O nas

Serdecznie zapraszamy do Centrum Medycznego LUX MED w Katowicach mieszczącego się przy ulicy Sokolskiej 29 w budynku Citi Bank Handlowy na V piętrze. W nowoczesnych, jasnych wnętrzach oferujemy Państwu konsultacje lekarzy licznych specjalności, badania laboratoryjne, rtg, USG, badania endoskopowe (również w znieczuleniu), leczenie stomatologiczne. Współpraca z wysokiej klasy specjalistami pozwala nam zaoferować Państwu usługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 20:00 oraz w soboty w godzinach 08:00 – 14:00.

W naszym Centrum Medycznym przyjmują specjaliści: Alergolog (dorośli i dzieci), Chirurg Ogólny (dorośli), Chirurg Naczyniowy ( dorośli), Chirurg stomatolog (dorośli i dzieci), Dermatolog (dorośli i dzieci), Diabetolog (dorośli), Dietetyk (dorośli i dzieci), Endokrynolog (dorośli), Gastrolog (dorośli i dzieci), Internista (dorośli), Kardiolog (dorośli i dzieci), Medycyny Pracy, Medycyny Rodzinnej (dorośli i dzieci), Nefrolog (dorośli), Neurochirurg (dorośli), Neurolog (dorośli i dzieci), Otolaryngolog (dorośli i dzieci), Okulista (dorośli i dzieci), Ortopeda (dorośli i dzieci), Pediatra, Psychiatra (dorośli), Pulmonolog (dorośli i dzieci), Radiolog (dorośli – badania USG), Stomatolog (dorośli i dzieci)

Konsultacje profesorskie w zakresie okulistyki i okulistyki dziecięcej wykonuje w naszym Centrum Medycznym Pani Profesor zwyczajny dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik – wybitny specjalista w swojej dziedzinie, kierownik Kliniki Okulistyki Dziecięcej Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konsultacje w zakresie neurochirurgii wykonuje dr hab. n. med. Wojciech Kaspera – adiunkt Klinicznego Oddziału Neurochirurgii w Sosnowcu.

Poradnictwem dietetycznym i układaniem diet zajmuje się w naszym Centrum Medycznym pani Anna Kołdon – dyplomowany dietetyk i trener personalny. Specjalizuje się w skutecznym odchudzaniu, alergiach i nietolerancjach pokarmowych oraz żywieniu w sporcie. Indywidualne podejście do każdego Pacjenta, empatia i umiejętność motywowania znacznie pomaga w osiąganiu sukcesów w prowadzonej terapii.

Konsultacje ortopedyczne przeprowadzane są w naszym Centrum Medycznym codziennie przez doświadczonych specjalistów ortopedii i traumatologii. W godzinach pracy ortopedów dysponujemy na miejscu możliwością wykonania badania RTG. Przeprowadzamy zabiegi ostrzykiwania osoczem bogatopłtkowym pod kontrolą USG.

Medycyna pracy – codzienny dostęp do kompleksowych usług w zakresie medycyny pracy.

Zapraszamy na badania endoskopowe wykonywane nowoczesnym sprzętem przez doświadczonych specjalistów. Istnieje możliwość przeprowadzenia badania w znieczuleniu ogólnym dożylnym wykonywanym przez lekarza anestezjologa.

W Centrum Medycznym wykonywane są usługi stomatologiczne z zakresu:
• stomatologii zachowawczej,
• chirurgii stomatologicznej,
• protetyki,
• peridontologii (choroby przyzębia),
• pedodoncji dzieci,
• oraz RTG punktowe zęba.

Podczas leczenia stomatologicznego możliwe jest zastosowanie znieczulenia gazem rozweselającym.
Dowiedz się więcej
Szczegóły prawne

Usługi

Specjaliści

Opinie o specjalistach (103)

Ogólna ocena

  Profil zweryfikowany
  lek. Wojciech Wasilewski USG piersi

  Lekarz wykonuje usg piersi bardzo dokładnie i bez pośpiechu, pyta o wszystkie szczegóły, jest cierpliwy i zaangażowany. Polecam tego specjalistę.

  J
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Maciej Służałek konsultacja ortopedyczna

  Pan Doktor jest sympatyczną osobą, ale niestety znączo się pomylił w diagnozie. Po badaniu i opisie MRI stwierdził, że mam naderwane więzadło, ale kolano jest stabilne i najlepiej je unieruchomić na conajmniej miesiąc, bo widział złamane kości (sugerował gips). W celu weryfikacji udałam się do lekarza sportowego w prywatnej klinice, gdzie dowiedziałam się, że więzadło jest w 100% zerwane, a kości nie są złamane. Zostało to potwierdzone artrometrem i naturalnie odczytem MRI. Potwierdził to także drugi lekarz w innej klinice. Moje leczenie opóźniło się o miesiąc, ponieważ zamiast chodzić, odciążałam nogę i mięśnie zanikły. Gdybym nie udała się do innego lekarza sportowego, nieświadomie żyłabym z zerwanym więzadłem i drastycznie odmienną diagnozą. Aktualnie przygotowuję się do rekonstrukcji ACL z przeszczepem ze ścięgna. W kwestiach sportowych urazów, niestety na moim przykładzie, nie polecam Pana Doktora, ale być może jest dobrym specjalistą w leczeniu innych ortopedycznych schorzeń.

  J
  Profil zweryfikowany
  dr n. med. Maciej Służałek konsultacja ortopedyczna

  Miły, empatyczny, wnikliwy. Nie stwarza dystansu, nie owija w bawełnę i nie spogląda jak wielu lekarzy na zegarek. Wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie.


  M
  Profil zweryfikowany
  lek. dent. Antonina Magiera Inny

  Stomatolog, który na kilku wizytach powtarzał mi, że wszystko jest okej. Po złamaniu zęba (o którego panią magierę pytałam trzy razy) trafiłam do innego stomatologa, który mi powiedział, że do leczenia mam sześć zębów i trzy plomby do wymiany. O złamanej piątce nawet nie wspominam. Omijać szerokim łukiem!!!


  M
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik konsultacja okulistyczna dzieci

  Pani profesor jest niesamowitą osobą i lekarzem z powołania. Przeprowadziła wszystkie niezbędne badania, wytłumaczyła nam konieczność dalszej diagnostyki. Z wizyty wyszliśmy z pełną wiedzą i uspokojonymi nerwami. Całe szczęście wyniki kolejnych badań są dobre i potwierdziły wstępną diagnozę. Dziękujemy, że pomogła nam Pani przejść przez ten nerwowy okres!


  A
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik konsultacja okulistyczna dzieci

  Wizyta małego (2-letniego) dziecka w przyjaznej atmosferze, z dużą dozą wyrozumiałości dla jego paniki. Udało się przeprowadzić wszystkie badania, co było niemałym wyzwaniem. Konkretne zalecenia, duże zaangażowanie ze strony Pani Profesor. Bardzo polecam.


  W
  Profil zweryfikowany
  lek. dent. Antonina Magiera Inny

  Lekarka bardzo miła. Dokładnie wyjaśniła problemy jakie miałam. Jasno wytłumaczyła decyzje, metody i przyczyny leczenia. Wytłumaczyła pochodzenie, przyczyny problemów, które inni lekarze zignorowali.


  I
  Profil zweryfikowany
  Nina Radziwonowicz konsultacja ginekologiczna

  Lekarz niezbyt angażował się w kwestię wyjaśnienia problemów zdrowotnych. W dodatku wydał diagnozę niepopartą badaniami. Po zweryfikowaniu diagnozy u kilku innych lekarzy straciłam zaufanie i zrezygnowałam z leczenia się u tego lekarza. Lekarz może być w porządku na rutynowe kontrole.


  P
  Profil zweryfikowany
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  prof. dr hab. n. med. Maria Formińska-Kapuścik konsultacja okulistyczna dzieci

  Wizyta u pani dr była jedną z najgorszych wizyt, jakich przyszło nam doświadczyć. Pani dr w mojej ocenie kompletnie nie ma podejścia do dzieci. Nie rozumiem, jak lekarz z takim doświadczeniem, specjalizujący się przecież w okulistyce dziecięcej, może denerwować się i zwracać się podniesionym i poirytowanym głosem do 2-letniego dziecka oraz rodzica, bo dziecko odmawia współpracy. Pani doktor oczekiwała od mojego 2-letniego dziecka współpracy na miarę 10-latka i nie rozumiała, że to 2-letnie dziecko może bać się tych wszystkich urządzeń okulistycznych, bo widzi je pierwszy raz w życiu i ich nie zna, nie rozumiała również, że 2-letnie dziecko nie wie, co to znaczy, że ma patrzeć dłużej prawym okiem w konkretne miejsce i nie kręcić głową, bo to dziecko nie rozróżnia jeszcze, która strona jest prawa, a która lewa i nie wie, co to znaczy skupić wzrok na jednym punkcie. A "zachęcanie" dziecka do wykonania badania słowami: "spójrz tam szybko, to przyjdzie do ciebie Mikołaj" jest karygodne. Rozumiem, że pani doktor chciała mieć wykonany komplet badań, ale są pewne granice, które tym razem zostały przekroczone. Nie dziwię się również, że dziecko, które widzi nad sobą poirytowanego lekarza, odmawia współpracy, bo zwyczajnie samo się boi. Również mnie jako rodzicowi nie zostało wytłumaczone, co ma na celu wykonanie danego badania, a postawa pani doktor nie zachęcała do zadawania jakichkolwiek pytań. Nie kwestionuję oczywiście wiedzy pani doktor, ale poziom empatii pozostawia wiele do życzenia. Cena konsultacji kompletnie nieadekwatna do jakości wizyty.


  A
  Profil zweryfikowany
  lek. Wojciech Wasilewski USG tarczycy

  Lekarz bardzo uprzejmy, cierpliwy, skupiony na Pacjencie. Wyjaśnia wszelkie wątpliwości a przy tym wizyta przebiega w serdecznej atmosferze. Pozdrawiam ;)


  Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane wyszukiwania