Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne Lumedica

Żabikowska 63

62-030 , Luboń , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

4.5

Ogólna ocena
29 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Artur Kułakowski Inny

  Lekarz nie pomógł w żaden sposób. Po zabiegu szpitalnym guz został i rośnie a ściana pęcherza jest naruszona czeka mnie ponowna operacja. Niby pobrano wycinek do histopatologii a okazuje się że guz nie został naruszony. Opis szpitalny na wypisie nie czytelny i nie zrozumiały. Poprostu brak słów. Nie polecam !!!!

 • G
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow Inny

  Ja niestety, pomimo licznych dobrych opinii Pani doktor, nie jestem zbyt zadowolona. W zeszłym roku miałam korektę małżowiny usznych. Pani doktor na pierwszym spotkaniu była bardzo miła, wyjaśniała wszystko, miała dobry plan jak co gdzie, brzmiało obiecująco. Cennik, który podała był wysoki, ale do zaakceptowania.
  W dniu zabiegu Pani doktor nie pamietała w ogóle o czym rozmawialiśmy na wizycie. Musiałam od nowa tłumaczyć czego oczekuje od zabiegu (jakby to nie było logiczne, ale byłam już po jednej operacji i moje uszy nie były symetryczne). Przed zabiegiem i w czasie, bo byłyśmy w stanie rozmawiać podczas zabiegu zostałam poinformowana, ze musi być miejsce na okulary wiec górna cześć ucha musi odstawać.
  Po operacji dowiedziałam się, ze miałam zapłacić gotówka której oczywiście nie miałam, wiec problem w recepcji, ale ostatecznie zapłaciłam kartą i o wiele wiele niższa kwotę niż kwota o której rozmawialiśmy. Zaczęłam się zastanawiać skąd ta nagła różnica cen. Dla mnie Okey, ale było dużo niespójności. Na wizytę kontrolna umówiła mnie Pani w miejscu zabiegu. Stawiłam się i dowiedziałam się, ze tam pani doktor kontroli nie prowadzi. Po telefonie recepcji pani doktor przyjechała z dużym opóźnieniem na kontrolę, była zdziwiona ze byłam umówiona, nie wiem, nie zanotowała, zapomniała o wizycie. Później miałam już normalna rekonwalescencję, oprócz tego ze szew wyszedł i wdało się małe zapalenie (i tutaj plus dla pani bo po wiadomości, ze cos się dzieje natychmiast zadzwoniła i otrzymałam szybko pomoc). Ale poza tym z efektu nie jestem zadowolona, planuje może kolejną korektę i mam taki niesmak odnosnie podejścia, jakbym była tylko kolejnym pacjentem. Także takie moje osobiste odczucia.

  lek. Joanna Kurmanow

  Witam,
  Dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami.
  Zabieg poprawkowy -zwłaszcza, gdy pierwotna operacja była wykonywana przez innego chirurga, niespecjalizującego się w chirurgii plastycznej- niesie ze sobą pewne niespodzianki. Mam na myśli blizny wewnętrzne, rodzaj cięć, stan tkanek, itd.
  Poza tym każdy pacjent - mężczyzna, kobieta - ma inne założenia i poczucie estetyki, szczególnie jeśli chodzi o operację twarzy. Niedawno modne i pożądane były np. elfie uszy, a część mężczyzn pragnie, aby uszy ściśle przylegały do czaszki i były równo na niej położone ( symetrycznie). Nie zdają sobie sprawy, że nie można przesunąć przewodów słuchowych zewnętrznych, że górna część anatomicznie odstaje ( miejsce na okulary), a usunięcie guzka Darwina spowoduje zmniejszenie ucha. Na konsultacji twarzą w twarz ( dlatego nie mam konsultacji on-line) tłumaczę budowę ucha, pokazuje zdjęcia przed- i pooperacyjne i uświadamiam pacjentom, że nie ma symetrii w budowie twarzy. Różnice w wyglądzie twarzy, jej symetrii będzie zauważalna również po operacji.
  Płatność za zabieg odbywa się przed operacją, a cena zależy od miejsca w którym przeprowadzany jest zabieg. Podczas konsultacji rozmawialiśmy o innym miejscu wykonywania operacji.
  Wizyta pooperacyjna zawsze ma miejsce 1 dzień po operacji - jest bezpłatna, polega na kontroli stanu uszu. Nie ma możliwości, aby się nie odbyła i abym o niej zapomniała. Często pacjenci mylą miejsce tej wizyty, dzwonią w nocy pytając, gdzie się stawić ( niestety, ból nie daje im zasnąć i chcą przyjeżdżać nawet o 3-4 rano ) , często rano są tak zmęczeni nieprzespaną nocą ,że nie pamiętają i przyjeżdżają o innej godzinie i w inne miejsce. Rozumiem ich, gdyż uszy po operacji powodują ból. W takich sytuacjach, niestety muszą poczekać, aż do nich przyjadę.
  Szwy po operacji mogą przebijać się przez skórę, stając się widoczne i powodując podrażnienia, które wymagają usunięcia szwu. Zabieg jest krótki i powoduje małe dolegliwości bólowe. Przykro, mi, że tak się stało Pani/a przypadku.
  Nie rozumiem zarzutu, że był/a Pani/Pan „tylko kolejnym pacjentem”. Nie jestem w stanie traktować każdego pacjenta jak rodzinę, być na każde wezwanie. Uważam, że lekarz ma prawo do życia osobistego poza salą operacyjną i gabinetem konsultacyjnym. Są sprawy wymagające szybkiej interwencji niezależnie od pory dnia ( np. krwawienie po zabiegu), są też takie, które można rozwiązać ze spokojem, mając na uwadze życie osobiste lekarza.
  To są moje odczucia.

  Serdecznie zapraszam na wizytę kontrolną do Lumedica - gdyż to obowiązkiem pacjenta jest stawiać się i pamiętać o wizytach kontrolnych - ich daty zapisane są na kartach wypisowych.
  Pozdrawiam,
  Joanna Kurmanow

 • O
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow powiększanie piersi

  Do Pani Doktor zgłosiłam się ponieważ moje i tak małe piersi dosłownie zostały wyssane przez karmienie czwórki dzieci. Byłam płaska, wstydziłam się tego w kontaktach intymnych czy na plaży. Pani Doktor to najlepszy fachowiec, na jakiego mogłam trafić. Chciałam, aby operację powiększania piersi przeprowadziła kobieta, bo nikt tak nie zrozumie drugiej kobiety, jeśli chodzi o biust jak druga kobieta. Pani Doktor cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, dokładnie tłumaczyła wiele kwestii, również to, jak ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru implantów, aby efekt nie był przerysowany i co najważniejsze - nie szkodził naszemu zdrowiu. Pani Doktor jest niezwykle empatyczna i profesjonalna - prowadzi za rękę we wszelkich wątpliwościach przed i po operacji. Operacja przebiegła w miłej atmosferze w najlepszych warunkach, bardzo szybko wszystko się zagoiło tak jak należy. Operację miałam przeprowadzoną 10 listopada 2020 r. a już teraz, w styczniu 2021 mogę cieszyć się przepięknym biustem, nie odczuwam żadnych dolegliwości, a jedynie niesamowitą radość i dumę, kiedy stoję przed lustrem czy w ubraniu czy nago. Jestem totalnie, niesamowicie zadowolona i jeśli będę sobie cokolwiek kiedykolwiek jeszcze poprawiać to tylko u Pani Doktor Kurmanow, ponieważ ufam Jej całkowicie i polecam z czystym sumieniem! Dziękuję!

 • D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Katarzyna Zięba-Mazurek konsultacja psychiatryczna

  Jestem pacjentem p.doktor od 01.09.2020.Cale zycie jak sięgnę pamięcią mam dwubiegunowke.To pierwszy lekarz psychiatra do którego trafiłem.Oprocz dentysty i badań okresowych przeżyłem 54 lata nie przesiadujac w gabinetach i poczekalniach. Obawy mialem: nie powiem ale zycie wymusilo nie jako że jednak potrzebowałem pomocy!!I trafiłem na p.doktor /temat opinii na portalu/i chyba trochę los tak chciał .Uwaga: tyle ciepla,empatii,prowadzenia za rękę/jak dziecko we mgle/w tych moich zmaganiach,podejścia do pacjenta,fachowości jeszcze nigdy nie zaznalem.To nie temat wazeliny p.doktor jest po prostu swietna w tym co robi!!! W skali 1 do 5 zasluguje na siedem!!
  !najwazniejsze dla mnie pacjenta jest to że mój stan diametralnie się poprawił i z pomocą p.doktor dąży do wyregulowania.Dwoma rękoma podpisuję się pod w/w opinią. I kazdemu strapionemu pacjetowi gorąco polecam kontakt z p.doktor .Z poważaniem Dariusz Krzyzostaniak pacjent lumedica.P.
  s...wszystkiego co najlepsze p.doktor .

 • U
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Katarzyna Zięba-Mazurek konsultacja psychiatryczna

  Wspaniałą Pani Doktor, oprócz dogłębnej wiedzy psychiatrycznej, posiada również wyszkolenie psychoterapeutyczne co stanowi wręcz kompleksową możliwość opieki nad pacjentem. Pomogła mi się pozbyć uzależnienia od leków, wróciłem do niej parę lat później z uzależnieniem również lekowym, ale tym razem innego rodzaju - niestety nie mogła pomóc, natomiast skierowała mnie do osoby, która w 100% zajęła się moim przypadkiem. Także nawet jeśli, wyjątkowo (jak u mnie) nie wpisze się w ramy jej dziedzin specjalizacji, potrafi trafnie wskazać osoby, które mogą pomóc, czy to lekarzy, czy terapeutów. Wiem, że jeżeli będę miał problem - z pewnością lekarz Zięba będzie tą osobą, która się mną zajmie, czy to bezpośrednio czy poprzez ogromną wiedzę i znajomości skieruje do osób bardziej wykwalifikowanych w pewnych niszach dziedziny psychiatrycznej. 5/5 absolutne.

 • I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow korekcja powiek

  U dr Joanny Kurmanow wykonywałam korektę powiek górnych. Profesjonalizm i kompetencje Pani doktor na światowym poziomie. Polecam!

 • P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Jacek Koźlik ciąża

  Profesor prowadził moja ciąże od 27 tyg , na wizytach bardzo rzeczowy , konkretny i miły . Zadawał dużo pytań , czy coś nas niepokoi , czy coś chcemy wiedzieć .
  Miałam „ szczęście „ i przypadek ze na jego dyżurze rodziłam , a jakby było mało to on odbierał córka na świat - super poprowadzona akcja , cierpliwy a jednocześnie stanowczy coby kobieta się wzięła raz a dobrze do parcia :)

 • M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: Jacek Pawłowski

  Doktor Jacek jest najlepszym stomatologiem i chirurgiem szczękowym jakiego znam . Przyjeżdżam do niego specjalnie z Francji. Nie tylko dlatego ze jest kompetentny ale również dlatego ze jest dokładny i bardzo sympatyczny. Podczas zabiegu wyjaśnia kazdy etap i upewnia się ze pacjent nie odczuwa bólu . Świetny implantolog , wstawił mi implant ,pomimo że dentysta we Francji twierdził że jest to niemożliwe.... Ponadto mówi świetnie po francuzku, jest dwujęzyczny....Polecam bardzo, rownież we Francji . Mario

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow mastopeksja piersi

  Polecam panią doktor. Niecałe 1,5 roku temu miałam zabieg podniesienia piersi. Jestem zadowolona z operacji i z teraźniejszego wyglądu piersi. Warto poddać się zabiegowi i poprawić przy okazji stan psychiczny.

 • A
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow operacja plastyczna piersi

  Pani Doktor zmienila to w jaki sposob patrze dzisiaj na siebie. Od zawsze borykalam sie z malym biustem i w koncu zdecydowalam sie by to zmienic. Pani doktor wziela mnie pod swoje skrzydla. Zaproponowala implanty, ktore idealnie pasuja do mojej sylwetki, nie za duze, nie za male, w sam raz (255cc). Cala procedura, jak i kontakt byl bardzo profesjonalny i komfortowy. Polecam z calego serca drogie Panie! Piersi sa piekne!

 • Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania