dr n. med.

Piotr Pluta

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg, Onkolog

9 opinii +dodaj

Jestem specjalistą chirurgii onkologicznej i ogólnej. Od 2017 roku pracuję w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: usuwanie blizn

  Polecam pana doktora bardzo miły konkretny super podejście do pacjenta wszystko wytłumaczył profesjonalista

 • G
  Lokalizacja: DERMOKLINIKA

  Po dzisiejszej wizycie mogę śmiało polecić wizytę u dr. Piotra Pluty, pełen profesjonalizm, miły, empatyczny lekarz, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem oraz zaproponuje wszelakie możliwości rozwiązania leczenia.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Kompetentny, profesjonalny, jestem pod opieką p. Pluty kilka lat i jestem bardzo zadowolona. Bardzo ważną zaletą jest rownież podejście p. Doktora do pacjenta. Życzliwy, zawsze jasno wytłumaczy jakie badania wykonać co robić dalej. Nie zostawia pacjenta bez odpowiedzi. Polecam.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: DERMOKLINIKAUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Dziś byłam na konsultacji u dr.Pluty.
  Jest konkretny w zalecenia.
  Podpowie co lepiej dla pacjenta.
  Jestem zadowolona z wizyty.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  wizyta zaczęła się od wywiadu , bardzo szczegółowego, z ukierunkowaniem co do kolejności wykonywani następnych badań, które pozwolą postawić diagnozę. Spokojnie i profesjonalne podejście do pacjenta.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wizyta przebiegła bardzo sprawnie. Konkretnie, rzeczowo i profesjonalnie. Przyszliśmy po konsultacje, a od razu został zrobiony zabieg więc już po wszystkim na 1 wizycie.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pełny profesjonalizm i bardzo empatyczne podejście do pacjenta
  Przebieg wizyty w atmosferze zrozumienia i pomocy w trudnym i nietypowym przypadku medycznym
  Polecę doktora z pełna odpowiedzialnością

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry lekarz, pełen zaangażowania i chęci pomocy pacjentowi. Na każdym etapie leczenia - od porady w przychodni po dwie przeprowadzone przez niego operacje - czułam się komfortowo i bezpiecznie. Rzeczowo i konkretnie wyjaśnia wszystkie szczegóły. Kiedy potrzebowałam niemal natychmiastowej pomocy, uzyskałam ją od razu. Jestem bardzo zadowolona z efektów operacji i niezwykle wdzięczna za wszystko co dla mnie zrobił w tak trudnej sytuacji jaką jest choroba nowotworowa. Polecam.

 • P

  Byłam pacjentką pana doktora w Proventusie. Jestem bardzo zadowolona z leczenia i wizyt. Doktor jest bardzo miłym człowiekiem, wszystko wyjaśnia, odpowiada wyczerpująco na pytania. Mimo dużej ilości pacjentów nie czułam się, że mnie zbywa, albo że mu się spieszy. Miejsca po zabiegach zagoiły się ładnie. Zabiegi przebiegły dobrze, nawet znieczulenie pan doktor podaje delikatnie. Polecam!

Pytania pacjentów (1)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą chirurgii onkologicznej i ogólnej. Od 2017 roku pracuję w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii (WWCOiT) im. M. Kopernika w Łodzi, pełniąc funkcję koordynatora Breast Cancer Unit (BCU) – jednostki specjalizującej się w leczeniu chorych na raka piersi.

  Od 2002 do 2016 roku pracowałem w II Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi – Klinice Chirurgii Onkologicznej UM w Łodzi. W Katedrze Onkologii od 2009 do 2016 roku pełniłem funkcję adiunkta dydaktycznego.

  W 2001 roku ukończyłem Akademię Medyczną w Łodzi. Pracę doktorską dotyczącą biopsji węzła chłonnego wartowniczego w raku piersi obroniłem w 2005 roku. Jestem autorem i współautorem ponad 40 prac naukowych dotyczących różnych aspektów leczenia chorych na nowotwory, jak i biologii nowotworów. Jest również współautorem rozdziałów w podręcznikach z zakresu chirurgii onkologicznej.

  Uczestniczyłem w licznych kursach i stażach z zakresu chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii w Polsce i zagranicą, m.in. w Europejskim Centrum Onkologii w Mediolanie, w Bad Saarow i Griefswaldzie w Niemczech, a także w Timisoarze i Paryżu.

  Doświadczenie w zakresie badań nad biologią nowotworów piersi nabywałem w Zakładzie Hematologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Instytucie Patologii Uniwersytetu w Heidelbergu. Efektem mojej pracy jest cykl publikacji dotyczący roli białek szlaku apoptozy w raku piersi.

  W 2014 roku założyłem Fundację Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi, mającą propagować ideę, że rak piersi nie musi wiązać się z utratą kobiecości.
  Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem Dnia Informacji o Rekonstrukcjach Piersi w Polsce, w ramach międzynarodowej akcji Breast Reconstruction Awareness Day – BRA Day.

  Jestem członkiem zarządu łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTChO), Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO) i Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP).

  Posiadam duże doświadczenie w leczeniu chorych na raka piersi. Wykonuję zabiegi oszczędzające pierś (kwadrantektomie), mastektomie (całkowite usunięcie piersi) oraz zabiegi rekonstrukcji piersi. Przeprowadzam rekonstrukcje piersi zarówno natychmiastowe, w których pierś odbudowywana jest w czasie tego samego zabiegu co usunięcie piersi, jak i zabieg odroczone, po zakończeniu leczenia onkologicznego.

  Wykonuję zabiegi pomniejszania piersi w przeroście piersi, także u mężczyzn (ginekomastia). U chorych po rekonstrukcji piersi wykonują zabiegi symetryzacji– operacje zdrowej piersi, celem uzyskania zbliżonego kształtu obu piersi. W przypadku konieczności korekty efektu kosmetycznego po zabiegach w obrębie piersi wykonuję lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej w miejsce ubytków i blizn.

  Specjalizuję się również w chirurgicznym leczeniu chorych na nowotwory skóry, w tym w przypadkach lokalizacji zmian na skórze twarzy (czoło, powieki, policzki, nos).

  Wykonuję dermatoskopię zmian barwnikowych, pozwalającą na wczesne wykrycie czerniaka skóry i selekcję zmian dysplastycznych

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Łodzi
 • .

Publikacje

 • .

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Znajomość języków

 • polski
 • angielski

Staże

 • .