mgr

Joanna Borowczak

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeuta

37 opinii +dodaj

Mam 45 lat. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą systemowym, terapeutą uzależnień i seksuologiem. Praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną prowadzę od 2000r, pracuję w nurcie systemowym,… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
37 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

  Pani Joanna jest znakomitym specjalistą, a oprócz tego życzliwą i ciepłą osobą. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace i chętnie wychodzi naprzeciw potrzebom pacjenta. Trafiłam do niej w momencie życia, który wyglądał dla mnie zupełnie beznadziejnie. Jestem osobą nieufną i obawiałam się, że nie będę w stanie w ogóle się otworzyć (takie też miałam wcześniejsze doświadczenia z innymi psychologami), jednak w atmosferze, jaką stwarza pani Joanna, przyszło mi to bez większych problemów. Terapia pozwoliła mi w dość krótkim czasie stanąć na nogi i miałam wrażenie że zakończyła się tak szybko, jak to było możliwe, bez zbytniego przeciągania, za co również jestem bardzo wdzięczna. Obecnie od jej zakończenia minęły już dwa lata, a ja ciągle jeszcze doświadczam jej pozytywny wpływ na moje życie. Polecam z całego serca!

  Joanna Borowczak2018-04-08

  Pani Magdo, dziękuję za miłe słowa.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"Usługa: psychoterapia, stany lękowe

  Bardzo życiowa terapeutka, dyskretna, z odpowiednią dozą dobrego poczucia humoru, w uzasadnionych przypadkach ironicznego (w terapii niezwykle potrzebne!!). Mądra kobieta, która nauczyła mnie, że nie wszystko w życiu trzeba wiedzieć, aby być spokojną. Terapia u pani Joanny to doświadczanie samego siebie na różnych płaszczyznach.
  Pani Joasiu, dziękuję, że mogę cieszyć się życiem...

  Joanna Borowczak2018-01-15

  Pani Ewo, dziękuje za zaufanie.

 • A
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

  Po przykrym doświadczeniu z poprzednim terapeuta nie wierzyłam, że ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Nie wierzyłam, że psychoterapia postawi mnie na nogi, a ktoś pomoże mi dostrzec co w życiu jest ważne i jak może być ono piękne.
  Zaufałam Pani Joasi, a dziś po 3 miesiącach spotkań mogę powiedzieć, że to kobieta anioł. Uśmiechnieta, cierpliwa, wrażliwa, otwierająca umysł na pewne sprawy i przede wszystkim potrafi wysłuchać.
  Wiem, że nigdy nie zapomnę o traumatycznym przezyciu jakie mnie spotkało, ale Pani Joasia nauczyła mnie jak się bronić, zrozumialam to co się stalo.
  To była bardzo cięzka droga, pelna lez, refleksji, przemyśleń. Wiem, ze jeszcze wiele przede mną, ale dzięki Pani Joasi zbudowałam solidny fundament. Dziś wstaje z lozka, usmiecham sie do siebie i swiata, doceniam swoją pracę i bliskich, ciesze sie z nawet malych czynnosci, wiele rzeczy przewartościowałam.
  Kiedyś moje życie było męką, koszmarem, walką z objawami somatycznymi i psychicznymi. Dziś nad tym panuje, żyję, doceniam życie i wiem, że jeszcze wiele mogę zrobić.
  Pani Joasia wyciągnęła ze mnie "starą" dziewczyne, dodała sił, otuchy, otworzyła umysł i dziś jestem innym człowiekiem. Żadne slowa nie opiszą wdzieczności. Ciesze sie, że pomogła mi Pani odzyskać dawną radość i wskazała nowe możliwości :)

  Joanna Borowczak2017-09-25

  Pani Aniu, prosze się trzymać swojej dobrej drogi:-)).
  Pozdrawiam ciepło

 • A
  Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

  Pani Asia jest bardzo ciepłą osobą, bardzo pomogła mi uporać się z lękami i paraliżującym stresem. Kompetentna, rzeczowa, skuteczna. Jestem bardzo zadowolona

  Joanna Borowczak2017-09-25

  Pani Agato, dziękuję.

 • M

  Decyzja o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy psychologa nie była dla mnie prosta. Zawsze myślałam, że ze wszystkim muszę poradzić sobie sama, aż to własnie to wieczne "muszenie" okazało się być problemem. Właściwie od pierwszego spotkania z Panią Joanną poczułam się swobodnie i bezpiecznie, a przy kolejnym miałam już wrażenie, że siedząca naprzeciwko mnie osoba rozumie mnie lepiej niż ja samą siebie. Czasem wystarczyło jedno spostrzeżenie albo trafnie zadane pytanie, żebym uświadomiła sobie w czym leży problem i jak sobie z nim poradzić. Krok po kroku, dzięki Pani Joannie odzyskałam wewnętrzny spokój, a co najważniejsze - nauczyłam się co robić gdybym znowu zaczęła zbaczać z tej ścieżki.
  Polecam z całego serca.

  Joanna Borowczak2016-10-20

  Pani Mileno, dobrej dalszej drogi życzę. Pozdrawiam!

 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalne podejście do pacjenta. Bardzo miła atmosfera i nieunikanie odpowiedzi na trudne pytania.

  Joanna Borowczak2016-08-28

  Pani Małgosiu, cieszę się, że spełniłam Pani oczekiwania.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Asia jest bardzo wymagającą i wnikliwą, ale przede wszystkim bardzo ciepłą osobą. Inspiruje do zadawania wielu pytań, nierzadko bardzo trudnych, ale bardzo potrzebnych. Pomogła mi na nowo odkryć wiele spraw i spojrzeć na nie innej niż do tej pory, świeżej perspektywy, przebudować mój własny świat i dostrzec w nim istotne rzeczy, które wcześniej gdzieś mi uciekały... Od samego początku stworzyła na naszych spotkaniach pełną zaufania atmosferę, jest cierpliwa i uważna, potrafi słuchać. Pomaga zmierzyć się z najbardziej bolesnymi problemami, które budzą obawy i niepewność. Pani Asia jest niesamowitym człowiekiem! Dziękuję!

  Joanna Borowczak2016-03-15

  Pani Joanno, dziękuje za tak miłe słowa skierowane pod moim adresem:-)

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Zanim trafiłam do Pani Asi myślałam, że moja sytuacja jest beznadziejna. Jednak okazało się, że tak nie jest. Nauczyłam się, jak odmówić, czego nie potrafiłam wcześniej, że niczego nie muszę, a wszystko mogę chcieć! Okazało się, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Były dni, w których czułam się psychicznie źle, to wizyta u Pani sprawiała, że można było się uśmiechnąć do samej siebie, i że w tej smutnej rzeczywistości jednak jest jakaś iskierka dobrych rzeczy. Dzięki Pani Asi nie czuję się już winna wszystkich kłótni w rodzinie, za które mnie obwiniano, polubiłam siebie i zrozumiałam, że też jestem ważnym i wartościowym człowiekiem. Napisałam najtrudniejszy i najważniejszy list w moim życiu, gdzie na początku nie potrafiłam go nawet zacząć!
  Dziękuję Pani Asiu za wsparcie, szczerość, cierpliwość, pomoc w trudnych chwilach, ciepło, uśmiech, za „zadania domowe”, które dawały do myślenia i za mądrość. Ogromnie się cieszę, że mogłam Panią poznać. Polecam Panią Joannę, to najlepszy specjalista jakiego znam.

  Joanna Borowczak2016-03-15

  Pani Moniko, mnie także jest miło Panią znać i towarzyszyć w drodze poznawania siebie:-))

 • A

  Najtrudniej zacząć..,)
  Kiedy trafiłam do Pani Asi wydawało mi się, że to pochwica odebrała mi wiele, chęć życia, działania. Pani od początku wiedziała, że pochwica to „wierzchołek góry lodowej”...zaczęłam się mierzyć z sytuacją rodzinną, domem pełym tabu, z silnym poczuciem niższości i niedoskonałości, z paraliżującym strachem...
  Dzięki Pani uczyłam się otwierać, uczyłam się rozmawiać, uczyłam się UFAĆ. We wszystkich trudnych momentach, w chwilach zwątpienia, złości, smutku sięgałam po mój zeszyt na pierwszej stronie było napisane przez Panią zdanie – „JA JESTEM OBOK”. Doświadczyłam jak można traktować drugiego człowieka dorośle, z szacunkiem, empatią, z uważnością.
  Dziś myślę, że gdyby nie pochwica pewnie nie trafiłabym do Pani. Dziś też wiem, że terapia to coś najlepszego, co mogło mnie spotkać. To jakby ktoś otworzył szeroko okna i drzwi i wpuścił powietrze w moje życie.
  To była długa i trudna droga – wiele jeszcze przede mną...
  Dostałam tyle, że nie sposób tego „objąć”. Już dziś dziękuję za ten niezwykły, ważny, uwalniający czas. Za to, że jestem „tu i teraz”, że dziś próbuję, smakuję, eksperymentuję i ryzykuję, dziękuję za „lubię i chcę”, za „mogę a nie muszę”, za to, że się uśmiecham, że czuję, że dostrzegam ile we mnie i wokół mnie dobrych rzeczy, że znowu mam plany i marzenia i na koniec nie myślałam,że to kiedyś powiem - seks to jednak fajna rzecz,)
  Dziękuję Pani za BYCIE, wsparcie, wrażliwość, anielską cierpliwość, dobro, ciepło, uśmiech no i oczywiście za mądrość, „szczerość do bólu” i MEGA KONKRET!!!
  Z pewnością jest i pozostanie Pani Kimś Ważnym w moim życiu...

  Absolutnie polecam Panią Joannę, to świetny specjalista z ogromną wiedzą, dużym doświadczeniem, ale i niezwykły człowiek. A organizacja pracy – mistrzowska!

  Joanna Borowczak2016-02-21

  Pani Aneto, bardzo dziękuje za mnóstwo informacji:-)). Już wiem co Pani "w duszy gra". Uśmiecham sie wewnętrznie czytając powyższy tekst. Cieszę się, ze mogłam i nadal mogę towarzyszyć Pani w tej fantastycznej drodze.
  Do zobaczenia!

 • Do Pani Joasi trafiłam jako bardzo zagubiony, niepewny siebie człowiek. Spędziłyśmy na rozmowach niemal rok. Na początku było trudno i niebezpiecznie. Zmierzenie się z własnymi demonami wymaga nie lada odwagi. Dzięki Pani Asi i jej mądremu towarzystwu pokonałam swoje lęki, a złe wspomnienia zamieniły się w przeszłość. Jak dobrze, że mogłam przez ten czas być wspierana przez taką osobę jak Ona. To nie tylko profesjonalny psychoterapeuta, ale także mądry, współodczuwający człowiek, dzięki któremu, w takich chwilach jak tamte, lżej znieść ból, rozterki, dylematy. Z pomocą Pani Asi poukładałam swoje życie, odnalazłam w nim sens, który przed laty się zagubił, odgrzebałam stare pasje i odszukałam nowe. Dzięki naszym rozmowom poczułam na powrót to, kim jestem, odnalazłam zagubioną wartość siebie i własną tożsamość. Ta roczna terapia to był najbardziej twórczy okres w moim życiu. Jestem pewna, że to dopiero początek nowej drogi w moim życiu. Tusen takk, pani Asiu!

  Joanna Borowczak2015-11-12

  Pani Emilio, tusen takk:-)). Jestem z Pani dumna.

Pytania pacjentów (57)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Mam 45 lat. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą systemowym, terapeutą uzależnień i seksuologiem. Praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną prowadzę od 2000r, pracuję w nurcie systemowym, krótkoterminowym oraz humanistycznym.
  Moje doświadczenie to nie tylko 2 tysiące godzin specjalistycznych szkoleń (pomijając studia), owocujące znajomością profesjonalnych technik psychoterapii, ale przede wszystkim wiele tysięcy godzin rozmów z pacjentami i własne, spore doświadczenie życiowe, zwłaszcza bycia matką i partnerką.

  Pracuję z osobami dorosłymi, które przeżywają rozterki życiowe, nie radzą sobie z codziennością, mają trudności z dokonywaniem wyborów. Prowadzę psychoterapię osób z objawami nerwicowymi. Pomagam dorosłym w sytuacjach, kiedy nie widzą żadnego wyjścia. Udzielam wsparcia i prowadzę psychoterapię osób żyjących w związkach z alkoholikiem, hazardzistą czy inną osobą uzależnioną.

  Pomagam rodzicom w zrozumieniu swoich dzieci, w poradzeniu sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z wychowaniem, z dziećmi nieposłusznymi, z diagnozą ADHD. Wspieram rodziców i dzieci moczące się, mające problemy z samodzielnością i radzeniem sobie w nowych sytuacjach.
  Spotykam się z parami i pomagam im rozwiązywać problemy, porozumieć się ze sobą.
  Pomagam w problemach seksualnych.
  Towarzyszę osobom chcącym lepiej poznać siebie, rozwinąć swoją wrażliwość czy kompetencje społeczne.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Zdrowie Publiczne

Choroby

 • zaburzenia psychosomatyczne
 • lęki
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
 • zaburzenia psychiczne
 • niskie poczucie własnej wartości
 • trauma
 • zaburzenia emocjonalne
 • uzależnienia
 • alkoholizm
więcej

Zdjęcia