lek. dent.

Alicja Białobrzeska

verifiedCreated with Sketch.

Ortodonta, Stomatolog, Protetyk

2 opinie +dodaj

Jestem dentystką pasjonująca się ortodoncją, dlatego z wielką energią i zaangażowaniem zgłębiam tę dziedzinę wiedzy na licznych szkoleniach praktycznych. Brałam udział w sesjach Orthodontic… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
2 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: KRAINA ZDROWEGO UŚMIECHU

  Lekarz o ogromnej wiedzy i orientacji w nowoczesnych metodach leczenia ortodontycznego. Pasjonatka, a przy okazji bardzo ciepła, miła i wzbudzająca poczucie bezpieczeństwa osoba. Polecam

 • Opinia z dnia 01.03.2018 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

  Dowiedz się więcej

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Miło i profesjonalnie, bezboleśnie. Podejście do pacjenta konkretne miłe służy dobrymi radami rzeczowymi.
  Polecam wizyty u tego stomatologa wychodzi się z gabinetu z uśmiechem na twarzy i nie tylko dlatego, że już nic nie boli albo, że mamy zdrowsze zęby bo coś jest naprawione aż się chce tam wracać :-)

  Alicja Białobrzeska2018-03-02

  Bardzo dziękuję za pozytywną opinię

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem dentystką pasjonująca się ortodoncją, dlatego z wielką energią i zaangażowaniem zgłębiam tę dziedzinę wiedzy na licznych szkoleniach praktycznych. Brałam udział w sesjach Orthodontic Seminars of California prowadzonych przez dr L.Browna. Obecnie jestem studentką studiów podyplomowych z ortodoncji w Studium Doskonalenia Praktycznego z Ortodoncji w Warszawie (SDPwO). Rozpoczynam również pracę doktorską z chirurgii szczękowo-twarzowej.

  Studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz na anglojęzycznym wydziale Uniwersytetu Medycznego w Kownie w ramach rocznej międzynarodowej wymiany Erasmus Lifelong Learning Programme. Wiedzę pogłębiam na licznych kursach z ortodoncji i chirurgii szczękowo-twarzowej oraz stażach i sympozjach naukowych, mi.in w Hospital Centras de Asturias (Hiszpania), na Uniwersytecie w Bonn (Universitäts Klinikum Bonn, Niemcy), Uniwersytecie w Mińsku (Białoruś), w prywatnych klinikach dentystycznych w Manchesterze (Wielka Brytania), Stuttgarcie (Niemcy), Mainz (Niemcy), Santiago de Compostella (Hiszpania) czy Salzburgu (Austria).

  Doświadczenie zawodowe:

  - Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie; Poradnia Ortodontyczna oraz Centrum Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej dla Dzieci. Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
  - Wojewódzka Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna w Olsztynie; Poradnia Ortodontyczna
  - Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny
  - NPS Eurodent
  - Buda Stomatologia
  - Kraina Zdrowego Uśmiechu Premium Dental Group

  Cenię sobie zadowolenie pacjentów z pracy, więc doskonalę swoje umiejętności w ortodoncji, stomatologii zachowawczej, endodoncji mikroskopowej i protetyce.

  Przyznano mi nagrodę za najlepszą publikację naukową dla młodych lekarzy i lekarzy dentystów im. E.Lenkiewicza w 2017r przez WMiL. Zostałam laureatką „III Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Studenta Stomatologii 2008/2009“ organizowanego przez firmę Arcona. Bardzo lubię udzielać się naukowo i obserwować postępy leczenia ortodontycznego - jestem autorką kilku badań naukowych oraz publikacji artykułu naukowego w Polish Annals of Medicine : „Mandibular sagittal split osteotomy vs mandibular distraction osteogenesis in treatment of non-syndromic skeletal class II patients”. Kilka prac prezentowałam ustnie na kongresach międzynarodowych, m.in.na EOS w Reykjaviku.

  Komunikacja z pacjentem jest kluczowa w naszym zawodzie. Te umiejętności zdobywałam już na studiach jako redaktorka magazynu Młody Medyk Białostocki i prezes Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (PTSS), organizując m.in. stomatologiczne akcje profilaktyczne dla najmłodszych pacjentów

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Medyczny w Kownie

Publikacje

 • Mandibular sagittal split osteotomy vs mandibular distraction osteogenesis in treatment of non-syndromic skeletal class II patients (Polish Annals of Medicine, 2017)

Nagrody i wyróżnienia

 • Warmińsko-Mazurskiej Izby Lekarskiej (Olsztyn,2017)

Znajomość języków

 • polski
 • angielski
 • niemiecki

Staże

 • Wojewódzka Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna w Olsztynie
 • Klinika Uniwersytecka w Bonn (Niemcy)
 • Wallwork, Shupac & Associates (Bolton,Greater Manchester,Wielka Brytania)
 • David Rosenthal Dental Surgery (Bury,Greater Manchester, Wielka Brytania)
więcej

Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia