Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu
W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Brak informacji o usługach i ich cenach

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Oferuję indywidualnie dobrane rozwiązania żywieniowe. Każdy kto do mnie trafi, ma pewność, że nie zostanie potraktowany szablonowo.
Jestem zwo...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Otyłość
  • Cukrzyca
  • Alergia pokarmowa
Pokaż wszystkie leczone choroby

Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

3 opinie pacjentów

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Polecam! Duża wiedza, fachowe podejście , rzetelnie, diety smaczne indywidualnie
skomponowane a co najważniejsze widać efekty

A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Helena

Pani Helena Niemeczek jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie. Posiada wszechstronną wiedzę w tematyce dietetyki a w dodatku jest bardzo rzetelna. Pomogła mi z planem odżywiania podczas moich dwóch ciąż , w których niestety miałam cukrzyce ciążową. Pani Helena dostarczyła mi
Ogrom wiedzy i zaleceń w nieznanej mi tematyce. Co więcej , Zalecona dieta dwukrotnie okazała się bardzo skuteczna i nieuciążliwa. Posiłki bardzo smaczne, a co najważniejsze łatwe do przygotowania dla młodej pracującej Mamy. Co więcej Pani Helena bardzo mi pomogła podczas okresu karmienia moim mlekiem , gdy dowiedziałam się o alergii Syna na białko mleka krowiego. Bardzo mi pomogła w jego eliminacji i zastąpieniu go. A co więcej, obecnie rozszerzam dietę Syna i nadal korzystam z niezastąpionej wiedzy i pomocy Pani Heleny. Szczerze polecam.

P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jestem pod opieką pani Heleny od dłuższego czasu. Jeszcze nie spotkałam dietetyka, który ma tak dużą wiedzę specjalistyczną. Nie ma dla niej tematów niejasnych a jeśli coś wzbudza podejrzliwość, będzie dopytywać, drążyć, zalecać badania itp. Dzięki niej dowiedziałam się na co choruję, ponieważ zasugerowała wizytę u lek.spec., miała rację, teraz biorę odpowiednie leki, dzięki którym czuję się dużo lepiej, dieta jest dobrana pod schorzenia-działa, posiłki bardzo smaczne, dzięki długim i rzetelnym wywiadom m.in w kwestii preferencji smakowych.
Co ważne, posiłki są tak skomponowane, że można je mieszać z różnymi dniami tygodnia, bo każdy ma taką samą wartość np. śniadanie z poniedziałku, 2 śniadanie ze środy itp. Wszystko to pomaga wytrwać w postanowieniu, które z czasem staje się normą i nowym stylem życia. Trzeba sobie dać trochę czasu na tę przemianę i okazać sobie dużo życzliwości. Potknięcia się zdarzają każdemu ale dzięki wsparciu p.Heleny udaje się wracać do pracy nad sobą. Nie ocenia, rozumie, wspiera.
Na koniec chcę wspomnieć o efektach: redukcja wagi w tempie książkowym :), wyniki badań poprawiają się, samopoczucie nie do porównania- dużo lepsze, zmiana podejścia do jedzenia/diety nie jako kary ale jako przywileju. Szczerze polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam, martwi mnie że w okresie ok.4 miesięcy schudłam 7-8 kg ,przez 3,4 miesiące piłam na czczo szklankę wody z cytryną, a później przez ok miesiąc 3xdziennie szklankę siemienia z nasionami chia (łyżka +łyżeczka ) osłonowo na żołądek . Czy stosowanie tego mogło być przyczyną spadku wagi,badania krwi ogólne,cukier tarczyca jest w pożądliwości,USG brzucha też ok,krwi utajonej w kale też nie ma.Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie jest przyczyną.

Spadek masy ciała jest związany z niedostatecznym spożyciem energii i składników pokarmowych względem zapotrzebowania. Należałoby prześledzić Pani dietę i sprawdzić czy zaspakaja Pani swoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli pomija Pani śniadanie (i zastępuje je Pani tylko mieszanką osłonową z siemienia i chia), to można przypuszczać, że wystąpił deficyt energetyczny, który doprowadził do utraty masy ciała.

mgr Helena Niemeczek

Witam! Na imię mam Kasia (26 lat, 65kg,163cm wzrostu). Mieszkam obecnie za granicą i planuję krótką wizytę w Polsce dlatego chciałam się poradzić do jakiego specjalisty sie udać i jakie badania wykonać.
Moje problemy są takie jak: uzależnienie od słodyczy, obniżenie nastroju, brak chęci do życia po jakiejkolwiek próbie odstawienia; większy niż zwykle, niepohamowany apetyt na słodkie tuz przed okresem; nie odczuwam sytości po jakimkolwiek posiłku; żadkie oddawanie stolca; nieregularne miesiączki, ciągłe zmęczenie, mogłabym spać po 12h. Proszę o jakąś poradę, pozdrawiam serdecznie

Leczeniem uzależnień zajmuje się psychoterapeuta. Niezależnie od tego z jakim uzależnieniem się chcemy zmierzyć, leczeniem zajmuje się właśnie specjalista psychoterapii. Wskazane Przez Panią objawy są typowe dla uzależnienia od słodyczy. Jednak, polecałabym odwiedzić także lekarza rodzinnego lub lekarza internistę. Prawdopodobnie zleci On Pani konkretne badania, aby sprawdzić czy zaburzenia jakie u Pani występują nie mają także podłoża choroby somatycznej. Przypuszczam, że zaleci wykonanie badanie ogólne moczu, także badania krwi (morfologia, ob, glukoza, TSH, jonogram). Prawdopodobnie może również polecić wykonanie badania kału w kierunku pasożytów. Ważnym elementem terapii uzależnienia, jest wdrażanie nowych nawyków żywieniowych oraz edukacja żywieniowa. Problem z poczuciem sytości oraz z zaparciami, także można korygować odpowiednimi wyborami żywieniowymi. No i tutaj przydatna może się okazać wizyta u dietetyka. Pani BMI w tym momencie jest w normie, czyli Pani nie ma jeszcze nadwagi. Wynik jednak mieści się już przy górnej granicy normy, więc tym bardziej warto wdrożyć odpowiednio poprowadzone postępowanie żywieniowe.

mgr Helena Niemeczek

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Oferuję indywidualnie dobrane rozwiązania żywieniowe. Każdy kto do mnie trafi, ma pewność, że nie zostanie potraktowany szablonowo.
Jestem zwo...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

  • Otyłość
  • Cukrzyca
  • Alergia pokarmowa
Pokaż wszystkie leczone choroby