Graniczna 54, Katowice
Centrum Medicover - Katowice

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Kontakt: psychoterapeutakatowice@gmail.com www.psychoterapeutakatowice.pl nr tel Nazywam się Justyna Sordyl-Grajcar. Jestem psychologiem oraz ps...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

Pozostałe usługi

Psychoterapia depresji


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA


Psychoterapia dzieci


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA


Psychoterapia indywidualna


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA


Psychoterapia partnerska


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA


Psychoterapia rodzinna


Pułaskiego 19/3, Katowice

Brak informacji o cenie

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
8 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
O
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Wspaniały psycholog. Najlepszy, jakiego kiedykolwiek spotkałam i z którym dane mi było pracować. Specjalista przez duże "S" i bardzo dobry Człowiek. Moim marzeniem jest mieć Ją znowu w swoim zespole!


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA depresja i zaburzeniami osobowości

Potwierdzam, Pani Justyna jest bardzo zaangażowana i godna zaufania. W gabinecie czułam się bezpiecznie. Poczułam własną sprawczość, a terapia przede wszystkim nauczyła mnie wielu umiejętności - i odkryłam nie tylko skąd biorą się moje trudności ale co robić, żeby się nie powtarzały. Po terapii żyje mi się znacznie lepiej.


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA psychoterapia

Jestem bardzo zadowolona z terapii u pani Justyny. Wcześniej szukałam pomocy u innych terapeutów i nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Pani Justyna jest bardzo ciepłą, profesjonalną i zaangażowaną osobą. Wizyty przebiegają w przyjemnej atmosferze, a terapia jest bardzo skuteczna. Zdecydowanie polecam :)

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Bardzo dziękuję za te słowa, pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów! :)


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA borderline

Pani psycholog doskonale orientuje się w temacie i stara się pomóc jak to tylko możliwe. Nie urządza sobie też nic nie wnoszących pogawędek z klientem tylko od razu poważnie podchodzi do tematu, tak, że każde spotkanie jest wartościowe. Widać, że po godzinach pracy przeznacza również swój czas na analizowanie odbytych spotkań i przygotowywanie materiałów na kolejną sesję, co stanowi ogromny plus. Zdecydowanie "nie leci na kasę", a po prostu stara się pomóc klientowi. Zdecydowanie polecam. Najlepsza psychoterapeuta w mieście.

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Bardzo dziękuję za wyrażenie opinii. Pozdrawiam Pana i życzę powodzenia na nowej drodze!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Centrum Medicover - Katowice

Pani Justyna to bardzo rzetelny i profesjonalny specjalista. Wizyta przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Wszystkie wskazówki wprowadzone w zycie już zaczęły przynosić efekty. Polecam Pania Justynę. Pozdrawiam

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Dziękuję i pozdrawiam


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu

Pani Justyna jest wspaniałym profesjonalistą. Jest to osoba która sumiennie przykłada się do swojej pracy. Zawsze uśmiechnięta, dająca dużo ciepła ale przede wszystkim bardzo motywująca do działania i potrafiąca wysłuchać. Chętnie pokazuje drogi które jej zdaniem sprawdziłyby się w danej sytuacji, lecz nie narzuca ich pacjentowi a także nie ocenia jego postępowania. Ja podczas terapii u Pani Justyny czułam, że mogę się całkowicie otworzyć i opowiedzieć o tym co mnie nurtuje i boli. Nigdy wcześniej przy żadnym psychologu nie czułam się tak dobrze. Polecam Panią Justynę wszystkim osobom dorosłym które posiadają jakiekolwiek problemy w swoim życiu. Jest to cudowny człowiek!

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Dziękuję za opinię i pozdrawiam serdecznie!


J
Użytkownik zweryfikowany

Psycholog z powołania. Bardzo rzetelna, a także niezwykle sympatyczna osoba. Pani Justyna pomogła mi przebrnąć przez bardzo cieżki okres w życiu pomagając nie tylko rozwiązać moje problemy ale i również okazując mi niezwyķłe wsparcie zmotywować do działania. Dziękuje Pani bardzo za to, że pomogłam mi Pani na nowo odnaleść chęci do życia. Polecam wszystkim potrzebującym mniejszej lub większej pomocy w rozwiązaniu swoich problemów.

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Bardzo dziękuję za tę opinię, życzę powodzenia i trzymam kciuki!


L
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA stany depresyjne

Bardzo rzeczowe rady, duży poziom kompetencji a zarazem serdeczna, ludzka atmosfera. Polecam każdemu!

mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Dziękuję za opinię. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów w realizacji swoich celów.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

5 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Pytanie dotyczące bezsenność

  Mam 20 lat. Mam problem ze stresem nie wiem czy poważny, ale uniemożliwia mi on normalne funkcjonowanie. Zaczęło się rok temu odkąd wyjechałam na studia do innego miasta. Wszystko było dobrze do pewnego czasu kiedy uświadomiłam sobie że nie odpowiada mi takie studencki tryb życia gdzie było inaczej niż w domu. Zaczęło się od tego że współlokatorzy po sobie nie sprzątali i takie błahostki zaczęły wyprowadzać mnie z równowagi. Jednak najgorsze było to, że zaczęłam miewać problemy ze snem, których nigdy wcześniej nie miałam. Mieszkałyśmy w mieszkaniu bez drzwi , więc rzeczywiście łatwo było kogoś obudzić. Tylko, że później zdarzało się że było całkowicie cicho a ja zaczęłam mieć strach tak jakby przed tym że mnie ktoś obudzi. Zdarzało się że nie spałam całe noce ale jakoś dawałam radę miałam 3,4 zajęcia w tygodniu a resztę czasu byłam w domu ( gdzie normalnie zasypiałam). Nie zmienia to faktu że czułam się wycieńczona. Myśłałam o rezygnacji po pierwszym roku i przepisaniu się do swojej miejscowości, jednak nie chciałam tego zrobić bo to były studia na które od zawsze chciałam iść. Zostałam, zmieniłyśmy mieszkanie, nie ma żadnych problemów ze sprzątaniem, czyli tym co mnie najbardziej denerwowało. Mamy drzwi, mam własny pokój, nawet jak ktoś nie śpi to tego nie słychać bądź słychać w małym stopniu, a ja kładę się do łóżka i mam ten sam stres, zasypiam ewentualnie jak już wszyscy zasną bo jestem tak wyczulona na dźwięk i światło w sąsiednim pokoju. W dodatku przejmuję się wszystkim, mam wachania nastrojów, nie mam ochoty się uczyć po nieprzespanej nocy, czasem potrafię cały dzień do nikogo się nie odezwać. Nigdy taka nie byłam, jeszcze ze stresu odczuwam bóle w klatce piersiowej, wiem że to od tego bo nasilają się, gdy się denerwuję. Nie wiem co robić,czy wracać do domu, gdzie pozornie jest dobrze, tylko jeśli zmienię uczelnię na tą na którą nie chciałam iść czy się nie załamię skoro i tak mój poziom stresu jest już bardzo silny ? Piłam melisę, ale to nie pomaga, nie czuję się spokojniejsza. Najgorsze są te bóle, bo one pojawiają się już nawet wtedy kiedy jest dobrze i siedzę w jakiejś mało stresującej sytuacji.

  Najważniejsze kwestie, to to - co Pani rozumie pod pojęciem ""stresuję się"? Jakie myśli pojawiają się w tym momencie gdy czuje Pani „stres”? Jakie sytuacje go wywołują? Czy dotyczą czegoś konkretnego? Czy potrafi je Pani zwerbalizować, czy są nieokreślone i dominują w ciągu dnia? Jakie uczucia się wtedy pojawiają? Czy jest to głównie lęk? Czy będąc w domu także ma Pani problemy z zaśnięciem?
  Może być tak, że problemy ze snem nie są Tutaj przyczyną, lecz objawem innych trudności.
  Istnieje bezpośredni związek pomiędzy lękiem a snem. Kiedy mamy lękowe myśli, rytm naszego serca przyspiesza w wyniku czego nasz umysł przygotowuje się do "wyścigu". Powoduje to, że nasz mózg wchodzi w stan czuwania i zaczyna wytwarzać fale beta. Dokładnie to dzieje się z kimś, kto się zamartwia, wtedy gdy kładzie się do snu - zamiast być wyciszonym, jego umysł jest zbyt pobudzony, żeby zasnąć. Co gorsze, gdy mózg już raz zostanie pobudzony w ten sposób, zaczynają aktywować się inne zmartwienia, sprawiając, że jeszcze trudnej zasnąć – tworzy się pętla negatywnych myśli i bezsenności. Gdy takie sytuacje się powtarzają, powstaje pewien wzorzec - już sam sen staje się przyczyną naszych lęków.
  Istnieję różne techniki, które pozwalają nauczyć się zatrzymywać te lękowe myśli i wyciszyć tętno. Należy do nich na przykład terapia poznawczo-behawioralna. Pomaga ona nam oduczyć się tego procesu myślowego, który blokuje sen. Jest ona terapią krótkoterminową.
  Może Pani także sama spróbować różnych strategii polepszania jakości swojego snu, zoptymalizowania otoczenia do tego, aby łatwiej było zasnąć (jeśli jest Pani wyczulona na światło, to dlaczego nie zasypiać w opasce na oczy? W ten sposób wyeliminuje Pani ten czynnik itp.). Można wytworzyć pewne rutyny przed zaśnięciem np. relaksująca kąpiel.
  Warto spróbować wykonać przed snem ćwiczenia relaksacyjne polegające na napinaniu i rozluźnianiu różnych partii mięśni - w ten sposób skupi się Pani na doznaniach ze swojego ciała i poczuciu rozluźnienia, zamiast na myślach.
  Jednym ze sposobów w jaki może Pani spowolnić swoje tętno jest umieszczenie dłoni na sercu i skupienie się na jego biciu. Następnie oddychanie głęboko i powoli przez trzy lub cztery sekundy. Powtarzanie tej czynności, do momentu, aż poczuje Pani, że tętno spowalnia.
  Najważniejszą pracą w Pani przypadku byłaby jednak praca nad zatrzymaniem niepokojących myśli, które wywołują zamartwianie się.
  Myślę jednak, że skoro problem rozrósł się do tego stopnia, że zastanawia się Pani nad porzuceniem wymarzonych studiów, warto byłoby skonsultować się z psychoterapeutą, żeby popracować nad lękami i tak poważnych decyzji nie podejmować pod ich wpływem lecz w pełni świadomie. Pozdrawiam!

  mgr Justyna Sordyl-Grajcar

 • Mam lęk przed rozmowami z obcymi jak i znanymi mi osobami, kto się zajmuje treningiem umiejętności społecznych i gdzie mogę znaleźć pomoc w tej sprawie w Katowicach

  Dzień dobry, w leczeniu zaburzeń lękowych najskuteczniejsza jest psychoterapia poznawczo-behawioralna, w której skład wchodzi właśnie Trening Umiejętności Społecznych i eksperymenty behawioralne opierające się na treningu. Warto na początku udać się na terapię indywidualną - na pierwszych spotkaniach z psychoterapeutą Pani problem będzie dokładnie zdiagnozowany, tak aby mogła Pani poznać mechanizmy jego działania. Następnie określony zostanie dokładny plan terapii. Jeśli zajdzie potrzeba terapeuta skieruje Panią na grupowy trening umiejętności, jednakże jeżeli problem jest duży i obciążające jest dla Pani rozmawianie nawet i ze znanymi osobami - terapia indywidualna byłaby najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  Justyna Sordyl-Grajcar
  psychoterapeutakatowice.pl

  mgr Justyna Sordyl-Grajcar

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Kontakt: psychoterapeutakatowice@gmail.com www.psychoterapeutakatowice.pl nr tel Nazywam się Justyna Sordyl-Grajcar. Jestem psychologiem oraz ps...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

 • Psychoterapia