• Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Problem w tym, że w obrazie rtg uwapnienie zrostu postępuje wolno i obraz po 5 tygodniach może być taki sam jak w czasie rozpoznania. Zwykle jednak 6 tygodni odciążania wystarcza na wygojenie…

Powinna być zastosowana terapia osoczem bogatopłytkowym pod kontrolą usg i orteza typu Walker na 4 tygodnie- kości powinna się wygoić. Można dodatkowo zastosować fale uderzeniowe itp.
Chodzenie…

O długości unieruchomienia decyduje obecność kostniny kostnej widocznej w badaniu RTG. Tydzień nie robi tutaj dużej różnicy.

Miesiąc to krótko. TK jest bardzo czułym badaniem. Zrost powinien nastąpić w ciągu 3 miesięcy., ale nawet po takim czasie może być widoczne złamanie. Nie ma aktualnie wskazań do suplementacji…

Można spróbować wykonać ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym PRP pod kontrolą usg ale żeby mieć pełne rozeznanie ortopeda musi obejrzeć ostatnie rtg i w zależności od tego podjąć dalsze decyzje.

Tak, jeśli daje objawy lub jeśli i tak robimy operację z innego powodu (np uszkodzonego więzadła). Bez objawów, specjalnie nie trzeba leczyć, ale zakładam, że są jakieś objawy skoro było RM robione.…

Aktualnie występuje u Pani zrost opóźniony. Może mieć on wiele powodów: słabe ukrwienie odłamów kostnych, morfologia złamania, niskie stężenia wit D w krwi, niska podaż witaminy K2 i wapnia w…

Usunięcie gwoździa zawsze jest możliwe: to wszystko kwestia tego, na jak rozległy zabieg jest gotów pacjent. Były opisywane przypadki, że gwóźdź udało się usunąć jedynie po wzdłużnym rozcięciu…