Dr hab. n. med.

Jacek Mackiewicz

Onkolog

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Najlepszy!!! zdiagnozowana zostałam w bardzo szybkim czasie, Pan Doktor zleca szczegółowe badania, które pozwalają określić w 100% stan pacjenta! Pokonałam nowotwór właśnie dzięki Panu Doktorowi!!! Nie jestem wstanie wykazać wyrazu wdzięczności, że to właśnie Pan Doktor uratował mi życie! Dziękuje Panie Doktorze! Do zobaczenia na wizycie kontrolnej :) Kinga

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem specjalistą onkologii klinicznej. Od 2014 roku jestem kierownikiem Oddziału Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2012-2014 byłem ordynatorem Oddziału Onkologii Klinicznej Centrum Medycznego Małgorzata w Śremie. W latach 2005-2012 odbywałem staż specjalizacyjny z onkologii klinicznej, który realizowany był w Oddziale Chemioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Od 2006 roku jestem asystentem w Zakładzie Diagnostyki i Immunologii Nowotworów w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Od 2013 roku jestem adiunktem w Katedrze Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W latach 2005-2013 pracowałem w Katedrze Biotechnologii Medycznej, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

   W roku 2007 uzyskałem stopień naukowy doktora, natomiast w 2016 roku stopień naukowy doktora habilitowanego. Jestem autorem ponad 40 publikacji naukowych oraz kilku rozdziałów w podręcznikach. Od 2011 roku jestem redaktorem naczelnym oraz twórcą portalu onkologicznego (eonkologia.pl), do którego napisałem ponad 300 doniesień naukowych.

   Odbywałem staże naukowe w Div. of Oncology, St.George’s Hospital Medical School, University of London w Wielkiej Brytanii oraz staż kliniczny w City of Hope, Kalifornia, USA jak również Norwegian Radium Hospital, Oslo University Hospital w Norwegii

   Brałem/biorę udział w 39 badaniach klinicznych (próbach eksperymentalnych) oceniających nowe leki stosowane u chorych na nowotwory złośliwe (w 10 byłem Głównym Badaczem). Z tych badań siedem było jednoośrodkowych, własnych oceniających genetycznie modyfikowane szczepionki komórkowe u chorych na czerniaka (badania przeprowadzone były w Wielkopolskim Centrum Onkologii).

   W Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu prowadziłem i/lub prowadzę zajęcia dla studentów z onkologii klinicznej, propedeutyki onkologii, technik biologii molekularnej, procesów rejestracji leków i prawa międzynarodowego, immunologii oraz technik immunologicznych.

   Jestem członkiem PTOK (Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej) oraz ESMO (European Society of Medical Oncology).

   Moje zainteresowania naukowe obejmują immunoterapię nowotworów, która obecnie bardzo dynamicznie się rozwija oraz chorym na nowotwory z przerzutami daje szansę na wieloletnie przeżycie. Moje zainteresowanie kliniczne obejmują leczenie chorych na czerniaka, nowotwory narządów głowy i szyi, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego.

  Specjalizacje

  • Onkologia kliniczna

  Choroby

  więcej

  Usługi

  Gabinet Onkologiczny - dr hab. n. med. Jacek Mackiewicz

  Międzychodzka 7C, lok. 108 - skrzyżowanie ul: Brzask/Międzychodzka, Grunwald, 60-731 Poznań, wielkopolskie

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  5 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Najlepszy!!! zdiagnozowana zostałam w bardzo szybkim czasie, Pan Doktor zleca szczegółowe badania, które pozwalają określić w 100% stan pacjenta! Pokonałam nowotwór właśnie dzięki Panu Doktorowi!!! Nie jestem wstanie wykazać wyrazu wdzięczności, że to właśnie Pan Doktor uratował mi życie! Dziękuje Panie Doktorze! Do zobaczenia na wizycie kontrolnej :) Kinga

  • K

   Pan Maciek to super lekarz ,jestesmy z Kolobrzegu zawsze mial dla nas czas i super podejscie, cierpliwosc.Jest to lekarz bardzo kompetentny i pomocny. Szkoda ze w Polsce jest tak malo wspanialych lekarzy onkologow , z tak ogromna empatia i wyrozumialoscia.

   Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

  • L

   Po długich poszukiwaniach dobrego lekarza w końcu znalazłam. Polecam wszystkim doktora Jacka to świetny specjalista bardzo wykwalifikowany.

  • G

   Bardzo pomógł mi i mojej rodzinie, pomimo tak trudnej sytuacji w jakiej się znajduję. Pomimo ogromu pracy znalazł dla mnie czas i rzetelnie wytłumaczył na czym polega choroba i jak będzie przebiegało leczenie. Pan Doktor jest bardzo kompetentną osobą a przy tym prawdziwym i życzliwym człowiekiem potrafiącym zrozumieć problemy pacjenta. Bardzo jestem mu wdzięczna i polecam go jako lekarza.

  • K

   Szukam namiarów na prywatny gabinet tego lekarza.Czy ktos może mi pomóc?