dr n. med.

Adam Sipiński

verifiedCreated with Sketch.

Seksuolog

34 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
69 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr Adam Sipiński jest lekarzem praktykiem, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W latach 1984-2009 pracował w Śląskim Uniwersytecie Medycznym na stanowisku adiunkta, pracownika naukowego… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Skuteczność leczenia
Doświadczenie zawodowe
Leczenie zaburzeń erekcji

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
34 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: wizyta seksuologiczna

  Jestem zadowolony z wizyty i polecam Pana Doktora każdemu z podobną dolegliwością. Mam nadzieję, że diagnoza okazała się trafna. Szkoda , że nie trafiłem wcześniej do Pana Doktora, zanim "leczenie" u innego lekarza narobiło zamieszania w gospodarce hormonalnej i więcej szkody niż pożytku. Ze względu na profesjonalizm, wiedze i podejście do pacjenta polecił bym Pana Doktora każdemu znajomemu, jednak ze względu na to ze nikt nie chwali się podobnymi dolegliwościami mało prawdopodobne jest żebym mógł to zrobić :) Polecam jednak szczerze każdemu, kto trafi na tę stronę.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Bardzo dobry specjalista o dużej wiedzy i cierpliwości w stosunku do pacjenta. Duże wszechstronne doświadczenie medyczne z wielu dziedziń, pomocne w diagnozie.

 • N
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Wizyta u Pana doktora przebiegła w bardzo dobrej atmosferze. Pan doktor podchodzi do spraw bardzo profesjonalnie, ale również potrafi stworzyć luźną atmosferę. Po opisaniu problemu, Pan doktor wyjaśnił na czym polega, jak przebiega leczenie, jego efekty jak i możliwe skutki. Skutków leczenia na szczęście nie odczuwam, natomiast problem zniknął. Z czystym sumieniam polecam wizytę u Pana Adama.

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Polecam wizytę u Pama Doktora Sipińskiego! Świetny kontakt z pacjentem! Trafna diagnoza. Poświęca dużo czasu dla pacjenta, ma czas na poznanie problemu, rozmowę. Po „ludzku” potrafi wytłumaczyć diagnozę.
  Punktualność !!! Co bardzo się ceni!
  Dziekuje i polecam !

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: badanie seksuologiczne

  Dr Sipiński jest bardzo ciekawą osobą, ma bardzo dobre podejście do pacjenta i przyjemny sposób dialogu. Widać że interesuje się każdym przypadkiem osobno a nie traktuje tego jak każdy inny.
  Jeśli o mnie chodzi to z miłą chęcią polecam tego specjalistę z czystym sumieniem.
  A sam jeszcze kilka razy na pewno będę korzystał z porad Pana Adama.

 • M
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: konsultacje seksuologiczne

  Wizyta u dr Sipińskiego była bardzo przyjemna i rzeczowa.
  Atmosfera była luźna co pozwalało na przełamanie się i powiedzenie o swoich problemach. Nie każdy lekarz potrafi podejść w taki sposób do pacjenta. A zwłaszcza że nie są to łatwe tematy. Człowiek który nie ocenia a wykonuje swoją prace najlepiej jak potrafi

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: konsultacje seksuologiczne

  Wizyta punktualnie, konkretnie, rzeczowo i bez stresu co w przypadku takich problemów jest dla mnie bardzo ważne. Na poprzedniej badania a na tej z wynikami, także Pan Doktor zna się na swoim fachu i nie działa po omacku. Polecam jeśli ktoś potrzebuje lekarza tej specjalności.

 • F
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet Lekarski

  Każdy, kto postanowi skierować swoje kroki w stronę gabinetu doktora Sipińskiego, podejmie słuszną decyzję. Doktor umie stworzyć bardzo przyjazną, swobodną atmosferę, w której pacjentowi łatwiej mówić o swoich problemach. Umie w obrazowy i zrozumiały sposób wytłumaczyć przyczyny dolegliwości - co samo w sobie jest pokrzepiające, bo gdy znamy źródło problemu, przestaje on być tak przerażający w swojej tajemniczości. Doktor Sipiński proponuje konkretne leczenie i dokładnie wyjaśnia, jak działają przepisane leki. Podsumowując - warto mu zaufać i udać się na wizytę.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet LekarskiUsługa: poradnictwo seksuologiczne

  Pan Adam to specjalista godny polecenia. O takich problemach z jakimi przyszedłem ciężko sie mówi, ale tu poszło super, bez stresu. Bardzo dobry kontakt, można czuć się przy nim swobodnie. Ma wiedze i doświadczenie. Jeszcze raz polecam wszystkim którzy się wahają z wyborem specjalisty.

Pytania pacjentów (118)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr Adam Sipiński jest lekarzem praktykiem, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W latach 1984-2009 pracował w Śląskim Uniwersytecie Medycznym na stanowisku adiunkta, pracownika naukowego i wykładowcy. W latach 2009-2011 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu, a w kadencji 2011-2014 Rektora Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu.

  Posiada specjalizację z zakresu seksuologii, ginekologii i położnictwa oraz stopień naukowy doktora nauk medycznych. Od wielu lat prowadzi praktykę lekarską w centrum Katowic, a od niedawna również w Krakowie. Przyjmuje pacjentów z zaburzeniami erekcji, problemami zaburzeń wytrysku, a także męskiego okresu przekwitania i leczenia zaburzeń hormonalnych występujących w tym okresie. Prowadzi obecnie dwa gabinety seksuologiczne – w Krakowie i Katowicach.

  Dodatkowe informacje o gabinecie można uzyskać pod adresem www.seksuologia.org

Specjalizacje

 • Seksuologia

Edukacja

 • Śląska Akademia Medyczna

Publikacje

 • Tytuł oryginału: : Krzysztof Nowosielski, Adam Sipiński, Ilona Kuczerawy, Danuta Kozłowska-Rup, Violetta Skrzypulec-Plinta. Źródło: J.Sex.Med.2012; Vol.9, No.9, p.2307-2314 Tytuł w wersji angielskiej: Tattoos, piercing, and sexual behaviors in young adults.
 • Tytuł oryginału: Rykaczewska-Czerwińska M., Oleś P., Konopińska D., Sipiński A., Plech A. Żródło: Journal of Agricultural Science and technology A . ISSN 1939-1250. Tytuł w wersji ang.: Pentapeptide Any-GS Blocks Actinociceptive Effect of Poneratoxin in Rats.
 • Tytuł oryginału: Plech A., Rykaczewska-Czerwińska M., Sipiński A., Konopińska D. Żródło: Journal of Agricultural Science technology A . ISSN 1939-1250. Tytuł w wersji ang.: Effect of Synthetic Leucopyrokinin Analog [D-Alfa5]-[2-8]-Leucopyrokinin ([D-Ala5]-[2-8]-LPK) on Opioid-Induced Analgesia in Rats.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sipiński A.: Utrata dziecka w okresie perinatalnym. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M Sipiński A.: Opieka położnicza nas kobietą w ciąży wielopłodowej. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A., Sipińska K., Sioma – Markowska U.: Opieka położnicza nad pacjentką z nadciśnieniem indukowanym ciążą. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M. Sipiński A.: Opieka położnicza nad pacjentką ciężarną, nosicielką HIV z konfliktem serologicznym. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sioma – Markowska U.: Opieka położnicza nad pacjentką ciężarną z chorobami serca. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sipiński A.: Opieka położnicza nad pacjentką w ciąży powikłanej chorobami układu moczowego. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sipiński A.: Opieka położnicza nad pacjentką ciężarną z konfliktem serologicznym. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sipiński A, Opieka położnicza w ciąży powikłanej cukrzycą. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M. Sipiński A,: Problemy emocjonalne w okresie poporodowym. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A., Sipińska K., Kazimierczak M.: Opieka położnicza w połogu patologicznym. W: Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A., Sipińska K., Kazimierczak M.: Problemy pielęgnacyjne podczas laktacji. W: Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A., Sipińska K., Machura M.: Problemy położnicze w połogu fizjologicznym. W: Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Kazimierczak M. Organizacja pionu położniczo – ginekologicznego. W: Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A. Sipińska K.: Nowe techniki porodowe. W. Opieka w położnictwie. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A., Drabik V., Sipińska K. Rola położnej w edukacji zdrowotnej kobiet ciężarnych w zakresie wpływu używek na przebieg ciąży i stan płodu. W: Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu 2012.
 • Tytuł oryginału: Kazimierczak M., Sipiński A. Proces pielęgnowania w sali porodowej. W. Opieka w położnictwie. Red. A. Sipiński. Wydanie I. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Machura M, Kazimierczak M. Psychoprofilaktyka w położnictwie. W. Opieka w położnictwie. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu 2012.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Problem niepłodności małżeńskiej. Udział położnej w diagnostyce niepłodności żeńskiej. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wydanie II poprawione. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012, ISBN 8, ISBN 2, s.194 – 205.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Przygotowanie kobiety do operacji ginekologicznej i zasady pielęgnowania po zabiegu operacyjnym. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wydanie II poprawione. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012, ISBN 8, ISBN 2, s. 145 – 189.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sipińska K, Machura M. Pielęgnowanie w chorobach przenoszonych drogą płciową. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wydanie II poprawione. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012, ISBN 8, ISBN 2,s. 96 – 108.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Przygotowanie kobiety do operacji ginekologicznej i zasady pielęgnowania po zabiegu operacyjnym. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wydanie II poprawione. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012, ISBN 8, ISBN 2,s. 33 – 58
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U. Zapobieganie zakażeniom szpitalnym w oddziale ginekologii. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wydanie II poprawione. Wydawnictwo WSM w Sosnowcu, Wydawnictwo Naukowe „Śląsk” 2012, ISBN 8, ISBN 2,s. 26 – 32.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Problem niepłodności małżeńskiej. Udział położnej w diagnostyce niepłodności żeńskiej. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wyd. I Medical Project Bielsko- Biała 2010, ISBN 0,s. 160 – 169.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Przygotowanie kobiety do operacji ginekologicznej i zasady pielęgnowania po zabiegu operacyjnym. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wyd. I Medical Project Bielsko –Biała 2010, ISBN 0,s. 122 – 159.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U, Kazimierczak M. Udział położnej w badaniach i zabiegach diagnostyczno – terapeutycznych w ginekologii. W: Opieka w ginekologii. Red. A .Sipiński. Wyd. I Medical Project Bielsko –Biała 2010, ISBN 0,s. 27 – 47.
 • Tytuł oryginału: Sipiński A, Sioma – Markowska U. Zapobieganie zakażeniom szpitalnym w oddziale ginekologii. W: Opieka w ginekologii. Red. A. Sipiński. Wyd. I Medical Project Bielsko – Biała 2010. ISBN 0,s.21 – 26.
 • Tytuł oryginału: The quality of life, sexuality and cognitive functions in patients. Autorzy: Krzysztof Nowosielski, Violetta Skrzypulec, Adam Sipiński, Agnieszka Drosdzol. Źródło: W: 9th Congress of the European Society for Sexual Medicine, Vienna [Austria] 3-6.12.2006, abstr. p.[PP-02-219]http://www1.essem2006.org/guest/AbstractView?ABSID... Język publika
 • Tytuł oryginału: The quality of life, sexuality and cognitive functions in patients diagnosed with PADAM. Autorzy: K[rzysztof] Nowosielski, V[ioletta] Skrzypulec, A[dam] Sipiński, A[gnieszka] Drosdzol.Źródło: - J.Sex.Med. 2006 Vol.3 [book of abstracts]: 9th Congress of the European Society for Sexual Medicine, Vienna [Austria] 3-6.12.2006, abstr. p.70[PP-02-219]. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: The quality of life, sexuality and cognitive functions in patients. Autorzy: Krzysztof Nowosielski, Violetta Skrzypulec, Adam Sipiński, Agnieszka Drosdzol. Źródło: W: 9th Congress of the European Society for Sexual Medicine, Vienna [Austria] 3-6.12.2006, abstr. p.[PP-02-219]http://www1.essem2006.org/guest/AbstractView?ABSID... Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: The quality of life, sexuality and cognitive functions in patients diagnosed with PADAM. Autorzy: K[rzysztof] Nowosielski, V[ioletta] Skrzypulec, A[dam] Sipiński, A[gnieszka] Drosdzol.Źródło: - J.Sex.Med. 2006 Vol.3 [book of abstracts]: 9th Congress of the European Society for Sexual Medicine, Vienna [Austria] 3-6.12.2006, abstr. p.70[PP-02-219]. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Ewolucja wskazań do cięcia cesarskiego na tle historycznym. Autorzy: Mariola Machura, Adam Sipiński.Źródło: - Ginekol.Pol. 2006 T.77 supl.2 T.1: 10 Sympozjum Sekcji Psychosomatycznej PTG, Tychy , s.71-75. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Aspekt historyczny cięcia cesarskiego.Autorzy: Adam Sipiński, Małgorzata Kazimierczak, Anna Bartodziej.Źródło: - Ginekol.Pol. 2006 T.77 supl.2 T.1: 10 Sympozjum Sekcji Psychosomatycznej PTG, Tychy , s.126-134. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Rola pielęgniarki i położnej w edukacji seksuologicznej. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński.Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2006 Vol.60 No.1 s.61-65. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Rola położnej w opiece przedkoncepcyjnej. Autorzy: Mariola Machura, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska, Anna Gołąbek, Monika Selwet.Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2006 Vol.60 No.1 s.77-82. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Standard opieki pooperacyjnej po cięciu cesarskim. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Monika Selwet, Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2006 Vol.60 No.5 s.467-470. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Nauczanie elementów psychologii w poszczególnych dziedzinach pielęgniarstwa. Autorzy: Katarzyna Wybrańczyk, Adam Sipiński. Źródło: W: Poszerzenie Unii Europejskiej: polskie pielęgniarstwo w czasach zmian . Red.: L. Niebrój, M. Kosińska. Katowice: ŚAM 2005, s.75-77. Uwagi: Seria: Eukrasia Vol.6 Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Edukacja zdrowotna wyznacznikiem poprawy jakości opieki położniczej i ginekologicznej nad kobietą i rodziną. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Violetta Skrzypulec, Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak.Źródło: W: Położnictwo: profesja o wielu aspektach. Red.: L. Niebrój, M. Kosińska. Katowice: ŚAM 2005, s.7-12. Uwagi: Seria: Eukrasia Vol.7 Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Kontrowersje wokół andropauzy.Autorzy: Bogusława Piela, Violetta Skrzypulec, Krzysztof Nowosielski, Wioletta Rozmus-Warcholińska, Agnieszka Drosdzol, Adam Sipiński.Źródło: W: Położnictwo: profesja o wielu aspektach. Red.: L. Niebrój, M. Kosińska. Katowice: ŚAM 2005, s.91-96. Uwagi: Seria: Eukrasia Vol.7 Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Rola położnej w opiece nad kobietą po utracie dziecka w okresie perinatalnym. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska, Mariola Machura. Źródło: W: Położnictwo: profesja o wielu aspektach. Red.: L. Niebrój, M. Kosińska. Katowice: ŚAM 2005, s.23-28. Uwagi: Seria: Eukrasia Vol.7 Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wartości i aspiracje życiowe słuchaczy pomaturalnej szkoły położnych oraz studentów studiów licencjackich położnictwa. Autorzy: Mariola Machura, Adam Sipiński, Violetta Skrzypulec, Urszula Sioma-Markowska, Małgorzata Kazimierczak, Anna Kuna, Monika Selwet. Źródło: W: Health care: professionalism and responsibility. Red.: L. Niebrój, M. Kosińska. Katowice: ŚAM 2005, s.77-82. Uwagi: Seria: Eukrasia Vol.8 Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena zachowań seksualnych kobiet karmiących. Autorzy: Adam Sipiński, Małgorzata Kazimierczak, Beata Ciesielska.Źródło: - Seksuol.Pol. 2005 T.3 nr 2 s.52-59. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Expression of genes taking part in molecular pathway of lymphangiogenesis in endometrial cancer. Autorzy: A[nna] K. Belowska, B[ogdan] A. Michalski, T[omasz] S. Zieliński, U[rszula] Mazurek, C. Kruszniewska, M. Stachowicz, J[anusz] Pozowski, A[dam] Sipiński. Źródło: - Int.J.Gynecol.Cancer 2005 Vol.15 Suppl.2: ESGO 14th Biennial Meeting, Istanbul [Turkey , abstr. p Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Uwięźnięcie macicy ciężarnej. Tytuł w wersji angielskiej: Incarceration of the gravid uterus. Autorzy: Arkadiusz Jastrzębski, Marta Obcowska-Lech, Izabela Ulman-Włodarz, Adam Sipiński. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.5 s.422-424. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Przesiewowe badania cytologiczne prowadzone na terenie miasta Tychy w latach 1957-2004. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Bogdan Michalski, Adam Sipiński, Janusz Pozowski. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.4 s.271-277. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Pierwotna i wtórna profilaktyka raka jajnika. Tytuł w wersji angielskiej: Original and secondary prophylaxis of ovary cancer. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Mariola Machura, Anna Gołąbek, Monika Selwet. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.5 s.406-408. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Profilaktyczne badanie cytologiczne w opinii kobiet z województw śląskiego i świętokrzyskiego. Tytuł w wersji angielskiej: Prophylactic cytological test in the opinion of women from Silesian and Świętokrzyskie regions. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Katarzyna Stępień, Bernadeta Szylak. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.5 s.367-372. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Profilaktyka zaburzeń psychicznych występujących w okresie poporodowym. Tytuł w wersji angielskiej: Prophylaxis of postpartum psychic disorders. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.5 s.413-417. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wiedza studentów na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową. Autorzy: Monika Selwet, Anna Gołąbek, Adam Sipiński, Mariola Machura, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.6 s.466-471. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Znaczenie higieny osobistej oraz innych czynników w zapobieganiu stanom zapalnym pochwy w opinii kobiet województwa śląskiego. Autorzy: Anna Gołąbek, Monika Selwet, Adam Sipiński, Mariola Machura, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 2005 Vol.59 No.6 s.457-460. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena skuteczności masowej profilaktyki pierwotnej wad cewy nerwowej. Autorzy: Anna Kuna-[Gołąbek], Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Mariola Machura, Monika Selwet, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.178-182. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena edukacji zdrowotnej ciężarnych prowadzonej przez personel medyczny. Autorzy: Monika Selwet, Anna Kuna-[Gołąbek], Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska, Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.266-270. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Analiza sposobu żywienia kobiet ciężarnych w badaniach ankietowych. Autorzy: Monika Selwet, Mariola Machura, Adam Sipiński, Anna Kuna-[Gołąbek], Małgorzata Kazimierczak. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.271-275. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Zachowania seksualne kobiet ciężarnych. Autorzy: Adam Sipiński, Małgorzata Kazimierczak, Piotr Buchacz, Klaudyna Sipińska. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.281-284. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wybrane aspekty diagnozy i leczenia transseksualizmu w warunkach polskich. Autorzy: Robert Kowalczyk, Violetta Skrzypulec, Adam Sipiński, Wioletta Rozmus-Warcholińska, Agnieszka Drosdzol. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.163-166. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Uczestnictwo męża przy porodzie w aspekcie psychoprofilaktyki położniczej. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Iwona Majerczyk, Monika Selwet, Anna Kuna-[Gołąbek], Mariola Machura. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.278-280. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Profilaktyka seksualnego wykorzystywania dzieci w rodzinie. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.131-134. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Profilaktyka porodu przedwczesnego w populacji kobiet ciężarnych województwa śląskiego. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Anna Kuna-[Gołąbek], Adam Sipiński, Monika Selwet, Mariola Machura. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.126-130. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Profilaktyka aborcji. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Klaudyna Sipińska. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.135-138. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Analiza przepływu krwi w tętnicy płucnej w zależności od stopnia dojrzałości płuc płodu. Autorzy: Arkadiusz Jastrzębski, Tomasz Lech, Marta Obcowska-Lech, Andrzej Sobański, Adam Sipiński. Źródło: - Wiad.Lek. 2004 T.57 supl.1: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka w Medycynie”, Katowice , s.119-122. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Andropauza - andropenia? Etiopatogeneza, diagnostyka i leczenie zaburzeń erekcji. Autorzy: Adam Sipiński, Violetta Skrzypulec, Agnieszka Drosdzol. Źródło: - Lekarz 2004 nr 6 s.50-57. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Postawy kobiet rodzących wobec nowych technik porodowych. Autorzy: Mariola Machura, Monika Selwet, Adam Sipiński. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2004 T.40 Supl.1 s.175-177. Uwagi: 8 Sympozjum Sekcji Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego przy współudziale Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej pt.: „ Poród rodzinny”, Tychy Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Emocje i lęk w porodzie rodzinnym w opinii ankietowanych kobiet. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Aleksandra Stawicka. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2004 T.40 Supl.1 s.150-153. Uwagi: 8 Sympozjum Sekcji Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego przy współudziale Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej pt.: „ Poród rodzinny”, Tychy Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Nauczanie elementów psychologii w poszczególnych dziedzinach pielęgniarstwa. Autorzy: Katarzyna Wybrańczyk, Adam Sipiński. Źródło: W: Ogólnopolska Konferencja Naukowa Śląskie Dni Pielęgniarstwa. Zagadnienia organizacyjno prawne związane z nauczaniem i wykonywaniem zawodu pielęgniarki/położnej - po reformie kształcenia, Katowice , streszcz. s.26-27. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Edukacja zdrowotna wyznacznikiem poprawy jakości opieki położniczej i ginekologicznej nad kobietą i rodziną. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Violetta Skrzypulec, Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak. Źródło: W: Ogólnopolska Konferencja Naukowa Śląskie Dni Pielęgniarstwa. Zagadnienia organizacyjno prawne związane z nauczaniem i wykonywaniem zawodu pielęgniarki/położnej - po reformie kształcenia, Katowice , streszcz. s.22. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Kontrowersje wokół andropauzy. Autorzy: Bogusława Piela, Violetta Skrzypulec, Krzysztof Nowosielski, Wioletta Rozmus-Warcholińska, Agnieszka Drosdzol, Adam Sipiński. Źródło: W: Ogólnopolska Konferencja Naukowa Śląskie Dni Pielęgniarstwa. Zagadnienia organizacyjno prawne związane z nauczaniem i wykonywaniem pielęgniarki/położnej - po reformie kształcenia, Katowice , streszcz. s.19-20. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Rola położnej w opiece nad kobietą po utracie dziecka w okresie perinatalnym. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska, Mariola Machura. Źródło: W: Ogólnopolska Konferencja Naukowa Śląskie Dni Pielęgniarstwa. Zagadnienia organizacyjno prawne związane z nauczaniem i wykonywaniem zawodu pielęgniarki/położnej - po reformie kształcenia, Katowice , streszcz. s.12. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wartości i aspiracje życiowe słuchaczy pomaturalnej szkoły położnych oraz studentów studiów licencjackich położnictwa. Autorzy: Mariola Machura, Adam Sipiński, Violetta Skrzypulec, Urszula Sioma-Markowska, Małgorzata Kazimierczak. Źródło: W: Ogólnopolska Konferencja Naukowa Śląskie Dni Pielęgniarstwa. Zagadnienia organizacyjno prawne związane z nauczaniem i wykonywaniem zawodu pielęgniarki/położnej - po reformie kształcenia , Katowice , streszcz. s.4-5. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Rola położnych i pielęgniarek w medycynie perinatalnej. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Mariola Machura, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: W: Medycyna perinatalna XXI wieku: III Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Łódź Red. J. Wilczyński, D. Nowakowska, L. Podciechowski. Poznań: Ośrodek Wydaw. Naukowych 2002, streszcz. s.46[070]. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Błędy żywieniowe kobiet ciężarnych. Autorzy: Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: W: Medycyna perinatalna XXI wieku: III Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Łódź Red. J. Wilczyński, D. Nowakowska, L. Podciechowski. Poznań: Ośrodek Wydaw. Naukowych 2002, streszcz. s.75[119]. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena charakteru bólu porodowego. Autorzy: Andrzej Sobański, Adam Sipiński, R[yszard] Poręba. Źródło: W: Medycyna perinatalna XXI wieku: III Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Łódź Red. J. Wilczyński, D. Nowakowska, L. Podciechowski. Poznań: Ośrodek Wydaw. Naukowych 2002, streszcz. s.127[209]. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Udział położnej w zastosowaniu nowych technik porodowych. Autorzy: Mariola Machura, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.84-87. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Opinia kobiet rodzących o zaleceniach zawartych w raporcie WHO poświęconym właściwym technikom porodowym. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Mariola Machura. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.139-144. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Program „Dziesięć kroków do udanego karmienia piersią” w opinii położnic na materiale Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Tychach ŚAM. Autorzy: Urszula Sioma-Markowska, Adam Sipiński, Mariola Machura. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.134-138. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Przebieg ciąży i porodu u pierwiastek po 35 roku życia. Autorzy: Anna Belowska, Adam Sipiński, Adrian Łukasik. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.217-222. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Rola położnych i pielęgniarek w medycynie perinatalnej. Autorzy: Małgorzata Kazimierczak, Mariola Machura, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 T.36 s.152-155. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena charakteru bólu porodowego. Autorzy: Andrzej Sobański, Adam Sipiński, Ryszard Poręba. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 T.36 s.568-573. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Błędy żywieniowe kobiet ciężarnych. Autorzy: Mariola Machura, Małgorzata Kazimierczak, Adam Sipiński, Urszula Sioma-Markowska. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 T.36 s.263-265. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wpływ porodu w immersji wodnej na stan noworodka. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba, Alicja Włodarz, Marta Obcowska, Tomasz Lech, Anna Belowska. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.109-114. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Subiektywna i obiektywna ocena percepcji bólu porodowego na podstawie porównania skal oceny reaktywności. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba, Andrzej Sobański, Marta Obcowska-Lech, Tomasz Lech. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 2002 supl.25: Poród nowoczesny, Tychy maj 2002 s.194-200. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Mizoprostol a Oksytocyna w indukcji porodu po terminie - porównanie bezpieczeństwa i skuteczności działania. Autorzy: Mariusz Wilk, Tomasz Jureczko, Ryszard Poręba, Adam Sipiński. Źródło: - Wiad.Lek. 2001 T.54 nr 11-12 s.662-667. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: The second twin history. Autorzy: Adam Sipiński, Aneta Poręba, Anna Belowska, Marcin Drygalski, Dariusz Dudkiewicz. Źródło: - Gemellological Rev. 2001 Vol.2 No.2 p.97-101. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Analysis of twin deliveries. Autorzy: Adam Sipiński, Dariusz Dudkiewicz, Anna Belowska. Źródło: - Gemellological Rev. 2001 Vol.2 No.2 p.92-96. Język publikacji: EN
 • Tytuł oryginału: Leczenie zaburzeń erekcji. Autorzy: Adam Sipiński. Źródło: - Twój Mag.Med. 2000 R.5 nr 4 s.25-26. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Psychosomatyczne aspekty leczenia niewydolności cieśniowo-szyjkowej z zastosowaniem krążka szyjkowo-pochwowego. Autorzy: Dariusz Dudkiewicz, Ryszard Poręba, Adam Sipiński, Krzysztof Błaszczyk, Michał Wojcieszyn. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 supl.: 27 Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Szczecin , s.138[138]. Uwagi: streszcz. w jęz. pol. i ang. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Analiza 135 porodów w wodzie. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba, Wojciech Cnota, Aneta Poręba. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 4 s.208-212. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Indukcja porodu u kobiet w ciąży przenoszonej z zastosowaniem preparatu Mizoprostol. Autorzy: Mariusz Wilk, Ryszard Poręba, Adam Sipiński, Tomasz Jureczko. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 4 s.322-326. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Poród po przebytym cięciu cesarskim - porównanie prognozy porodu wg metody własnej i skali prognozy wg Weinsteina. Autorzy: Ryszard Poręba, Dariusz Dudkiewicz, Marcin Drygalski, Aneta Poręba, Adam Sipiński. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 4 s.352-357. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Poród z udziałem męża. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba, Dariusz Dudkiewicz, Agata Stanek. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 4 s.213-217. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena gazometrii krwi pępowinowej w zależności od wartości wybranych parametrów spirometrycznych u rodzących w różnych pozycjach. Autorzy: Piotr Buchacz, Tomasz Zieliński, Adam Sipiński, Marcin Kucharzewski, Adrian Łukasik. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 8 s.906-910. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena parametrów spirometrycznych u rodzących w różnych pozycjach. Autorzy: Piotr Buchacz, Tomasz Zieliński, Adam Sipiński, Mariusz Wilk, Marcin Kucharzewski. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 nr 8 s.911-914. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Psychosomatyczne aspekty porodu w wodzie. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba. Źródło: - Ginekol.Pol. 2000 T.71 supl.: 27 Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Szczecin , s.143[143]. Uwagi: streszcz. w jęz. pol. i ang. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Nasi studenci na forum ogólnopolskim i zagranicznym. Autorzy: Adam Sipiński. Źródło: - Biul.Inform.ŚAM 1999 R.9 nr 4 s.31-32. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Komputerowy nadzór kardiotokograficzny nad stanem płodu. Autorzy: Adam Sipiński, Dariusz Dudkiewicz, Robert Latała, Wojciech Cnota, Anna Wałga. Redaktorzy: Red.: Z. SŁOMKO, G.H. BRĘBOROWICZ, J. GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.26: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.2, Katowice , s.436-439. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Porównanie częstości wykonania nacięć krocza u rodzących w roku 1984 i 1995. Autorzy: Violetta Skrzypulec-Ciszek, Ryszard Poręba, Adam Sipiński, Dariusz Dudkiewicz, Marek Kondrela. Redaktorzy: Red.: Z. SŁOMKO, G.H. BRĘBOROWICZ, J. GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.27: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.3, Katowice , s.92-93. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Porody w immersji wodnej. Autorzy: Adam Sipiński, Ryszard Poręba, Wojciech Cnota, Anna Wałga, Robert Latała. Redaktorzy: Red.: Z. SŁOMKO, G.H. BRĘBOROWICZ, J. GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.27: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.3, Katowice , s.95-98. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: 20 lat prospektywnych badań nad sposobem ukończenia ciąż i porodów po przebytym cięciu cesarskim. Autorzy: Ryszard Poręba, Dariusz Dudkiewicz, Adam Sipiński, Izabela Ulman-Włodarz. Redaktorzy: Red.: Z. SŁOMKO, G.H. BRĘBOROWICZ, J. GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.27: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.3, Katowice , s.77-81. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Aktualne problemy infekcji HIV u kobiet ciężarnych i noworodków. Autorzy: Adam Sipiński, Wojciech Grabowski, Bogdan Ząbek, Małgorzta Kapuśniak, Dorota Czukin. Redaktorzy: Red.: Z. SŁOMKO, G.H. BRĘBOROWICZ, J. GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.25: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.1, Katowice , s.183-186. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Przebieg ciąży i porodu oraz stan urodzeniowy noworodków kobiet ciężarnych leczonych z zastosowaniem krążka szyjkowo-pochwowego z powodu niewydolności cieśniowo-szyjkowej. Autorzy: Dariusz Dudkiewicz, Ryszard Poręba, Adam Sipiński, Joanna Kantor-Cesarz. Redaktorzy: Red.: Zbigniew SŁOMKO, Grzegorz H. BRĘBOROWICZ, Janusz GADZINOWSKI. Źródło: - Klin.Perinat.Ginekol. 1998 T.26: Materiały 2 Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, T.2, Katowice , s.74-77. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Ocena przebiegu okresu pooperacyjnego po wycięciu macicy z zastosowaniem profilaktycznego, zewnątrzotrzewnowego drenażu przezpochwowego. Autorzy: Dariusz Dudkiewicz, Ryszard Poręba, Wojciech Cnota, Adam Sipiński. Źródło: - Ginekol.Pol. 1998 T.69 supl.1: Sympozjum „Powikłania okołooperacyjne w położnictwie i ginekologii”, Cieszyn , s.140-145. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Wpływ całkowitego i nadszyjkowego wycięcia macicy drogą brzuszną na sferę życia seksualnego. Autorzy: Ryszard Poręba, Adam Sipiński, Dariusz Dudkiewicz, Piotr Olszówka, Katarzyna Żogała. Źródło: - Ginekol.Pol. 1998 T.69 supl.1: Sympozjum „Powikłania okołooperacyjne w położnictwie i ginekologii”, Cieszyn , s.351-358. Język publikacji: PL
 • Tytuł oryginału: Poporodowe zaburzenia nastroju - badania kliniczne. Autorzy: Violetta Skrzypulec-Ciszek, Adam Sipiński, Dariusz Dudkiewicz, Leon Kolny, Dorota Peterek, Magdalena Salomon-Perzyńska. Źródło: - Ann.Acad.Med.Siles. 1998 Vol.34-35 s.77-85. Język publikacji: PL
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Certyfikat "Seksuolog Godny Zaufania 2017"
 • Certyfikat " Instytucja Godna Zaufania 2018"

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • IV Klinika Polożnictwa i Ginekologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
 • Zakład Seksuologii i Patologii Wiezi Międzyludzkiej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie

Certyfikaty

Choroby

 • Przedwczesny wytrysk
 • Zaburzenia erekcji
 • Spadek libido
 • Zaburzenia seksualne
 • Andropauza

Zdjęcia