mgr

Mariusz Ostrowski

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog

9 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
160 odwiedzin w ciągu 30 dni

Mgr Psychologii Mariusz Ostrowski Specjalista w zakresie psychoprofilaktyki uzależnień. Autor i realizator programów: profilaktyczno-edukacyjnego przeciwdziałania narkomanii „Narkotyk… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
9 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M

  Mgr. Ostrowski to psychoterapeuta podchodzący do pacjenta z pełnym profesjonalizmem. Nie tylko potrafi słuchać, ale w odpowiednim momencie zadać pacjentowi pytanie , które zmusza do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Bardzo cenię mgr. Ostrowskiego, gdyż trafnie ocenia moje problemy i potrafi bardzo skutecznie zasugerować dalsze postępowanie. Po każdym spotkaniu z mgr. Ostrowskim czuję się lepiej, a problemy wydają się znacznie mniejsze.

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Wspaniały człowiek i fachowiec! Dzięki Jego terapii uczymy się żyć w nowej rzeczywistości po tragicznych przeżyciach. Potrafi sięgnąć sedna sprawy i prowadzić terapię bardzo profesjonalnie i skutecznie. Polecam w trudnych chwilach życia. Są problemy, którym człowiek sam nie potrafi sprostać... Najważniejsze, że jego osobowość powoduje łatwość otwarcia na szczerą rozmowę.

 • K

  Pan doktor to wspaniały człowiek i fachowiec. Nie posiadam daru otwierania się przed ludźmi ale pan doktor podczas spotkań zachęcił mnie swoją postawą. Dzięki niemu wychodzimy z mężem z wielkiego dołka próbując dalej żyć. Profesjonalista w pełnym znaczeniu tego słowa. Bardzo szczerze polecam każdemu kto potrzebuje pomocy psychologicznej...

 • M
  Lokalizacja: ALLMEDICAUsługa: Inny

  Konkretny, wymagający. Każde słowo przemyślane i zmuszające do ciągłej pracy nad sobą. Prawdziwy fachowiec w swojej dziedzinie. Polecam każdemu, kto chce obudzić w sobie nadzieję i podjąć trud walki o lepszego siebie i bardziej szczęśliwego.

 • A

  Psycholog Mariusz Ostrowski to człowiek, który w sposób jednoznaczny ale bardzo delikatny wyjaśnia zawiłości ludzkiej egzystencji, przez co łatwiej nam rozwikłać problemy codziennego życia. Przedstawia nam różne możliwości i sposoby na rozwiązanie zaistniałych problemów. Stymuluje do działania podnosząc naszą samoocenę. Bardzo polecam w sytuacjach, gdy problemy wydają się być nie do rozwiązania. Można podsumować: "im trudniej tym lepiej", gdyż każda przezwyciężona trudność wzmacnia naszą psychikę i stajemy się mocniejsi. Podczas spotkań terapeutycznych prezentuje pełny profesjonalizm, wiedzę, kompetencje i wzorową kulturę osobistą. Wdzięczny pacjent - Andrzej.

 • B

  Bardzo dobry psycholog. Wrażliwy, empatyczny i bezinteresowny. Prawdziwy profesjonalista. Szczerze polecam!!!

 • Niezwykły przewodnik po morzu ludzkiego życia, po chwilach trudnych jak i dobrych. Przewodnik, który pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy i odnaleźć w nim siebie. Osoba, która poprzez niezwykłą delikatność i wyczucie tworzy wzajemne zaufanie tak ważne w chwilach trudnych i dramatycznych, kiedy świat który znamy przestaje nam odpowiadać. Osoba, która nie udaje, że wie wszystko ale poprzez zrozumienie i pytania umie znaleźć inną perspektywę, przeciwagę nawet jeżeli początkowo tego nie zauważamy czy tego nie rozumiemy. Osoba, która sprawia, że sami się odkrywamy na nowo nie tracąc własnej intymności w relacji z drugim człowiekiem – psychologiem. Bardzo wysoko oceniam wpółpracę z Panem Mariuszem, a z perspektywy czasu moja ocena tylko wzrasta.

 • Polecam! Wspaniały fachowiec i człowiek. Bardzo zaangażowany w pracę, merytoryczny. Pomógł mi w trudnych chwilach, zawsze życzliwy i rozumiejący, nie lękający się wyzwań.

 • Terapię u pana psychologa Mariusza Ostrowskiego polecam każdemu,kto potrzebuje wnikliwej i rzetelnej analizy swoich problemów,oczekuje konkretnej i merytorycznej pomocy oraz owocnego i profesjonalnego wyprowadzenia na prostą,która obu stronom,tak lekarzowi,jak i pacjentowi,przynosi upragnione spełnienie.P.Ostrowski to wachlarz metod,technik,narzędzi w prowadzonym leczeniu.To wiedza,empatia,zaufanie i zupełne oddanie się pacjentowi..Pan Ostrowski pomógł mnie i mojej rodzinie.Nie wahaj się,gdy Ty lub ktoś z Twoich najbliższych potrzebuje konsultacji,porady,wsparcia,długotrwałej terapii.Antidotum jest ,pan Mariusz Ostrowski.Oddana pacjentka.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mgr Psychologii Mariusz Ostrowski
  Specjalista w zakresie psychoprofilaktyki uzależnień.
  Autor i realizator programów:
  profilaktyczno-edukacyjnego przeciwdziałania narkomanii „Narkotyk – śmierci dotyk” (rekomendacja doradcy Ministra Zdrowia ds. AIDS i narkomanii – Arkadiusza Nowaka i Małopolskiego Kuratorium Oświaty),
  profilaktycznego „Alkohol – droga donikąd”,
  edukacyjno-szkoleniowego adresowanego do młodzieży i pedagogów w zakresie zapobiegania przemocy w szkole „Od przemocy do demokracji w szkole”.
  Realizator programu edukacyjnego w zakresie profilaktyki HIV i AIDS „AIDS – znakiem czasu”.

  Ukończone studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ukończony roczny kurs pracy trenerskiej w programie unijnym „Herkules – poznaj swoją siłę”.
  Prowadzona superwizja własnej pracy terapeutycznej i psychologicznej z psychoterapeutą i trenerem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
  Ukończenie Szkoły Trenersko-Coachingowej, uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do projektowania i prowadzenia szkoleń oraz coachingu.

  Członek Stowarzyszenia „Integracja – wspieramy rozwój”.
  Członek Europejskiego Stowarzyszenia „Szansa”.

  15-letnie doświadczenie zawodowe, obejmujące:
  utworzenie Stowarzyszenia Pomocy Ludziom Uzależnionym „AGAPE” w Lublinie,
  prowadzenie grup wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych,
  prywatną praktykę w Krakowskim Centrum Medycznym,
  szkolenia w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli „KANGUR” w Krakowie,
  pracę z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami w szkołach średnich w Krakowie,
  konsultacje w Placówkach Opiekuńczo-Wychowawczych.

  ZAKRES POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ:
  Poradnictwo psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
  Konsultacje indywidualne,
  Diagnozy i opinie psychologiczne,
  Terapia indywidualna,
  Terapia małżeńska i rodzinna,
  Terapia uzależnień,
  Pomoc w sytuacjach kryzysowych doświadczeniach traumatycznych.

  PORADNICTWO SPECJALISTYCZNE LECZENIA UZALEŻNIEŃ obejmuje:
  Diagnozę uzależnienia, fazy rozwoju uzależnienia
  Leczenie i terapię alkoholizmu
  Wsparcie i pomoc rodzinie alkoholika
  Leczenie i terapię osób współuzależnionych
  Rozpoznanie sygnałów ostrzegawczych, gdy dziecko wchodzi w narkotyki i dopalacze
  Psychospołeczne aspekty uzależnień
  Leczenie i terapię osób uzależnionych od papierosów
  Diagnozę i terapię młodzieży, uzależnionej od domowych odurzaczy
  Diagnozę i terapię osób uzależnionych od leków
  Rozpoznawanie, leczenie i terapię osób uzależnionych od Internetu
  Zagrożenie hazardem i grami komputerowymi
  Faktory zwiększające ryzyko uzależnienia: osobowościowe i środowiskowe
  Uzależnienia krzyżowe
  POMOC DZIECIOM I MŁODZIEŻY – szeroki zakres pomocy i poradnictwa :
  Problemy i konflikty rówieśnicze
  Agresja fizyczna, psychiczna i seksualna
  Cyberprzemoc
  Konflikty z rodzicami – brak porozumienia, zaburzona komunikacja
  Problemy w relacji z partnerem, partnerką
  Brak motywacji do życia i nauki
  Młodzieńcza depresja
  Używki: alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze, leki
  Uzależnienie od Internetu i telefonów komórkowych
  Zachowania autodestrukcyjne
  Lęki i fobie
  Zaburzenia osobowości
  Brak motywacji do nauki

  Pamiętaj, że do psychologa nie trafiają ludzie psychicznie chorzy. To stereotyp, który już nie funkcjonuje. Obecnie coraz więcej młodych ludzi potrzebuje pomocy kogoś zaufanego, z kim normalnie porozmawia o swoim życiu i o swoich problemach. Nie czekaj jak problem sam się rozwiążę. PRZYJDŹ, A JA CI POMOGĘ.

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski

Publikacje

 • „Narkotyk – śmierci dotyk” (rekomendacja doradcy Ministra Zdrowia ds. AIDS i narkomanii – Arkadiusza Nowaka i Małopolskiego Kuratorium Oświaty)
 • „Alkohol – droga do nikąd”
 • „Od przemocy do demokracji w szkole”

Certyfikaty

 • Mariusz Ostrowski, psycholog w mieście Kraków - Certyfikaty
 • Mariusz Ostrowski, psycholog - Certyfikaty

Zdjęcia