mgr

Piotr Drząszcz

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

95 opinii +dodaj

Specjalista fizjoterapii, dyplomowany terapeuta manualny, kierownik Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Marlibo-Medica. Absolwent studiów I i II stopnia fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
95 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  lekarz bardzo miły, przeprowadza szczegółowy wywiad, wszystko wyjaśnia i kieruje na odpowiednie leczenie

 • M
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: rehabilitacja ortopedyczna

  Pan Piotr to wspaniały fachowiec.trafilem do niego z urazem kolana , trafna diagnoza , zabiegi które zaproponował przyniosły efekt i szybko stanąłem na nogi .Wizyta na bardzo wysokim poziomie , pan Piotr jest bardzo sympatyczny .

 • D
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: dyskopatia odcinka szyjnego

  Pan Piotr Drząszcz to świetny specjalista i bardzo miły człowiek. Szukałem w internecie kogoś naprawdę dobrego i chyba lepiej trafic Cie mogłem! Problem z dyskopatia kręgosłupa szyjnego oraz bólami głowy został rozwiązany :) na obecną chwile nie odczuwam żadnych dolegliwośc bólowych , a terapie zakonczylem dwa tygodnie temu. Przede mna jeszcze "naprawa" odcinka lędźwiowego - dyskopatia oraz kręgozmyk.. Łatwo pewnie nie będzie.. ale wiem, że jestem w dobrych rękach :) Polecam!

 • A
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: terapia przeciwbólowa

  Z powodu bólu kręgosłupa odwiedziłam wielu lekarzy, niestety nikt nie był w stanie mi pomóc przepisujac tylko zastrzyki przeciwbólowe. Szukając dalej rozwiązania moich problemów umówiłam sie na konsultację do Pana Piotra. Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy odrazu rozpoznał dyskopatie i zalecił terapię manualną, ktora bardzo szybko przyniosła efekty. Jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie. Gorąco polecam i dziekuje za pomoc.

 • Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ból promieniujący z pośladka do kolana i kostki

  W ciągu 1 dnia Piotr wyprowadził mnie z promieniującego bólu pleców, który promieniował z pośladka do kolana, a później do kostki. Najpierw prosił, żebym wykonał kilka ćwiczeń i uważnie obserwował jak je wykonuję. Następnie zalecił 2 ćwiczenia, które wykonywałem co mniej więcej 2-3 godziny. Po 1 dniu wykonywania ćwiczeń ból ustąpił. Dodam, że inni "specjaliści" nie potrafili zdiagnozować przyczyny bólu ani mu zaradzić przez kilka lat.
  Polecam!

 • M
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno Rehabilitacyjne

  Do Pana Piotra Drząszcza trafiłam z polecenia ok rok temu -po urazie barku.Aktualnie jestem w trakcie intensywnej rehabilitacji ok 5 tyg.po operacji-artroskopii st .kolanowego.Jego Osobę polecam każdemu jako pacjentka i zalecam jako lekarz. Godne wielkiego uznania jest jego profesjonalne podejście do indywidualnego problemu pacjenta.Zostałam objęta Jego fachową pomocą zaraz po operacji : analizą problemu i doborem odpowiednich ćwiczeń( do wykonania samodzielnie w domu -bezcenne na wczesnym etapie rehabilitacji po zabiegu .Rehabilitacja est j fachowo zaplanowana na poszczególnych etapach mobilizacji st.kolana.
  Dodatkowo miałam dobrane indywidualnie zabiegi fizjoterapii i ćwiczenia na sali pod okiem Pana Piotra w centrum Marlibo. Wszystko w atmosferze ogromnego wsparcia i motywacji jaką Pan Piotr przekazuje pacjentowi w "pakiecie "rehabilitacyjnym. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna i pragnę Jego osobę szczerze polecić!

 • V
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: terapia przeciwbólowa

  Do mgr Piotra Drząszcza trafiłam z problemami kręgosłupa lędźwiowego. Okazało się, że mam dyskopatię. Pan Piotr bardzo fachowo podszedł do sprawy oraz bardzo szybko doprowadził do poprawy mojego stanu zdrowia. Odwiedzam go regularnie aż do dziś i dzięki niemu mogę sprawnie funkcjonować oraz uprawiać dyscypliny sportowe, pomaga mi z każdym problemem kręgosłupowym. Polecam serdecznie! Specjalista z powołania!

 • R
  Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: skrzywienie kręgosłupa

  Świetny specjalista, przeprowadził dokładną, poprawną diagnozę i pomógł uporać się z moim problemem. Przy pierwszej wizycie dostałem od niego więcej informacji niż od lekarza ortopedy.

 • Lokalizacja: Marlibo-Medica Centrum Medyczno RehabilitacyjneUsługa: problem z kręgosłupem, kontuzje biegowe

  Świetny fachowiec ,szeroka wiedza ,bardzo dobry kontakt z pacjentem
  Ogólnie bdb wrażenia
  Pomógł więc polecam

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: ból w barku

  Z Panem Piotrem spotkałem się, gdy bardzo bolał mnie prawy bark. Miałem problem z podniesieniem ręki powyżej ramienia oraz nawet lekkim skrętem głowy w prawo. Do tego bolała mnie połowa pleców. Dzięki jednej sprawnej wizycie udało się znacznie złagodzić ból, praktycznie na miejscu - mogłem podnieść ręce nad głowę i w miarę swobodnie kręcić głową. Bardzo komunikatywny i pozytywny człowiek z powołaniem. Gorąco polecam i dziękuję :)

Pytania pacjentów (5)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista fizjoterapii, dyplomowany terapeuta manualny, kierownik Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Marlibo-Medica. Absolwent studiów I i II stopnia fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych w-f na AWF w Katowicach. Ukończył specjalizację w Górnośląskim Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich zakończoną egzaminem państwowym w Centrum Egzaminów Medycznych w Warszawie. Ukończył liczne podyplomowe kursy metod specjalistycznych fizjoterapii.

  Zabiegi poprzedzone są diagnozą. Przeprowadzane jest badanie i analiza biomechaniczna. Przeprowadzony jest wnikliwy wywiad. Wykonywane są testy funkcjonalne oraz sprawdzane wyniki badań RTG, TK, MR.

  Jeżeli nie znasz przyczyny swoich dolegliwości lub dotychczasowe leczenie nie przynosi rezultatów - umów się na konsultację.

  Leczone dolegliwości: ból kręgosłupa, pleców, stawów, karku, głowy, szyi, barku, drętwienia i mrowienia oraz ból promieniujący do ręki lub nogi, rwa kulszowa i barkowa, urazy, kontuzje, migreny, szumy uszne, stan po rekonstrukcji ACL, po operacjach, uszkodzeniu więzadeł, łąkotki, chondromalacja rzepki, cieśń nadgarstka, ostroga piętowa, łokieć tenisisty, golfisty, zespół bolesnego barku, dyskopatia, wypadnięcie dysku, ucisk na korzenie nerwowe, kręgozmyk, skręcenia, zwichnięcia, bóle zwyrodnieniowe i reumatyczne i inne schorzenia układu ruchu.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Medycyna sportowa

Edukacja

 • Śląska Akademia Medyczna w Katowicach
 • Akademia Wychowania Fizycznego w Katowiczch
 • Specjalizacja z fizjoterapii w Górnośląskim Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich zakończoną egzaminem państwowym w Centrum Egzaminów Medycznych w Warszawie.

Znajomość języków

 • angielski
 • włoski

Staże

 • od 2011r. Kierownik i Fizjoterapeuta Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Marlibo-Medica w Olkuszu
 • Wykładowca w Społecznej Akademii Nauk
 • Fizjoterapeuta w Zakładzie Rehabilitacji i Rekreacji Ruchowej w Katowicach.
 • Fizjoterapeuta w DMW Medica Centrum Medyczne w Sosnowcu.
 • Masażysta w Sanatorium Monteortone****, Abanoterme Włochy.
 • Szpitale Kliniczne Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Bytomiu, Zabrzu, Tychach oraz Sosnowcu.
 • Wspólpraca z klubem piłkarek ręcznych SPR Olkusz Ekstraklasa (najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce).
 • Współpraca z Klubem Futbolu Amerykańskiego - Silvers Olkusz.
 • Współpraca ze sportowcami zawodowymi różnych dyscyplin sportowych
więcej

Certyfikaty