dr n. med.

Marian Malinowski

verifiedCreated with Sketch.

Ginekolog

89 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
66 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności,… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
89 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Pierwszy raz byłam u p. Doktora na wizycie, I jestem zadowolona, profesjonalne podejście do pacjeta, polecam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: USG płodu

  Doktor Malinowski wydaje się bardzo sympatyczną osobą, ma bardzo przyjazne podejście do pacjenta, wszystko na spokojnie wyjaśnia. Najważniejsze jednak, że jest bardzo dobrym specjalistą.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Bardzo kompetentny ,miły,
  sympatyczny, zainteresowany udzieleniem pomocy. Bardzo cierpliwie odpowiadał na pytania, zaplanował dalszy tok leczenia.

 • S
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: drobne zabiegi ginekologiczne

  Do Pana Doktora trafiłam pod koniec ciąży w problemem skracającej się szyjki, bo ze swojego dotychczasowego lekarza prowadzącego nie byłam zadowolona. Pan doktor zawsze na wizycie poświęca tyle czasu ile potrzeba, nie spieszy się, nie pogania. Zawsze pyta czy ma się jakieś wątpliwości, wszystko szczegółowo tłumaczy i proponuję różne rozwiązania, a przede wszystkim uspokaja i nie straszy. Ponadto daje na siebie namiar w razie kryzysowych sytuacji. Polecam z czystym sumieniem. Ja nie zamierzam już chodzić do żadnego innego lekarza :)

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Polecam, lekarz poświęca pacjentce tyle czasu ile potrzeba. Odpowiada dokładnie na wszystkie pytania.

 • J
  Lokalizacja: Bat-Med

  Czuję się w obowiązku, aby napisać opinię, gdyż wybrałam Pana Dr do prowadzenia mojej 3-ej ciąży na podstawie duzej ilości pozytywnych ocen.

  Do momentu badań prenatalnych wcześniejsze wizyty przebiegały bez zastrzeżeń. Podczas usg w 13 tyg, Pan Dr przy słabo widocznej kości nosowej dziecka skierował mnie na test Pappa i zaprosił za tydzień na konsultacje wynikow, gdyż w moim mieście przyjmuje raz w tygodniu. W obecności mojego męża poinformował nas także, ze konsultacja testu Pappa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

  Mam dwoje zdrowych dzieci w domu, wiec mozliwosc wizji dziecka z wada genetyczna nie dawała mi spokoju dlatego zapisałam się na konsultacje i badania prenatalne do innego specjalisty + test Pappa - dwa dni po wizycie u Pana Dr Malinowskiego.

  Inny specjalista (ku naszemu zdziwieniu i odczuciu ogromnej ulgi) stwierdzil, ze kość nosowa jest widoczna - nie hypoplastyczna, test Pappa - którego wyniki otrzymałam zaraz na drugi dzień po pobraniu krwi, także wyszedł na nasza korzyść.

  Aby być fair dostarczyłam wyniki testu Pappa Panu Dr Malinowskiemu, poszłam na konsultacje w wyznaczonym terminie...po wysłuchaniu jego komentarza do wyników...przedstawiłam badania innego specjalisty. Pan Dr bardzo się zezłościł, stwierdził iż narobiłam zamieszania przeprowadzając test Pappa w innym laboratorium, niż to przez niego wskazane...zaczął się motać i mowic, ze równie szybko dostarczyłby mi wyniki - (jak konsultacja była ustalona za tydzień w dniu jego przyjęć w moim mieście...) poza tym wcześniej kazał nam, wystraszonym rodzicom zapomnieć na tydzień o tych badaniach...na koniec wizyty Pan Dr wystawił mi rachunek...za usługę ginekologiczna -160 zł..co zwaliło mnie z nóg...gdyż konsultacja miała być bezpłatna...i czy usługa ginekologiczna można nazwać merytoryczny komentarz do testu Pappa...?

  Cała wizyta kosztowała mnie - kobietę w ciąży bardzo dużo stresu i negatywnych emocji. Pan Dr na koniec mojej ostatniej wizyty zachował sie okropnie. Wyszłam z płaczem.

  Polecam omijać szerokim łukiem.

  Marian Malinowski2018-08-11

  Bardzo dziękuję za opinię. Każda jest dla mnie ważna. Pozwolę sobie jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, o których Pani nie wspomniała.

  Po pierwsza, kość hipoplastyczna jest nieprawidłowym rozpoznaniem i jest wskazaniem do dodatkowej diagnostyki zgodnie z rekomendacjami zarówno polskiego PTGiP, jak i FMF. Takie zalecenia Pani otrzymała. Kość nosowa musi być podczas badania widoczna bez wątpliwości. W Pani sytuacji nie była i została Pani o tym poinformowana. Dostała też Pani z wynikiem odpowiednią dokumentację fotograficzną wykonaną wg standardów FMF potwierdzającą to rozpoznanie.

  Po drugie, została Pani dokładnie poinformowana o postępowaniu, czyli trzeba poczekać na wyniki z laboratorium, ponieważ w takiej sytuacji dopiero wynik testu PAPP-A jest właściwy do interpretacji. Taka konsultacja jest u mnie bezpłatna pod warunkiem, że wykonywana w ramach oferty w przychodni. Zwracam uwagę, że w większości placówek medycznych taka konsultacja jest traktowana jako osobna wizyta. Na marginesie dodam też, że wyniki opracowuję wcześniej i są one dostępne w przychodni przed moim zwykłym dniem pracy, o czym również mówiłem.

  Po trzecie, na własną rękę w ciągu weekendu powtórzyła Pani wszystkie badania wybierając ten wynik, który jest dla Pani wygodniejszy. Zapomniała Pani jednak w komentarzu wspomnieć, że podczas badania u innego lekarza też był problem z uwidocznieniem kości nosowej ponieważ musiał zmieniać sondę - jest to potwierdzenie mojej diagnozy. Kość nosowa musi być widoczna bez wątpliwości w sytuacji spełnienia kryterium FMF - taki obrazek z kością hipoplastyczną dostała Pani ode mnie, natomiast nie było go dołączonego do przedstawionej przez Panią dokumentacji.

  Po czwarte, zgłosiła się Pani do mnie z wynikiem z laboratorium od innego lekarza i w celu konsultacji innego wyniku usg innego lekarza. W takiej sytuacji dla mnie jest to zwykła konsultacja lekarska, a nie konsultacja testu PAPP-A w ramach mojego badania. Mimo tego otrzymała Pani konkretną odpowiedź na Pani zarzuty, odpowiedź podpartą odpowiednią dokumentacją, do której wciąż Pani może zajrzeć. Kryteria rozpoznawania kości nosowej są ogólnie dostępne na stronie FMF.

  Po piąte, warto zauważyć, że dotychczasowe zdrowe dzieci nie chronią ani nie zmniejszają ryzyka pojawienia się kolejnego dziecka, które będzie chore na wadę genetyczną. Tak to nie działa, a takie poczucie funkcjonuje w świadomości wielu pacjentek.

  Podsumowując, postąpiła Pani wbrew otrzymanym ode mnie zaleceniom, a potem zgłosiła się Pani do mnie z pretensjami, że naraziłem Panią na stres i dodatkowe koszty. Niestety zwykle tak jest, że posłaniec niosący złe wieści jest za nie obwiniany. Pani reakcja jest całkowicie normalna, ale to nie zmienia faktu, że nie jestem jej adresatem. Ja mam tylko rzetelnie ocenić dziecko, z którym pacjentka do mnie przyszła. Ocenić zgodnie ze ścisłymi kryteriami FMF.

  Cieszę się, że dalszy przebieg ciąży jest bez powikłań. Mam nadzieję, że będzie się Pani cieszyć z kolejnego dziecka. Mam też nadzieję, że ma Pani możliwość zadzwonić do swojego nowego lekarza w razie jakiegoś problemu lub wątpliwości o każdej porze dnia i tygodnia, tak jak miała Pani możliwość do mnie, z czego Pani chętnie korzystała.

  Wszystkiego dobrego!

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: USG ciąży - rozszerzone (4 D)

  Lekarz specjalista przez wielkie L. Niezwykle dokładny, sumienny, profesjonalny. Nigdy podczas żadnej z wizyt nie spieszył się , badania trwały tak długo aż Pan dr uznał że ma 100% pewność ze dany element został dobrze zweryfikowany, szczegółowo badał i omawiał to co widzi podczas badania USG. Trafiliśmy do dr z polecenia naszego profesora prowadzącego ciążę i naprawdę z czystym sumieniem polecam dr Malinowskiego jeśli w trakcie badania USG zależy Wam na najwyższej fachowej wiedzy, kulturze osobistej i poczuciu ze lepiej trafić nie mogłyście.

  Pozdrawiam
  Asia

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: kontrola-leczenie

  Indywidualne podejście do pacjentki. Dokładność wykonywanych zabiegów oraz usg. Wnikliwa analiza zarówno zleconych badań jak i oddziaływań leków na pacjentkę. Wysoka kultura osobista, uczciwość i potraktowanie każdej wizyty dyskretnie i profesjonalnie. Długie oczekiwanie w poczekalni Unicare spowodowane jest tym, że Pan Doktor ma czas dla każdej pacjentki. Z szacunkiem dla Pana osoby - pacjentka.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: drobne zabiegi ginekologiczne

  Lekarz wnikliwy, konkretny, pomocny. Wizyta znacznie przekroczyla czas standardowej, ale dzieki temu dostalam odpowiedzi na wszystkie pytania i plan dzialania.

 • P
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.Usługa: wizyta ginekologiczna

  Bardzo polecam Pana Doktora - doskonały specjalista. Ogromna wiedza, świetne podejście do pacjenta, pełen profesjonalizm. Pan Doktor potrafi nie tylko trafnie zdiagnozować problem, ale tez wzbudzić zaufanie i dać poczucie spokoju i zaufania - to bardzo ważne przy problemach kobiecych, które bywają uciążliwe. Szukałam co prawda Pana Doktora w trybie "awaryjnym", przyszłam na wizytę po wizycie w szpitalu, potrzebowałam pomocy - jednak zdecydowanie od teraz będę odwiedzać Pana Doktora na regularne wizyty kontrolne i badania. Ogromnie polecam.

Pytania pacjentów (50)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista położnictwa i ginekologii

  Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie)

  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, ultrasonografii prenatalnej i ginekologicznej, prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, antykoncepcji oraz małoinwazyjnym leczeniu operacyjnym. Bardzo zależy mi, by oprócz pomocy medycznej, każda pacjentka czuła się podczas wizyty komfortowo i bezpiecznie.

  Podstawowe problemy ginekologiczne (co nie oznacza błahe)
  Stany zapalne pochwy są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych w gabinecie ginekologicznym i wymagają szczególnej uwagi ze względu na dokuczliwe dla pacjentki dolegliwości. Skutecznie leczę wszelkiego rodzaju infekcje narządu rodnego, zarówno występujące sporadycznie, jak i przewlekle.

  Innych podstawowe problemy, którymi zajmuję się w gabinecie, to m. in. objawy okołomenopauzalne, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, plamienia międzymiesiączkowe, bolesne współżycie oraz każda inna dolegliwość istotna dla pacjentki. Korzystam z pełnego spektrum możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka laboratoryjna i zabiegowa.

  Diagnostyka i leczenie niepłodności
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem hormonalnym i zabiegowym niepłodności (w tym laparoskopową i histeroskopową). Wykonuję ultrasonograficzną kontrolę drożności jajowodów (sonoHSG) oraz stymulacje i monitoring owulacji.

  Ultrasonografia prenatalna i ginekologiczna
  Wykonuję badania ultrasonografii prenatalnej w każdym tygodniu ciąży, wykorzystuję wszystkie dostępne techniki ultrasonograficzne, w tym 3D i 4D. Posiadam uprawnienia do prenatalnej diagnostyki genetycznej, w tym do testów PAPP-A (FMF).

  W badaniach ultrasonograficznych w ginekologii wykorzystuję analizę trójwymiarową narządu rodnego. Jestem certyfikowanym członkiem IOTA, której celem jest poprawa skuteczności rozpoznawania guzów jajnika.

  Prowadzenie ciąż fizjologicznych i patologicznych
  Okres ciąży to bardzo szczególny okres w życiu kobiety i rodziny, oprócz profesjonalnej opieki medycznej, staram się również dbać o komfort psychiczny moich pacjentek odpowiadając szczegółowo na pytania, tłumacząc krok po kroku wszystkie zachodzące zmiany, proponując poszerzoną diagnostykę ultrasonograficzną (w tym badania usg 3D/4D) oraz nieinwazyjne testy prenatalne.

  Doświadczenie zdobywałem w Szpitalu Specjalistycznym Inflancka im. Krysi Niżyńskiej - "Zakurzonej" SPZOZ oraz w Oddziale Patologii Ciąży SPSK im. Prof. Orłowskiego CMKP, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności (najwyższym). Jest to też główny ośrodek zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu.

  Antykoncepcja
  Poradnictwa antykoncepcyjnego nie ograniczam tylko do tabletek antykoncepcyjnych. Metodę dobieram do preferencji pacjentki i dotyczących jej przeciwwskazań. Biorę pod uwagę metody krótkoterminowe, jak i długoterminowe (implanty podskórne, wkładki dopochwowe i domaciczne). Uważam, że prawie zawsze uda się dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji do możliwości pacjentki.

  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
  W ginekologii jest możliwość wykorzystania w szerokim zakresie małoinwazyjnych metod operacyjnych, czyli laparoskopii i histeroskopii. Zakres możliwych operacji obejmuje torbiele jajników, mięśniaki macicy, polipy endometrialne i diagnostykę niepłodności, ale również usuwanie narządu rodnego.

  Ginekologia estetyczna
  Kobieta ma prawo czuć się swobodnie i pewnie ze swoim ciałem, a niedocenianym zadaniem ginekologa jest jej w tym pomóc. Posiadam uprawnienia do stosowania laseru MonaLisa Touch w nowoczesnej ginekologii estetycznej. Laser ten jest skutecznie stosowany w przypadku poporodowego obkurczania pochwy, rewitalizacji narządu rodnego oraz pomaga przy dolegliwościach związanych z okresem menopauzalnych, jak i przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u pacjentek w każdym wieku.

  Towarzystwa naukowe
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) oraz European Society of Human Reproduction and Endocrynology (ESHRE).

  Certyfikaty umiejętności
    • Certyfikat The Fetal Medicine Foundation (UK) od 2012 roku uprawniający do badań prenatalnych (NB, NT, TC, DV)
    • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (Polska) uprawniający do badań w zakresie położnictwa i ginekologii od 2014 roku
    • Certyfikat International Ovarian Tumour Analysis (Belgia) od 2015 roku

  Konferencje, szkolenia i kampusy naukowe (ostatnie 2 lata)
    • 17th World Congress in Fetal Medicine, Athens, Greece, 24-28th June 2018
    • Kurs ultrasonograficzny Zaawansowane serce płodu, Kraków, 8-9 grudnia 2017 roku
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 2-3 December 2017
    • Development of Scientific Cooperation in Reproductive Medicine Research IV 09-10 of June 2017, Warsaw
    • Diagnostic 3D/4D ultrasound in ob/gyn. Practical and theoretical course basics of 3D/4D imaging, fetal anomalies, 4D of the fetal heart, congenital uterine abnormalities Sieniawa, 17-20 listopada 2016 roku
    • Renesans Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Zamość, 9-10 września 2016 roku
    • ESHRE Campus Symposium “When is surgery the answer to early pregnancy complications?”, Coventry, United Kingdom, 21-22 January 2016
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 5-6 December 2015
    • Second International IOTA Congress “How to classify and manage ovarian tumors?”, Leuven, Belgium, 17-18th April 2015
    • ESHRE Workshop “Controversies in endometriosis and adenomyosis”, Liege, Belgium, 4-6th December 2014
    • III Congress Ian Donald Inter-University School of Ultrasound in Obstetrics & Gynecology, Warsaw, Poland, 11-12th April 2014

  Serdecznie zapraszam!

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Publikacje

Znajomość języków

 • angielski

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Staże

 • I Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Certyfikaty

Artykuły