Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Kat... więcej

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

ul. Józefa Piłsudskiego 129

41-707 , Ruda Śląska , śląskie

Pokaż dane kontaktowe +48 32 ...
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

O nas

Centrum Medyczne Profilaktyka służy pomocą pacjentom od roku 2000. Jego założycielem jest Profesor Władysław Pierzchała, wieloletni Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz twórca i kierownik Katedry i Kliniki Pneumonologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach.

Centrum Medyczne Profilaktyka stale współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym uczestnicząc w edukacji medycznej oraz prowadząc badania kliniczne nad nowymi metodami terapeutycznymi.

Misją Centrum Medycznego Profilaktyka jest zapobieganie chorobom i minimalizowanie ich następstw poprzez profilaktykę pierwotną, czyli zapobieganie zachorowaniom oraz profilaktykę wtórną, czyli zapobieganie powikłaniom chorób, dzięki ich wczesnej diagnostyce i skutecznemu leczeniu.

Centrum Medyczne Profilaktyka oferuje najwyższy poziom opieki lekarskiej w specjalizacjach: kardiologii i neurologii, pulmonologii i torakochirurgii, urologii i chirurgii naczyniowej, ortopedii i reumatologii, dermatologii i medycyny estetycznej oraz stomatologii.

Nasza oferta

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe leczenie oparte na nowoczesnej diagnostyce i najnowszej wiedzy medycznej.

W zakresie KARDIOLOGII oferujemy diagnostykę i leczenie nadciśnienia, choroby wieńcowej serca oraz stanów po leczeniu operacyjnym serca (po by-pasach, po stentach). Oferujemy kompetentną i rzetelną poradę w przypadkach nieprawidłowego wyniku badań UKG, Holter, EKG. Współpracujemy z oddziałem kardiologii w przypadkach wymagających hospitalizacji oraz z kardiochirurgiem w przypadku wskazań do leczenia operacyjnego.

W naszym Centrum oferujemy pełną diagnostykę UKŁADU NACZYNIOWEGO obejmującą badanie układu żylnego i tętniczego (USG Doppler) zarówno w obrębie kończyn dolnych (to tutaj może rozwijać się groźna dla zdrowia zakrzepica układu żylnego), jak i krążenia mózgowego (tętnic szyjnych i kręgowych), których dysfunkcja może powodować zawroty głowy, omdlenia, a w niektórych przypadkach doprowadzać do groźnych zaburzeń ukrwienia mózgu (udarów).

Centrum Medyczne Profilaktyka zapewnia kompleksowe diagnostykę i nowoczesne leczenie wszelkich chorób UKŁADU ODDECHOWEGO.
Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), zapaleń płuc, sarkoidozy, a także w chorobach alergicznych. Przeprowadzamy diagnostykę i zapewnimy skuteczne leczenie przewlekłego obturacyjnego bezdechu we śnie.

Oferujemy fachową poradę w przypadkach nieprawidłowego obrazu RTG lub TK płuc. Zapewniamy diagnostykę i leczenie pacjentom z chorobami nowotworowymi układu oddechowego oraz nowoczesne chirurgiczne leczenie wszelkich guzów klatki piersiowej prowadzane w oddziale torakochirurgicznym przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie.

Naszym pacjentom zapewniamy konsultacje z zakresu schorzeń ośrodkowego oraz obwodowego UKŁADU NERWOWEGO prowadzone przez wybitnego specjalistę w tej dziedzinie. Oferujemy leczenie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, padaczki, stwardnienia rozsianego (SM), stanów poudarowych, bólów głowy i zawrotów głowy, zaburzeń snu.

W dziedzinie ORTOPEDII zapewniamy leczenie oparte na najnowszej wiedzy medycznej z zakresu choroby zwyrodnieniowej stawów, w tym nowoczesnej terapii biologicznej tego schorzenia a także endoprotezoplastyki stawów z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Oferujemy również nowoczesne leczenie urazów stawów.

Naszym pacjentom proponujemy kompleksową opiekę REUMATOLOGICZNĄ prowadzoną przez specjalistów posiadających doświadczenie w prowadzeniu nowatorskich terapii i badań klinicznych.

W naszym Centrum oferujemy konsultacje, badania diagnostyczne (również badania ultrasonograficzne) oraz leczenie CHORÓB UKŁADU MOCZOWO-PŁCIOWEGO prowadzone przez doświadczonego specjalistę urologa.

W pracowni ULTRASONOGRAFII DOPPLEROWSKIEJ Centrum Medycznego Profilaktyka nasi lekarze specjaliści przeprowadzają kompleksową diagnostykę USG. Oferujemy między innymi ultrasonograficzną i histopatologiczną diagnostykę chorób tarczycy i gruczołu piersiowego.

Badania

 • Echokardiografia (UKG)
 • USG - Doppler tętnic szyjnych
 • USG - Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
 • USG - Doppler tętnic kończyn dolnych
 • USG - Doppler żył kończyn dolnych
 • USG - Doppler tętnic nerkowych
 • USG - Doppler tętnic kręgowych i podstawnej mózgu
 • USG - Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i wewnątrzczaszkowych
 • Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa
 • 24 godzinne monitorowanie EKG (HOLTER)
 • Diagnostyka laboratoryjna
 • RTG zębów panoramiczne
więcej

Profile społecznościowe

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Zdjęcia

Opinie o lekarzach z tej placówki

 • Małgorzata Maria Widuchowska

  Reumatolog, dr n. med.

  • J
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: Inny

   Lekarz dobry.Dokładnie tłumaczy przebieg leczenia, objaśnia działania leków i angażuje się w przebiegu leczenia pacjenta.Bardzo Polecam!

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKA

   Pani doktor bardzo empatyczna i miła, do tego bardzo kompetentna. Pierwszy raz lekarz tak szczegółowo mnie przebadał podczas wizyty. Wykazuje zainteresowanie pacjentem, wysyła na badania, które mogą potwierdzić diagnozę. Następnie leczy zgodnie z postawioną diagnozą. Dzięki niej choroba się nie rozwija, a ja czuję się lepiej (RZS). Szczerze polecam, ponieważ ja się nie zawiodłam.

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Bogna Pierzchała

  Stomatolog, lek. dent.

  • E
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja stomatologiczna dzieci

   Wspaniałe podejście do dzieci, profesjonalizm, Pani Doktor dokładnie wyjaśniła jak postępować po wizycie. Będziemy chodzić do Pani Doktor nie tylko z dzieckiem ale i sami.

  • I
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie próchnicy

   Pani doktor ma świetne podejście do mojego dziecka, które nareszcie nie boi się wizyt u dentysty. Polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (58) o tym lekarzu


 • Władysław Pierzchała

  Pulmonolog, Alergolog, Internista, prof. dr hab. n. med.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja alergologiczna

   Pan Profesor jest osoba godna polecenia, w czasie wizyty skupia cala swoja uwagę na pacjencie, odpowiada na każde pytania , uważnie słucha oraz uwzględnia wszelkie sugestie. Jesteśmy pod ogromny pozytywnym wrażeniem

  • E
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja alergologiczna

   Pan Profesor jest wybitnym specjalistą. Dokładnie i w zrozumiały sposób wyjaśnia pacjentowi na czym polega jego schorzenie, nie zleca niepotrzebnych badań, ma bardzo dużą wiedzę i jego diagnoza jest zawsze trafna. Takiego specjalisty ze świecą szukać...

  Zobacz wszystkie opinie (43) o tym lekarzu


 • Adam Pierzchała

  Ortopeda, dr n. med.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja ortopedyczna

   A great doctor! Good communication, very professional, great treatment. I will come again after X-Ray test.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Klinika Nieborowice Sp. z o.o.Usługa: konsultacja ortopedyczna

   Wizyta lekarska była punktualna.Dr Pierzchała rzeczowo,zrozumiałym językiem przedstawił mi swoją diagnozę.

  Zobacz wszystkie opinie (56) o tym lekarzu


 • Norbert Szydłowski-Pęśko

  Urolog, Androlog, dr

  • I
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja urologiczna

   Rzeczowe wypowiedzi, zainteresowanie moim przypadkiem, pełne zaangażowanie. Przyjazna atmosfera. Pozdrawiam

  • C
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja urologiczna

   Wysoki stopień empatii, pan doktor dokładnie i zrozumiale wytłumaczył przebieg leczenia. Doskonale dopasował leczenie do mojego problemu. Polecam!

  Zobacz wszystkie opinie (36) o tym lekarzu


 • Krystyna Barbara Pierzchała

  Neurolog, prof. dr hab. n. med.

  • A
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Wizyta i proponowane leczenie bardzo merytoryczne. Długa i wyczerpująca rozmowa.
   Cierpliwość Pani Profesor godna podziwu

  • R
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja neurologiczna

   Pani profesor jest bardzo rzetelna, skrupulatna, o bardzo dużej wiedzy i doświadczeniu. Jest przy tym bardzo ciepłą, miłą osobą. Cenię niezwykle wizytę u Pani profesor, która wykluczyła ciężką chorobę zdiagnozowaną przez innych lekarzy. Z całego serca polecam.

  Zobacz wszystkie opinie (11) o tym lekarzu


 • Anna Opoka

  Ortodonta, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja ortodontyczna

   Bardzo profesjonalne podejście do leczenia, bardzo miła atmosfera pod czas wizyty szczegółowe wyjaśnienie całego procesu leczenia

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja ortodontyczna

   Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Pani doktor wyjaśnia wszystko w razie jakichkolwiek wątpliwości. Polecam!


 • Kamila Zawadzińska-Halat

  Dermatolog, Specjalista Medycyny Estetycznej, dr n. med.

  • J
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja dermatologiczna

   Miła atmosfera w gabinecie, szczegółowe wyjaśnienie. Pani doktor szczegółowo odpowiedziała na moje wszystkie pytania. Widać zaangażowanie w trakcie wizty

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja dermatologiczna dzieci

   Zdecydowanie polecam wizytę u Pani doktor. Pani Doktor ma świetne podejście do pacjenta, bardzo dokładnie przeprowadza wywiad jak również szczegółowe badanie. Udziela wszystkich niezbędnych informacji dotyczących planowanego leczenia.

  Zobacz wszystkie opinie (31) o tym lekarzu


 • Piotr Kałuża

  Stomatolog, lek. dent.

  • K
   Lokalizacja: DUO-DENTAL Centrum StomatologiiUsługa: Leczenie próchnicy u dzieci

   Dzięki panu doktorowi moje dzieci przestały się bać stomatologa.
   Wizyta w gabinecie stała się czymś miłym.
   Jestem mega zadowolona.
   Pozdrawiam

  • M
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: leczenie próchnicy

   Pan dr budzi zaufanie, szczegółowo wyjaśnia. Dokładny i delikatny. Mam nadzieje, że moja opinia się nie zmieni

  Zobacz wszystkie opinie (57) o tym lekarzu


 • Marcin Syzdół

  Kardiolog, dr n. med.

  • P
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja kardiologiczna

   Świetny kontakt z pacjentem,bardzo szczegółowy opis mojego stanu i dokładna informacja o trybie leczenia.

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Centrum Medyczne PROFILAKTYKAUsługa: konsultacja kardiologiczna

   Pełen profesjonalizm, zainteresowanie , szczegółowe objaśnienie dalszego leczenia.
   Lekarz godny polecenia!

  Zobacz wszystkie opinie (16) o tym lekarzu


Powiązane wyszukiwania