O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi. Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu. Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.
Dowiedz się więcej

Usługi

Specjaliści

Opinie o lekarzach z tej placówki (671)

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  E
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Bardzo konkretny lekarz, szczegółowo i zrozumiale dla pacjenta wyjaśnia każdy problem i wątpliwość. Wiedza, kultura osobista i podejście do pacjenta i jego problemu, robi piorunujące wrażenie. Lekarz, który sprawnie i trafnie diagnozuje i proponuję najlepsze i skuteczne metody leczenia. Polecam Pana doktora z całego serca- nie pożałujecie!

  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Adam Pierzchała konsultacja ortopedyczna

  Mimo dość późnej pory konsultacja przebiegała bez pośpiechu, w miłej atmosferze. Odpowiedni czas został poświęcony na badanie łącznie z USG, analizę zdjęcia RTG i udzielenie szczegółowych wyjaśnień.

  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Kamila Zawadzińska-Halat konsultacja dermatologiczna

  Dobry kontakt z pacjentem. Szczegółowe tłumaczenie. Przedstawiony plan leczenia. Polecam Panią Doktor.

  A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Marcin Syzdół konsultacja kardiologiczna

  Jesteśmy z mężem pod wrażeniem bardzo miły i kompetenty o dużej wiedzy medycznej lekarz.Pan doktor wyjśnił nam szczegółowo jak będzie wyglądało leczenie.Bardzo polecamy

  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała kolejna wizyta

  Sama rozmowa z Profesorem jest już skutecznym lekiem. Bardzo mi pomógł. Jestem bardzo wdzięczny i szczerze polecam.

  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Piotr Kałuża leczenie próchnicy

  Po długiej nieobecności u dentysty, trafiłem do stomatologa Piotra Kałuży (w Centrum Medyczne Profilaktyka w Rudzie Śl.-Kochłowice). Konieczne było RTG pantomograficzne, dr Kałuża przedstawił skrupulatnie plan leczenia, bez pośpiechu odpowiadał na wszystkie pytania.
  Już po pierwszej wizycie oceniłem Go, jako fachowca z dużą kulturą osobistą.
  Opinię wystawiam po piątej wizycie: wszystkie były bezstresowe i przede wszystkim bardzo komfortowe - do tego stopnia, że przy jednej z wizyt (1,5-godzinnej) dużo nie brakowało, a uciąłbym sobie drzemkę.
  Zdecydowanie polecam dra Kałużę (ma dar), posiada wysoki poziom zdolności plastycznych i technicznych, po wyleczeniu zęba trudno „gołym okiem” znaleźć gdzie jest wypełnienie – majstersztyk!
  Sam gabinet, jak i wnętrze całego budynku nowoczesne i czyste. Przed poradnią duży parking. Polecam również higienizację zębów (mi wykonała higienistka, chyba pani Asia) – rewelacja. Kończy się krótkim szkoleniem z dbania o higienę jamy ustnej.

  lek. dent. Piotr Kałuża

  Dziękuję w imieniu moim i Pani Asi za opinię :) Jest to dla mnie i mojego zespołu ogromna motywacja. Pozdrawiam!

  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Marcin Syzdół konsultacja kardiologiczna

  Pan dr Marcin Syzdół jest naprawdę wspaniałym lekarzem. Rzetelnie i wnikliwie i niezwykle skrupulatnie przeprowadził wywiad oraz wszystkie badania (ekg, echo serca, holter ekg, badanie fizykalne). Wszystko spokojnie wytłumaczył, przedstawił plan leczenia, poświęcił dużo czasu. Pierwszy raz spotkałem się z aż tak sumiennym podejściem (a siłą rzeczy musiałem być u niejednego kardiologa w swoim życiu). Czuję się bezpiecznie, bo wiem że jestem w dobrych rękach u lekarza - praktyka i klinicysty, który myśli, jest zaangażowany i całościowo podchodzi do tematu leczenia. Jednym słowem, serdecznie dziękuję za takiego fachowca.

  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. dent. Piotr Kałuża piaskowanie

  Ostatnio umówiłem się na czyszczenie kamienia. Okazało się, że za pomocą aplikacji można umówić się tylko do lekarza a nie higienistki. Zostałem przyjęty, lekarz wytłumaczył mi że czyszczenie przeprowadza higienistka, jednak jak bardzo chce to on może mi usunąć kamień jednak 2 lata tego nie robił i na pewno higienistka zrobi to lepiej. Przystałem na to. Lekarz powiedział, że jak już jestem to przejrzy mi stan uzębienia. Wyszedłem z gabinetu umawiając się na czyszczenie kamienia. Pani poinformowała mnie, że za przegląd płacę 150 zł. Super!!! Przyszedłem wyczyścić zęby, nie wyczyściłem ale za to zapłaciłem 150 złoty za przegląd, którego tak naprawdę nie potrzebowałem bo do stomatologa chodzę gdzieś indziej.
  Nie polecam przychodni. Przychodnia i lekarz jak bardzo chciał na mnie zarobić to mógł mnie poinformować że może zrobi przegląd uzębienia ale kosztuje on 150 zł.
  Jedyny plus że lekarz bardzo sympatyczny.

  W
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr Norbert Szydłowski-Pęśko konsultacja urologiczna

  Wysoko oceniam fachowość lekarza, jego podejście do pacjenta oraz przebieg samego badania. Polecam.

  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lekarz: dr n. med. Marcin Syzdół konsultacja kardiologiczna

  Pan doktor traktuje pacjenta bardzo rzetelnie i profesjonalnie.Jesteśmy bardzo wdzięczni za szybką pomoc z Pana strony .

  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Powiązane wyszukiwania