Tutaj jesteś: 
Strona Główna
Created with Sketch.
Genetyk
Created with Sketch.
Created with Sketch.
Aleksandra Jezela- Stanek
prof. dr hab. n. med.

Aleksandra Jezela- Stanek

Genetyk, Diagnostyk

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim profilem! Jako specjalista genetyki klinicznej już od kilkunastu zajmuję się diagnostyką genetycznych przyczyn prowadzących do wystąpien... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim profilem! Jako specjalista genetyki klinicznej już od kilkunastu zajmuję się diagnostyką genetycznych przyczyn prowadzących do wystąpienia wad wrodzonych, zaburzeń neurorozwojowych czy niepowodzeń ciąży.
  Moje konsultacje obejmują m.in.
  a) objaśnienie Państwu wyników badań genetycznych, przede wszystkim określenie skutków jakie są z nimi związane i wskazanie dalszego postępowania,
  b) udzielenie informacji na temat dostępnych badań genetycznych, w tym prenatalnych oraz preimplantacyjnych (PGD),
  c) określenie ryzyka i wskazanie badań zalecanych dla pozostałych członków rodziny.

  WSZYSTKIM zainteresowanym badaniami genetycznymi materiału po poronieniu, a także związanymi z niepłodnością, trombofilią, predyspozycją do nowotworów oferuję kod RABATOWY (ajs1) z oferty www.topgenetics.pl oraz www.cbdna.pl (AJS).
  Więcej informacji znajdą Państwo na mojej stronie fb (CM "Krzyżowa" - Twoje Centrum BADAŃ Genetycznych), zachęcam więc do obserwowania i polubienia!

Specjalizacje

 • Genetyka kliniczna

Ukończone szkoły

 • Śląski Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarski w Katowicach

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

 • Członek polskich i międzynarodowych towarzystw i stowarzyszeń naukowych, m. In. European Society of Human Genetics (Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka)

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • ORPHANET (The portal for rare diseases and orphan drugs) Joint Acction w Paryżu,
 • DYSCERNE (The European Network of Centres of Expertise for Dysmorphology) w Manchesterze
 • Global Fertility Academy (GFA) organizowane przez Uniwersytet w Manchester,
 • Uczestnik kursów FMF (Fetal Medicine Foundation, Fundacji Medycyny Płodu) z Londynu.
więcej

Zdjęcia

Artykuły

Ocena pacjentów:

 • A

  Wizyte u Pani doktor oceniam bardzo dobrze . Od tygodni blakalismy sie od jednego specjalisty do drugiego gdzie nas zbywano ogólnikami dopiero po wizycie u Pani Doktor mam wreszcie jasno specyzowana diagnozę i możliwość dalszego działania . Genetyka nie jest to dyscyplina łatwa ani prosta w zrozumieniu dla pacjenta z czym borykalismy sie od poczatku naszych problemów . Pani doktor jako pierwsza wyjaśniła nam
  Wszytko prosto i zrozumiałe rozwnie chętnie i zrozumiałym dla nas językiem odpowadalenna nasze pytania i trapiące nas wątpliwości . Godna polecenia

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2017-02-07

  dziękuję bardzo! w razie pytań zawsze zapraszam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byliśmy z mężem rozczarowani... Za 200zł spodziewaliśmy się więcej niż tego co sami potrafiliśmy przeczytać na wynikach kariotypu dziecka. Mówienie rzeczy mało istotnych, że cała rodzina ma się przebadać, żeby wiedzieć kto po kim ma wadliwe geny. Nam to do szczęścia nie jest potrzebne, żeby obwiniać rodziców czy dziadków bo zdrowia dziecku to nie zwróci! Opinia pani doktor, że nie ma czegoś takiego, że nie wystąpi upośledzenie u dziecka, że nie ma czegoś takiego, że "te" dzieci chodzą do normalnej szkoły jest bardzo, ale to bardzo mylna.

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2017-01-30

  Bardzo mi przykro, że byliście Państwo po wizycie rozczarowani. Zawsze staram się tłumaczyć zawiłości genetyki zrozumiale, ale widać – moja wina – tym razem nie było to wystarczające, więc przepraszam. Wykonanie badań genetycznych u rodziców nie ma absolutnie na celu stwierdzenia „kto po kim ma wadliwe geny” i nie jest konieczne, a ma jedynie znaczenie dla określenia ryzyka powtórzenia się konkretnej choroby u innych członków rodziny. Poza tym, nie zawsze można precyzyjne i jednoznaczne określić rozwój na podstawie samego wyniku badania genetycznego. W razie wątpliwości i pytań moi Pacjenci mają zawsze możliwość kontaktu mailowego lub nawet telefonicznego ze mną (poprzez rejestrację), mogę więc Państwu zaproponować (w ramach rekompensaty) rozmowę telefoniczną w dowolnym, dogodnym dla Państwa terminie.

 • J

  Wspaniała osoba. Niesamowicie ciepła i empatyczna przy czym bardzo profesjonalna. Miła, uprzejma i sympatyczna. Posiada niesamowita wiedze. Pani doktor to lekarz z powolania dlatego z czystym sercem mogę polecić każdemu.

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2017-01-24

  uprzejmie dziękuję Pani Joanno i do zobaczenia!

 • E

  Polecam serdecznie p. doktor, po latach wędrówek nareszcie udało się potwierdzić genetycznie moją chorobę, która okazała się baaardzo rzadka i naprawdę trudna do diagnozy. Pani doktor kieruje do odpowiednich specjalistów, odpowiada na emaile, jest cierpliwa a przede wszystkim dodaje otuchy...ma ogromną wiedzę, podchodzi indywidualnie do pacjenta, jest szczerze zainteresowana problemem z jakim się przychodzi, jasno tłumaczy zawiłości genetyczne. Dziękując w swoim imieniu i całej naszej rodziny, polecam każdemu panią doktor. :)

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2017-01-23

  dziękuję serdecznie, też za Państwa cierpliwość i zaufanie:)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam serdecznie korzystanie z usług lekarza Aleksandry Jezela- Stanek. Wizyta odbyła się dokładnie o ustalonej godzinie. Uzyskałam rzetelne, konkretne informacje przekazane zrozumiałym językiem na temat swojego schorzenia oraz dalsze zalecenia. W przyszłości zamierzam korzystać z usług pani doktor.

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2017-01-21

  dziękuję uprzejmie! gdyby była taka potrzeba to serdecznie w przyszłości zapraszam:)

 • K

  Witam serdecznie .Moja opinia bedzie w 100 % uzasadniona.Pania Doktor oceniam na bardzo dobry bo nie ma wiekszej skali:) a szkoda.Pani Doktor jest przemial,ciepla,i kompetentna osoba.Najwazniejsze to to ze oprocz sympatycznej aparycji posiada ogromna wiedze .Odpowiedziala na wszystkie nurtujace mnie pytania a co za tym idzie spokojnie wrocilam do domu.Jej odpowiedzi byly wyczerpujace i co wazne zrozumiale dla mnie!Spokojna psychika to polowa sukcesu a dzieki Pani Doktor tak wlasnie jest!POLECAM W 300 %.Dziekuje bardzo Pani Doktor!!!

  prof. dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek2016-12-22

  dziękuję uprzejmie! w Nowym Roku życzę spełnienia marzeń;)

 • Wspaniały lekarz.Bardzo ciepła i skromna kobieta.Mówi spokojnie i wprost.Akurat dziś podczas wizyty miałam okazję przekazać to pani dr osobiście:-) Naprawdę niesamowity człowiek.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo polecam. Pani Doktor jest niesamowitą profesjonalistką i świetnym fachowcem. Bardzo miła, cierpliwa i przede wszystkim rozmawia z pacjentami, doradza i udziela wyczerpujących odpowiedzi. Wizyty w bardzo miłej atmosferze Dokładnie analizuje każdy przypadek. Niezwykle skromna i życzliwa. Lekarz z powołania. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za pomoc i polecamy innym !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor bardzo miła i rzeczowa. Szczegółowo diagnozuje stan pacjenta i spokojnie wyjaśnia na czym polega problem co bardzo ulatwilo zrozumienie calej diagnozy. Wyczuwa sie zyczliwe podejscie do pacjenta, kompetencję, duza wiedze i doswiadczenie co wzbudza zaufanie. Zdecydowanie polecam Pania Doktor !!! Dziekuje

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor udzieliła mi wyczerpujących informacji na temat mojego schorzenia oraz poinstruowała jak mam dalej postępować.