Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129, Kochłowice

41-707, Ruda Śląska, śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Szymon Skoczyński

  Pulmonolog, dr n. med.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: astma

   Mega polecam pana doktora Szymona Skoczynskiego! Na każde pytanie odpowiada wyczerpująco spokojnie i rzetelnie!

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Polecam gorąco.Pan doktor cierpliwie i przystępnie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Szybka diagnoza i konkretne, przynoszące efekty leczenie. Bardzo dobry lekarz, sympatyczny człowiek. Szczerze polecam.
   M.Bubala

  Zobacz wszystkie opinie (6) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • J
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: me zawroty głowy i brak utrzymywania równowagi

   Zaskoczony jestem bardzo pozytywnym podejściem do pacjenta. Również zdiagnozowanie mej dolegliwości, i dalszy etap leczenia.Dziekuje bardzo.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna (pierwsza wizyta)

   Z wizyty u pani profesor jestem w 100% zadowolona ,polecam. Zostałam wysłuchana i zbadana otrzymałam rzeczowe wyjaśnienia i zalecenia w miłej atmosferze i bez pośpiechu.

  Zobacz wszystkie opinie (8) o tym lekarzu


 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pani doktor bardzo empatyczna i miła, do tego bardzo kompetentna. Pierwszy raz lekarz tak szczegółowo mnie przebadał podczas wizyty. Wykazuje zainteresowanie pacjentem, wysyła na badania, które mogą potwierdzić diagnozę. Następnie leczy zgodnie z postawioną diagnozą. Dzięki niej choroba się nie rozwija, a ja czuję się lepiej (RZS). Szczerze polecam, ponieważ ja się nie zawiodłam.

  • G
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: analiza wynikow

   Pani Doktor jest kompetentna i rzetelna, długo przeprowadza wywiad, jasno wyjaśnia problem. Jest godna polecenia.

  Zobacz wszystkie opinie (10) o tym lekarzu


 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • D
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: nadcisnienie

   Bardzo miły i konkretny lekarz. Osobiście zmierzył ciśnienie i zrobił ekg. Wizyta umówiona na konkretną godzinę. Polecam

  • U
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: ECHO serca

   Fachowość i kompetencja życzliwość dla pacjenta brak pośpiechu w czasie trwania wizyty zrozumiałe zalecenia dla pacjenta

  Zobacz wszystkie opinie (9) o tym lekarzu


 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Lekarz Medycyny Estetycznej, dr n. med.

  • P
   Lokalizacja: Derma CliniqueUsługa: konsultacja dermatologiczna (pierwsza wizyta)

   Bardzo jestem zadowolona bardzo dobry kontakt z dzieckiem miła atmosfera dobra diagnoza Polecam pplecam

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Dobre podejście do pacjenta. Szybka diagnoza. Dokładne wyjaśnienie i opis leczenia. Pierwsza wizyta pozytywna.

  Zobacz wszystkie opinie (29) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • W
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: sarkoidoza uogulniona kntynuacja leczenia

   Pan profesor Pierzchała to człowiek o wielkiej kulturze osobistej, bardzo dobry lekarz z ogromną wiedzą i dużą empatią. Służy zawsze pomocą i wsparciem. Serdecznie polecam !!!

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pan profesor bardzo profesjonalny specjalista a do tego cudowny czlowiek potrafi wszystko wytlumaczyc zrozumialym jezykiem, konkretny, z zasadami traktuje pacjenta jak partnera bylam bardzo zadowolona.

  Zobacz wszystkie opinie (29) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • L
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: ból kręgosłupa - odcinek lędźwiowy

   Super lekarz. Profesjonalny. Zainteresowany pacjentem. Swietnie postawił diagnozę. Bardzo kulturalny. Polecam

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Klinika Nieborowice Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna (pierwsza wizyta)

   Pan doktor bardzo cierpliwie wytłumaczył mi problemy związane z moją dolegliwościa oraz postarał się o dobranie metody leczenia. Niestety szkoda ze bardzo kosztowne i nie refundowane przez nfz.Panie doktorze mam nadzieję, że od teraz będzie tylko lepiej i ból wreszcie minie.

  Zobacz wszystkie opinie (40) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie zębów

   Doktora Kałużę cechuje profesjonalne podejście do każdego pacjenta, niezależnie od wieku (leczymy się u niego rodzinnie). Jest on miły, opanowany, cierpliwy, posiada dużą wiedzę i umiejętności. Jest to jeden z najlepszych dentystów, do jakiego można pójść. W moim przypadku musiał naprawić sporo błędów stomatologicznych po innych "lekarzach". Poszłam z bólem całej górnej szczęki i dzięki doktorowi już nie pamiętam, co to są problemy z zębami. Wszystko przeprowadza sprawnie i na najwyższym poziomie. Zawsze doradzi, w jaki sposób dbać o higienę i zdrowie jamy ustnej. Doktor Kałuża to lekarz, dla którego troska i empatia względem pacjenta są najważniejsze. U niego w gabinecie udało mi się pozbyć panicznego strachu przed dentystą. Wcześniej każda wizyta to drętwienie nóg, rąk, problem z oddychaniem przez ogromny stres. U doktora Kałuży to wszystko poszło w niepamięć. Samo plombowanie przypomina "jubilerską robotę". To wszystko sprawiło, że mimo iż teraz mamy do niego dalej, nadal do niego jeździmy. Szczerze polecam!

  • P
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie zębów mlecznych

   Serdecznie polecam dużym i małym pacjentom
   Pan doktor jest cierpliwy i bardzo dokładny
   Do małych ząbków ma podejście genialne :)

  Zobacz wszystkie opinie (38) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pani Doktor wykonuje swoją pracę bardzo dokładnie i bez bólu. Jestem bardzo zadowolona z wizyty w tym gabinecie

  • S
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie zachowawcze

   Kolejna moja wizyta u Pano doktor. Było jak zawsze nowocześnie, bezboleśnie, fachowo, w miłej atmosferze.

  Zobacz wszystkie opinie (50) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • L
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: ból podbrzusza i pachwiny

   Lekarz bardzo konkretny, słucha pacjenta i pomaga naprowadzic jeżeli problem nie jest po stronie urologicznej.
   Podczas wizyty przeprowadzono badanie usg.

  • P
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja urologiczna

   Lekarz profesjonalny i konkretny .
   Bardzo dobrze oceniam wizytę mimo,iż byłem na konsultacji urologicznej pierwszy raz.

  Zobacz wszystkie opinie (28) o tym lekarzu