dr n. med.

Marian Malinowski

Ginekolog

69 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 64 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności,… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (50)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista położnictwa i ginekologii

  Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie)

  Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu niepłodności, ultrasonografii prenatalnej i ginekologicznej, prowadzeniem ciąż fizjologicznych i patologicznych, antykoncepcji oraz małoinwazyjnym leczeniu operacyjnym. Bardzo zależy mi, by oprócz pomocy medycznej, każda pacjentka czuła się podczas wizyty komfortowo i bezpiecznie.

  Podstawowe problemy ginekologiczne (co nie oznacza błahe)
  Stany zapalne pochwy są jednym z najczęstszych problemów zgłaszanych w gabinecie ginekologicznym i wymagają szczególnej uwagi ze względu na dokuczliwe dla pacjentki dolegliwości. Skutecznie leczę wszelkiego rodzaju infekcje narządu rodnego, zarówno występujące sporadycznie, jak i przewlekle.

  Innych podstawowe problemy, którymi zajmuję się w gabinecie, to m. in. objawy okołomenopauzalne, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych, plamienia międzymiesiączkowe, bolesne współżycie oraz każda inna dolegliwość istotna dla pacjentki. Korzystam z pełnego spektrum możliwości, jakie daje nowoczesna diagnostyka laboratoryjna i zabiegowa.

  Diagnostyka i leczenie niepłodności
  Zajmuje się diagnostyką i leczeniem hormonalnym i zabiegowym niepłodności (w tym laparoskopową i histeroskopową). Wykonuję ultrasonograficzną kontrolę drożności jajowodów (sonoHSG) oraz stymulacje i monitoring owulacji.

  Ultrasonografia prenatalna i ginekologiczna
  Wykonuję badania ultrasonografii prenatalnej w każdym tygodniu ciąży, wykorzystuję wszystkie dostępne techniki ultrasonograficzne, w tym 3D i 4D. Posiadam uprawnienia do prenatalnej diagnostyki genetycznej, w tym do testów PAPP-A (FMF).

  W badaniach ultrasonograficznych w ginekologii wykorzystuję analizę trójwymiarową narządu rodnego. Jestem certyfikowanym członkiem IOTA, której celem jest poprawa skuteczności rozpoznawania guzów jajnika.

  Prowadzenie ciąż fizjologicznych i patologicznych
  Okres ciąży to bardzo szczególny okres w życiu kobiety i rodziny, oprócz profesjonalnej opieki medycznej, staram się również dbać o komfort psychiczny moich pacjentek odpowiadając szczegółowo na pytania, tłumacząc krok po kroku wszystkie zachodzące zmiany, proponując poszerzoną diagnostykę ultrasonograficzną (w tym badania usg 3D/4D) oraz nieinwazyjne testy prenatalne.

  Doświadczenie zdobywałem w Szpitalu Specjalistycznym Inflancka im. Krysi Niżyńskiej - "Zakurzonej" SPZOZ oraz w Oddziale Patologii Ciąży SPSK im. Prof. Orłowskiego CMKP, który jest ośrodkiem III stopnia referencyjności (najwyższym). Jest to też główny ośrodek zajmujący się diagnostyką ultrasonograficzną wad płodu.

  Antykoncepcja
  Poradnictwa antykoncepcyjnego nie ograniczam tylko do tabletek antykoncepcyjnych. Metodę dobieram do preferencji pacjentki i dotyczących jej przeciwwskazań. Biorę pod uwagę metody krótkoterminowe, jak i długoterminowe (implanty podskórne, wkładki dopochwowe i domaciczne). Uważam, że prawie zawsze uda się dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji do możliwości pacjentki.

  Małoinwazyjne leczenie operacyjne
  W ginekologii jest możliwość wykorzystania w szerokim zakresie małoinwazyjnych metod operacyjnych, czyli laparoskopii i histeroskopii. Zakres możliwych operacji obejmuje torbiele jajników, mięśniaki macicy, polipy endometrialne i diagnostykę niepłodności, ale również usuwanie narządu rodnego.

  Ginekologia estetyczna
  Kobieta ma prawo czuć się swobodnie i pewnie ze swoim ciałem, a niedocenianym zadaniem ginekologa jest jej w tym pomóc. Posiadam uprawnienia do stosowania laseru MonaLisa Touch w nowoczesnej ginekologii estetycznej. Laser ten jest skutecznie stosowany w przypadku poporodowego obkurczania pochwy, rewitalizacji narządu rodnego oraz pomaga przy dolegliwościach związanych z okresem menopauzalnych, jak i przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu u pacjentek w każdym wieku.

  Towarzystwa naukowe
  Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) oraz European Society of Human Reproduction and Endocrynology (ESHRE).

  Certyfikaty umiejętności
    • Certyfikat The Fetal Medicine Foundation (UK) od 2012 roku uprawniający do badań prenatalnych (NB, NT, TC, DV)
    • Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (Polska) uprawniający do badań w zakresie położnictwa i ginekologii od 2014 roku
    • Certyfikat International Ovarian Tumour Analysis (Belgia) od 2015 roku

  Konferencje, szkolenia i kampusy naukowe (ostatnie 2 lata)
    • Kurs ultrasonograficzny Zaawansowane serce płodu, Kraków, 8-9 grudnia 2017 roku
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 2-3 December 2017
    • Development of Scientific Cooperation in Reproductive Medicine Research IV 09-10 of June 2017, Warsaw
    • Diagnostic 3D/4D ultrasound in ob/gyn. Practical and theoretical course basics of 3D/4D imaging, fetal anomalies, 4D of the fetal heart, congenital uterine abnormalities Sieniawa, 17-20 listopada 2016 roku
    • Renesans Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Zamość, 9-10 września 2016 roku
    • ESHRE Campus Symposium “When is surgery the answer to early pregnancy complications?”, Coventry, United Kingdom, 21-22 January 2016
    • Advances In Fetal Medicine Course, London, United Kingdom, 5-6 December 2015
    • Second International IOTA Congress “How to classify and manage ovarian tumors?”, Leuven, Belgium, 17-18th April 2015
    • ESHRE Workshop “Controversies in endometriosis and adenomyosis”, Liege, Belgium, 4-6th December 2014
    • III Congress Ian Donald Inter-University School of Ultrasound in Obstetrics & Gynecology, Warsaw, Poland, 11-12th April 2014

  Serdecznie zapraszam!

Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Publikacje

więcej

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • I Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Certyfikaty

Artykuły

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
69 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • C
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr. Malinowski jest przemiłym człowiekiem, który budzi zaufanie. Każdą rozmowę potrafi przeprowadzić w należyty sposób z pacjentką i w sposób dzięki, któremu pacjentka czuje się komfortowo. Odpowiedział na wszystkie pytania (nawet te męczące ;) ). Zdecydowanie wrócę do tego lekarza.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: drobne zabiegi ginekologiczne

  Doktor Malinowski prowadzil moja pierwsza ciaze praktycznie od samego poczatku, tj 4 tc. Z cala pewnoscia moge stwierdzic iz jest to jedyny lekarz ktoremu ja wraz z mezem zaufalismy w pelni. Badania wykonywane są bardzo delikatnie, bezboleśnie i przede wszystkim bez pośpiechu. Pan Doktor przeprowdza dokładny wywiad i stara się przedstawić wszystkie informacje w sposob rzeczowy i zrozumialy. Do tego przy kazdej wizycie panuje bardzo „luzna” i sympatyczna atmosfera. Lekarz specjalista któremu może zaufać każda kobieta :)
  Dziekujemy Panie Doktorze i w przyszlosci na pewno bede wracac! :) Pozdrawiam! :)

 • A

  Trafiłam do Pana Doktora przez przypadek na badanie USG 3d/D4 w trzecim trymestrze ciąży. Podczas badania zostało wykryte poszerzenie ukm-u u mojego syna. Pan Doktor uspokoił, wszystko dokładnie wyjaśnił. Byłam jeszcze kilka razy na USG w czasie trwania ciąży i za każdym razem wszystko było dokładnie wytłumaczone i omówione. Szczerze polecam. Anna B

 • I
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Była to moja pierwsza wizyta u Pana doktora powierzyłam mu swoją pierwszą ciążę. Podjęłam dobra decyzje przy wyborze Pan doktor bardzo szczegółowo przeprowadził badanie wyjaśniał wszytko w sposób logiczny dla mnie.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam na pierwszej wizycie w życiu bardzo sie stresowałam przed nią, ale nastawienie lekarza pomogło mi i nie czułam sie już wcale niekomfortowo po rozmowie z nim

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Lekarz kompetentny, uprzejmy, cierpliwy. Dokładnie wszystko omawia podczas badania USG ciąży, odpowiada na zadawane pytania, poświęca dużo czasu.Można mu zaufać i wyjść z gabinetu z uśmiechem. Zdecydowanie polecam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

  Doskonały specjalista od USG ciążowego - pomimo tego że korzystam z usług na NFZ wszystkie ważniejsze badania przeprowadzam u Dr Malinowskiego. Mogę spokojnie polecić jako najlepszego ginekologa u którego byłam - a odwiedziłam sporo gabinetów i państwowych i prywatnych :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: drobne zabiegi ginekologiczne

  Lekarz kompetentny i sympatyczny, potrafi nawiązać dobry kontakt z pacjentem i wzbudza zaufanie - dzięki temu nie czułam się skrępowana. Pan dr chętnie odpowiada na wszystkie zadane pytania, nawet te najgłupsze :) dowiedziałam się wszystkiego, czego potrzebowalam. Z czystym sumieniem polecam pana doktora!!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare RembielińskaUsługa: drobne zabiegi ginekologiczne

  Wykonywałam u Doktora USG. Przebieg badania oceniam batdzo pozytywnie, Dr omawiał krok po kroku co widzimy na ekranie, sprawdzał niektóre parametry po 2 razy. Przed wizytą byłam bardzo zestresowana ale Dr skutecznie rozładowywał napięcie dowcipem. Po badaniu omówił możliwe scenariusze związane z wynikami testu Pappa. Dobry lekarz, a przy tym miły, sympatyczny z poczuciem humoru. Polecam.

 • A
  Lokalizacja: Bat-MedUsługa: PCOS

  Bardzo miły, sympatyczny, a zarazem konkretny lekarz.
  Cierpliwy i wyrozumiały, odpowiada na "każde głupie" pytanie ;-)