fachowa obsluga przyjazdna atmosfera ,szybko sprawnie i bez bolu ,szybki termin wizyty ogolnie bardzo pozytywnie

  • B
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: tachykardia

   Profesjonalne i zyczliwe podejście do pacjenta. Pan doktor odpowiedział rzeczowo na każde pytanie. Polecam

  Zobacz wszystkie opinie (4) o tym lekarzu


 • Szymon Skoczyński

  Pulmonolog, dr n. med.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: sarkoidoza

   Bardzo dobry lekarz, konkretny, sympatyczny. Z dużą wiedzą, dobrym podejściem do pacjenta. Uzyskałem wyczeepujace informacje. Polecam

  • I
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja pulmonologiczna

   Pierwsza wizyta przebiegła bardzo dobrze. Dr zlecił kilka dodatkowych badań po zbadaniu i wywiadzie. Jestem ogólnie zadowolony. Polecam specjalistyczną przychodnię i sympatycznego Pana doktora.
   Tadeusz W.

  Zobacz wszystkie opinie (3) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacje ortopedyczne

   Profesjonalne podejście do pacjenta.Kilka lat temu Pan doktor znakomicie poprowadzil mi leczenie obydwu kolan do dnia dzisiejszego kolana jak nowe.Obecnie leczenie innej kontuzji którą mam nadzieje także wyleczy.Polecam profesjonalizm na skale krajową.

  • T
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pan doktor jest osobą bardzo pozytywnie nastawioną do pacjenta i widać, że celem nadrzędnym jest właściwa diagnoza i szybka pomoc. W moim przypadku to się udało i jestem bardzo zadowolony. Ponadto jest osobą, która w bardzo przystępny sposób szczegółowo omawia wszystkie aspekty związane z problemami zdrowotnymi pacjenta. Szczerze wszystkim polecam Pana doktora.

  Zobacz wszystkie opinie (15) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Super lekarz. Z czystym sumieniem mogę doktora polecić! Umie sluchac pacjenta. Szuka rozwiązań. Wiem że będę kontynuował leczenie pod jego okiem.

  • N
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacje urologiczne

   Rzeczowy fachowiec-polecam,wielu urologów naciąga na dodatkowe niepotrzebne badania i zabiegi -tu fachowa diagnoza.

  Zobacz wszystkie opinie (12) o tym lekarzu


 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej, Lekarz W Trakcie Specjalizacji, dr n. med.

  • Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: konsultacja dermatologiczna

   Pani doktor jest bardzo kompetentna a zarazem miła. Wyjaśnia wszelkie wątpliwości, rozmawia z pacjentem. Polecam.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: problemy skórne

   Bardzo miła atmosfera. Wywiad chorobowy wnikliwy i rzetelny. Wyczerpujące odpowiedzi Pani dr. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: blombowanie

   Profesjonaliści wysoka jakość usługi polecam na przyszlosc troszkę długi czas oczekiwania na wizytę ale i tak warto

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Sympatyczny, kompetentny i bardzo dokladny. U Pana Piotra wykonalam higienizacje jamy ustnej. Obecnie lecze sie zachowawczo, estetyka prac na najwyzszym poziomie. Pierwszy raz mam wypelnienia, ktore do zludzenia przypominaja moje naturalne zeby. Leczenie przebiega bezbolesnie i komfortowo. Polecam!!!

  Zobacz wszystkie opinie (13) o tym lekarzu


 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: przeogromna ból stawów, nie znikają y po wprowadzany leczeniu przez innych lekarzy

   Od lekarza do lekarza, aż wreszcie trafiliśmy do Pani dr Widuchowskiej!!!! Kompleksowo zlecone badania i dała nam nadzieję.... Ale nadzieja była krótko.... Bo po wprowadzonym leczeniu innym nim pozostali po 2 tyg nadzieja zmieniła się w fakt!!!!! Koniec bólu, uśmiech na twarzy mojej babci. Pani Doktor idealnie trafiła z diagnozą i leczeniem! A podejście? Rewelacyjne! Bardzo sympatyczna i otwarta! Taki lekarz to skarb! Dziękuję!!!

  • J
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja reumatologiczna

   Konkretne badanie i konkretne zalecenia!
   Profesjonalne podejście do mojego problemu i głęboka analiza.
   Wiele cennych rad, których gdzie indziej nie otrzymałem.

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • F
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: przegląd stomatologiczny bezpłatny

   Świetna obsługa. Rzeczowo i konkretnie. Atmosfera bardzo przyjemna. Mam pewność że jestem w dobrych rękach. Pani Bogna wszystko tłumaczy i wyjaśnia. Jestem umówiony na kolejną wizytę.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie zębów mlecznych

   Pani doktor podeszła do dziecka bardzo profesjonalnie, wszystko odbyło się sprawnie i bezboleśnie. Polecam serdecznie!!!!

  Zobacz wszystkie opinie (28) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: I wizyta

   Ogromna wiedza, praktyka i kultura bycia Pana Profesora. Merytoryczna rozmowa, wyjaśnienie problemu i niezwykle przyjazna atmosfera na wizycie sprawia, ze pacjent czuje sie bezpiecznie pod opieka takiego lekarza. Pan Profesor interesuje sie rownież dalszymi losami pacjenta i przebiegiem leczenia jego choroby. Polecam każdemu takiego lekarza .

  • S
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: Kaszel

   Bardzo profesjonalny, opowiedział i wyjaśnił wszystko co dotyczyło moich dolegliwości, nawet narysował wszystko dosłownie, poczekam na rezultaty ale mnie przekonał

  Zobacz wszystkie opinie (15) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • I
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Polecam za wspaniałe podejście do pacjenta , profesjonalizm i wiedzę. Wyczerpująco odpowiada na zadane pytania Potrafi w przystępny sposób wyjaśnić wszelkie kwestie i wątpliwości medyczne. Szczerze polecam.

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Do tej pory objawy chorobowe cioci były bagatelizowane z powodu podeszłego wieku.Słyszałam tylko,że to starość i mam się z tym pogodzić.Ciocia została dokładnie przebadana,wysłuchana.Dostała zalecenia za które bardzo dziękujemy i wyszła z gabinetu uśmiechnięta,zadowolona z wizyty.Dziękuję i polecam.