Lek.

Mariusz Długosz

Ortopeda, Lekarz sportowy, Lekarz rehabilitacji medycznej

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Rzeczowy i konkretny lekarz. Skierował mnie na skuteczną terapię i wspomógł odpowiednim leczeniem. Lekarz udzielił mi wyczerpujących wyjaśnień dotyczących problemu, z którym się zgłosiłam tj. przewlekłego bólu karku i głowy wskazując możliwe sposoby postępowania. Da się odczuć że lekarz bazuje na kompleksowej diagnozie, a pacjent jest pod opieką ambitnego fachowca. Polecam

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem specjalistą II stopnia ortopedii i traumatologii, absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. W 2004 roku zdałem egzaminy dopuszczające do otworzenia jednostopniowej specjalizacji z rehabilitacji medycznej i zostałem zatrudniony w Akademii Medycznej jako specjalista naukowo-techniczny. Jednocześnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
   Decyzję o wyborze specjalizacji podjąłem ze względu na moje zainteresowania anatomią czynnościową i biomechaniką narządu ruchu. Moi pacjenci to zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci z problemami wrodzonych i pourazowych chorób narządu ruchu stóp, kolan , kręgosłupa ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Największą satysfakcję w mojej pracy daje mi obserwowanie pacjentów, którzy dzięki przeprowadzonemu przeze mnie skutecznemu leczeniu powracają do pełnej sprawności fizycznej i odzyskują radość życia. Wielu - szczególnie dzieciom - pomogłem uniknąć zabiegów operacyjnych.

   Specjalizuję się w leczeniu nieoperacyjnym wprowadzając wczesną, kompleksową rehabilitację, nowoczesne metody unieruchomień czynnościowych i zastosowanie aktywnych ortez ortopedycznych. Wykorzystuję nowoczesne dynamiczne badanie chodu do leczenia chorób stóp, kolan oraz całego kręgosłupa poprzez dopasowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych poprawiających biomechanikę całego ciała.

   Jestem prekursorem w stosowaniu wysokoenergetycznej laseroterapii i magnetoterapii w chorobach narządu ruchu dzieci i dorosłych, a w szczególności jałowej martwicy głowy kości udowej - choroby Perthesa. Moje prace na ten temat były wielokrotnie prezentowane i znalazły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

  Specjalizacje

  • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
  • Rehabilitacja medyczna
  • Medycyna sportowa

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  3.5

  Ogólna ocena
  22 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • L
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o. - Lublin

   Zdecydowanie nie polecam. Strata czasu i pieniędzy. Nieprofesjonalne podejście do pacjenta. Brak trafnej diagnozy prawdopodobnie spowodowany małą wiedzą lub też chęcią naciągnięcia na większe koszty. Problem, który można było wyleczyć tylko i wyłącznie operacyjnie, próbował leczyć stabilizatorem, opaską magnetyczną, wkładkami do butów i rehabilitacją. Wydałem około 4 tysiące złotych i zmarnowałem sporo czasu, a poprawy nie było. Kolejnym krokiem proponowanym przez niego były zastrzyki. Koszt jednego to od 300 do 600 zł + 100 zł abieg. Wtedy postanowiłem zmienić lekarza.
   Ta decyzja okazała się bardzo dobra.
   Jeszcze raz nie polecam doktora Długosza.

  • M
   Lokalizacja: W innym miejscu

   Rzeczowy i konkretny lekarz. Skierował mnie na skuteczną terapię i wspomógł odpowiednim leczeniem. Lekarz udzielił mi wyczerpujących wyjaśnień dotyczących problemu, z którym się zgłosiłam tj. przewlekłego bólu karku i głowy wskazując możliwe sposoby postępowania. Da się odczuć że lekarz bazuje na kompleksowej diagnozie, a pacjent jest pod opieką ambitnego fachowca. Polecam

  • K
   Lokalizacja: Centrum Medyczne Luxmed Sp. z o.o. - Lublin

   Lekarz z powołania! Konkretny, profesjonalny, wszystko tłumaczy dokładnie. Żadnego pytania nie pozostawia bez odpowiedzi. Poszłam do niego z nietypowym problemem (nie ortopedycznym) i dzięki temu, że nie odesłał mnie do innego lekarza, tylko zbadał dokładnie i zlecił badanie rtg chcąc pomóc, uratował mi życie. Doktor słucha pacjentów i wierzy w to co mówią, dzięki czemu potrafi dobrze zdiagnozować pacjenta i naprawdę pomóc. Lekarz jakich mało, a jednocześnie bardzo miły człowiek. Do dr Długosza warto iść bo ma dobre pomysły. Swoją drogą świetny ortopeda, bo kilka miesięcy wcześniej pomógł mi i mężowi przy urazach kręgosłupów szyjnych po kolizji. Trafnie postawił diagnozy i zlecił odpowiednią rehabilitację. Polecam gorąco :)

  • S

   Znakomity fachowiec. Prawdziwy specjalista z powołania. Duża kultura osobista. Bardzo dobrze nawiązuje kontakt z pacjentem. Najlepszy specjalista, na jakiego mogłam trafić. Oby jak najwięcej takich lekarzy, którym naprawdę zależy na pacjentach. Dziękuję Panie doktorze.

  • Przyszłam do doktora ze skręconym kolanem i zerwanymi więzadłami. Od razu wypisał skierowania na potrzebne badania i zabiegi. Dzięki zaleceniu przez niego dobrej ortezy, dwóm seriom zabiegów i szybkiej rehabilitacji moje kolano w krótkim czasie odzyskało sprawność. Na każdej wizycie doktor bardzo szczegółowo badał kolano i zalecał ćwiczenia. Doktor Długosz jest znakomitym specjalistą o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Uratował mnie przed operacją. Zdecydowanie polecam!!!

  • Po tym jak u mnie wyprowadzil silny stan zapalny w dloni nie wyobrazam sobie chodzic do innego ortopedy z moimi dziecmi. Mialam taki stan,ze w szpitalu mnie straszyli operacja. Po prawidlowym usztywnieniu reki i 2 seriach zabiegow wszystko przeszlo a to tylko dzieki prawidlowemu zaleceniu dr Dlugosza. Teraz u niego sprawdzam nozki corki i ma super podejscie do malych pacjentow.Serdecznie polecam!!!

  • P

   Bardzo dobry specjalista ,kompetentny, zaangażowany , chętny do udzielenia pomocy nawet bezinteresownie a przez to bardzo zapracowany. Po zmianie ortopedy- przed pięcioma laty - na dr Długosza i jego zalecenia chodzenia w ODPOWIEDNICH wkładkach pozwoliło córce wyrosnąć na nastolatkę o zgrabnych nogach. Lekarza należy oceniać po efektach a nie po jednej wizycie .Dlatego zasłużone ***** gwiazdek.

  • J

   wspaniały specjalista ,wyleczył złamanie kości łódeczkowatej mojemu synowi Rafałowi bez operacyjnie,Zawsze pomocny,niezmiernie miły i kompetentny.

  • Jeśli drodzy chcecie Panstwo marnowac czas i pieniadze prosze jak najbardziej wybrac sie do tego dr. Kilka lat temu po urazie przyjechalem do tego lekarza z wyraznym trzaskiem w kolanie. Lekarz jedynie po rtg stwierdzil, ze mam boczne przyparcie rzepki i tyle, a jak okazalo sie po wczorajszej artroskopii u innego lekarza mialem uszkodza łąkotke boczna. Nie polecam!!

  • M

   Lekarz, który nie tylko nie przeprowadzi prawidłowo badania, ale potrafi zasiać wielkie wątpliwości i strach w rodzicach. Byłam u tego Pana jeden raz (i wiem, że nigdy więcej nie popełnię tego błędu), tylko ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę kontrolną u specjalisty, do którego regularnie jeździłam z moim obecnie półtorarocznym dzieckiem. Badanie polegało jedynie na tym, aby dziecko przeszło kawałek, aby ocenić czy radzi sobie z chodzeniem, następnie już na leżance Pan doktor wyciągnął nóżki dziecka po czym stwierdził, że są krzywe (nie było ani sprawdzenia odwiedzenia bioder, ani sprawdzenia ruchów rotacyjnych nóżek, ani sprawdzenia czy nie ma przykurczy w stopach, już o zbadaniu ciemiączka i innych rzeczach standardowo badanych u innych specjalistów nie wspomnę). Pan doktor zalecił zakup wkładek ortopedycznych (gdzie sklep do ich zakupu dziwnym trafem był w tym samym budynku), przy czym na moje pytanie czy to konieczne, zaczął straszyć w przyszłości prostowaniem nóżek w szynach. Do tego zalecił, aby dziecko nie chodziło za dużo (a wiadomo jak trudno utrzymać półtoraroczne biegające już dziecko w jednym miejscu), bo wtedy rzekomo nóżki się wykrzywiają, najlepiej niech jeździ w chodziku... Diagnoza wydała się od razu podejrzana, ale dla uspokojenia udałam się na konsultację do innego lekarza, gdzie badanie było przeprowadzone skrupulatnie (łącznie z usg bioderek) i inny specjalista nie potwierdził założenia o krzywych nóżkach, a już na pewno nie kazał wkładać niczego do butów. Jednym słowem ODRADZAM TEGO PANA, którego trudno uznać za dobrego lekarza.