Adresy (2)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka, Karta płatnicza, POLMED, + 1 więcej
22 273.....

Konsultacje ginekologiczne (200 zł)

Usg ginekologiczne (od 150 zł)

Cytologia (50 zł) + 14 więcej

Badanie drożności jajowodów (700 zł)

Usg 3d/4d (od 180 zł)

Wkładka domaciczna (od 400 zł)

Pokaż więcej usług

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Gotówka, Karta płatnicza, POLMED, + 1 więcej
22 273.....

Konsultacje ginekologiczne (200 zł)

Konsultacja położnicza (200 zł)

Usg ginekologiczne (od 150 zł) + 15 więcej

Cytologia (50 zł)

Prowadzenie ciąży (200 zł)

Wkładka domaciczna (od 400 zł)

Pokaż więcej usług
Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem
Brak informacji o usługach i ich cenach
Ul. ks.prof. Włodzimierza Sedlaka 4/6/8, Radom
Bat-Med

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem
Brak informacji o usługach i ich cenach
Sukienna 78, Nowy Dwór Mazowiecki
Vital Medica

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagn...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • patologia ciąży
 • niepowodzenia ciążowe
 • poronienie
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego


Znajomość języków

Angielski

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
99 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
N
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska konsultacje ginekologiczne

Po wyjściu z gabinetu byłam bardzo zadowolona! Lekarz w sposób fachowy odniósł się do wielu problemów. Konsultacja miała też pewnie aspekt psychologiczny, co mam nadzieję pomoże mi w przyszłości. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i cieszę się, że znalazłam wreszcie lekarza.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska USG 32 tc

Jestem zadowolona z wizyty. Polecam. Pan doktor zrobil na mnie dobre wrazenie. Badanie Usg plodu wykonal wg mnie dokladnie, wnosze glownie po tym, iz na biezaco mowil co akurat sprawdza i jak to wyglada u mojego bobasa.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

W
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. USG

Po urodzeniu mojej córeczki piszę ten komentarz, aby móc mu w ten sposób podziękować Doktorowi Malinowskiemu za moje zdrowe maleństwo.

Po wieloletnich staraniach i kosztownym leczeniu, pomimo późnego wieku, udało nam się zajść w upragnioną ciążę i Dr Malinowskiego polecił nam nasz Profesor jako świetnego specjalistę od usg i badań prenatalnych.

Wizyty zawsze w świetnej atmosferze, Doktor cierpliwy, skromny, uprzejmy, bardzo kontaktowy i taktowny jednocześnie, nie pozbawiony poczucia humoru. Widać, że robienie badań usg sprawia mu frajdę i Doktor lubi to co robi. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że m.in. dzięki niemu mamy zdrową córkę! W czasie usg 12go tygodnia Doktor zauważył potencjalną wadę serca naszego dzidziusia. Przeprowadził badanie bardzo dokładnie i wyjaśnił, na czym problem polega. Na tyle (na ile było to możliwe) uspokoił nas, jasno tłumacząc, że wadę potrzeba potwierdzić i jest to wada, którą można skutecznie wyleczyć. Dostaliśmy rozpisaną instrukcję co mamy dalej robić, czego możemy się spodziewać. Pokierował nas do ekspertów od wad serca i po badaniach usłyszeliśmy tam komentarz, że potrzeba dużo wiedzy, wyczucia oraz intuicji, aby na tak wczesnym etapie ciąży wychwycić tego typu wadę. Przeszliśmy przez leczenie i teraz patrzę na moją zdrową córeczkę. A Doktor interesował się nami przez cały czas leczenia.

Czytam inne opinie o Doktorze i mam kilka przemyśleń:
1. opóźnienia - fakt, czasem czekaliśmy na wizytę. Ale będąc w gabinecie zawsze mieliśmy poczucie, że jesteśmy najważniejsi i wizyta trwa tak długo, ile potrzeba. Nasza czasem nawet godzinę, jak mieliśmy np. dużo pytań. I Doktor zawsze spokojnie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie.
2. Wszyscy chcieliby mieć zdrowe dzieci, jest to zupełnie naturalne. Ale idąc do specjalisty powinniśmy oczekiwać tak naprawdę dobrego przebadania, trafnej diagnozy i leczenia, a nie potwierdzenia naszej własnej diagnozy, że wszystko jest dobrze. Czy płakałam po diagnozie Doktora? Oczywiście! Czy szukałam winnego? Też. Muszę nawet przyznać, że wmawiałam sobie, że Dr się myli, może przesadza i miałam do niego wewnętrzne pretensje i żal. Po wizycie u Doktora rozpaczliwie szukałam zaprzeczenia - byłam u 2 innych lekarzy szukając potwierdzenia, że dziecko jest zdrowe i żaden z nich nie zauważył problemu z serduszkiem córki. Tylko kobiety, które przeszły przez diagnozę wady lub choroby u dziecka, wiedzą, o czym mówię. Teraz z perspektywy czasu zdecydowanie wolę specjalistę, który zdiagnozuje potencjalny problem lub chorobę i wskaże dalsze kroki i opcje - nawet jeśli finalnie okaże się, że alarm był fałszywy; niż lekarza, który badania będzie przeprowadzał pobieżnie, będzie lekceważył drobne sygnały alarmowe lub nie będzie miał wystarczającej wiedzy i przez to problemu z dzieckiem lub matką nie zauważy.

Polecam więc Doktora Malinowskiego z całego serca, jeśli chcecie być w rękach lekarza o ogromnej wiedzy i talencie, który jest przy tym po prostu dobrym człowiekiem.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

N
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska USG ciąży - rozszerzone (4 D)

Do Pana Doktora trafiliśmy już w 12 tyg. Ciąży, aby wykonać porządne usg genetyczne. Zachęceni dobrymi opiniami zapisaliśmy się od razu na wizytę. Generalnie usg wykonane bardzo szczegółowo i dokładnie. Doktor jednak stwierdził, ze tętno dziecka 181 przy normie do 180 może sugerować wady generyczne, a konkretnie zespół Patau. Zasugerował od razu wykonane testu pappa. Wystraszeni od razu wykonaliśmy ten test i tym sposobem za komplet zapłaciliśmy prawie 1000 zł.za komplet. Oczywiście, test wyszedł rewelacyjnie . Mój lekarz prowadzący powiedział, ze mocno przerysowana opinia dot. Tętna i , ze ciąża rozwija się prawidłowo. No dobrze. Mimo to biorąc pod uwagę szczegółowość doktora wybraliśmy się na kolejne usg 4d , tym razem dla widoczków . O dziwo i tym razem " coś wyszło nie tak" . Diagnoza : drobna niedomykalność zastawki oraz dziecko troszeczkę za małe - w normie ale za małe. Powiedziałam aż w trakcie badania żeby po prostu już przestał się czepić bo zapewne jest to moja ostatnia wizyta u tego lekarza. nie wiem co ma na celu straszenia pacjentki w ciąży strasznie takimi rzeczami... na pewno nie wybiorę się już nigdy do tego lekarza. Może i dla niektórych to plus ,że wyszukiwane są na sile jakieś nieprawidłowości bo lepiej wiedzieć, ale nie dajmy się zwariować. Jeśli wszystko jest w normie to po co straszyć? Ogólnie nie polecam.

dr n. med. Marian Malinowski

Dzień dobry! Dziękuję za komentarz i pozwolę sobie na wyjaśnienie kilku faktów.

Po pierwsze, test pappa w Unicare jest prawie 2x tańszy niż podana przez Panią kwota i obejmuje usg, pobranie krwi na biochemię oraz konsultację z omówieniem wyniku - można sprawdzić w cenniku na stronie przychodni i na ZL. Po drugie, średnia wartość tętna płodu (FHR) w 12 tygodniu ciąży to ok. 160 ud/min, a 181/' jest zdecydowanie za wysokie (na wyniku miała Pani odpowiedni wykres). Po trzecie, warto wiedzieć, że zespół Pataua (trisomia 13 chromosomu) to jeden z trzech zespołów genetycznych (obok z. Downa i z. Edwardsa), których szuka się w badaniu genetycznym podczas usg w 12tc wg Fetal Medicine Foundation oraz polskich zaleceń (PTGiP, MZ), a każdy cień podejrzenia o tę chorobę jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki prenatalnej. Po czwarte, w badaniu połówkowym, dowiedziała się Pani o "drobnej niedomykalności zastawki trójdzielnej". Ale mówiłem również, że ta zmiana najczęściej się wycofuje, wymaga tylko kontroli. Zaproponowałem nawet, że to Pani lekarz prowadzący, jeśli potrafi, może to spokojnie kontrolować. Po piąte, ocena wielkości dziecka w ciąży jak i po porodzie to najważniejszy element oceny jego dobrostanu. Tutaj również została Pani precyzyjnie poinformowana o stanie faktycznym (dziecko jest nieco mniejsze niż średnia, ale w normie).

Podsumowując, traktuję tę opinię jako komplement, ponieważ wykonuję usg dokładnie i informuję pacjentki o tym, co znajdę, a Pani to wyraźnie potwierdza. Niestety posłaniec często niesłusznie jest mylony z niepomyślną wiadomością.

To fakt, że dzieci najczęściej rodzą się zdrowe, ale w badaniach usg obrazki i filmiki to jest zawsze element dodatkowy. Bardzo fajny element dodatkowy i bardzo lubię się na nim skupiać, ale najpierw muszę mieć poczucie, że z dzieckiem jest wszystko w porządku.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. USG ciąży transvaginalne

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Doktor jest bardzo kompetentny i dokładny. Byłam dzień wcześniej u innej Pani Doktor, która dała moją ciążę od razu na straty i stwierdziła by nastawić się na najgorsze i nie mieć nadzieji. Do Pana Doktora trafiłam z gula w gardle, prawie płacząc, miałam problem by wydobywać głos. Pan Doktor okazał się profesjonalista zrobił porządne badanie i pokazał, że z zarodkiem jest ok i wszystko wytłumaczył. Dostałam dokładny opis i sporo zdjęć. Do tego Pan Doktor jest bardzo sympatyczny. Polecam!!! zrzuciłam z siebie balast stresu :)

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

L
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska konsultacje ginekologiczne

Pierwszy raz byłam na wizycie u p. Doktora . Profesjonalne podejście do pacjenta. Wszystko dokładnie wytłumaczone. Poza tym Pan Doktor to bardzo sympatyczny człowiek. Plecam

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska Usg w ciąży

Nie mam uwag do wizyty. Pan Doktor jest bardzo konkretny w tym co mówi. Czasem zabawny ale tez miły. Badanie usg które miałam robione wg mnie wykonane dokładnie. Polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

S
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. usg

Bardzo dobry, dokładny lekarz. Z czystego sumienia bardzo polecam. To moja trzecia ciąża i bardzo rzadko spotykam, takich profesjonalistów. Oby każdy lekarz był tak kompetentny.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

P
Lokalizacja: W innym miejscu

Bardzo dobry i dokładny lekarz. Byliśmy u Doktora na badaniu po pierwszym trymestrze. Zauważył wady serca, które wcześniej przeoczył inny lekarz.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Byłam na dwóch wizytach. Pan doktor Marian Malinowski jest bardzo konkretną, zaangażowaną w swoją pracę, energiczną osobą. Widać, że zna się na tym, co robi. Absolutnie wszystko tłumaczy, pyta, czy coś jest niejasne. W razie potrzeby powtarza, tłumaczy kilka razy, co dla kobiet, w stresie mających tendencję do zadawania tych samych pytań na różne sposoby, jest niezmiernie ważne :) Stara się dać poczucie komfortu, rozwiać wątpliwości bez pośpiechu, jest empatyczny. Traktuje pacjentkę z szacunkiem, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Mnie się lekarz bardzo spodobał pod każdym względem.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Usługi i ceny

Konsultacje ginekologiczne

200 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

200 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

200 zł

Usg 3d/4d

od 180 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 180 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 180 zł

Cytologia

50 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

50 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

50 zł

Badanie drożności jajowodów

700 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

700 zł

Konsultacja położnicza

200 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

200 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

200 zł

Usg ginekologiczne

od 150 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 150 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 150 zł

Test panorama z konsultacją i omówieniem wyników

od 2 350 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 2 350 zł

Badanie drożności jajowodów (sonohsg/hycosy z exem foam)

od 700 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 700 zł

Usg płodu

od 180 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 180 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 180 zł

Test papp-a (usg, biochemia, opracowanie i omówienie wyniku)

od 650 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 650 zł

Test sanco z konsultacją z omówieniem wyniku

od 2 450 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 2 450 zł

Test harmony z konsultacją i omówieniem wyników

od 2 550 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 2 550 zł

Prowadzenie ciąży

200 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

200 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

200 zł

Antykoncepcja

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

Brak informacji o cenie

Drobne zabiegi ginekologiczne

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

Brak informacji o cenie

Wkładka domaciczna

od 400 zł

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

od 400 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 400 zł

Diagnostyka niepłodności

Rembielińska 20, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Rembielińska

Brak informacji o cenie

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Brak informacji o cenie

Badanie drożności jajowodów (sonohsg/hycosy przy pomocy exem foam)

od 700 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 700 zł

Test sanco z konsultacją z omówieniem wyniku

od 2 450 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 2 450 zł

Nagranie płyty w cenie badania usg

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Brak informacji o cenie

Zabiegi monalisa touch

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Brak informacji o cenie

Laserowa rewitalizacja pochwy

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Brak informacji o cenie

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Brak informacji o cenie

Test papp-a (usg, biochemia, opracowanie)

od 650 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 650 zł

Test harmony z konsultacją i omówieniem

2 550 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

2 550 zł

Test panorama z konsultacją i omówieniem

od 2 350 zł

ul. Hlonda 2 lok. U8, Warszawa

Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

od 2 350 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
99 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
N
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska konsultacje ginekologiczne

Po wyjściu z gabinetu byłam bardzo zadowolona! Lekarz w sposób fachowy odniósł się do wielu problemów. Konsultacja miała też pewnie aspekt psychologiczny, co mam nadzieję pomoże mi w przyszłości. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i cieszę się, że znalazłam wreszcie lekarza.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

K
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska USG 32 tc

Jestem zadowolona z wizyty. Polecam. Pan doktor zrobil na mnie dobre wrazenie. Badanie Usg plodu wykonal wg mnie dokladnie, wnosze glownie po tym, iz na biezaco mowil co akurat sprawdza i jak to wyglada u mojego bobasa.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

W
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. USG

Po urodzeniu mojej córeczki piszę ten komentarz, aby móc mu w ten sposób podziękować Doktorowi Malinowskiemu za moje zdrowe maleństwo.

Po wieloletnich staraniach i kosztownym leczeniu, pomimo późnego wieku, udało nam się zajść w upragnioną ciążę i Dr Malinowskiego polecił nam nasz Profesor jako świetnego specjalistę od usg i badań prenatalnych.

Wizyty zawsze w świetnej atmosferze, Doktor cierpliwy, skromny, uprzejmy, bardzo kontaktowy i taktowny jednocześnie, nie pozbawiony poczucia humoru. Widać, że robienie badań usg sprawia mu frajdę i Doktor lubi to co robi. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że m.in. dzięki niemu mamy zdrową córkę! W czasie usg 12go tygodnia Doktor zauważył potencjalną wadę serca naszego dzidziusia. Przeprowadził badanie bardzo dokładnie i wyjaśnił, na czym problem polega. Na tyle (na ile było to możliwe) uspokoił nas, jasno tłumacząc, że wadę potrzeba potwierdzić i jest to wada, którą można skutecznie wyleczyć. Dostaliśmy rozpisaną instrukcję co mamy dalej robić, czego możemy się spodziewać. Pokierował nas do ekspertów od wad serca i po badaniach usłyszeliśmy tam komentarz, że potrzeba dużo wiedzy, wyczucia oraz intuicji, aby na tak wczesnym etapie ciąży wychwycić tego typu wadę. Przeszliśmy przez leczenie i teraz patrzę na moją zdrową córeczkę. A Doktor interesował się nami przez cały czas leczenia.

Czytam inne opinie o Doktorze i mam kilka przemyśleń:
1. opóźnienia - fakt, czasem czekaliśmy na wizytę. Ale będąc w gabinecie zawsze mieliśmy poczucie, że jesteśmy najważniejsi i wizyta trwa tak długo, ile potrzeba. Nasza czasem nawet godzinę, jak mieliśmy np. dużo pytań. I Doktor zawsze spokojnie i cierpliwie odpowiadał na wszystkie.
2. Wszyscy chcieliby mieć zdrowe dzieci, jest to zupełnie naturalne. Ale idąc do specjalisty powinniśmy oczekiwać tak naprawdę dobrego przebadania, trafnej diagnozy i leczenia, a nie potwierdzenia naszej własnej diagnozy, że wszystko jest dobrze. Czy płakałam po diagnozie Doktora? Oczywiście! Czy szukałam winnego? Też. Muszę nawet przyznać, że wmawiałam sobie, że Dr się myli, może przesadza i miałam do niego wewnętrzne pretensje i żal. Po wizycie u Doktora rozpaczliwie szukałam zaprzeczenia - byłam u 2 innych lekarzy szukając potwierdzenia, że dziecko jest zdrowe i żaden z nich nie zauważył problemu z serduszkiem córki. Tylko kobiety, które przeszły przez diagnozę wady lub choroby u dziecka, wiedzą, o czym mówię. Teraz z perspektywy czasu zdecydowanie wolę specjalistę, który zdiagnozuje potencjalny problem lub chorobę i wskaże dalsze kroki i opcje - nawet jeśli finalnie okaże się, że alarm był fałszywy; niż lekarza, który badania będzie przeprowadzał pobieżnie, będzie lekceważył drobne sygnały alarmowe lub nie będzie miał wystarczającej wiedzy i przez to problemu z dzieckiem lub matką nie zauważy.

Polecam więc Doktora Malinowskiego z całego serca, jeśli chcecie być w rękach lekarza o ogromnej wiedzy i talencie, który jest przy tym po prostu dobrym człowiekiem.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

N
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska USG ciąży - rozszerzone (4 D)

Do Pana Doktora trafiliśmy już w 12 tyg. Ciąży, aby wykonać porządne usg genetyczne. Zachęceni dobrymi opiniami zapisaliśmy się od razu na wizytę. Generalnie usg wykonane bardzo szczegółowo i dokładnie. Doktor jednak stwierdził, ze tętno dziecka 181 przy normie do 180 może sugerować wady generyczne, a konkretnie zespół Patau. Zasugerował od razu wykonane testu pappa. Wystraszeni od razu wykonaliśmy ten test i tym sposobem za komplet zapłaciliśmy prawie 1000 zł.za komplet. Oczywiście, test wyszedł rewelacyjnie . Mój lekarz prowadzący powiedział, ze mocno przerysowana opinia dot. Tętna i , ze ciąża rozwija się prawidłowo. No dobrze. Mimo to biorąc pod uwagę szczegółowość doktora wybraliśmy się na kolejne usg 4d , tym razem dla widoczków . O dziwo i tym razem " coś wyszło nie tak" . Diagnoza : drobna niedomykalność zastawki oraz dziecko troszeczkę za małe - w normie ale za małe. Powiedziałam aż w trakcie badania żeby po prostu już przestał się czepić bo zapewne jest to moja ostatnia wizyta u tego lekarza. nie wiem co ma na celu straszenia pacjentki w ciąży strasznie takimi rzeczami... na pewno nie wybiorę się już nigdy do tego lekarza. Może i dla niektórych to plus ,że wyszukiwane są na sile jakieś nieprawidłowości bo lepiej wiedzieć, ale nie dajmy się zwariować. Jeśli wszystko jest w normie to po co straszyć? Ogólnie nie polecam.

dr n. med. Marian Malinowski

Dzień dobry! Dziękuję za komentarz i pozwolę sobie na wyjaśnienie kilku faktów.

Po pierwsze, test pappa w Unicare jest prawie 2x tańszy niż podana przez Panią kwota i obejmuje usg, pobranie krwi na biochemię oraz konsultację z omówieniem wyniku - można sprawdzić w cenniku na stronie przychodni i na ZL. Po drugie, średnia wartość tętna płodu (FHR) w 12 tygodniu ciąży to ok. 160 ud/min, a 181/' jest zdecydowanie za wysokie (na wyniku miała Pani odpowiedni wykres). Po trzecie, warto wiedzieć, że zespół Pataua (trisomia 13 chromosomu) to jeden z trzech zespołów genetycznych (obok z. Downa i z. Edwardsa), których szuka się w badaniu genetycznym podczas usg w 12tc wg Fetal Medicine Foundation oraz polskich zaleceń (PTGiP, MZ), a każdy cień podejrzenia o tę chorobę jest wskazaniem do pogłębionej diagnostyki prenatalnej. Po czwarte, w badaniu połówkowym, dowiedziała się Pani o "drobnej niedomykalności zastawki trójdzielnej". Ale mówiłem również, że ta zmiana najczęściej się wycofuje, wymaga tylko kontroli. Zaproponowałem nawet, że to Pani lekarz prowadzący, jeśli potrafi, może to spokojnie kontrolować. Po piąte, ocena wielkości dziecka w ciąży jak i po porodzie to najważniejszy element oceny jego dobrostanu. Tutaj również została Pani precyzyjnie poinformowana o stanie faktycznym (dziecko jest nieco mniejsze niż średnia, ale w normie).

Podsumowując, traktuję tę opinię jako komplement, ponieważ wykonuję usg dokładnie i informuję pacjentki o tym, co znajdę, a Pani to wyraźnie potwierdza. Niestety posłaniec często niesłusznie jest mylony z niepomyślną wiadomością.

To fakt, że dzieci najczęściej rodzą się zdrowe, ale w badaniach usg obrazki i filmiki to jest zawsze element dodatkowy. Bardzo fajny element dodatkowy i bardzo lubię się na nim skupiać, ale najpierw muszę mieć poczucie, że z dzieckiem jest wszystko w porządku.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. USG ciąży transvaginalne

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Doktor jest bardzo kompetentny i dokładny. Byłam dzień wcześniej u innej Pani Doktor, która dała moją ciążę od razu na straty i stwierdziła by nastawić się na najgorsze i nie mieć nadzieji. Do Pana Doktora trafiłam z gula w gardle, prawie płacząc, miałam problem by wydobywać głos. Pan Doktor okazał się profesjonalista zrobił porządne badanie i pokazał, że z zarodkiem jest ok i wszystko wytłumaczył. Dostałam dokładny opis i sporo zdjęć. Do tego Pan Doktor jest bardzo sympatyczny. Polecam!!! zrzuciłam z siebie balast stresu :)

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

L
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska konsultacje ginekologiczne

Pierwszy raz byłam na wizycie u p. Doktora . Profesjonalne podejście do pacjenta. Wszystko dokładnie wytłumaczone. Poza tym Pan Doktor to bardzo sympatyczny człowiek. Plecam

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Rembielińska Usg w ciąży

Nie mam uwag do wizyty. Pan Doktor jest bardzo konkretny w tym co mówi. Czasem zabawny ale tez miły. Badanie usg które miałam robione wg mnie wykonane dokładnie. Polecam.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

S
Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o. usg

Bardzo dobry, dokładny lekarz. Z czystego sumienia bardzo polecam. To moja trzecia ciąża i bardzo rzadko spotykam, takich profesjonalistów. Oby każdy lekarz był tak kompetentny.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

P
Lokalizacja: W innym miejscu

Bardzo dobry i dokładny lekarz. Byliśmy u Doktora na badaniu po pierwszym trymestrze. Zauważył wady serca, które wcześniej przeoczył inny lekarz.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Centrum Medyczne Unicare Sp. z o.o.

Byłam na dwóch wizytach. Pan doktor Marian Malinowski jest bardzo konkretną, zaangażowaną w swoją pracę, energiczną osobą. Widać, że zna się na tym, co robi. Absolutnie wszystko tłumaczy, pyta, czy coś jest niejasne. W razie potrzeby powtarza, tłumaczy kilka razy, co dla kobiet, w stresie mających tendencję do zadawania tych samych pytań na różne sposoby, jest niezmiernie ważne :) Stara się dać poczucie komfortu, rozwiać wątpliwości bez pośpiechu, jest empatyczny. Traktuje pacjentkę z szacunkiem, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Mnie się lekarz bardzo spodobał pod każdym względem.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

50 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Zdiagnozowano u mnie pęcherzyki na jajnikach, miesiączkuję regularnie , czy to oznacza chorobę PCOS ? Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, czy to jedyny sposób na leczenie ?

  Dzień dobry,
  Prawidłowy jajnik składa się z pęcherzyków i produkuje pęcherzyk dominujący w trakcie prawidłowego cyklu. Regularne miesiączki to niemal pewny objaw tego, że cykl jest prawidłowy. Nie przedstawiła Pani podstaw do rozpoznania PCOS, ani nie przedstawiła Pani przyjętego wskazania do rozpoczęcia stosowania antykoncepcji. W razie wątpliwości do przyjętej terapii proszę skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam!

  dr n. med. Marian Malinowski

 • Pytanie dotyczące niepłodność

  Staramy się z mężem o drugie dziecko już ponad rok i nic ni wychodzi dodam że mam usunięty jeden jajnik czy jes jakaś szansa???

  Dzień dobry,
  Zgodnie z definicją wskazaniem do diagnostyki niepłodności jest brak ciąży przez rok starania się o dziecko. U Pani dodatkowo dochodzi brak jednego jajnika. Z jednym jajnikiem można zajść w ciążę, ale szansę są nieco mniejsze. Istotniejsze jest to, że przebyła Pani operację, a każdy zabieg w miednicy mniejszej może upośledzać drożność jajowodów, a więc upośledzać płodność. Trzeba porozmawiać z lekarzem zajmującym się leczeniem i diagnostyką niepłodności w celu ustalenia dalszego postępowania. Powodzenia!

  dr n. med. Marian Malinowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Specjalista położnictwa i ginekologii Wykształcenie: Warszawski Uniwersytet Medyczny (d. Akademia Medyczna w Warszawie) Specjalizuje się w diagn...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • patologia ciąży
 • niepowodzenia ciążowe
 • poronienie
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Warszawie
 • Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

badge-likeCreated with Sketch.

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Położnictwo i ginekologia

Staże

 • I Klinika Położnictwa i Ginekologii CMKP, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia PodyplomowegoZnajomość języków

Angielski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły

Publikacje (3)

Artykuły (2)