Zdjęcie uśmiechniętej kobiety po zabiegu kwasem hialuronowym

Rola kwasu hialuronowego

Napisano przez w Ginekologia, Medycyna estetyczna24 kwietnia 2015 Brak komentarzy.

Dla coraz większej grupy kobiet estetyka okolic intymnych przestaje być tematem tabu. Odpowiedzią na ich potrzeby jest ginekologia estetyczna, która w obecnych czasach rozwija się niezwykle dynamicznie. W wielu przypadkach oznacza to nie tylko poprawę wyglądu, ale również polepszenie jakości życia. Zastosowanie kwasu hialuronowego to doskonały przykład jednej z najchętniej wybieranych terapii.

Jak wykorzystywany jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny związek, który występuje w ciele człowieka. Z łatwością wiąże cząsteczki wody i dlatego od wielu lat stosowany jest w nawilżaniu skóry czy wygładzaniu zmarszczek. Desirial to dostępna od niedawna specjalna wersja kwasu hialuronowego, która znajduje zastosowanie w ginekologii estetycznej. Pozwala leczyć niedoskonałości strefy intymnej, redukować objawy towarzyszące menopauzie i chroni przed nawracającymi infekcjami w miejscach intymnych.

Kto może skorzystać z zabiegów kwasem hialuronowym?

Preparaty Desirial są przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Dla młodszych pacjentek zastosowanie znajdzie m.in. przy modelowaniu deformacji w nacięciu kocza. Panie niezadowolone z estetyki warg sromowych większych, wraz z wiekiem częściej skarżą się na utratę ich objętości, wiotką skórę, wręcz niekiedy wstydzą się swojego wyglądu- co negatywnie wpływa na życie seksualne. Wykorzystując preparat Desirial Plus, usieciowany kwas hialuronowy,  można powiększyć wargi sromowe większe, odpowiednio je wymodelować, przywrócić do dawnego wyglądu.

Z wiekiem zanikają nabłonki i skóra w okolicach intymnych, a wargi sromowe większe tracą swoją objętość- pojawia się suchość, podrażnienie, nawracające zapalenia pochwy. Dzięki mezoterapii strefy intymnej, przy użyciu kwasu hialuronowego, można poprawić estetykę i zredukować występowanie wskazanych objawów. Nieusieciowany kwas hialuronowy stosuje się w profilaktyce jako element terapii anty-aging strefy intymnej

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów?

Zabiegi te nie wymagają specjalnego przygotowania, niezbędna jest konsultacja ginekologiczna celem wykluczenie przeciwwskazań takich jak:

  • ciąża,
  • choroby nowotworowe układu rodnego,
  • trwające zapalenie dróg rodnych.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Sam zabieg jest bezbolesny. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i pacjentki szybko mogą wracać do swojej codziennej aktywności i cieszyć się zdrowiem oraz lepszą jakością życia intymnego.