lek.

Piotr Sobiczewski

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog, Onkolog

26 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
401 odwiedzin w ciągu 30 dni

UWAGA! W Grupie LUX MED. usługa "wkładka domaciczna" musi być poprzedzona konsultacją u tego lekarza. Piotr Sobiczewski Doktor habilitowany nauk medycznych Absolwent I Wydziału… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
26 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: badanie kontrolne

  Wspanialy lekarz.Zajmowal sie moja endometrioza w 2008 roku przeprowadzil operacje,ktora pomogla mi pozbyc sie problemu.Polecam.Jest bardzo kompetentny z ogromnym doswiadczeniem,ktorego brakuje wielu lekarzom.Ewenement w skali kraju!

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam pierwszy raz na wizycie u pana doktora i jestem bardzo zadowolona.Pan doktor Sobiczewski jest bardzo kompetenym, rzetelnym lekarzem, wszystko wyjaśnia.Jest bardzo sympatycznym i empatycznym lekarzem.

 • P

  Pan doktor jest wybitnym specjalistą!!!
  Trafiłam do niego z polecenia, a teraz i ja poleciłabym Pana Piotra każdej kobiecie, którą złapią jakieś problemy ginekologiczno-onkologiczne. Stwierdzono u mnie zmiany silnego stopnia - potwierdziła to cytologia, dwie kolposkopie i biopsja ginekologiczna (wycinki z szyjki i kanału macicy pobrane do badania histopatologicznego). Mam 25 lat, jeszcze nie rodziłam dzieci - gdyby nie on, jego profesjonalizm i ponowna diagnostyka, to już miałabym usuniętą szyjkę, a potem problemy w ciąży. Dzięki temu, że trafiłam na doktora z prawdziwego zdarzenia - nie trzeba było nic usuwać, a ja jestem zdrowa i nie mam już problemu :) Jeśli jeszcze kiedykolwiek moje wyniki badań będą niepokojące, to udam się tylko do tego lekarza!
  POLECAM!
  Jestem bardzo wdzięczna Panu doktorowi. Jest bardzo życzliwy, pomocny, wszystko tłumaczy, odpowiada na pytania.

 • A

  Nigdy wcześniej nie wystawiałam żadnemu lekarzowi opinii na forum, ale zapewne dlatego, że dotychczas żaden na to nie zasługiwał :) Tym razem, zdecydowałam, że to zrobię i napiszę jakim profesjonalnym lekarzem jest dr Piotr Sobiczewski. Operował mnie tydzień temu w Szpitalu Lux Med, więc moja opinia jest "na świeżo" :)
  1. Trafnie postawiona diagnoza przy pierwszym usg;
  2. KONKRETNE wskazówki dotyczące dalszego leczenia;
  3. Doktor cierpliwie odpowiada na każde pytanie;
  4. Profesjonalnie przeprowadzona operacja;
  5. Delikatny, uprzejmy i przesympatyczny;
  6. Szanuje zdanie pacjenta;
  7. Profesjonalnie przeprowadzona operacja, zapowiada się, że może nie być widocznych blizn :)

  Zaufałam i nie żałuję ! Polecam bez zastanowienia:) Dziękuję
  Ania Z.

 • P

  Świetny lekarz... Miły i profesjonalny, główna zaleta jest właśnie tytuł pana ginekolog-onkolog wiec tym bardziej zna sie na poważnych problemach kobiet a nie tylko na ciąży.

 • Jedyny ginekolog, jakiego spotkałam, który naprawdę poważnie traktuje problemy ginekologiczne, nie wygłasza pochopnie opinii, tylko zleca badania (nie tylko te "standardowe") i dopiero na ich podstawie decyduje, jakie postępowanie jest najlepsze (czy jest konieczność leczenia i jeśli tak, to jakiego). Od 10 lat mam "nadżerkę", niektórzy lekarze mówili, że trzeba ją usunąć, inni, że nie, i dopiero dr Sobiczewski zlecił badania pozwalające ocenić zmiany (wcześniej nikt mi nie powiedział, że to, co jest nazywane potocznie nadżerką, może oznaczać wiele różnych rzeczy). Nie lekceważy niepokojących objawów, ale też nie przepisuje mnóstwa leków (co innym lekarzom zdarza się dość często...).
  W razie pytań spokojnie tłumaczy, jest taktowny, delikatny.

  Do pacjentki: ja się cieszę, że doktor nie przyjmuje kobiet w ciąży, gdyż jest to ginekolog-onkolog i z jego fachową wiedzą lepiej, żeby zajmował się kobietami z "większymi problemami" niż prawidłowa ciąża. Przypisywanie oceny "bardzo słaby" tylko na podstawie tego, że nie dostało się skierowania (i lekarz się nie uśmiechał), jest dość niepoważne.

 • A

  Dr Sobiczewski operował moją siostrę. Miała usunięty jeden jajowód a drugi był uwalniany ze zrostów. Mimo fatalnych rokowań co do zajścia w ciąże udało się. Panie Doktorze ma Pan naprawdę złote ręce.

 • P

  Nie miałam nawet okazji przekonać się czy jest dobrym lekarzem...Niestety zawiodłam się na p. doktorze po pierwszych kilku minutach. Trafiłam do niego z polecenia, będąc w 6 miesiącu ciąży - dopiero u doktora w gabinecie (po 1.5 godzinie czekania) dowiedziałam się, że nie prowadzi ciąż i nie zajmuje się kobietami w ciąży (niestety nikt w rejestracji mnie o tym wcześniej nie poinformował)... zostałam przez niego niemiło potraktowana i wyproszona z gabinetu. Nie otrzymałam nawet skierowania na rutynowe badania morfologii w ciąży (które może wystawić zwykły lekarz internista). Nie rozumiem, dlaczego lekarz, który ma specjalizację ginekolog - położnik nie może dać skierowania na rutynowe badania w ciąży???

 • J

  Wspaniały,zyczliwy cżłowiek przede wszystkim,Rozmawaia patrząc w oczy, co zdarza się niezwykle rzadko z lekarzami(szczegolnie Luxmedu kazdej specjelnosci).Tłumaczy tak długo ile się tego potrzebuje by zrozumieć problem, powagę sytuacji.
  Rozpoznaje to, co wielu innch lekarzy w ogołe nie zauważa.To przawdziwy lekarz z powołania,polecam.

 • J

  Wraz z podziękowaniem za życzliwą pomoc w chorobie, głęboką wiedzę medyczną, okazaną wielką kulturę osobistą, delikatność. Szczerze polecam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • UWAGA! W Grupie LUX MED. usługa "wkładka domaciczna" musi być poprzedzona konsultacją u tego lekarza.

  Piotr Sobiczewski
  Doktor habilitowany nauk medycznych

  Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.

  Stopień doktora i doktora habilitowanego nauk medycznych nadany przez Radę Naukową Centrum Onkologii w Warszawie – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

  Aktualne stanowisko: Koordynator Oddziału Zabiegowego Kliniki Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii w Warszawie.

  Wykładowca na kursach w zakresie laparoskopii w ginekologii onkologicznej

  Wykładowca na kursach dla lekarzy specjalizujących się w ginekologii onkologicznej

  Główna działalność zawodowa: chirurgia ginekologiczna laparoskopowa i klasyczna, leczenie i diagnostyka nowotworów ginekologicznych. Diagnostyka USG , zabiegi metodą histeroskopową i laparoskopową. Leczenie guzów jajnika.

  Przynależność do towarzystw naukowych:
  • Polskie Towarzystwo Ginekologiczne
  • Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
  • European Society for Gynecologic Endoscopy
  • International Society for Gynecologic Cancer

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia
 • Ginekologia onkologiczna

Edukacja

 • I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie.

Publikacje

 • Autor licznych publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych
 • Autor licznych wystąpień i prezentacji na zjazdach polskich i międzynarodowych

Nagrody i wyróżnienia

 • W 2000 r. Dyplom Europejski Uniwersytetu w Clermont-Ferrand we Francji w zakresie laparoskopii operacyjnej w ginekologii.

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • francuski

Staże

 • W latach 1995-1996 Stypendium Rządu Francuskiego i staże w klinikach uniwersyteckich w Paryżu i w Lille we Francji.
 • Szkolenia dotyczące zastosowania metod małoinwazyjnej chirurgii laparoskopowej w leczeniu nowotworów ginekologicznych odbyte w Europie i Stanach Zjednoczonych.