dr n. med.

Piotr Sawicki

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

391 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
1 630 odwiedzin w ciągu 30 dni

Zabiegi laserowe: Leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Skuteczność leczenia
Doświadczenie zawodowe
Laserowe leczenie chrapania

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
391 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Almedic Przychodnia RodzinnaUsługa: podcięcie wędzidełka

  Podcięcie wędzidełka u miesięcznego noworodka odbyło się bardzo szybko i profesjonalnie. Pan Doktor bardzo miły i cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Gorąco polecam!

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Polecam! wizyta przebiegła sprawnie a zarazem usłyszałam odp na wszystkie pytania. Lekarz wyjaśnił w czym tkwi problem i jak widzi leczenie. Lekarstwa, które zostały przepisane sprawdziły się. Lekarz godny polecenia!

 • J
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: pomimo wcześniejszych badań u innych lekarzy, nadal ciągnąca się infekcja u pięciolatka

  Bardzo dobry, miły i konkretny lekarz. Nie chciał od razu wycinać migdałków jak to robią inni lekarze. Póki co leczymy! Dziękuję bardzo.

 • W
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic Derm

  W miłej i przyjaznej atmosferze przeprowadzono badanie mamy. Otrzymałam pomoc jakiej oczekiwałam. Pan Piotr skierował nas na dodatkowe badania oraz do szpitala. Dzięki temu za trzy tygodnie mama znajdzie się na oddziale laryngologicznym. Raz jeszcze bardzo dziękuję za życzliwość i pomoc.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: przewlekły stan kataralny

  Pan doktor, bardzo profesjonalnie podchodzi do małego pacjenta. Córka przeszła badanie laryngologiczne komfortowo. Na moją prośbę nawet osłuchał dziecko. Nowoczesny sprzęt, wysoka higiena. Na pewno wrócimy na dalsze leczenie. Ewa Dobrowolska

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Doktor Sawicki wykonał mi zabieg przegrody nosowej. Konkretny, rzetelny i przejmujący się pacjentem. Nie pozostawia go bez kontaktu, cierpliwie tłumaczy wszystkie wątpliwości. Do tej pory wszystkie moje wizyty u innych laryngologow zaczynały się od wypisywania leków, bez badania przyczyny dolegliwości. Pan doktor zlecił mi konkretne badania i rozwiązał problem. Pełen profesjonalizm. Jestem w trakcie rekonwalescencji, pełna nadziei, że nareszcie będę się dobrze czuła. Dodatkowym atutem lekarza jest poczucie humoru i cierpliwość ( której dużo trzeba było w moim przypadku ). Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem laryngologa, to tylko doktor Sawicki! Polecam!

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: problem z slinianka

  Nie była to pierwsza wizyta u Pana doktora.Jak zwykle konkretnie wszysyko wyjaśnione.Moje obawy zostały rozwiane.Pozostaje jeszcze dalsza diagnostyka ,która jak mam nadzieję do końca mnie uspokoi.Pan doktor bardzo kontaktowy w stosunku do pacjenta .Polecam

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Pan Doktor bardzo mi pomógł, doskonale zdiagnozował chorobę, to nie tylko bardzo dobry lekarz, ale i fajna osoba, która odpowie na każde pytanie pacjenta. Szczerze polecam. :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Lekarz bardzo konkretny,rzetelnie podchodzi do swojej pracy,bardzo fachowo wszystko wyjaśnia,ma świetny kontakt z dziećmi.Wnika w problem,szuka przyczyny choroby poprzez zlecanie dodatkowych badań.Polecam wizytę u Pana doktora Sawickiego

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Clinic DermUsługa: konsultacje laryngologiczne

  To była moja pierwsza wizyta u pana doktora i na pewno nie ostatnia.
  Pan doktor wyjaśnił mi bardzo dokładnie na czym polega moja choroba i w jaki sposób będziemy to leczyć.Polecam tego lekarza.

Pytania pacjentów (186)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Zabiegi laserowe:

  Leczenie chrapania: niebolesny laserowy zabieg chirurgiczny o wysokiej skuteczności, wykonywany w znieczuleniu miejscowym- polega na odparowaniu części języczka i łuków podniebiennych. Efektem tego zabiegu jest usztywnienie podniebienia miękkiego oraz redukcji wielkości języczka, które powodują chrapanie. Zabieg wykonyję bez użycia noża chirurgicznego. Zabieg wykonuję na jednej wizycie po wcześniejszej konsultacji i osobistej kwalifikacji pacjenta.
  Dla pacjentów preferujących mniej inwazyjne procedury istnieje możliwość wykonania zabiegu laserem Fotona , który nie usuwa tkanki podniebienia powodującej chrapanie, lecz usztywnia ją- zabieg rekomendowany jest dla osób o mniej nasilonym problemie chrapania.

  Leczenie detrytu, czyli kamieni / złogów migdałkowych: zabieg laserowy o wysokiej skuteczności polegający na zamknięciu/odpartowaniu krypt migdałkowych, czyli waporyzacji nieprawidłowej tkanki migdałkowej. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym i jest on bezbolesny. Efektem tego zabiegu jest zlikwidowanie problemu zalegającego detrytu (złogów) w migdałkach podniebiennych, które powodują dyskomfort u pacjenta, a nierzadko również nieprzyjemny zapach z ust.

  Leczenie przerostu migdałków podniebiennych: Zabieg ten polega na redukcji tkanki migdałkowej za pomocą lasera, Odparowana tkanka migdałkowa stopniowo zmniejsza wielkość przerośniętych migdałków, jednak nie powoduje usunięcia tych ważnych dla odporności struktur. Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym u dorosłych. Redukcja migdałków u dzieci wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach Szpitalnych (adenotomia, tonsillotomia, adenotonsillotomia).

  Leczenie niedrożności nosa: Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na zmniejszeniu małżowin nosa za pomocą lasera lub radiochirurgii (fali o wysokiej częstotliwości- RaVoR). Zabieg udrażnia nos zarówno u pacjentów ze skrzywioną jak i prostą przegrodą nosa. U pacjentów wymagających leczenia zarówno małżowin jak i przegrody operację wykonuję w warunkach szpitalnych.

  Leczenie krwawień z nosa: Zabieg laserowy polegający na zamknięciu poszerzonych naczyń krwionośnych nosa, które w wyniku pękania powodują krwawienie. Znieczulenie jest wykonywane bez użycia igły.

  UWAGA: Operacje w znieczuleniu ogólnym odbywają się w warunkach szpitalnych wyłącznie po wcześniejszej osobistej kwalifikacji.

  W SPRAWACH PILNYCH PROSZĘ O MAIL POPRZEZ ZAKŁADKĘ "KONTAKT" na stronie
  www.laryngologbydgoszcz.pl

  KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE DOROSŁYCH I DZIECI
  Diagnostyka laryngologiczna.

  Zabiegi laryngologiczne ambulatoryjne i kwalifikacja do leczenia operacyjnego.

  W trakcie wizyty w gabinecie przeprowadzany jest wywiad oraz badanie laryngologiczne. W przypadku konieczności wykonania drobnej interwencji laryngologicznej procedura jest wykonywana podczas wizyty lub ustalana indywidualnie z pacjentem w późniejszym terminie.

  Gabinet Laryngologiczny nie posiada umowy z NFZ w żadnym zakresie. Wszystkie zabiegi i konsultacje odbywają się wyłącznie prywatnie.

  Ukończyłem kierunek lekarski na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Swoje szkolenie laryngologiczne rozpocząłem w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (Szpital im. A. Jurasza) w 2009 roku.

  Przez 2 lata pracowałem jako lekarz rodzinny, gdzie zdobyłem doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.

  Aktualne miejsca pracy:
  1) Clinic Derm - ul. Łabiszyńśka 22) Przychodnia "SALUS" w Mogilnie- ul. Kasprowicza 11a
  3) Przychodnia Almedic w Pruszczu ul. Witosa 3


  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w Lecznictwie Ambulatoryjnym:
  1) Poradnia Laryngologiczna Remedium Clinic- ul Gdańska 80A.
  2) "Poradnia Laryngologiczna Sanitas" w Bydgoszczy.
  3) Poradnia Laryngologiczna "Komunalni" w Bydgoszczy ul. Sportowa 5.
  4) Poradnia Laryngologiczna "Romet" w Bydgoszczy.
  5) Poradnia Laryngologiczna w "Przychodnia Chełmżyńska" w Chełmży- ul. Kościuszki 46) Poradnia Laryngologiczna "Tamed"w Koronowie- ul. Paderewskiego 16.

  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w Lecznictwie Szpitalnym:
  Od 2009-2016 roku: Klinika Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy

  Zabiegi chirurgiczne oraz laserowe wykonywane są po wcześniejszej kwalifikacji i zbadaniu pacjenta:
  Laserowe leczenie chrapania
  Podcięcie wędzidełka języka
  Leczenie / koagulacja krwawień z nosa
  Leczenie niedrożności nosa / kataru przewlekłego
  Konchotomia / konchoplastyka małżowin nosa
  Tonsillektomia / usunięcie migdałków podniebiennych
  Operacja / plastyka przegrody nosa
  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ
  LARYNGOLOG BYDGOSZCZ PRYWATNIE
  KONSULTACJE LARYNGOLOGICZNE BYDGOSZCZ
  GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  PRYWATNY GABINET LARYNGOLOGICZNY BYDGOSZCZ
  LECZENIE DZIECI
  LECZENIE FARMAKOLOGICZNE
  LECZENIE OPERACYJNE

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Edukacja

 • Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Publikacje

 • Rozprawa doktorska: Ekspresja wybranych białek w podścielisku i w guzie jako czynnik prognostyczny w rakach gardła środkowego
 • Trudności lecznicze w naczyniakowłókniaku młodzieńczym; Acta Angiol 2010; 16, 4:
 • Analiza wolnych rodników tlenowych i enzymów antyoksydacyjnych przed i po leczeniu operacyjnym raka krtani. XLIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi.
 • Przypadek mnogich powikłań zatokopochodnych w ostrym jednostronnym zapaleniu zatok przynosowych; Otolaryngologia Polska, Volume 65, Issue 3, May–June 2011, Pages
 • The role of matrix metalloproteinases and tissue inhibitors expression in oropharyngeal cancer.
 • Ostre izolowane zapalenie zatoki klinowej – opis 4 przypadków; Otolaryngologia Polska, Volume 68, Issue 2, March–April 2014, Pages
 • Multiple metastases of renal clear cell carcinoma to the organs of the head. Contemp Oncol (Pozn) 2014; 18 (6):
 • Expression of metalloproteinases 2 and 9 and tissue inhibitors 1 and 2 as predictors of lymph node metastases in oropharyngeal squamous cell carcinoma.
 • Osteosarcoma of the larynx, Contemp Oncol (Pozn) 2015; 19 (3): 246–249
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Prorektora ds. Collegium Medicum UMK za pracę na rzecz Uczelni- 2007r.

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski

Staże

 • Kurs diagnostyki i leczenia chrapania i bezdechów
 • kurs leczenia operacyjnego bezdechów sennych i chrapania
 • kurs endoskopii w laryngologii dziecięcej
 • Staż z laryngologii dziecięcej
 • kurs Rynoseptoplastyki
 • staż z chirurgii plastycznej
 • staż z chirurgii ogólnej
 • staż z Anestezjologii i Intensywnej Terapii
 • staż z Chirurgii onkologicznej
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia