Dr

Arkadiusz Sosnowski verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: bóle barku, pleców, szyji, zawroty głowy

  Najlepszy specjalista od całego ciała, jakiego udało mi się spotkać- taki nasz polski dr House. Pacjenta traktuje holistycznie,stosuje najróżniejsze, ale bardzo skuteczne metody terapii, które dobiera zawsze indywidualnie. Posiada niezwykłą intuicję medyczną i przeogromną wiedzę. Chodzę na wizyty, jak mam potrzebę, bo coś znowu boli już od kilku lat i zawsze już po kilku terapiach jest ogromna poprawa. Poleciłam dr Sosnowskiego też już wielu osobom i wszyscy byli zadowoleni.

 • Szukasz fizjoterapeuty? Pacjenci polecają:

  Mateusz Perek
  Mateusz Perek
  Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
  Centrum, Warszawa
  Mężowi wszedł nagły ból w plecy.Wszystko wskazywało na to, że to korzonki.Lekarz internista przepisał maść i tabletki.Ból… więcej

  Karol Dajas
  Karol Dajas
  Fizjoterapeuta
  Al. Jerozolimskie 91, Warszawa
  Do Pana Karola trafiłam 30 kwietnia 2018 roku. Ostatni raz byłam tydzień temu. Od pierwszej wizyty pokazał,… więcej

  Artur Zemła
  Artur Zemła
  Fizjoterapeuta
  Al. Jerozolimskie 91, Warszawa
  Według moich doświadczeń jest to najlepszy fizjoterapeuta (o szerokim spektrum kompetencji) w Warszawie! Pana… więcej

  Jan Przybyłowski
  Jan Przybyłowski
  Fizjoterapeuta
  Al. Jerozolimskie 91, Warszawa
  Wszystkim polecam tego Pana. Wyleczył mnie z potwornego bólu w kręgosłupie lędźwiowym i po naderwaniu mięśnia dwugłowego… więcej

  Damian Wiśniewski
  Damian Wiśniewski
  Fizjoterapeuta
  Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

  Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  DR ARKADIUSZ SOSNOWSKI. FIZJOTERAPEUTA. OSTEOPATA.  ADIUNKT na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa.

  19 LAT DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO w Polsce i za granicą.

  Od 19 lat zajmuję się rehabilitacją i osteopatią pomagając pacjentom w ich trudnych chwilach. Nie liczę na cuda, ale rzetelna ciągle uzupełniana wiedza w połączeniu z doświadczeniem klinicznym pomogły wielu moim pacjentom którzy tych cudów oczekiwali.

  OBRONIONA W 2008 ROKU PRACA DOKTORSKA. Praca obejmowała badania nad autorską metodą leczenia pacjentów z bólami kręgosłupa lędźwiowego. Jej skuteczność została odniesiona do innych sposobów postępowania terapeutycznego.

  Kierownik studiów podyplomowych Rehabilitacji w Ortopedii.

  Przedstawiciel na terenie Polski International Academy Of Orthopedic Medicine EU.

  Ukończone szkolenia:

  CENTRUM TERAPII MANUALNEJ, POLSKA. 1997-1999, 200 GODZIN. (HTTP://WWW.CTMRAKOWSKI.PL).
  Jedno z pierwszych w Polsce szkoleń z zakresu terapii manualnej w modelu holistycznym. Terapia ta jest dynamicznym modelem diagnozowania i leczenia pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Łączy w sobie elementy psychosomatyki, ortopedii, terapii manualnej łącząc je w spójną całość.

  ORTHOPEDIC MANIPULATIVE THERAPY KALTENBORN - EVIETH CONCEPT, NORWEGIA. MT, 2000-2002, 256 GODZIN. (HTTP://WWW.IFOMPT.COM,HTTP://WWW.GATTERMEIER.DE ).
  OMT jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym w którego skład wchodzi badanie i terapia pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Szczególny nacisk jest położony na badanie i terapię biomechaniczną w połączeniu z badaniem ortopedycznym i neurologicznym. Metoda jest stale rozwijana i stanowi standard postępowania dla fizjoterapeutów na całym świecie.

  METODA MCKENZIEGO, AUSTRALIA. 2001, 28 GODZIN. MA. (HTTP://WWW.MCKENZIE.PL).
  Metoda jest kierowana do pacjentów z bólami kręgosłupa. Opiera się ona na specjalnie opracowanych protokołach diagnostycznych które w połączeniu z bardzo dokładnym wywiadem pozwalają ustalić zachowanie objawów oraz wzorce bólowe. Taki sposób diagnozowania pozwala bardzo dokładnie określić źródło dolegliwości a następnie zastosować skuteczne procedury leczenia.

  PRIOPRIOCEPTIV NEUROMUSCULAR FACILITATION, USA. M 1,2,3, 2002-2006, 200 GODZIN. (HTTP://WWW.IPNFA.PL).
  Metoda ta będąca standardem w wielu klinikach na świecie. Ma na celu poprzez odpowiednią terapię funkcjonalną przywrócić choremu utracone funkcje. Terapia ta postrzega chorego całościowo. Jest bezbolesna i oparta na ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniu terapeutów zajmujących się neurofizjologicznym badaniem i leczeniem pacjentów.

  MANUAL TRIGER POINT THERAPY AND DRY NEEDLING, SZWAJCARIA. 2010, 38 GODZIN. (HTTP://WWW.DGS.EU.COM/PL.HTML)
  Metoda terapii zajmująca się głównie leczeniem bólu mięśniowo-powięziowego a w szczególności punktów spustowych bólu. Zespół bólu mięśniowo-powięziowego jest często przeoczanym rozpoznaniem u pacjentów. Prace Davida Simonsa prowadzone już od lat pięćdziesiątych dały wiarygodne podstawy naukowe dla tej metody. W metodzie stosuje się suche igłowanie igłami akupunkturowymi co znacznie zwiększa skuteczność.

  FUNCIONAL NEUROMUSCULAR RE-ABILITATION, ANGLIA. PROF. EYAL LEDERMAN 2010, 24 GODZINY. (HTTP://WWW.CPDO.NET/INDEX.HTML)
  Prof. Eyal Lederman opracował na podstawie badań naukowych trening dla pacjentów mający nacelu poprawę lub też przywrócenie utraconych funkcji. Jego dociekliwy umysł i badania które opracował pozwoliły obalić wiele mitów na temat rehabilitacji i treningu sportowego i funkcjonalnego.

  DOS WINKEL - WARSZTATY SZKOLENIOWE Z PACJENTAMI, HOLANDIA. 2006, 2008. 32 GODZINY. (HTTP://WWW.IAOM.AT).
  Przez wielu Dos Winkel jest uznany za jednego z najlepszych klinicystów w zakresie medycyny ortopedycznej i terapii manualnej. Warsztaty z jego udziałem których celem było pokazanie pracy z pacjentami były bezcenną nauką w zakresie myślenia klinicznego i rozwiązywania problemów pacjentów.

  THIERY COLOT - WARSZTAT SZKOLENIOWY KRĘGOSŁUP - STANY OSTRE, BELGIA. 2011, 16 GODZIN. (HTTP://WWW.SCOM.BE)
  Thiery Colot, osteopata z ponad trzydziestoletnią praktyką, wykładowca wielu renomowanych szkół osteopatycznych. Celem warsztatu było przedstawienie jakie są możliwości pracy osteopatycznej z pacjentami w stanie ostrym.

  CLINICAL ANATHOMY WORKS, BELGIA. 2012, 32 GODZINY. (HTTP://WWW.VUB.AC.BE)
  Szkolenie organizowane przez sławnego anatoma i osteopatę Francisa Lafosse. Raz do roku na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli jest organizowany warsztat którego celem jest preparowanie zwłok i nauka anatomii w odniesieniu do pracy klinicznej. Warsztat ten pozwala zweryfikować wiedzę o ludzkim ciele.

  SUTHERLAND COLLEGE OF OSTEOPATHY, BELGIA. 2008-2013. 1500 GODZIN. (HTTP://WWW.SCOM.BE, HTTP://WWW.OSTEOPATIA.PL)
  W wielu krajach na świecie osteopatia jest samodzielnym zawodem medycznym. Połączenie klasycznej medycyny wraz z badaniem i leczeniem manualnym z powodzeniem rozwiązuje problemy pacjentów którzy cierpią na ból w narządzie ruchu. Szkolenie składa się z badania i terapii manualnej oraz bloku przedmiotów medycznych m. in: semiologii, fizjologii, endokrynologii, pediatrii, ortopedii, neurologii, rentgenologii, farmakologii. Połączenie badania z zakresu klasycznej medycyny z terapia manualną i leczeniem osteopatycznym daje nową jakość w leczeniu pacjentów.

  FASCIAL DYSTORSION MODEL, USA/UE. 2012-2014, 80 GODZIN. (HTTP://WWW.AIM-TYPALDOS.COM/)
  Innowacyjna metoda której celem jest anatomiczna korekcja powięzi. W badaniu klinicznym jak i terapii rózni się od klasycznie stosowanych metod manualnych. To inne podejście pozwala często w skuteczny i czasami spektakularny sposób rozwiązywać problemy pacjentów. Jest jedna z niewielu metod którą stosuje się u pacjentów w stanie bezpośrednio po urazie jak i w stanach ostrych.

  INTERNATIONAL ACADEMY OF ORTHOPEDIC MEDICINE, USA/UE. 2008-2011, 380 GODZIN (HTTP://FIZJOSZKOLENIA.PL/, HTTP://WWW.IAOM-US.COM, HTTP://IAOM.AT)
  Jedna z najbardziej zaawansowanych i opartych na badaniach naukowych metod leczenia i terapii pacjentów z problemami narządu ruchu. Stanowi standard w wielu klinikach na świecie. Stale aktualizowane doniesienia naukowe w połączeniu z doświadczeniem klinicystów stanowi o jakości metody. W myśl powiedzenia "czego nie widzisz - nie wiesz" w metodzie tej nie ma przypadkowości. Dokładne ortopedyczno-neurologiczno-funkcjonalne badanie jasno wyznacza procedury terapeutyczne. Takie podejście jest bardzo skuteczne a co za tym idzie bezpieczne.

  SPINAL MANIPULATION TECHNIQUES, GB. 2015, 60 GODZIN. (http://www.dh-o.com)
  Manipulacje kręgosłupa opracowane przez dwóch brytyjskich osteopatów. Prof. Laurie Hartmana i Herberta Deryla, wykładowców British School of Osteopathy. Na dzień dzisiejszy najbardziej efektywny i bezpieczny sposób manipulacji kręgosłupa lędźwiowego i stawów obwodowych.

  PROCESY GOJENIA SIĘ TKANEK I ELEKTROTERAPIA, GB. 2011, 18 GODZIN. (http://www.electrotherapy.org)
  Szkolenie poświęcone najnowszym doniesieniom na temat gojenia się tkanek i zastosowania zabiegów elektroterapii.

  THE RULE OF THE ARTERY, AUSTRALIA. 2015, 32 GODZINY. (http://www.scco.ac/why-us/facu/rule-artery/)
  Metoda pracy opracowana przez Australijskich i Nowo Zelandzkich osteopatów polegająca na stymulacji naczyń krwionośnych. Serce i krążenie są tak samo ważne jak inne części naszego ciała. Stymulacja tych obszarów pozwala wpływać bezpośrednio na procesy zdrowienia pacjentów.

  LIGAMENTOUS ARTICULAR STRAIN, USA. 2016, 60 GODZIN. (http://www.backicu.com/backicu-ourclinic.html)
  Leczenie osteopatyczne w pigułce. Kurs prowadzony przez Conrada A. Speec'a, Amerykańskiego osteopatę z czterdziesto pięcioletnim stażem pokazuje czym soteopatia jest naprawdę i jak należy ją rozumieć. Jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia pacjentów w koncepcji holistycznej.

  Specjalizacje

  • Rehabilitacja medyczna
  • Medycyna sportowa

  Choroby

  Usługi

  Fizjoklinika s.c.

  Ul. Nowogrodzka 62C, Ochota, 02-002 Warszawa, mazowieckie

  Zwykła wizyta 150 zł
  Osteopatia 150 zł

  Pytania od pacjentów

  Martwisz się swoim zdrowiem? Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  103 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: bóle barku, pleców, szyji, zawroty głowy

   Najlepszy specjalista od całego ciała, jakiego udało mi się spotkać- taki nasz polski dr House. Pacjenta traktuje holistycznie,stosuje najróżniejsze, ale bardzo skuteczne metody terapii, które dobiera zawsze indywidualnie. Posiada niezwykłą intuicję medyczną i przeogromną wiedzę. Chodzę na wizyty, jak mam potrzebę, bo coś znowu boli już od kilku lat i zawsze już po kilku terapiach jest ogromna poprawa. Poleciłam dr Sosnowskiego też już wielu osobom i wszyscy byli zadowoleni.

  • A
   Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.

   Dr Arkadiusza znam od ponad 7 lat, kiedy to po raz pierwszy trafiłam do niego z polecenia z bólem pleców i brakiem czucia w stopie. Dzięki dr Arkadiuszowi uniknęłam operacji i dziś zamiast implantu w kręgosłupie trenuję Muay Thai. Pan Arkadiusz to nie tylko świetny specjalista ale przede wszystkim człowiek, który swoim podejściem potrafi zjednać sobie ludzi. Jestem stałą pacjentką, bo gdy tylko coś mnie boli w wyniku przetrenowania czy stresu to najlepszym lekarstwem jest terapia u Arka :)

  • J
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: rotacja miednicy

   Nie polecam! Stwierdzono u mnie rotacje miednicy 6 lat temu. Od tego czasu nie robiłam nic więc stan się pogorszył. W zeszłym roku mój internista kazał mi udać się do dobrego fizjoterapeuty. Po przeczytaniu opinii o dr Sosnowskim udałam się więc na Nowogrodzką z nadzieją, że mi pomoże. Niestety zawiodłam się.. Lekarz powiedział, że " wymyślam" sobie choroby, że w tym wieku to.... Tak to prawda jestem młodą osobą mam 24 lata. Ale skoro mam taką wadę to nie należy tego bagatelizować tylko dlatego,że jestem młodsza niż inni pacjenci pana doktora. Bardzo się zawiodłam. Dodam też, że skrzywienie jest widoczne na pierwszy rzut oka( z jednej strony miednica jest wyżej i jest wypchnięta do przodu). Przez to też mam jedno ramię niżej. Z kilku lekarzy tylko ten lekarz nic nie zauważył. Całe szczęście znalazłam już innego fizjoterapeutę który się mną zajął. Pozdrawiam

  • T
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: osteopatia

   Lekarz wyjątkowy, skupiony na pacjencie, poświęca mu tyle uwagi, ile wymaga tego schorzenie, nie spieszy się, nie patrzy na zegarek, bo jego celem jest pomóc człowiekowi. Traktuje pacjenta i jego dolegliwości podmiotowo, jest rzeczowy, tłumaczy, odpowiada na każde pytanie. Stosuje bardzo skuteczne metody leczenia. Moja 84 letnia mama płakała przed wejściem do gabinetu, już nie wierzyła, że może jej ktoś pomóc, a jednak się pomyliła. Wyszła uśmiechnięta i stwierdziła, że jej obolały bark ma się zdecydowanie lepiej i ona w związku z tym również. Minął już tydzień od wizyty, poprawa jest odczuwalna do dziś, a jutro i ja wybieram się z mamą do Doktora Sosnowskiego:):):)

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
   Lokalizacja: Fizjoklinika s.c.Usługa: rehabilitacja ortopedyczna

   Świetny specjalista. Kompetentny i kontaktowy. Wizyta przebiegała w bardzo dobrej atmosferze a wskazówki które otrzymałam podczas jej przebiegu bardzo mi pomogły.

  • M

   Znakomity fizjoterapeuta z imponującą wiedzą i doświadczeniem. Trafiłam do niego po operacji kręgosłupa. Jeden z niewielu fizjoterapeutów, jeśli nie jedyny, który potrafi obchodzić się z pacjentem pooperacyjnym. Wizyta nie polega jedynie na analizie dokumentów medycznych i wywiadzie, ale przede wszystkim na badaniu fizykalnym, diagnozie, wyczerpującym objaśnieniu i usunięciu problemu. Aż żal, że nie trafiłam na niego wcześniej.

  • Grzegorz Dutkalski Międzyzdroje
   Nigdy i nigdzie nie byłem tak przyjęty przez żadnego lekarza. Wywiad lekarski obejmował nie tylko schorzenie, z którym przyszedłem do dr Arkadiusza ale również całkowity stan mojego zdrowia. Z dolegliwościami ze strony kręgosłupa borykałem się ok. 2 lat, przebyłem 6 tygodniową rehabilitację w specjalistycznym ośrodku, miałem wyznaczony termin operacji a po jednej wizycie u Arkadiusza zapomniałem co to ból. Dziękuję mu bardzo i polecam każdemu bowiem to świetny lekarz i wspaniały człowiek.

  • K

   Doskonały specjalista, wspaniały człowiek. Widać pełne zaangażowanie i pasję do pracy, którą wykonuje. Bardzo mi pomógł nie tylko samą terapią ale również podbudował psychicznie. Wielki szacunek!

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Pan Dr Arkadiusz jest naprawdę lekarzem godnym polecenia.Nie mam jeszcze w pełni postawionej diagnozy mojego przypadku. Byłem dopiero na pierwszej wizycie. Ale widzę że zaangażowanie ze strony lekarza jest pozytywne i jestem dobrej myśli. POLECAM.

  • A
   Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

   Serdecznie polecam. Wizyta przebiegła w dobrej atmosferze i uzyskałam odpowiedzi na wiele pytań dotyczących mojego zdrowia. W moim przypadku klinicznym najważniejszy jest czas i systematyczna aktywność fizyczna. Mam nadzieje, że diagnoza okaże się być słuszna i wtedy dopiero będę mogła wyciągnąć słuszne wnioski z wizyty.

  Zgodnie z RODO informujemy, że administratorem danych osobowych ujawnionych na profilu Profesjonalisty jest ZnanyLekarz sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Kolejowa 5/7 kod pocztowy 01-217.

  ZnanyLekarz przetwarza dane osobowe Profesjonalisty w celu informowania użytkowników internetu o prowadzonej przez Profesjonalistę działalności leczniczej lub innej podobnej, w tym specjalizacjach, miejscach przyjmowania pacjentów i opiniach na temat jego działalności (art. 6 ust. 1 lit. f RODO)

  Dane osobowe pochodzą z powszechnie dostępnych źródeł, w tym CEIDG. Więcej o danych osobowych na stronie: https://www.znanylekarz.pl/gdpr/landing#tab=professional