Adresy (2)

Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"
Generała Stanisława Maczka 14, Poznań (lokalizacja)

Najbliższy termin

Pokaż kalendarz
Gotówka
61 628.....

Konsultacje psychologiczne (200 zł)

Psychoterapia (200 zł)

Centrum Medyczne Lux Med
Roosevelta 18, Poznań (lokalizacja)

Najbliższy termin

Pokaż kalendarz
LUX MED
61 628.....

Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

Mam 46 lat. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą systemowym, terapeutą uzależnień i seksuologiem. Praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną prowadz...

Zobacz pełen opis

Zdjęcia


Leczone choroby

 • zaburzenia psychosomatyczne
 • lęki
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Poznań) , Wydział Nauk Społecznych - psychologia (2000)

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt" konsultacje psychologiczne

Trafiłam do Pani Joanny będąc w stanie kompletnego rozbicia emocjonalnego 3 lata po rozwodzie, kiedy sądziłam, że nie uda mi się już z tego stanu wyjść. Spotykałyśmy się około 10 miesięcy. Pani Joanna rzeczowo przepracowała ze mną problemy, z którymi się borykałam, zobaczyłam na co miałam wpływ, a na co nie miałam i nie mam. Od spotkań minął juz prawie rok, a ja od pewnego czasu wreszcie budzę się nie myśląc o przeszłości, ale o przyszłości. Pani Joanna jest osobą ciepłą i empatyczną. Polecam wszystkim szukającym pomocy psychologicznej.

mgr Joanna Borowczak

Pani Joanno dziękuję:-). Ku przypomnieniu - jestem z Pani dumna!!!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Pani Joanna jest znakomitym specjalistą, a oprócz tego życzliwą i ciepłą osobą. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace i chętnie wychodzi naprzeciw potrzebom pacjenta. Trafiłam do niej w momencie życia, który wyglądał dla mnie zupełnie beznadziejnie. Jestem osobą nieufną i obawiałam się, że nie będę w stanie w ogóle się otworzyć (takie też miałam wcześniejsze doświadczenia z innymi psychologami), jednak w atmosferze, jaką stwarza pani Joanna, przyszło mi to bez większych problemów. Terapia pozwoliła mi w dość krótkim czasie stanąć na nogi i miałam wrażenie że zakończyła się tak szybko, jak to było możliwe, bez zbytniego przeciągania, za co również jestem bardzo wdzięczna. Obecnie od jej zakończenia minęły już dwa lata, a ja ciągle jeszcze doświadczam jej pozytywny wpływ na moje życie. Polecam z całego serca!

mgr Joanna Borowczak

Pani Magdo, dziękuję za miłe słowa.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt" psychoterapia, stany lękowe

Bardzo życiowa terapeutka, dyskretna, z odpowiednią dozą dobrego poczucia humoru, w uzasadnionych przypadkach ironicznego (w terapii niezwykle potrzebne!!). Mądra kobieta, która nauczyła mnie, że nie wszystko w życiu trzeba wiedzieć, aby być spokojną. Terapia u pani Joanny to doświadczanie samego siebie na różnych płaszczyznach.
Pani Joasiu, dziękuję, że mogę cieszyć się życiem...

mgr Joanna Borowczak

Pani Ewo, dziękuje za zaufanie.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Po przykrym doświadczeniu z poprzednim terapeuta nie wierzyłam, że ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Nie wierzyłam, że psychoterapia postawi mnie na nogi, a ktoś pomoże mi dostrzec co w życiu jest ważne i jak może być ono piękne.
Zaufałam Pani Joasi, a dziś po 3 miesiącach spotkań mogę powiedzieć, że to kobieta anioł. Uśmiechnieta, cierpliwa, wrażliwa, otwierająca umysł na pewne sprawy i przede wszystkim potrafi wysłuchać.
Wiem, że nigdy nie zapomnę o traumatycznym przezyciu jakie mnie spotkało, ale Pani Joasia nauczyła mnie jak się bronić, zrozumialam to co się stalo.
To była bardzo cięzka droga, pelna lez, refleksji, przemyśleń. Wiem, ze jeszcze wiele przede mną, ale dzięki Pani Joasi zbudowałam solidny fundament. Dziś wstaje z lozka, usmiecham sie do siebie i swiata, doceniam swoją pracę i bliskich, ciesze sie z nawet malych czynnosci, wiele rzeczy przewartościowałam.
Kiedyś moje życie było męką, koszmarem, walką z objawami somatycznymi i psychicznymi. Dziś nad tym panuje, żyję, doceniam życie i wiem, że jeszcze wiele mogę zrobić.
Pani Joasia wyciągnęła ze mnie "starą" dziewczyne, dodała sił, otuchy, otworzyła umysł i dziś jestem innym człowiekiem. Żadne slowa nie opiszą wdzieczności. Ciesze sie, że pomogła mi Pani odzyskać dawną radość i wskazała nowe możliwości :)

mgr Joanna Borowczak

Pani Aniu, prosze się trzymać swojej dobrej drogi:-)).
Pozdrawiam ciepło

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Pani Asia jest bardzo ciepłą osobą, bardzo pomogła mi uporać się z lękami i paraliżującym stresem. Kompetentna, rzeczowa, skuteczna. Jestem bardzo zadowolona

mgr Joanna Borowczak

Pani Agato, dziękuję.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Decyzja o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy psychologa nie była dla mnie prosta. Zawsze myślałam, że ze wszystkim muszę poradzić sobie sama, aż to własnie to wieczne "muszenie" okazało się być problemem. Właściwie od pierwszego spotkania z Panią Joanną poczułam się swobodnie i bezpiecznie, a przy kolejnym miałam już wrażenie, że siedząca naprzeciwko mnie osoba rozumie mnie lepiej niż ja samą siebie. Czasem wystarczyło jedno spostrzeżenie albo trafnie zadane pytanie, żebym uświadomiła sobie w czym leży problem i jak sobie z nim poradzić. Krok po kroku, dzięki Pani Joannie odzyskałam wewnętrzny spokój, a co najważniejsze - nauczyłam się co robić gdybym znowu zaczęła zbaczać z tej ścieżki.
Polecam z całego serca.

mgr Joanna Borowczak

Pani Mileno, dobrej dalszej drogi życzę. Pozdrawiam!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

G
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Profesjonalne podejście do pacjenta. Bardzo miła atmosfera i nieunikanie odpowiedzi na trudne pytania.

mgr Joanna Borowczak

Pani Małgosiu, cieszę się, że spełniłam Pani oczekiwania.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Pani Asia jest bardzo wymagającą i wnikliwą, ale przede wszystkim bardzo ciepłą osobą. Inspiruje do zadawania wielu pytań, nierzadko bardzo trudnych, ale bardzo potrzebnych. Pomogła mi na nowo odkryć wiele spraw i spojrzeć na nie innej niż do tej pory, świeżej perspektywy, przebudować mój własny świat i dostrzec w nim istotne rzeczy, które wcześniej gdzieś mi uciekały... Od samego początku stworzyła na naszych spotkaniach pełną zaufania atmosferę, jest cierpliwa i uważna, potrafi słuchać. Pomaga zmierzyć się z najbardziej bolesnymi problemami, które budzą obawy i niepewność. Pani Asia jest niesamowitym człowiekiem! Dziękuję!

mgr Joanna Borowczak

Pani Joanno, dziękuje za tak miłe słowa skierowane pod moim adresem:-)

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Zanim trafiłam do Pani Asi myślałam, że moja sytuacja jest beznadziejna. Jednak okazało się, że tak nie jest. Nauczyłam się, jak odmówić, czego nie potrafiłam wcześniej, że niczego nie muszę, a wszystko mogę chcieć! Okazało się, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Były dni, w których czułam się psychicznie źle, to wizyta u Pani sprawiała, że można było się uśmiechnąć do samej siebie, i że w tej smutnej rzeczywistości jednak jest jakaś iskierka dobrych rzeczy. Dzięki Pani Asi nie czuję się już winna wszystkich kłótni w rodzinie, za które mnie obwiniano, polubiłam siebie i zrozumiałam, że też jestem ważnym i wartościowym człowiekiem. Napisałam najtrudniejszy i najważniejszy list w moim życiu, gdzie na początku nie potrafiłam go nawet zacząć!
Dziękuję Pani Asiu za wsparcie, szczerość, cierpliwość, pomoc w trudnych chwilach, ciepło, uśmiech, za „zadania domowe”, które dawały do myślenia i za mądrość. Ogromnie się cieszę, że mogłam Panią poznać. Polecam Panią Joannę, to najlepszy specjalista jakiego znam.

mgr Joanna Borowczak

Pani Moniko, mnie także jest miło Panią znać i towarzyszyć w drodze poznawania siebie:-))

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A

Najtrudniej zacząć..,)
Kiedy trafiłam do Pani Asi wydawało mi się, że to pochwica odebrała mi wiele, chęć życia, działania. Pani od początku wiedziała, że pochwica to „wierzchołek góry lodowej”...zaczęłam się mierzyć z sytuacją rodzinną, domem pełym tabu, z silnym poczuciem niższości i niedoskonałości, z paraliżującym strachem...
Dzięki Pani uczyłam się otwierać, uczyłam się rozmawiać, uczyłam się UFAĆ. We wszystkich trudnych momentach, w chwilach zwątpienia, złości, smutku sięgałam po mój zeszyt na pierwszej stronie było napisane przez Panią zdanie – „JA JESTEM OBOK”. Doświadczyłam jak można traktować drugiego człowieka dorośle, z szacunkiem, empatią, z uważnością.
Dziś myślę, że gdyby nie pochwica pewnie nie trafiłabym do Pani. Dziś też wiem, że terapia to coś najlepszego, co mogło mnie spotkać. To jakby ktoś otworzył szeroko okna i drzwi i wpuścił powietrze w moje życie.
To była długa i trudna droga – wiele jeszcze przede mną...
Dostałam tyle, że nie sposób tego „objąć”. Już dziś dziękuję za ten niezwykły, ważny, uwalniający czas. Za to, że jestem „tu i teraz”, że dziś próbuję, smakuję, eksperymentuję i ryzykuję, dziękuję za „lubię i chcę”, za „mogę a nie muszę”, za to, że się uśmiecham, że czuję, że dostrzegam ile we mnie i wokół mnie dobrych rzeczy, że znowu mam plany i marzenia i na koniec nie myślałam,że to kiedyś powiem - seks to jednak fajna rzecz,)
Dziękuję Pani za BYCIE, wsparcie, wrażliwość, anielską cierpliwość, dobro, ciepło, uśmiech no i oczywiście za mądrość, „szczerość do bólu” i MEGA KONKRET!!!
Z pewnością jest i pozostanie Pani Kimś Ważnym w moim życiu...

Absolutnie polecam Panią Joannę, to świetny specjalista z ogromną wiedzą, dużym doświadczeniem, ale i niezwykły człowiek. A organizacja pracy – mistrzowska!

mgr Joanna Borowczak

Pani Aneto, bardzo dziękuje za mnóstwo informacji:-)). Już wiem co Pani "w duszy gra". Uśmiecham sie wewnętrznie czytając powyższy tekst. Cieszę się, ze mogłam i nadal mogę towarzyszyć Pani w tej fantastycznej drodze.
Do zobaczenia!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Usługi i ceny

Psychoterapia

200 zł

Generała Stanisława Maczka 14, Poznań

Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

200 zł

Konsultacje psychologiczne

200 zł

Generała Stanisława Maczka 14, Poznań

Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

200 zł

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt" konsultacje psychologiczne

Trafiłam do Pani Joanny będąc w stanie kompletnego rozbicia emocjonalnego 3 lata po rozwodzie, kiedy sądziłam, że nie uda mi się już z tego stanu wyjść. Spotykałyśmy się około 10 miesięcy. Pani Joanna rzeczowo przepracowała ze mną problemy, z którymi się borykałam, zobaczyłam na co miałam wpływ, a na co nie miałam i nie mam. Od spotkań minął juz prawie rok, a ja od pewnego czasu wreszcie budzę się nie myśląc o przeszłości, ale o przyszłości. Pani Joanna jest osobą ciepłą i empatyczną. Polecam wszystkim szukającym pomocy psychologicznej.

mgr Joanna Borowczak

Pani Joanno dziękuję:-). Ku przypomnieniu - jestem z Pani dumna!!!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Pani Joanna jest znakomitym specjalistą, a oprócz tego życzliwą i ciepłą osobą. Jest bardzo zaangażowana w swoją prace i chętnie wychodzi naprzeciw potrzebom pacjenta. Trafiłam do niej w momencie życia, który wyglądał dla mnie zupełnie beznadziejnie. Jestem osobą nieufną i obawiałam się, że nie będę w stanie w ogóle się otworzyć (takie też miałam wcześniejsze doświadczenia z innymi psychologami), jednak w atmosferze, jaką stwarza pani Joanna, przyszło mi to bez większych problemów. Terapia pozwoliła mi w dość krótkim czasie stanąć na nogi i miałam wrażenie że zakończyła się tak szybko, jak to było możliwe, bez zbytniego przeciągania, za co również jestem bardzo wdzięczna. Obecnie od jej zakończenia minęły już dwa lata, a ja ciągle jeszcze doświadczam jej pozytywny wpływ na moje życie. Polecam z całego serca!

mgr Joanna Borowczak

Pani Magdo, dziękuję za miłe słowa.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

E
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt" psychoterapia, stany lękowe

Bardzo życiowa terapeutka, dyskretna, z odpowiednią dozą dobrego poczucia humoru, w uzasadnionych przypadkach ironicznego (w terapii niezwykle potrzebne!!). Mądra kobieta, która nauczyła mnie, że nie wszystko w życiu trzeba wiedzieć, aby być spokojną. Terapia u pani Joanny to doświadczanie samego siebie na różnych płaszczyznach.
Pani Joasiu, dziękuję, że mogę cieszyć się życiem...

mgr Joanna Borowczak

Pani Ewo, dziękuje za zaufanie.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Po przykrym doświadczeniu z poprzednim terapeuta nie wierzyłam, że ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Nie wierzyłam, że psychoterapia postawi mnie na nogi, a ktoś pomoże mi dostrzec co w życiu jest ważne i jak może być ono piękne.
Zaufałam Pani Joasi, a dziś po 3 miesiącach spotkań mogę powiedzieć, że to kobieta anioł. Uśmiechnieta, cierpliwa, wrażliwa, otwierająca umysł na pewne sprawy i przede wszystkim potrafi wysłuchać.
Wiem, że nigdy nie zapomnę o traumatycznym przezyciu jakie mnie spotkało, ale Pani Joasia nauczyła mnie jak się bronić, zrozumialam to co się stalo.
To była bardzo cięzka droga, pelna lez, refleksji, przemyśleń. Wiem, ze jeszcze wiele przede mną, ale dzięki Pani Joasi zbudowałam solidny fundament. Dziś wstaje z lozka, usmiecham sie do siebie i swiata, doceniam swoją pracę i bliskich, ciesze sie z nawet malych czynnosci, wiele rzeczy przewartościowałam.
Kiedyś moje życie było męką, koszmarem, walką z objawami somatycznymi i psychicznymi. Dziś nad tym panuje, żyję, doceniam życie i wiem, że jeszcze wiele mogę zrobić.
Pani Joasia wyciągnęła ze mnie "starą" dziewczyne, dodała sił, otuchy, otworzyła umysł i dziś jestem innym człowiekiem. Żadne slowa nie opiszą wdzieczności. Ciesze sie, że pomogła mi Pani odzyskać dawną radość i wskazała nowe możliwości :)

mgr Joanna Borowczak

Pani Aniu, prosze się trzymać swojej dobrej drogi:-)).
Pozdrawiam ciepło

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A
Lokalizacja: Ośrodek Psychoterapii, Poradnictwa i Treningu Psychologicznego "Kontakt"

Pani Asia jest bardzo ciepłą osobą, bardzo pomogła mi uporać się z lękami i paraliżującym stresem. Kompetentna, rzeczowa, skuteczna. Jestem bardzo zadowolona

mgr Joanna Borowczak

Pani Agato, dziękuję.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M

Decyzja o skorzystaniu z profesjonalnej pomocy psychologa nie była dla mnie prosta. Zawsze myślałam, że ze wszystkim muszę poradzić sobie sama, aż to własnie to wieczne "muszenie" okazało się być problemem. Właściwie od pierwszego spotkania z Panią Joanną poczułam się swobodnie i bezpiecznie, a przy kolejnym miałam już wrażenie, że siedząca naprzeciwko mnie osoba rozumie mnie lepiej niż ja samą siebie. Czasem wystarczyło jedno spostrzeżenie albo trafnie zadane pytanie, żebym uświadomiła sobie w czym leży problem i jak sobie z nim poradzić. Krok po kroku, dzięki Pani Joannie odzyskałam wewnętrzny spokój, a co najważniejsze - nauczyłam się co robić gdybym znowu zaczęła zbaczać z tej ścieżki.
Polecam z całego serca.

mgr Joanna Borowczak

Pani Mileno, dobrej dalszej drogi życzę. Pozdrawiam!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

G
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Profesjonalne podejście do pacjenta. Bardzo miła atmosfera i nieunikanie odpowiedzi na trudne pytania.

mgr Joanna Borowczak

Pani Małgosiu, cieszę się, że spełniłam Pani oczekiwania.

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

J
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Pani Asia jest bardzo wymagającą i wnikliwą, ale przede wszystkim bardzo ciepłą osobą. Inspiruje do zadawania wielu pytań, nierzadko bardzo trudnych, ale bardzo potrzebnych. Pomogła mi na nowo odkryć wiele spraw i spojrzeć na nie innej niż do tej pory, świeżej perspektywy, przebudować mój własny świat i dostrzec w nim istotne rzeczy, które wcześniej gdzieś mi uciekały... Od samego początku stworzyła na naszych spotkaniach pełną zaufania atmosferę, jest cierpliwa i uważna, potrafi słuchać. Pomaga zmierzyć się z najbardziej bolesnymi problemami, które budzą obawy i niepewność. Pani Asia jest niesamowitym człowiekiem! Dziękuję!

mgr Joanna Borowczak

Pani Joanno, dziękuje za tak miłe słowa skierowane pod moim adresem:-)

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

M
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Zanim trafiłam do Pani Asi myślałam, że moja sytuacja jest beznadziejna. Jednak okazało się, że tak nie jest. Nauczyłam się, jak odmówić, czego nie potrafiłam wcześniej, że niczego nie muszę, a wszystko mogę chcieć! Okazało się, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Były dni, w których czułam się psychicznie źle, to wizyta u Pani sprawiała, że można było się uśmiechnąć do samej siebie, i że w tej smutnej rzeczywistości jednak jest jakaś iskierka dobrych rzeczy. Dzięki Pani Asi nie czuję się już winna wszystkich kłótni w rodzinie, za które mnie obwiniano, polubiłam siebie i zrozumiałam, że też jestem ważnym i wartościowym człowiekiem. Napisałam najtrudniejszy i najważniejszy list w moim życiu, gdzie na początku nie potrafiłam go nawet zacząć!
Dziękuję Pani Asiu za wsparcie, szczerość, cierpliwość, pomoc w trudnych chwilach, ciepło, uśmiech, za „zadania domowe”, które dawały do myślenia i za mądrość. Ogromnie się cieszę, że mogłam Panią poznać. Polecam Panią Joannę, to najlepszy specjalista jakiego znam.

mgr Joanna Borowczak

Pani Moniko, mnie także jest miło Panią znać i towarzyszyć w drodze poznawania siebie:-))

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

A

Najtrudniej zacząć..,)
Kiedy trafiłam do Pani Asi wydawało mi się, że to pochwica odebrała mi wiele, chęć życia, działania. Pani od początku wiedziała, że pochwica to „wierzchołek góry lodowej”...zaczęłam się mierzyć z sytuacją rodzinną, domem pełym tabu, z silnym poczuciem niższości i niedoskonałości, z paraliżującym strachem...
Dzięki Pani uczyłam się otwierać, uczyłam się rozmawiać, uczyłam się UFAĆ. We wszystkich trudnych momentach, w chwilach zwątpienia, złości, smutku sięgałam po mój zeszyt na pierwszej stronie było napisane przez Panią zdanie – „JA JESTEM OBOK”. Doświadczyłam jak można traktować drugiego człowieka dorośle, z szacunkiem, empatią, z uważnością.
Dziś myślę, że gdyby nie pochwica pewnie nie trafiłabym do Pani. Dziś też wiem, że terapia to coś najlepszego, co mogło mnie spotkać. To jakby ktoś otworzył szeroko okna i drzwi i wpuścił powietrze w moje życie.
To była długa i trudna droga – wiele jeszcze przede mną...
Dostałam tyle, że nie sposób tego „objąć”. Już dziś dziękuję za ten niezwykły, ważny, uwalniający czas. Za to, że jestem „tu i teraz”, że dziś próbuję, smakuję, eksperymentuję i ryzykuję, dziękuję za „lubię i chcę”, za „mogę a nie muszę”, za to, że się uśmiecham, że czuję, że dostrzegam ile we mnie i wokół mnie dobrych rzeczy, że znowu mam plany i marzenia i na koniec nie myślałam,że to kiedyś powiem - seks to jednak fajna rzecz,)
Dziękuję Pani za BYCIE, wsparcie, wrażliwość, anielską cierpliwość, dobro, ciepło, uśmiech no i oczywiście za mądrość, „szczerość do bólu” i MEGA KONKRET!!!
Z pewnością jest i pozostanie Pani Kimś Ważnym w moim życiu...

Absolutnie polecam Panią Joannę, to świetny specjalista z ogromną wiedzą, dużym doświadczeniem, ale i niezwykły człowiek. A organizacja pracy – mistrzowska!

mgr Joanna Borowczak

Pani Aneto, bardzo dziękuje za mnóstwo informacji:-)). Już wiem co Pani "w duszy gra". Uśmiecham sie wewnętrznie czytając powyższy tekst. Cieszę się, ze mogłam i nadal mogę towarzyszyć Pani w tej fantastycznej drodze.
Do zobaczenia!

verified-checkCreated with Sketch. Pacjent zweryfikowany

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

77 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów naZnanyLekarz.pl


 • Mam 23 lata i właśnie straciłam 3 dziecko tzn 3 raz poroniłam . Strasznie to mnie męczy , teraz byłam w 4 miesiącu ciąży. Widziałam jak w szpitalu dziecko wypadło ze mnie i nie mogłam mu pomóc mimo że serduszko już od tygodnia nie biło ;( nie umiem sobie z tym radzić,mam koszmary śni mi się krew, moje maleństwo i ta bezsilność ;( mam narzeczonego i mimo jego wsparcia wiem ze mnie nie rozumie bo nie widział tego co ja i nie doświadczył tego bólu. Nie wiem już co mam robić, nie mam ochoty żyć nie mam sił na nic. Otacza mnie smutek i bezsilność. Mało tego nie m oprócz narzeczonego osoby z którą mogłabym porozmawiać otwarcie mimo że mam mamę i rodzinę to i tak czuję się jakbym była sama.

  Dzień dobry. Wiele stresujących i bolesnych doświadczeń ma Pani za sobą. Proponowałabym znaleźć dla siebie doświadczonego psychoterapeutę, który pomoże Pani zmierzyć się ze swoim cierpieniem.
  Pozdrawiam Joanna Borowczak

  mgr Joanna Borowczak

 • Proszę powiedzieć mi czy jest nadzieja dla mnie. Cierpię na ogromne napady paniki moje życie ograniczało się tylko do domu i pracy niestety w pracy tez zaczęłam miewać napady. Robi mi się duszno, serce bije i czuje jakbym miała umrzeć a jedyne co chce zrobić to uciec. Powoli czuje ze nie poradzę sobie z tym stanem. Jeśli jest szansa abym wyleczyła się z tego i funkcjonowała jak inni ludzie proszę powiedzieć mi co mam robić i w jakim kierunku iść na leczenie? Ja wiem ze już sama sobie nie poradzę :(

  Dzień dobry. Proponuję w pierwszej kolejności udać sie psychiatry, potem poszukać psychoterapeuty dla siebie.
  Pozdrawiam Joanna Borowczak

  mgr Joanna Borowczak

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Mam 46 lat. Jestem certyfikowanym psychoterapeutą systemowym, terapeutą uzależnień i seksuologiem. Praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną prowadz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • zaburzenia psychosomatyczne
 • lęki
 • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Poznań) , Wydział Nauk Społecznych - psychologia (2000)

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia
 • Zdrowie Publiczne


Zdjęcia


Znajomość języków

Polski