Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Jak to działa?

Informacje o placówce

Gabinety

Centrum Medyczne Lumedica

Żabikowska 63

62-030 , Luboń , wielkopolskie

Pokaż dane kontaktowe
Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)

Typ placówki

 • Centrum medyczne

Inne placówki

Opinie o lekarzach z tej placówki

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow korekcja powiek

  Doktor Joanna Kurmanow wykonała u mnie zabieg opadających powiek z wycięciem kępki żółtej. Efekt rewelacyjny !!!Cudowny lekarz z profesjonalnym podejściem i życzliwością do pacjenta. Cały zabieg odbył się w sedacji dożylnej, dzięki której czułam się spokojnie i bezstresowo. Polecam wszystkim tą metodę bo dzięki niej człowiek czuje się bardzo komfortowo niezależnie jak długo trwa zabieg. Dziękuję pani doktor za udany zabieg i całemu personelowi za przemiłą opiekę. Polecam z całego serca


  N
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow operacja plastyczna piersi

  Od pierwszej wizyty u dr Kurmanow wiedziałam, ze jestem w dobrych rękach! Zdecydowałam się na operacje piesi, ze względu na ich mikroskopijny rozmiar, idealnie zostały dobrane implanty, dzięki czemu dziś czuje się kobieco, wracając do operacji - bardzo duże zaangażowanie Pani Doktor, abym czuła się bezpiecznie w szpitalu, przemiły personel, bol pooperacyjny opicalabym w skali 4/10, po wyjściu ze szpitala nie brałam już środków przeciwbólowych, szybka rekonwalescencja dzięki metodzie cięcia jaka zaproponowała Pani Doktor. Polecam z czystym sumieniem :)


  P
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow operacja plastyczna piersi

  Co prawda nie wykonałam zabiegu u Pani Doktor, ale jedynym powodem była odległość między moim miejscem zamieszkania, a kliniką. Gdyby nie ten fakt to z pewnością zdecydowałabym się na tego lekarza. Przeprowadzona konsultacja była bardzo rzetelna - jako jedyna ze wszystkich lekarzy do których zgłosiłam się na konsultację, poinformowała mnie o możliwości wykonania operacji w ramach NFZ. Nie czułam się jak klient na którym chce się zarobić, tylko jak pacjent, gdzie na uwadze było moje najwyższe dobro. Dodatkowo Pani Doktor wyszła z inicjatywą skontaktowania mnie z fundacjami które mogą mi pomóc. Jedyny problem jaki zaistniał po latach, to pewne uciążliwości w odebraniu swojej dokumentacji, gdzie nie powinno być to dla pacjenta utrudnione, ale ostatecznie wydano mi potrzebne dokumenty, także nie mam żadnych zastrzeżeń. Z pewnością mogę polecić tego specjalistę


  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: dr n. med. Małgorzata Lange-Ratajczak Inny

  Pani Doktor Lange Ratajczak to przede wszystkim wspaniała osobowość, bardzo życzliwa, kompetentna, dokładna. Jako 38 pacjentka od listopada 2020 jestem w stałym kontakcie z Panią Doktor zawsze mogę liczyć na jej pomoc i radę. Jestem jej bardzo wdzięczna za wsparcie z uwagi na wykrycie i skuteczne leczenie raka brodawkowatego tarczycy. Obecnie jestem po jodzie promieniotwórczym, po którym czuję się bardzo dobrze. Pani Doktor cały czas jest zaangażowana, zleca szereg badań by wykluczyć i zapobiec chorobie. Dziś ok. 5 mcy po operacji czuję się bardzo dobrze, mam idealnie dobraną dawkę eutyroxu i najważniejsze mogę liczyć na pomoc Pani Doktor. Dziękuję i pozdrawiam, Iwona O.


  M
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Artur Kułakowski Inny

  Lekarz nie pomógł w żaden sposób. Po zabiegu szpitalnym guz został i rośnie a ściana pęcherza jest naruszona czeka mnie ponowna operacja. Niby pobrano wycinek do histopatologii a okazuje się że guz nie został naruszony. Opis szpitalny na wypisie nie czytelny i nie zrozumiały. Poprostu brak słów. Nie polecam !!!!

  lek. Artur Kułakowski

  Szanowny pacjencie, wyjaśnię dla dobra innych osób czytających tę opinię, że
  po pierwsze jeżeli guz nie został całkowicie usunięty , świadczy to zwykle o głębokim naciekaniu guza w ścianę pęcherza i braku możliwości jego radykalnego wycięcia ze względu na ryzyko perforacji ściany pęcherza co jest poważnym powikłaniem pooperacyjnym.Sytuacja taka wymaga wykonania zwykle kolejnej operacji. Naruszenie ściany pęcherza świadczy o głębokim wycięciu guza i jest naturalną konsekwencją takiej operacji. Wznowa guza jest związana prawdopodobnie z dużą złośliwością nowotworu. Gdyby guz nie został naruszony nie byłoby materiału do badania histopatologicznego i nie byłoby naruszenia ściany pęcherza.Wypis szpitalny jest czytelnym wydrukiem z komputera , a opis może być niezrozumiały jedynie dla pacjenta jako dla osoby nie mającej pojęcia co czyta..Ponadto chcę zaznaczyć , że zawsze informuję pacjentów o przebiegu operacji i rokowaniu co do wyleczenia choroby zależnym od oceny śródoperacyjnej guza. Podsumowując , napisał Pan/Pani same bzdury , które są naruszeniem moich dóbr osobistych jako lekarza . Życzę zdrowie i wyleczenia z choroby nowotworowej.


  G
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow Inny

  Ja niestety, pomimo licznych dobrych opinii Pani doktor, nie jestem zbyt zadowolona. W zeszłym roku miałam korektę małżowiny usznych. Pani doktor na pierwszym spotkaniu była bardzo miła, wyjaśniała wszystko, miała dobry plan jak co gdzie, brzmiało obiecująco. Cennik, który podała był wysoki, ale do zaakceptowania.
  W dniu zabiegu Pani doktor nie pamietała w ogóle o czym rozmawialiśmy na wizycie. Musiałam od nowa tłumaczyć czego oczekuje od zabiegu (jakby to nie było logiczne, ale byłam już po jednej operacji i moje uszy nie były symetryczne). Przed zabiegiem i w czasie, bo byłyśmy w stanie rozmawiać podczas zabiegu zostałam poinformowana, ze musi być miejsce na okulary wiec górna cześć ucha musi odstawać.
  Po operacji dowiedziałam się, ze miałam zapłacić gotówka której oczywiście nie miałam, wiec problem w recepcji, ale ostatecznie zapłaciłam kartą i o wiele wiele niższa kwotę niż kwota o której rozmawialiśmy. Zaczęłam się zastanawiać skąd ta nagła różnica cen. Dla mnie Okey, ale było dużo niespójności. Na wizytę kontrolna umówiła mnie Pani w miejscu zabiegu. Stawiłam się i dowiedziałam się, ze tam pani doktor kontroli nie prowadzi. Po telefonie recepcji pani doktor przyjechała z dużym opóźnieniem na kontrolę, była zdziwiona ze byłam umówiona, nie wiem, nie zanotowała, zapomniała o wizycie. Później miałam już normalna rekonwalescencję, oprócz tego ze szew wyszedł i wdało się małe zapalenie (i tutaj plus dla pani bo po wiadomości, ze cos się dzieje natychmiast zadzwoniła i otrzymałam szybko pomoc). Ale poza tym z efektu nie jestem zadowolona, planuje może kolejną korektę i mam taki niesmak odnosnie podejścia, jakbym była tylko kolejnym pacjentem. Także takie moje osobiste odczucia.

  lek. Joanna Kurmanow

  Witam,
  Dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami.
  Zabieg poprawkowy -zwłaszcza, gdy pierwotna operacja była wykonywana przez innego chirurga, niespecjalizującego się w chirurgii plastycznej- niesie ze sobą pewne niespodzianki. Mam na myśli blizny wewnętrzne, rodzaj cięć, stan tkanek, itd.
  Poza tym każdy pacjent - mężczyzna, kobieta - ma inne założenia i poczucie estetyki, szczególnie jeśli chodzi o operację twarzy. Niedawno modne i pożądane były np. elfie uszy, a część mężczyzn pragnie, aby uszy ściśle przylegały do czaszki i były równo na niej położone ( symetrycznie). Nie zdają sobie sprawy, że nie można przesunąć przewodów słuchowych zewnętrznych, że górna część anatomicznie odstaje ( miejsce na okulary), a usunięcie guzka Darwina spowoduje zmniejszenie ucha. Na konsultacji twarzą w twarz ( dlatego nie mam konsultacji on-line) tłumaczę budowę ucha, pokazuje zdjęcia przed- i pooperacyjne i uświadamiam pacjentom, że nie ma symetrii w budowie twarzy. Różnice w wyglądzie twarzy, jej symetrii będzie zauważalna również po operacji.
  Płatność za zabieg odbywa się przed operacją, a cena zależy od miejsca w którym przeprowadzany jest zabieg. Podczas konsultacji rozmawialiśmy o innym miejscu wykonywania operacji.
  Wizyta pooperacyjna zawsze ma miejsce 1 dzień po operacji - jest bezpłatna, polega na kontroli stanu uszu. Nie ma możliwości, aby się nie odbyła i abym o niej zapomniała. Często pacjenci mylą miejsce tej wizyty, dzwonią w nocy pytając, gdzie się stawić ( niestety, ból nie daje im zasnąć i chcą przyjeżdżać nawet o 3-4 rano ) , często rano są tak zmęczeni nieprzespaną nocą ,że nie pamiętają i przyjeżdżają o innej godzinie i w inne miejsce. Rozumiem ich, gdyż uszy po operacji powodują ból. W takich sytuacjach, niestety muszą poczekać, aż do nich przyjadę.
  Szwy po operacji mogą przebijać się przez skórę, stając się widoczne i powodując podrażnienia, które wymagają usunięcia szwu. Zabieg jest krótki i powoduje małe dolegliwości bólowe. Przykro, mi, że tak się stało Pani/a przypadku.
  Nie rozumiem zarzutu, że był/a Pani/Pan „tylko kolejnym pacjentem”. Nie jestem w stanie traktować każdego pacjenta jak rodzinę, być na każde wezwanie. Uważam, że lekarz ma prawo do życia osobistego poza salą operacyjną i gabinetem konsultacyjnym. Są sprawy wymagające szybkiej interwencji niezależnie od pory dnia ( np. krwawienie po zabiegu), są też takie, które można rozwiązać ze spokojem, mając na uwadze życie osobiste lekarza.
  To są moje odczucia.

  Serdecznie zapraszam na wizytę kontrolną do Lumedica - gdyż to obowiązkiem pacjenta jest stawiać się i pamiętać o wizytach kontrolnych - ich daty zapisane są na kartach wypisowych.
  Pozdrawiam,
  Joanna Kurmanow


  O
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow powiększanie piersi

  Do Pani Doktor zgłosiłam się ponieważ moje i tak małe piersi dosłownie zostały wyssane przez karmienie czwórki dzieci. Byłam płaska, wstydziłam się tego w kontaktach intymnych czy na plaży. Pani Doktor to najlepszy fachowiec, na jakiego mogłam trafić. Chciałam, aby operację powiększania piersi przeprowadziła kobieta, bo nikt tak nie zrozumie drugiej kobiety, jeśli chodzi o biust jak druga kobieta. Pani Doktor cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, dokładnie tłumaczyła wiele kwestii, również to, jak ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru implantów, aby efekt nie był przerysowany i co najważniejsze - nie szkodził naszemu zdrowiu. Pani Doktor jest niezwykle empatyczna i profesjonalna - prowadzi za rękę we wszelkich wątpliwościach przed i po operacji. Operacja przebiegła w miłej atmosferze w najlepszych warunkach, bardzo szybko wszystko się zagoiło tak jak należy. Operację miałam przeprowadzoną 10 listopada 2020 r. a już teraz, w styczniu 2021 mogę cieszyć się przepięknym biustem, nie odczuwam żadnych dolegliwości, a jedynie niesamowitą radość i dumę, kiedy stoję przed lustrem czy w ubraniu czy nago. Jestem totalnie, niesamowicie zadowolona i jeśli będę sobie cokolwiek kiedykolwiek jeszcze poprawiać to tylko u Pani Doktor Kurmanow, ponieważ ufam Jej całkowicie i polecam z czystym sumieniem! Dziękuję!


  D
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Katarzyna Zięba-Mazurek konsultacja psychiatryczna

  Jestem pacjentem p.doktor od 01.09.2020.Cale zycie jak sięgnę pamięcią mam dwubiegunowke.To pierwszy lekarz psychiatra do którego trafiłem.Oprocz dentysty i badań okresowych przeżyłem 54 lata nie przesiadujac w gabinetach i poczekalniach. Obawy mialem: nie powiem ale zycie wymusilo nie jako że jednak potrzebowałem pomocy!!I trafiłem na p.doktor /temat opinii na portalu/i chyba trochę los tak chciał .Uwaga: tyle ciepla,empatii,prowadzenia za rękę/jak dziecko we mgle/w tych moich zmaganiach,podejścia do pacjenta,fachowości jeszcze nigdy nie zaznalem.To nie temat wazeliny p.doktor jest po prostu swietna w tym co robi!!! W skali 1 do 5 zasluguje na siedem!!
  !najwazniejsze dla mnie pacjenta jest to że mój stan diametralnie się poprawił i z pomocą p.doktor dąży do wyregulowania.Dwoma rękoma podpisuję się pod w/w opinią. I kazdemu strapionemu pacjetowi gorąco polecam kontakt z p.doktor .Z poważaniem Dariusz Krzyzostaniak pacjent lumedica.P.
  s...wszystkiego co najlepsze p.doktor .


  U
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Katarzyna Zięba-Mazurek konsultacja psychiatryczna

  Wspaniałą Pani Doktor, oprócz dogłębnej wiedzy psychiatrycznej, posiada również wyszkolenie psychoterapeutyczne co stanowi wręcz kompleksową możliwość opieki nad pacjentem. Pomogła mi się pozbyć uzależnienia od leków, wróciłem do niej parę lat później z uzależnieniem również lekowym, ale tym razem innego rodzaju - niestety nie mogła pomóc, natomiast skierowała mnie do osoby, która w 100% zajęła się moim przypadkiem. Także nawet jeśli, wyjątkowo (jak u mnie) nie wpisze się w ramy jej dziedzin specjalizacji, potrafi trafnie wskazać osoby, które mogą pomóc, czy to lekarzy, czy terapeutów. Wiem, że jeżeli będę miał problem - z pewnością lekarz Zięba będzie tą osobą, która się mną zajmie, czy to bezpośrednio czy poprzez ogromną wiedzę i znajomości skieruje do osób bardziej wykwalifikowanych w pewnych niszach dziedziny psychiatrycznej. 5/5 absolutne.


  I
  Użytkownik zweryfikowany
  Lekarz: lek. Joanna Kurmanow korekcja powiek

  U dr Joanny Kurmanow wykonywałam korektę powiek górnych. Profesjonalizm i kompetencje Pani doktor na światowym poziomie. Polecam!


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Powiązane wyszukiwania