prof. dr hab. n. med.

Leszek Kołodziejski

Onkolog, Chirurg

24 opinie +dodaj

Umów wizytę 727 odwiedzin w ciągu 30 dni

Kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie, przy ul. Lwowskiej 178a. Pracuje również w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytut… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
24 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Krakowskie Centrum Medyczne

  Super lekarz , bardzo dokładnie tłumaczy wszystkie aspekty choroby i metody leczenia, życzliwy, spokojny, nastawiony na pacjenta, polecam

 • K

  Pan Profesor dokładnie zapoznał się z wynikami badań mojego taty. Wnikliwie przeprowadził wywiad na temat objawów i przebiegu choroby. Szczegółowo wyjaśnił wszelkie wątpliwości i wskazał tok dalszego postępowania.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  W przyjaznej i życzliwej atmosferze otrzymałem szczegółowe i dokładne wyjaśnienia na temat mojej choroby. Pan profesor wyczerpująco odpowiedział na moje pytania i wskazał jak dalej postępować.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Krakowskie Centrum Medyczne

  Bardzo dobry specjalista. Mama jest leczona na złośliwego raka piersi z przerzutami. Jest konkretny, pomaga swoim pacjentom, właściwie kieruje ich leczeniem. Sprawy chorego przy tym lekarzu idą do przodu, robi wszystko, żeby pomóc. Trzeba wysłuchać, co ma do powiedzenia. Jestem zadowolona, że to właśnie on zajmuje się moją mamą. Polecam każdemu bez wahania tego lekarza.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo wdzięczna Profesorowi za właściwe podejście i uszanowanie praw pacjęta.Profesor jest troskliwym i szybko pomaga wyleczyć pacjęta.Mało jest takich specjalistów w polskiej służbie zdrowia.Z wyrazami szacunku.

 • P
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacja onkologiczna - pierwsza wizyta

  Byliśmy z tata na konsylium onkologicznym w Tarnowie, gdzie jednym z lekarzy był właśnie prof Kołodziejski. Po przeanalizowaniu przez zespół lekarzy dokumentacji medycznej zaproszono nas do gabinetu. Dodam, ze u taty stwierdzono raka nerki i po usunięciu jej zostaliśmy skierowani na konstlium w celu ustalenia dalszego leczenia. Sposób w jaki lekarz Kołodziejski z nami rozmawiał jest niedopuszczalny. Poziom bezczelności lekarza sięgnął zenitu. Spotkanie odbylo się w tonie "po co w ogóle przyszliśmy". Lekarz nie odpowiedział na żadne moje pytanie - żadne! A chciałam dowiedzieć się jak mamy dalej postępować, jakie badania zrobić, by wykluczyć przerzuty - w mojej ocenie standardowe pytania na tego typu wizycie. Jestem zażenowana i nie polecam tego lekarza żadnemu choremu czy zdrowmu pacjentowi. Dodam, ze pisząc tę opinię nie kierują mną emocje bo te już opadły. Absolutnie odradzam. Mam nadzieje, ze ktoś skorzysta z tej opinii i zastanowi się nad wizyta u tego lekarza dwa razy.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Krakowskie Centrum Medyczne

  To była pierwsza wizyta i uważam, że Profesor jest bardzo empatyczny, spokojny co się udzieliło i nam, bo wchodziliśmy do gabinetu mocno zestresowani. Człowiek idzie tam w jakimś stopniu jak po wyrok. Ale uznaliśmy, że popadliśmy w dobre ręce. Nie wiemy co będzie dalej z chorobą, ale jesteśmy pewni, że profesor Kołodziejski zrobi co będzie mógł żeby pomóc.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  ogromna wiedza i doświadczenie,życzliwość,chęć niesienia pomocy, odpowiedzialność, wskazywanie rozwiązań medycznych i organizacyjnych

 • W

  Wybitny chirurg, operował moją babcię, jest uprzejmy, operacja była bardzo trudna, ale zrobił to tak, że inni lekarze potem dziwią się jakości pracy (obyło się bez stomii!). Naprawdę mu się chce, jeśli sam nie wykonuje jakiś zabiegów, to poleca świetnych specjalistów, którzy je robią. Jest naprawdę rzeczowy i miły, nie jest tani, ale wizyty u profesorów do tanich nie należą. Jeśli ja miałbym być krojony to chciałbym u niego. Polecam tego lekarza.

 • A

  W 2011 roku , 19-go listopada operował Pan moja córkę. Wtedy usłyszałam od Pana takie słowa:"Ja zoperuję, ale po operacji uważajcie by Was tak bez opieki ni zostawili." Wtedy nie rozumiałam. Zrozumiałam dopiero wtedy gdy moja córka z gangreną i sepsą z dnia na dzień czuła się coraz gorzej. Zostawili a w gnijącą ranę wkładali tylko gaziki z rivanolem. Wtedy już wiedziałam co miał Pan na myśli. Szkoda że jeden lekarz stara się, wykonuje trudną operację, NFZ za nią płaci szpitalowi wielkie pieniądze, bo operacje onkologiczne wcale tanie nie są, a inny lekarz nie ma ochoty leczyć. Ma ochotę okaleczać młodą dziewczynę choć jak czas pokazał rana była do wyleczenia i sepsa również. Panu dziękuję za trud i serce i oby nie pracował Pan nigdy więcej z kimś takim co zostawia ciężko chorych pacjentów bez pomocy, bo wtedy Pana praca staje się bezcelowa. Dobrze że pracuje Pan w Tarnowie a nie w Krakowie.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie, przy ul. Lwowskiej 178a. Pracuje również w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie przy ul. Garncarskiej 11.
  Specjalizuje się z leczeniu nowotworów złośliwych - Pełen profil - Diagnostyka i leczenie skojarzone

  Przebieg pracy zawodowej:
  1999 – nadal Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej w województwie małopolskim
  1997-2002 – Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej w Centrum Onkologii w Krakowie
  1983-1998 – Konsultant wojewódzki ds. onkologii w województwie tarnobrzeskim

  Dorobek naukowy:
  1983- doktor nauk medycznych: Czynniki rokownicze w chirurgicznym leczeniu raka prącia
  Instytut Onkologii w Warszawie
  1966 - doktor habilitowany: Przyczyny niepowodzeń chirurgicznego leczenia płaskonabłonkowego raka płuca ze szczególnym uwzględnieniem ploidalności DNA komórek nowotworowych jako niezależnego czynnika rokowniczego.
  Centrum Onkologii w Warszawie
  2005 –profesor nauk medycznych: - tytuł nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  Promotor 5 ukończonych doktoratów.
  Autor 120 publikacji w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych.
  Autor 1 monografii i rozdziałów w podręcznikach chirurgii.

Specjalizacje

 • Chirurgia onkologiczna
 • Chirurgia klatki piersiowej
 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Krakowie ukończona w 1972 r