lek.

Mirosław Strączyński

Onkolog, Chirurg

Dr Mirosław Strączyński jest chirurgiem onkologiem, który od 30 lat pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Od 6 lat jest f... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Dr Mirosław Strączyński jest chirurgiem onkologiem, który od 30 lat pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Od 6 lat jest filarem Ośrodka Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów.

  Jest wszechstronnie wykształconym onkologiem (posiada również specjalizację z chirurgii ogólnej) stale podnoszącym swoje kwalifikacje na kursach i stażach krajowych oraz zagranicznych. Przede wszystkim dr M. Strączyński jest empatycznym lekarzem nastawionym na pomoc i szybkie rozwiązywanie problemów chorych. Cechuje się szerokim kompleksowym podejściem do leczenia chorób nowotworowych.

  Dr M.Strączyński podkreśla, że nowoczesne leczenie onkologiczne polega na umiejętnym kojarzeniu chirurgii, radioterapii, chemioterapii i immunoterapii. Krytyczne znaczenie dla powodzenia leczenia ma odpowiednie kojarzenie wszystkich metod leczenia. Uważa, że nim rozpocznie się leczenie trzeba przeprowadzić pełną diagnostykę zaawansowania nowotworu, a następnie należy zespołowo zdecydować o schemacie leczenia.

  Zainteresowania kliniczne dr M.Strączyńskiego obejmują leczenie: nowotworów skóry, w szczególności czerniaka, nowotworów przewodu pokarmowego (m.in. rak żołądka, rak odbytnicy), raka piersi (diagnostyka guzów piersi), raka tarczycy oraz nowotworów regionu głowy i szyi.

  O wielu lat dr M.Strączyński wykonuje dermatoskopię, która pozwala na wczesną diagnostykę czerniaka i istotnie zwiększa szansę chorego na wyleczenia. Chętnie uczestniczy w akcjach społecznych propagujących wczesną diagnostykę nowotworów, a w szczególności czerniaka skóry.

  Dr Mirosław Strączyński prowadzi rubrykę "Przesądy i mity o czerniaku" - http://osrodek-onkologiczny.pl/przesady-i-mity-o-czerniaku
  Zapraszamy!

Specjalizacje

 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna Wydział Lekarski

Publikacje

 • Zeman M, Zembala-Nożyńska E, Sczasny J, Strączyński M, Wideł M. Intrapancreatic accessory spleen imitating a pancreatic neoplasm. Pol Przegl Chir. 2011 Oct;83(10):568-70. doi: 10.2478/v10035-011-0090-9. PubMed PMID: 22189285.
 • Zeman, M., Kryj, M., Czarnecki, M., Wideł, M., Chmielarz, A., Strączyński, M., Wydmański, J., Czenczek, G. and Chmielik, E., 2012. Chirurgiczne leczenie przerzutów raka jelita grubego do wątroby—doświadczenia własne. Nowotwory. Journal of Oncology, 62(1), pp.5-9.

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Dyrektora Instytutu za współtworzenie Zespołu Nowotworów Przewodu Pokarmowego

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • udział w kursach i konferencjach szkoleniowych organizowanych w ośrodkach krajowych i zagranicznych

Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
2 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia NowotworówUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Pan doktor bardzo pomocny, kompetentny i komunikatywny. Mąż korzystał z konsultacji w sprawie raka jelita grubego. Na ile było możliwe na tym etapie choroby uzyskaliśmy cenne informacje, które nas bardziej uspokoiły. Polecam tego lekarza!!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: NZOZ Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia NowotworówUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Lekarz zdecydowanie godny polecenia. Rewelacyjny kontakt z chorym, duża wiedza medyczna i szybki dobór procesu dalszego leczenia.