prof. dr hab. n. med.

Andrzej Maciejczak

Neurochirurg

Prof dr hab. n med. Andrzej Maciejczak, Profesor UR Neurochirurg Specjalność: chirurgia kręgosłupa - Ordynator Oddziału Neurochirurgii, Szpitala Wojewódzkiego, Tarnów - Kierownik… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Prof dr hab. n med. Andrzej Maciejczak, Profesor UR
  Neurochirurg
  Specjalność: chirurgia kręgosłupa

  - Ordynator Oddziału Neurochirurgii, Szpitala Wojewódzkiego, Tarnów

  - Kierownik Katedry Neurochirurgii i Spondyliatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu
  Rzeszowskiego

  Poprzednie miejsca pracy:

  - Klinika Neurochirurgii Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1985-2002)
  - Department of Neurosurgery Institute of Neurological Sciences, Southern General
  Hospital, Glasgow, Wielka Brytania (1996-1997)

  Działalność w organizacjach naukowych

  - Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów

  - Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa

  - Przewodniczacy Polskiego Oddziału AOSpine International Association
  (Chairperson AOSpine Polish Council)

  - Członek Congress of American Neurological Surgeons (Amerykańskie
  Towarzystwo Neurochirurgów)

  - Członek The Spine Society of Europe (Europejskie Towarzystwo Kręgosłupowe)

  - Członek European Association of Neurosurgical Societies (Związek Europejskich
  Towarzystw Neurochirurgicznych)

  Jest autorem 239 publikacji i wystapien naukowych w literaturze polsko- i agielskojęzycznej w kraju i za granicą. Wiekszość nt osobistych doświadczeń i osiągnięć w chirurgii kręgosłupa

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Choroby

 • choroby kręgosłupa
 • złamania
 • bóle kręgosłupa
 • guzy mózgu
 • tętniaki
 • rwa kulszowa
 • nowotwory układu nerwowego
 • wady rozwojowe
 • dyskopatia
 • nowotwory rdzenia kręgowego
więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
121 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Ł
  Lokalizacja: Oddział Neurochirurgii Szpital Wojewódzki

  Doktor Maciejczak podjął się niesamowicie skomplikowanej operacji w odcinku szyjnym kręgosłupa, której nikt inny by nie wykonał. Długo się wahał gdyż przypadek był bardzo ciężki. Stan mojej mamy przed sama operacja był już bardzo poważny, czucie w kończynach praktycznie zanikło do tego wystąpiły olbrzymie problemy z oddychaniem. Operacja była jedyną szansą na przeżycie.
  Udało się. Od operacji minęło już 2 miesiące. Mama jest już po intensywnej rehabilitacji. Powoli wraca do zdrowia.
  Trzeba jasno stwierdzić, że doktor Maciejczak uratował mamie życie za co jesteśmy serdecznie wdzięczni.
  Rodzina Piszczek

 • S
  Lokalizacja: Oddział Neurochirurgii Szpital WojewódzkiUsługa: wypadek komunikacyjny

  Dziękuję za uratowanie życia. 10 lat temu miałam poważny wypadek. Złamanie zęba obrotnika na odcinku C2. Zostałam przyjęta w Szpitalu w woj. Lubuskim, stąd pochodzę. Żaden lekarz nie chciał się podjąć operacji. Lekarze od razu mówili mi, że mogę nie obracać głową. Miałam zaledwie 19 lat. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mogłam trafić w ręce tak wspaniałego lekarza. Brak słów by to wszystko opisać. Lekarz, który zna swoje umiejętności jest bezcenny. Dr Maciejczak dał mi drugą szansę. Serdecznie chcę podziękować całemu zespołowi, który podczas tych 10h na bloku stworzył mnie na nowo. Dziękuję wszytkim ortopedom, dzięki wam moja noga wygląda normalnie. Praktycznie mogę robić wszystko. Oby więcej takich ludzi ratowało ludzkie życia.

 • Z
  Lokalizacja: Oddział Neurochirurgii Szpital WojewódzkiUsługa: operacja kręgosłupa

  Bardzo dziękuję za przeprowadzenie udanej operacji kręgosłupa mojego taty, tato czuje się świetnie jest aktywny fizycznie , ustąpiły również bóle oraz odrentwienia rąk. Zarówno tato jak i cała rodzina jesteśmy bardzo wdzięczni.
  Marek Czarnik

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Neurochirurgiczny, Prywatna Lecznica MedicusUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Chciałbym serdecznie podziękować Panu Profesorowi Andrzejowi Maciejczakowi za operację przepukliny kręgosłupa szyjnego, która odbyła się pół roku temu. Dzięki szybkiej operacji ustąpiły dolegliwości oraz uporczywy ból. Pan Profesor jest światowej sławy wybitnym specjalistą, miłym i życzliwym dla każdego pacjenta. Zostałem wyczerpująco poinformowany o korzyściach i zagrożeniach związanych czekającą mnie operacją. Jeszcze raz bardzo dziękuje Panu Profesorowi oraz całemu personelowi Oddziału Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie.
  Marek Banek

 • Pan Profesor Andrzej Maciejczak
  Wirtuoz wśród neurochirurgów.
  Mistrz nad mistrzami w dziedzinie chirurgii kręgosłupa.
  Człowiek z potężną wiedzą i doświadczeniem. Pasjonat w swojej dziedzinie pracy i nie tylko.
  Nieprzeciętna osoba. Profesor jeden na milion który pozostaje normalnym, skromnym a zarazem niezwykłym człowiekiem. Niesamowicie sympatyczny, otwarty, zawsze uśmiechnięty – co nie pozostaje bez znaczenia dla pacjenta oraz jego bliskich. Wymagający względem siebie, wysoko stawiający poprzeczkę względem innych – przez to najlepszy. W rozmowie z pacjentem konkretny, rzeczowy i wyczerpujący.
  Bez najmniejszego zastanowienia oddałam moją wspaniałą - choć niesforną, upartą i wymagającą - siostrę pod skalpel Pana Profesora. Z niezwykłą precyzją, kunsztem, zaangażowaniem i rozwagą dokonał – wydawać by się mogło – typowej jak dla niego a jednak dosyć skomplikowanej, trudnej i wyczerpującej operacji kręgosłupa. Wykonał rzecz niezwykłą. Dokonał swoistego cudu. Odblokował zakleszczone nerwy, przywrócił władzę w kończynach i poprawność funkcjonowania narządów wewnętrznych.
  Pod wrażeniem są wszyscy którzy widzieli stan pacjentki sprzed operacji, znali rokowania i szczegóły operacji.
  CHAPEAU BAS!
  Jestem ogromnie wdzięczna Panu Profesorowi za tak perfekcyjnie i bez komplikacji przeprowadzoną operację siostry. Dziękuję za otwartość, cierpliwość, zaangażowanie, poświęcony czas, zainteresowanie, za wiedzę, doskonałość i wiele innych zalet, które nie sposób wymienić.
  Pan Profesor jest jednym z niewielu spotkanych w życiu lekarzy który z tak wielkim zaangażowaniem, poświęceniem, profesjonalizmem i zrozumieniem podchodzi do pacjenta.
  Życzę Panu Profesorowi sukcesów, pomyślności w dalszych dokonaniach i osiągnięciach naukowych.
  Z wyrazami szacunku. Siostra przeszczęśliwej pacjentki Katarzyny.
  Barbara Okońska

 • Serdeczne podziękowania dla Pana Profesora Maciejczaka za udaną operację usunięcia guza z kręgosłupa szyjnego. Ból ustąpił zaraz po operacji, odzyskałem pełen komfort życia. Profesor jest konkretny i profesjonalny. Cały oddział zadbany, personel również na najwyższym poziomie.
  Pozdrawiam i dziękuję, Damian z Rzeszowa.

 • G

  Chciałem serdecznie podziękować Panu Profesorowi za skomplikowane operacje, które przeprowadził Pan 15 miesięcy temu . Doznałem poważnego złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym dodatkowym problemem było zaawansowane zzsk .Operacje i rekonwalescencja przeprowadzone na światowym poziomie.Bardzo dobrze zorganizowany oddział Neurochirurgii wspaniała opieka lekarska i pielęgniarska.Pełen profesjonalizm jeszcze raz bardzo dziękuję Panie Profesorze ! Grzegorz Stalowa Wola

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  profesor o bardzo głębokiej wiedzy i doświadczeniu uprzejmy dla pacjentów wyczerpująco informuje chorych , którzy się do niego zgłaszają o zabiegu. który ma wykonać.To jest ekstra lekarz . wszyscy powinni się u niego leczyć na kręgosłup . Z poważaniem iu podziękowaniem Krystyna Pelczar

 • Serdeczne podziekowania dla Profesora Maciejczaka za jego indywidualne podejscie do pacjenta, fachowosc i profesjonalizm a jednoczesnie przyjazne podejscie do ludzi. Wyrazy uznania naleza sie rowniez calemu oddzialowi neurochirurgii w Tarnowie za wspaniala opieke medyczna. Z czystym sumieniem moge polecic tego lekarza, minelo zaledwie kilka tygodni, a juz moge stwierdzic ze bol nie doskwiera mi tak bardzo jak przed zabiegiem. Bardzo Panu dziekuje! Barbara Budziak

 • B

  Zanim przejdę do meritum sprawy, pokrótce opiszę jaki był mój stan zdrowia.
  Choroba rozpoczęła się już w latach wczesnego dzieciństwa. Były to czasy, kiedy niezbyt przywiązywano uwagę do tego typu schorzeń. Ja dorastałam, a choroba razem ze mną.
  Będąc już pełnoletnią osobą,dolegliwości zwiększały się. Były coraz bardziej dokuczliwe, co zmusiło mnie do zasięgnięcia pomocy u lekarzy. Najczęściej padające diagnozy to :zapalenie korzonków, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa.
  Mając 42 lata trafiłam do szpitala. Diagnoza - choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i pozostałych stawów. Leczenie odbywało się za pomocą leków w tabletkach i zastrzyków. Jednak choroba nadal postępowała. Bóle były coraz częstsze i silniejsze. Byłam pod stałą opieką lekarzy specjalistów: ortopedy, neurologa i reumatologa. Stosowane leki i rehabilitacje przynosiły jednak krótkotrwałą poprawę.
  Oprócz choroby zwyrodnieniowej zaczęła dokuczać mi obustronna rwa kulszowa. Życie coraz częściej przepełnione było goryczą.
  W 2014 roku lekarz neurolog skierowała mnie na tomograf kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Badanie wykazało bardzo duże zmiany w w/w odcinku. Lekarze specjaliści/ neurolog, ortopeda i reumatolog/mając wynik badania potwierdzili, że zmuszona jestem poddać się zabiegowi operacyjnemu. Zaczęłam poszukiwania dobrego specjalisty. Nie było łatwo, ale udało się.
  Tym wspaniałym lekarzem okazał się Pan prof. dr hab. Andrzej Maciejczak. Po pierwszej wizycie zalecił mi wykonanie rezonansu odcinka lędźwiowo- krzyżowego. Diagnoza potwierdziła zaawansowaną chorobę. Jednak pomimo to profesor wytłumaczył mi, że dopóki jestem w stanie wytrzymać ból i w miarę mogę poruszać się na własnych nogach to operacja powinna być przesunięta w czasie. Taki stan trwał przez dwa lata. Zażywałam leki, chodziłam na rehabilitacje.
  Jednak po tym okresie sytuacja zmieniła się diametralnie. Bóle z dnia na dzień zwiększały się, a od kwietnia 2015 roku były tak silne, że leki nie były w stanie ich uśmierzyć, rehabilitacja również przestała pomagać. Przechodziłam piekło na ziemi. Wówczas Pan profesor podjął decyzję o operacji.
  Dzisiaj mam 71 lat. Mój stan zdrowia jest poważny. Czekam z niecierpliwością na wyznaczony termin zabiegu. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie poważny i ryzykowny zabieg. Diagnoza brzmi: skolioza zwyrodnieniowa z masywną stenozą zachyłkową na poziomach L4/L5 i L5/S1.
  Świadomie oddaję się w ręce Pana Profesora Andrzeja Maciejczaka, bo tylko z nim widzę "światełko nadziei".
  Obecnie jestem już po zabiegu.
  Szanowny Panie Profesorze!
  Jest Pan "Wielkim Człowiekiem".
  Dziękuję Panu bardzo, za to, że rozumie Pan chorych, cierpiących pacjentów, za to, że jest Pan bezinteresowny i za to, że pomaga Pan wszystkim tym, którzy w swoim cierpieniu potrzebują pomocy i wsparcia.
  Dziękuję " Panu z niebios" za to, że obdarzył Pana darem mądrości i zdolności, darem dobroci, miłości, wyrozumiałości i ciepła, które powinno promieniować do każdego z nas.
  Dziękuję Profesorze za to, że przywrócił mi Pan możliwość chodzenia, pozbawił mnie Pan tak silnego nie do wytrzymania bólu.
  To Pan sprawił, że po operacji moje życie zmieniło się. Jestem teraz o wiele szczęśliwszą osobą. Teraz mogę tylko podzielić się z innymi cierpiącymi pacjentami i polecić Wojewódzki Szpital Św. Łukasza w Tarnowie i osobę Pana Profesora.
  Przebywając na oddziale zaledwie parę dni jestem pełna podziwu dla Pana osoby.
  Jest Pan oddanym lekarzem, poświęcającym swój wolny czas i życie prywatne w całości choremu człowiekowi .
  Wdzięczna pacjenta
  Krystyna Kostjan