dr n. med.

Andrzej Papiewski

verifiedCreated with Sketch.

Chirurg naczyniowy, Chirurg, Biegły sądowy

Umów wizytę oceń lekarza
124 odwiedziny w ciągu 30 dni

CHIRURG NACZYNIOWY, ANGIOLOG Dr n. med. Andrzej Papiewski to wysokiej klasy specjalista, dla którego chirurgia naczyniowa i angiologia są zawodowymi domenami od wielu lat.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

0

Ogólna ocena
0 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • CHIRURG NACZYNIOWY, ANGIOLOG
  Dr n. med. Andrzej Papiewski to wysokiej klasy specjalista, dla którego chirurgia naczyniowa i angiologia są zawodowymi domenami od wielu lat.
  W latach 1978 i 1984 uzyskał Iº i IIº specjalizacji z chirurgii ogólnej. W 2003 roku uzyskał tytuł specjalisty angiologa. Natomiast w 1983 roku obronił pracę doktorską tematycznie związaną z chirurgią naczyniową. Za osiągnięcia naukowe w tym samym roku otrzymał indywidualną nagrodę IIIº.
  Po ukończeniu Wydziału Lekarskiego AM w Łodzi w 1975 roku, do 1985 pracował w Klinice Kardiochirurgii AM w Łodzi. Od 1977 roku był związany z Wojewódzką Poradnią Naczyniową, a w latach 1985-1993 był kierownikiem tej placówki. W 1993 roku objął stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgii Układu Żylnego w Specjalistycznym Dermatologicznym ZOZ-ie w Pabianicach, które piastował do 2000 roku. W okresie tym zorganizował tam Oddział i Poradnię Chorób Żył.
  W latach 2000-2002 pracował w Oddziale Chirurgii Szpitala E. Biernackiego w Pabianicach, gdzie piastował m.in. funkcję zastępcy ordynatora. W latach 2002-2009 pracował w Oddziale Chirurgii Naczyń Obwodowych w Szpitalu MSWiA, gdzie przez kilka lat był Ordynatorem Oddziału.
  W latach 1999-2001 był Konsultantem Regionalnym i Wojewódzkim w dziedzinie angiologii. Był także członkiem Komisji Terapii Chirurgicznej Komitetu Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk (PAN).
  Od wielu lat jest biegłym sądowym w zakresie chorób naczyń obwodowych.
  Kwalifikacje zawodowe w zakresie chirurgii naczyniowej i angiologii pogłębiał i pogłębia na kursach w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, spotkaniach organizowanych przez PAN, na licznych zjazdach i konferencjach towarzystw naczyniowych w Polsce i zagranicą.
  Jest autorem i współautorem ponad 60 prac opublikowanych w Polsce i za granicą.
  Należy do Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych i Polsko-Francuskiego Towarzystwa Angiologicznego.
  Zorganizował i przewodniczy Łódzkiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Specjalizacje

 • Angiologia
 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia naczyniowa