Ksenia Buchta-Malinowska

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

8 opinii +dodaj

Witam, Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz specjalistą psychoterapii uzależnień. W ramach Gabinetu Rozwoju i Psychoterapii prowadzę psychoterapię indywidualną oraz warsztaty… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-MalinowskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  chodzę do Pani Ksieni krótko ale z czystym sumieniem mogę polecić. Naprawdę w końcu czuję że ktoś mnie rozumie i chce mi pomóc. Pani Ksenia jest profesjonalna i przy tym wszystkim bije od Niej spokój i ciepło.

 • S
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-Malinowska

  Pani Ksenia jest znakomitą i bardzo, bardzo emaptyczną terapeutką. Doskonale potrafi oswoić pacjenta i sprawia, że dużo trudnych rzeczy rozpuszcza się, a proporcje problemów przybierają na tyle właściwe rozmiary, iż można je zrozumieć i oswoić :-) Jestem ogromnie zadowolona z naszej współpracy, uważam, że miałam prawdziwe szczęście, iż trafiłam na tak mądrą i przenikliwą terapeutkę. Poza empatią, życzliwością i delikatnością, Pani Ksenia dysponuje znakomitą pamięcią do detali, dzięki czemu, czuję się sluchana uważnie i ze szczerym zainteresowaniem. Ze spotkania na spotkanie widzę coraz większy progres, a rzeczy/blokady, które uważałam za zalane betonem na amen, jednak okazują się możliwe do zmiany :-) Tygodniowe spotkania z Panią Ksenią zdecydowanie mnie wzmacniają i przynoszą duży spokój. Polecam każdej osobie z problemami i brakiem rozeznania we własnych emocjach :-)

  Ksenia Buchta-Malinowska2018-04-06

  Pani Sylwio, bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że nasza współpraca przynosi Pani tak wiele korzyści. Serdecznie pozdrawiam

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-MalinowskaUsługa: psychoterapia uzależnień

  Dzień dobry. Postanowiłem dodać komentarz ponieważ jeszcze niedawno sam pilnie poszukiwałem pomocy dobrego terapeuty w dziedzinie uzależnień. Trafiłem na świetną specjalistkę przy okazji ciepłą i życzliwą osobę. Długa droga przede mną, ale z pomocą Pani Kseni znowu czuję, że żyję. Informacja dla osób przekonanych, że na pomoc już za późno! Piszcie, dzwońcie, próbujcie - tutaj się uda!
  Pozdrawiam Jarek

  Ksenia Buchta-Malinowska2018-01-15

  Panie Jarku, bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się, że kontakt ze mną jest dla Pana pomocą w realizacji Pana celów.

 • C
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-MalinowskaUsługa: psychoterapia

  W momencie, kiedy trafiłam do gabinetu Pani Kseni miałam za sobą kilka nieudanych prób podjęcia własnej terapii. U Pani Kseni poczułam się zrozumiana i wysłuchana. Już po pierwszym spotkaniu poczułam pewną ulgę. Pani Ksenia jest uważna w kontakcie. Nie ocenia. Nie daje rad, ale poprzez zadawane przez nią pytania i komentarze mogę uporządkować to, co dzieje się we mnie, lepiej siebie zrozumieć i wyciągnąć własne wnioski. Z przyjemnością przychodzę na kolejne spotkania, tym bardziej że widzę znaczącą poprawę w moim samopoczuciu.

  Ksenia Buchta-Malinowska2018-01-24

  Bardzo dziękuję za opinię. Pozdrawiam

 • Z
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-Malinowska

  Pani Ksenia pomogła mi w bardzo trudnej życiowej sytuacji... Teraz dzięki niej i z jej dalszą pomocą rozpoczynam nowe, normalne, spokojne życie.
  Polecam wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w życiu osobistym, a także zawodowym.

  Ksenia Buchta-Malinowska2018-01-11

  Bardzo dziękuję. Cieszę się, że czerpie Pan korzyści z terapii.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-MalinowskaUsługa: psychoterapia indywidualna

  Trafiłam do gabinetu Pani Kseni w bardzo trudnym momencie mojego życia. Potrzebowałam żeby ktoś mnie wysłuchał, nie oceniał a bardziej rozumiał o co mi chodzi. Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania. Mam nadzieję, że wreszcie będą mogła uporządkować swoje życie a sesję z Panią Ksenią będą mi w tym pomagały.
  Dziękuję Pani Kseniu ...wreszcie wróciła we mnie wiara i trochę siły do zmian, której mi ostatnio bardzo brakowało.

  Ksenia Buchta-Malinowska2018-03-03

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • P
  Lokalizacja: Gabinet Rozwoju i Psychoterapii Ksenia Buchta-MalinowskaUsługa: Nałóg

  Z pośród wielu psychologów, których poznałem w ciągu 7 lat, jedynie Pani Ksenia była w stanie mi pomóc. Zawsze jest możliwy kontakt i dodatkowa wizyta, kiedy jest ona potrzebna, a to jest ważne. Dyspozycyjność, wiedza i niesamowite doświadczenie. Polecam każdemu, który wierzy, że pomoc psychologiczna jest mu potrzebna. Tutaj zdecydowanie może liczyć, że zawsze ją otrzyma, indywidualnie do potrzeb.

  Ksenia Buchta-Malinowska2017-07-31

  Bardzo dziękuję, Panie Patryku. Cieszę się, że doświadcza Pan korzyści z terapii.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z przebiegu pierwszej wizyty i uzyskanej pomocy. Pani Ksenia jest świetną terapeutką, a przy tym życzliwą, miłą osobą. Potrafi uważnie słuchać, zadaje trafne pytania, wspiera w zrozumieniu przyczyny problemów i poszukiwaniu rozwiązań.
  Dzięki rozmowie z Panią Ksenią zaczęłam inaczej patrzeć na swój problem, uświadomiłam sobie nowe możliwości działania, których wcześniej nie dostrzegałam i zyskałam motywację do zmiany sytuacji. Właśnie tego potrzebowałam.
  Polecam Wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy w trudnych sytuacjach .

  Ksenia Buchta-Malinowska2017-06-16

  Bardzo dziękuję, Pani Judyto. Cieszę się, że zauważyła Pani nowe możliwości rozwiązania problemu i zyskała Pani chęć do wprowadzania dalszych zmian.
  Serdecznie pozdrawiam

Pytania pacjentów (23)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witam,

  Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz specjalistą psychoterapii uzależnień.

  W ramach Gabinetu Rozwoju i Psychoterapii prowadzę psychoterapię indywidualną oraz warsztaty i grupy rozwoju osobistego. Pracuję również w Centrum Psychiatrii w Katowicach, gdzie zajmuję się pomocą osobom uzależnionym w ramach Oddziału Dziennego Terapii Uzależnienia od Alkoholu.

  Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyłam także Studium Psychoterapii Uzależnień, uzyskując certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień (nr PARPA 1375). Dodatkowo zdobyłam także uprawnienia realizatora programu Candis (terapia osób uzależnionych od marihuany). Aktualnie uczestniczę w Kursie Psychoterapii w Instytucie Ericksonowskim, przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz odbywam szkolenia w ramach Całościowego Szkolenia z Terapii Ericksonowskiej.

  W prowadzeniu psychoterapii wykorzystuję różnorodne metody i techniki, czerpiąc z wielu nurtów. Szczególnie bliskie jest mi jednak podejście ericksonowskie oraz humanistyczne.

  W trosce o wysoki standard mojej pracy regularnie korzystam z superwizji.

  Serdecznie zapraszam

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Edukacja

 • Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Psychologia (Katowice, 2005 - 2010)
 • Uniwersytet Śląski, Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Pedagogiczne (Katowice, 2010 - 2012)
 • Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów Uzależnień, Studium Psychoterapii Uzależnień (Kraków, 2011 - 2012)
 • Polski Instytut Ericksonowski, Podyplomowy Kurs Psychoterapii (Katowice, 2014 - nadal)
więcej

Publikacje

 • Życie zamknięte w magicznym kręgu. Czyli kilka słów o przemocy (BezpiecznaJa, 2016)
 • Jak bajka zmienia się w koszmar? Skrócona historia rozwoju uzależnienia od alkoholu (Gabinet Rozwoju i Psychoterapii, Czytelnia, 2014)
 • Historia (nie)romantyczna, o rozterkach serca i rozumu terapeuty uzależnień (http://www.wotuw.malopolska.p1/270/ma11p111k1-11r1...)
 • Dlaczego osoba uzależniona nie dostrzega swojego problemu? Zarys funkcjonowania psychiki w nałogu (Gabinet Rozwoju i Psychoterapii, Czytelnia, 2014)
 • Uzależnieni(-one) od uzależnionych... (Gabinet Rozwoju i Psychoterapii, Czytelnia, 2015)
 • "Wypijmy jeszcze raz na zdrowie...". O wpływie alkoholu na organizm (Gabinet Rozwoju i Psychoterapii, Czytelnia, 2015)
więcej

Staże

 • Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień (Gdańsk, 2013)
 • Samodzielny Publiczny Zakład Terapii Uzależnień i Współuzależnienia (Siemianowice Śląskie, 2012)
 • Centrum Psychiatrii, Dzienny Oddział Terapii Uzależnień (Katowice, 2012)
 • Centrum Leczenia Uzależnień "Familia" (Gliwice, 2010)
 • Szpital Specjalistyczny, Oddział Psychiatryczny (Chorzów, 2009)
 • Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień (Zabrze, 2008)
 • Dom Dziecka (Chorzów, 2007)
więcej

Certyfikaty

Zdjęcia