Maciej Reichel

verifiedCreated with Sketch.

Terapeuta

39 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
426 odwiedzin w ciągu 30 dni

Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam krótką informację na temat mojej praktyki. Jestem terapeutą poznawczo-behawioralnym oraz terapeutą neuroterapii instrumentalnej- EEG Biofeedback,… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Przyjazną atmosferę w gabinecie
Skuteczność leczenia
Terapię

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.

  Do Pana Macieja trafiłam z polecenia, ale uczęszczając do niego na terapię już od paru miesięcy z czystym sumieniem mogę, że bardzo dużo mi to pomaga od samego początku. Zawsze gdy idę na wizytę wiem, że będę mogła z kimś o wszystkim swobodnie porozmawiać. Pan Maciej szybko dochodzi do źródeł problemów i nie narzuca tego co mamy lub powinniśmy robić, a chce byśmy sami do tego doszli. Jest bardzo sympatyczny, szczery, otwarty oraz dostosowuje się do rozmowy z każdym pacjentem.
  Bez żadnego zawahania mogę go polecić! :)

  Maciej Reichel2018-07-18

  Dziękuję Pani Magdo. Pozdrawiam

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.Usługa: terapia poznawczo-behawioralna RTZ

  Pan Maciej ma wspaniałe podejście, potrafi dostosować się do rozmówcy i pomaga się otworzyć. Poczucie humoru i profesjonalizm sprawiają że po rozmowach z Nim czuję się znacznie lepiej i zaczynam dostrzegać możliwości rozwiązania moich problemó.

  Maciej Reichel2018-07-17

  Miło mi bardzo pozdrawiam.

 • P
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.

  Choć na spotkania do Pana Macieja uczęszczam dopiero od miesiąca, w tym czasie moje postrzeganie na świat zmieniło się o 180 stopni. Zdecydowanie zwiększyłem swoją pewność siebie, poczucie własnej wartości, a także pozbyłem się wielu negatywnych myśli, co przełożyło się na czerpanie większej radości z życia. Uwolniłem się również od swoich dotychczasowych problemów i zdarzeń z przeszłości.

  Z całym sercem mogę polecić Pana Macieja, ponieważ jest profesjonalistą w każdym calu.

  Maciej Reichel2018-06-11

  Dziekuje za tak młe slowa. Pozdrawiam

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.Usługa: zaburzenia osobowości

  Polecam!!!
  Pan Maciej jest bardzo profesjonalny, sympatyczny, szybko dochodzi do źródeł problemu. Wizyta przebiega jak rozmowa z dobrym przyjacielem :) !
  Po miesiącu już zobaczyłam duże efekty terapii.

  Maciej Reichel2018-05-10

  Bardzo dziękuje i pozdrawiam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.

  Witam,
  Uczęszczam do pana Maćka od około pół roku. Jest człowiekiem otwartym i dostosowywuje się do rozmówcy i jego humoru. Nie narzuca tematów, nie bawi się w grzebanie w przeszłośc, skupia się raczej na teraźniejszości, jest konkretny i nie owija w bawełnę. Nie ma pytań w stylu " jak się wtedy Pani czuła" co doprowadzało mnie do szału podczas wcześniejszych terapii. Nie ma sie też wrażenia, jak się czasem zdarza u innych psychoterapeutow, ze są raczej nieobecni i nieustannie zerkają na zagarek. Podoba mi się też to że spotkanie przebiega w formie dialogu a nie monologu pacjenta, czego również miałam okazję doświadczyc. Kontakt smsowy czy telefoniczny jest natychmiastowy, co też jest dużym plusem. Polecam pana Maćka.

  Agata

  Maciej Reichel2018-04-17

  Milo mi bardzo d iekuje i pozdrawiam

 • M
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.Usługa: psychoterapia

  Pana Macieja cechuje przede wszystkim profesjonalizm,empatia i spora doza humoru,która pozwala otworzyć się i wprowadza atmosferę zaufania.
  Terapia pomogła mi uporać się z myślami,które uniemożliwiały mi funkcjonowanie. Obecnie pozwala mi radzić sobie z trudnosciami.
  Spotkania nie są tradycyjnym monologiem pacjenta ale cechuje je duze zaangazowanie ze strony terapeuty,poparte trafnymi spostrzeżeniami.
  Gorąco polecam...

  Maciej Reichel2018-04-17

  Serdecznie dziekuje.

 • A
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.

  Z Panem Maciejem, rozmawia się jak z przyjacielem. Jest bardzo konkretny, szczery i profesjonalny. Chętnie przychodzę na każde spotkanie. Po paru miesiącach, widzę ogromne zmiany w sobie oraz moim podejściu do wielu spraw i do innych ludzi. Problemy rodzinne z jakimi się zmagam, są coraz prostsze do rozwiązania, a w moim związku wszystko pięknie się ułożyło. Serdecznie polecam każdemu spotkania z Panem Maciejem :)

  Maciej Reichel2018-04-09

  Dziękuję bardzo

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z pierwszej wizyty u pana Macieja. Pełny profesjonalizm a do tego bardzo pozytywna osoba. Już widzę pierwsze efekty terapii. Oby tak dalej!

  Maciej Reichel2018-02-13

  Milo mi bardzo. Dziekuje

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.Usługa: konsultacja

  Pan Maciej jest bardzo miły, otwarty, szczery. Terapia u Pana Macieja jest szybka i przynosi natychmiastowe efekty. Jestem zachwycona efektem i polecam wszystkim serdecznie.
  Pozdrawiam D.

  Maciej Reichel2018-02-13

  Dziekuje bardzo. Pozdrawiam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Mentor. Biuro ekspertyz psychologicznych i kryminalistycznych.Usługa: psychoterapia poznawczo-behawioralna RTZ

  Do Pana Macieja trafiłam kilka miesięcy po zerwaniu z nałogiem alkoholowym, po zakończeniu terapii uzależnień. Miałam przemocowego partnera od którego byłam całkowicie uzależniona emocjonalnie, fatalną relację z własnym dzieckiem, nie radziłam sobie w pracy i codziennych czynnościach. Myśli samobójcze, ciągły niepokój i napady lęku towarzyszyły mi każdego dnia. Już pierwsze spotkania dały mi ogromną ulgę i nadzieję na zmiany. Kilka miesięcy terapii pomogło mi całkowicie zmienić sposób myślenia, a co za tym idzie - swoje życie. Pan Maciej jest świetnym terapeutą i niezwykłym człowiekiem, a terapia która prowadzi jest skuteczna i daje naprawdę szybkie efekty. Dziękuję i gorąco polecam!

  Maciej Reichel2018-01-08

  Bardzo dziękuję za tak miłe słowa

Pytania pacjentów (76)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam serdecznie. Poniżej przedstawiam krótką informację na temat mojej praktyki.
  Jestem terapeutą poznawczo-behawioralnym oraz terapeutą neuroterapii instrumentalnej- EEG Biofeedback, coachem oraz mediatorem.
  Celem mojej pracy jest optymalizacja i usprawnienie funkcjonowania psychicznego i fizycznego u osób dorosłych i dzieci.
  Pracuję z osobami, które do tej pory bezskutecznie borykały się z zaburzeniami takimi jak: nerwice, lęki, ataki paniki, fobie, depresje, bezsenność, zaburzenia psychosomatyczne ( nie wyjaśnionego pochodzenia dolegliwości fizyczne oporne na tradycyjne sposoby leczenia np.: bóle głowy, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i układu krążenia, zaburzenia neurologiczne).

  Terapia Poznawczo-Behawioralna RTZ Racjonalna Terapia Zachowania .
  .Jest to nurt terapeutyczny wywodzący się z nutrów poznawczo – behawioralnych, który zalicza się to terapii krótkoterminowych a terapeuta stosuje aktywne metody leczenia, ucząc pacjentów jak usuwać zaburzenia.
  Terapia RTZ pozwala szybko reagować na praktyczne problemy pacjenta równolegle pomagając krok po kroku rozwiązywać bardziej złożone - i często leżące u podłoża tamtych – problemy osobowościowe.

  Terapeuta koncentruje się przede wszystkim na teraźniejszości i przyszłości pacjenta. Nie ma tutaj, często kojarzonego z psychoterapią „grzebania się w przeszłości“. Terapia ma jasno określone cele ( np. poradzenie sobie z lękiem przed wystąpieniami społecznymi, lękiem przed lataniem, atakami paniki, obsesyjnymi myślami, obniżonym nastrojem itp.) i protokoły leczenia. Uczy się również zwiększania tolerancji na frustrację wynikającą z przeszkód w osiąganiu celów.
  Obecnie podejście poznawczo – behawioralne jest bardzo popularne ze względu na krótki czas trwania terapii oraz skuteczność potwierdzoną licznymi badaniami. W terapii tej robimy równie testy na tzw: schematy. Celem tej metody jest przedstawienie tych cech terapii schematu, które różnią ją od innych terapii z szerokiego pola poznawczo-behawioralnego. W przeciwieństwie do bardziej teradycyjnych podejść TPB, terapia schematu wprost zajmuje się badaniem przyczyn bieżących symptomów, a nie jedynie czynników , które ją podtrzymują. Terapia schematów kładzie duży nacisk, na relację terapeuta-pacjent i tworzenie w jej ramach doświadczeń korygujących emocje, oraz empatyczną konfrontację.
  Stawia przed terapeutą jasne cele, mają one pomóc pacjentom zrozumieć ich podstawowe potrzeby emocjonalne i nauczyć jak można je zaspokoić w sposób adaptacyjny.

  Czym jest Coaching???

  Coaching jest procesem doskonalenia kompetencji w obszarze , który chce rozwijać klient.
  Pomaga ludziom w stawaniu się tym , kim chcą być i byciu najlepszym , jak to możliwe.
  Wydobywa i wzmacnia w to co w ludziach najlepsze. JOSEPH O CONNOR.

  Coaching to proces, czyli seria sesji coachingowych. Pierwszym spotkaniem winna być sesja kontraktowa, na której klient zapoznaje się z coachingiem i coachem, daje się poznać i w tym momencie obydwie strony decydują się, czy chcą ze sobą pracować.
  Na sesji kontraktowej coach orientuje się w sytuacji i potrzebach klienta, ustalane są indywidualne zasady współpracy przy zachowaniu podstawowych założeń (zasada poufności).
  Cel pracy ustala klient definiując swój cel na cały proces, a następnie na dane sesje. Proces coachingowy trwa zwykle od 6 do 10 sesji.


  • Coaching jest jedną z wielu praktycznych form rozwoju osobistego. Jest partnerstwem z klientem w kreatywnym procesie, który inspiruje klienta do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału.
  • Coaching to zorientowany na doskonalenie kompetencji, umiejętności i postaw proces uczenia się. To narzędzie, którego podstawą jest wiedza klienta, którą wydobywa sam klient za pomocą pytań, stosowanych przez coacha.
  • Coaching to praca własna między sesjami, które służą zaplanowaniu, refleksji, przeanalizowaniu tego, co działa lub nie działa lub tego, co może działać lepiej.
  • Coaching to odblokowanie potencjału osoby, w celu maksymalizacji jej dokonań i działań. Jest pomaganiem w uczeniu, niż nauczaniem.
  • John Withmore
  • Coach to osoba posiadająca wiedzę i umiejętności do świadomego przeprowadzania klienta przez proces coachingu, a tym samym proces jego zmian.
  • Coach posiada cały wachlarz narzędzi pomagających klientowi w pracy nad realizacją założonych celów.
  • Coach zadaje pytania, stymuluje do myślenia, prowokuje do zmiany, wierząc, że klient jest zdolny do realizacji swoich celów, wspiera go w tym.
  • Coach nie może powiedzieć klientowi, co powinien zrobić, co musi zrobić. Coaching zgodny z kodeksem etycznym nie pozwala na sugerowanie rozwiązań i zadawanie sugerujących pytań.
  • Niezwykle ważna w coachingu jest partnerska relacja i wzajemne zaufanie. Coach nie podchodzi do klienta z pozycji eksperta czy autorytetu. Coach i klient wspólnie ustalają cel
  format i oczekiwane wyniki ich pracy. Klient nie zrzuca odpowiedzialności za powyższe na coacha ani też coach nie decyduje się na podjęcie pełnej odpowiedzialności za efekty procesu. Treści omawiane na sesji coachingowej są poufne.

  COACHING NIE JEST PSYCHOTERAPIĄ I NIE JEST W STANIE POMÓC KLIENTOWI Z PROBLEMAMI NATURY EMOCJONALNEJ CZY POZNAWCZEJ , NIE ZAJMUJE SIĘ POMOCĄ PSYCHOLOGICZNĄ I NIE LECZY ZABURZEŃ.
  Coach korzysta z informacji o przeszłości klienta , aby ustalić jego obecną sytuację. Nie zakłada on jednak rozwiązania problemów z przeszłości w celu usprawnienia działań przyszłych.

  KIEDY WARTO SKORZYSTAĆ Z COACHINGU:
  Kiedy zależy nam na osiągnięciu jakiegoś celu, istnieje wyzwanie, sposobność osiągnięcia czegoś ważnego.
  Gdy nasza wiedza, umiejętność, zaufanie do siebie jest niewystarczające do osiągnięcia celu.
  Jeśli przejawiamy podejście lub zachowanie nie sprzyjające realizacji celu.
  Kiedy nie zdajemy sobie sprawy ze swoim mocnych stron iż tego jak je rozwijać.
  Jeżeli brakuje jasnej oceny sytuacji podczas, gdy trzeba podjąć decyzję.
  W sytuacji gdy potrzebny jest duży wysiłek w ograniczonym czasie.
  Kiedy odczuwamy brak równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym.
  Gdy istnieje potrzeba lepszego zorganizowania i samodzielnego kierowania własnym zżyciem.
  Głównym celem coachingu jest poszerzenie świadomości i odpowiedzialności za swoje życie.
  TERAPEUTA: będzie dociekał, co nie pozwala Ci przełamać oporu przed prowadzeniem samochodu.
  DORADCA: będzie słuchał o Twoich lękach związanych z samochodem.
  MENTOR: podzieli się z Tobą wskazówkami, bazując na własnym doświadczeniu dot. Prowadzenia samochodu.
  KONSULTANT: doradzi Ci jak prowadzić samochód.
  COACH: zachęci Cię i wesprze w prowadzeniu samochodu.
  Coaching dąży do porzucenia starych nawyków i wyzwolenia się od bezużytecznych sposobów myślenia.
  Poziom naszych umiejętności coachingowych musi wzrosnąć tak, aby obejmował zrozumienie psychologiczne i duchowe oraz praktykę rozwoju osobistego.
  „Coaching to proces uczenia się, trwający całe życie…” P. McManus


  EEG Biofeedback jest adresowany szczególnie do osób (dzieci i młodzieży) z obniżoną zdolnością do zaprezentowania swoich osiągnięć i umiejętności, tremą, lękami, z agresywnością, z zaburzeniami procesu uczenia (dysleksja, dysgrafia), zaburzeniami zachowania, zaburzeniami snu, zaburzeniami uwagi, jej utrzymania i planowania swoich poczynań (ADD, ADHD).

  Jak wygląda trening EEG Biofeedback?
  Na podstawie rozmowy i wstępnej diagnozy wyznaczam wraz z klientem cele terapii oraz opracowuję program treningowy.
  Trening polega na monitorowaniu (za pomocą czujników) aktywności układu nerwowego i przełożeniu jej za pomocą specjalnego programu w zrozumiałą i atrakcyjną dla pacjenta formę audio-wizualną: film, grę komputerową czy animację. W ten sposób osoba trenująca otrzymuje informacje o aktualnym stanie swojego umysłu. Obserwowalny staje się poziom pobudzenia, koncentracji, stresu, lęku czy relaksu. Trenujący koryguje nieprawidłowe i utrwala nowe pożądane wzorce funkcjonowania.


  Trening mózgu zamiast leków?
  Działanie większości leków jest doraźne i nakierowane na likwidowanie objawów. Efekt treningu EEG Biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu co przekłada się bezpośrednio na trwałe zmiany w samopoczuciu i zachowaniu. Treningi są całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.
  Należy pamiętać, że każda zmiana w leczeniu powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym.

  Wskazania do treningów:

  1. w stanie zdrowia

  Człowiek potrafi wykorzystać zaledwie ułamek możliwości swojego umysłu . Trening znacznie poprawia funkcje poznawcze, wycisza lęk i agresję, polepsza sen oraz zdolność do współpracy z innymi ludźmi. Trening zalecany jest dla osób, dla których stres jest codziennością, które szybko decydują, potrzebują nadzwyczajnego skupienia czy też wykonują duży wysiłek:
  - osoby na stanowiskach kierowniczych, menadżerowie, przedsiębiorcy
  - wojskowi, policjanci
  - kierowcy
  - sportowcy wszystkich dyscyplin
  - artyści
  - osoby poddane ekspozycji społecznej

  2. w zaburzeniach psychologicznych
  - depresje
  - zaburzenia uwagi, koncentracji, planowania
  - obniżenie samooceny
  - zaburzenia snu
  - specyficzne zaburzenia uczenia i zaburzenia mowy
  - stany lęku, paniki
  - fobie (społeczna i specyficzne)
  - tiki nerwowe
  - trudność w kontrolowaniu zachowań agresywnych
  - zaburzenia odżywiania (jedzenie napadowe, bulimia, anoreksja)
  - uzależnienia (alkohol, nikotyna, narkotyki, gry i in.),

Edukacja

 • Centrum Szkoleniowo- Terapeutyczne Akademia Biofeedback EEG w Warszawie
 • Centrum Kształcenia Kadr Sportowych w Warszawie
 • Szkolenie Biofeedback EEG (neurofeedback)
 • Szkolenie Biofedback GSR w zastosowaniach klinicznych oraz treningu szczytowej wydajności.
 • Racjonalna Terapia Zachowania w nurcie poznawczo-behawioralnym: Szkolenie podstawowe i szkolenie rozszerzone Optimotiv
 • Akademia Bliżej Mediacje
 • Akademia Edukacyjna VCC
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat Jakości Znany Lekarz

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Znajomość języków

 • polski
 • ukraiński

Certyfikaty

Choroby

 • trudności szkolne
 • zaburzenia emocjonalne
 • zaburzenia psychiczne
 • zaburzenia osobowości
 • nerwica
 • depresja
 • zaburzenia koncentracji
 • zaburzenia snu
 • zaburzenia mowy
 • fobie
 • tiki
 • zaburzenia odżywiania
 • uzależnienia
 • bóle głowy
 • migrena
 • zachowania agresywne
 • ADHD
 • niskie poczucie własnej wartości
 • dysleksja
 • dysgrafia
 • autyzm
 • nerwica natręctw
 • uzależnienie od hazardu
 • ból
 • zaburzenia uwagi
 • obniżenie samooceny
 • stany lęku i paniki
 • ADD
 • zaburzenia psychosomatyczne
 • trema
 • dolegliwości menopauzy
 • uzależnienie od nikotyny
 • uzależnienia wszystkie
więcej