lek.

Mariusz Cofała

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog dziecięcy, Laryngolog

220 opinii +dodaj

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Specjalizacje w dziedzinie laryngologii dziecięcej ukończył z wyróżnieniem Ministra Zdrowia. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
220 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii DziecięcejUsługa: wysiękowe zapalenie uszu

  Doktor Mariusz Cofała jest niezwykle utalentowanym lekarzem, a przy tym otwartym człowiekiem. Postawił trafną diagnozę, uspokoił nas po dwóch wizytach u innych laryngologów, którzy proponowali zbędny akurat w tym przypadku drenaż uszu. Wizyta u Doktora w ogóle nie jest krępująca. Można uzyskać dokładną i wyczerpującą odpowiedź na pytania dotyczące stanu zdrowia. Doktor ma duże poczucie humoru, co pomaga małym pacjentom poczuć się komfortowo w czasie wizyty.

 • P
  Lokalizacja: Centrum Położnicze św. Łukasza Sp. z o.o.Usługa: przewlekłe zapalenie zatok

  Bardzo jestem zadowolona z wizyty u Pana doktora i z czystym sumieniem mogę każdemu polecić pana Doktora.Ponieważ od ponad roku czasu jeździłam do paru innych lekarzy laryngologów na NFZ i odsyłali mnie do innych .Gdy trafiłam do Doktora cofały z wynikami to zbadał mnie i wykonał badanie endoskopowe i od razu wypisał mi skierowanie na odział laryngologii.I dość szybki był termin na zabieg.Pan Doktor bardzo profesjonalnie wykonał badanie endoskopowe.U mnie zabieg miał być z powodu przewlekłego zapalenia zatok i usunięcia torbiela zatoki szczękowej.Pan Doktor wytłumaczył mi jak będzie wyglądał zabieg .I jakiekolwiek pytanie zadałam to dostałam dokładną i wyczerpującą odpowiedz.Torbiel lewej zatoki z przewlekłym zapaleniem zatok.Operacja mini FESS z usunięciem torbieli lewej zatoki szczękowej.Zabieg był wykonany w szpitalu w katowicach. Z czystym sumieniem polecam Pana Doktora Mariusza Cofałę

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii DziecięcejUsługa: konsultacja laryngologiczna

  Bardzo jestem zadowolona z wizyty mogą z czystym sumieniem polecić każdemu. Pan doktor ma bardzo dobre podejście do dzieci, stara się by badanie było bezbolesne, sprawdził dokładnie uszy, gardło i nos za pomocą profesjonalnego sprzętu wszystko dokładnie wytłumaczył. Super.:-)

 • M
  Lokalizacja: Małopolskie Centrum Laryngologii Dziecięcej - budynek Scanmed III piętro p. 403

  Wspaniały Pan doktor, świetne podejście do dzieci! Rzeczowo i spokojnie tłumaczy wszystko rodzica, a przede wszystkim pracuje na odpowiednim sprzęcie, inni laryngolodzy twierdzili że uszko syna jest już zdrowe a wcale tak nie było i zapalenie nawracalo. Dziękuję z całego serca Panu doktorowi bo dopiero on wyleczyl nasz problem! Polecam!!

 • P
  Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii Dziecięcej

  Dziecko 1,5 roczne po 5 zapaleniach ucha w ciągu trzech miesięcy, każdorazowo z pękaniem bębenków. Antybiotyki + leki przeciwalergiczne - tak była córka leczona. 10 - dniowy pobyt na laryngologii w szpitalu - jednym słowem dramat. Zostaliśmy wypisani i po czterech dniach wróciliśmy z pękniętymi bębenkami. Byliśmy zrozpaczeni i wtedy znalazłam dr Cofałę. Dar od Losu, nie lekarz :) Podczas pierwszej wizyty postawił diagnozę (inną niż wszystkie dotąd), wdrożył leczenie i córka jest już zdrowa dwa miesiące - dla nas to cud. Zaufałam doktorowi i zabrałam do Niego również drugą, starszą córkę. Dzięki wizycie dowiedzieliśmy się, że robienie umówionego drenażu w innej klinice na ten moment jest kompletnie bezpodstawne.
  Lekarz konkretny, z ogromną wiedzą , dobrym podejściem do małych pacjentów. Polecam ! Dziękujemy Panie Doktorze.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii DziecięcejUsługa: konsultacja laryngologiczna dzieci

  Bardzo fajny lekarz. Dokładnie i z cierpliwością zbadał naszego małego synusia. Nie było wkładania rąk do buzi i duszenia dziecka tylko fachowy sprzęt. Dziecko nawet nie wiedziało ze jest badane. Bez bólu i płaczu. Wszyscy mogliśmy oglądać wyniki na ekranie. Pan Doktor wszystko dokładnie wytłumaczył i objaśnił. Przepisał leki i teraz czekamy na efekty. Szczerze polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii DziecięcejUsługa: konsultacja laryngologiczna

  Pan doktor miły, rzetelny, ze świetnym podejściem do dzieci i co najwazniejsze bardzo kompetentny lekarz. Od razu zrobił córce wszystkie niezbędne badania. Kamerka zbadał uszy, nos, gardło, trzeci migdał, rowniez dwoma przyrządami zbadał słuch. Ma profesjonalny sprzet, więc jeśli ktoś szuka lekarza dla swojego dziecka, który na miejscu od razu wykona niezbędne badania to polecam Pana doktora. Byliśmy już z córką u wielu laryngologów ( mamy problemy z uszkami ) i Pan doktor jako jedyny na miejscu kompleksowo zbadał córkę, bardzo mi się to podobało, bo od razu podczas pierwszej wizyty już wszystko było wiadomo, a cena wizyty mnie pozytywnie zaskoczyła. Super, naprawde serdecznie polecam Pana doktora.

 • A
  Lokalizacja: Usługa: 3 migdal

  Bardzo miła przebiegła wizyta,syn 6 letni bardzo zadowolony.Pan doktor super specjalista i bardzo dobre podejście do pacjenta.Wszystko wytłumaczył.Polecam z całego serca

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Małopolskie Centrum Laryngologii Dziecięcej - budynek Scanmed III piętro p. 403Usługa: konsultacja laryngologa dziecięcego z endoskopią

  Pan doktor ma świetne podejście do dzieci, a mam dość trudny egzemplarz jeśli chodzi o wizyty lekarskie. Kompleksowe badanie, konkretna porada, polecam panią doktora.

 • Lokalizacja: Śląskie Centrum Laryngologii Dziecięcej

  Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Lekarz przeprowadził wywiad, a następnie zbadał córkę. Sprawdził dokładnie uszy, nos i gardło. Pan Cofała ma świetne podejście do dzieci i stara się aby badanie przebiegło bezboleśnie. W gabinecie posiada sprzęt bardzo dobrej jakości. Zdecydowanie polecam !

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Specjalizacje w dziedzinie laryngologii dziecięcej ukończył z wyróżnieniem Ministra Zdrowia. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń laryngologicznych u dzieci. Specjalizuje się w leczeniu niedosłuchu i nawracających zapaleń uszu, przewlekłych zapaleń gardła, migdałków i zatok przynosowych. Diagnozuje i leczy dzieci z wadami wrodzonymi w obrębie głowy i szyi. Wykonuje zabiegi drenażu uszu, usuwania migdałków podniebiennych i gardłowego, oraz operacje zatok przynosowych z wykorzystaniem technik endoskopowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w stażach i kursach w Chicago, Wuerzburgu, Bratysławie i Poznaniu.

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia dziecięca
 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • Wojskowa Akademia Medyczna

Nagrody i wyróżnienia

 • Wyróżnienie Ministra Zdrowia za najlepiej zdany egzamin specjalizacyjny w sesji w dziedzinie laryngologii dziecięcej

Znajomość języków

 • rosyjski
 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Children Memorial Hospital Chicago Oddział Laryngologii Dziecięcej

Choroby

 • przerost migdałków, chrapanie
 • zapalenie ucha i niedosłuch
 • zapalenie gardła i anginy
 • operacje zatok przynosowych
 • zapalenie ucha

Zdjęcia