Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ. W przypadku konieczności wizyty a braku wolnego terminu w kalendarzu (np. "stan nagły") - proszę o kontakt bezpośrednio z lekarzem pod num... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Usługi

Konsultacja okulistyczna (bez OCT i badania pola widzenia) 60 zł
Zwykła wizyta

Informacje o lekarzu

O mnie

Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.
W przypadku konieczności wizyty a braku wolnego terminu w kalendarzu (np. "stan nagły") - proszę o kontakt bezpośrednio z lekarzem pod numerem 501306537.
W sobotę i niedzielę w stanach nagłych (konieczność usunięcia ciała obcego z oka; czerwone, bolące oko) - istnieje możliwość wizyty "na ratunek" po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 501306537.
Pracuję w zawodzie okulisty od 26 lat.
Specjalizuję się w zachowawczym leczeniu chorób oczu.

Ukończyłam Akademię Medyczną w Kijowie. W 1996 roku uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie moje zainteresowania stanowią wady wzroku, jaskra, retinopatia cukrzycowa, zmiany degeneracyjne, itp. Od wielu lat pracuję w Poradni dla osób słabowidzących, gdzie mam do czynienia z pacjentami chorymi na zwyrodnienie plamki żółtej, neuropatie nerwu wzrokowego, dystrofie siatkówki i naczyniówki. W Poradni mam możliwość doboru pacjentom słabowidzącym, którym zwykłe okulary korekcyjne nie poprawiają ostrości wzroku, doboru specjalnych okularów (lornetowych, lupowych), monookularów czy lup powiększających umożliwiających łatwiejsze funkcjonowanie w życiu codziennym. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami słabowidzącymi przekłada się również na codzienną praktykę w doborze okularów dla osób z wadami wzroku, a umiejętne poznanie potrzeb i rodzaju pracy każdego pacjenta pozwala mi zaproponować okulary odpowiednie do każdej pracy wykonywanej przez daną osobę (szkła progresywne czy dwuogniskowe).
Biorę czynny udział w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych na których stale poszerzam swoją wiedzę oraz zdobywam nowe doświadczenia, jak również dziele się swoimi z innym kolegami. Jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych. Pracuję w Centrum Zdrowia Ruczaj przy ul. Lipińskiego,7 w Krakowie, gdzie poza wykonywaniem konsultacji okulistycznych pacjentów jest bezpośrednia możliwość zapoznania się zarówno z gamą szkieł jednoogniskowych, jak i wieloogniskowych oraz szerokim spektrum pomocy optycznych dla osób słabowidzących.

W wyspecjalizowanej optometrycznej placówce na ul. Monte Cassino 6 w Krakowie -
PROWADZIMY TYLKO DOBÓR OKULARÓW I SOCZEWEK KONTAKTOWYCH - bez leczenia stanów chorobowych oka.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Artykuły

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Dzięki pani widzę i żyję. Dobry lekarz i wspaniały człowiek. Serdecznie dziękuje pani doktor za troskliwą opiekę. I chcę być dalej pod pani doktor opieką. Dziękuje. Irena Dec.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor bardzo miła ,kompetentna usmiechnieta jak i rownież Panie w rejestracji.Doskonaly okulista bardzo dobrze znany w Krakowie i okolicy jak widać poniżej z bardzo dobrymi opiniami.Polecam z całym szacunkiem.

 • bardzo dobry

  Byłam z 15 miesięczna córką, która zezuje. Lekarkę odebrałam bardzo pozytywnie, kobieta konkret, pełna pozytywnej energii. Polecam

 • bardzo dobry

  Miło, sympatycznie, profesjonalnie. Z pewnością każdemu, kto potrzebuje wizyty u okulisty, poleciłbym tego lekarza.

 • bardzo słaby

  Wizyta w Chrzanowie odbyła się z opóźnieniem. Cena adekwatna do jakości obsługi pacjenta. Rozmowa z okulistką krótka, zachęcająca przede wszystkim do jak najszybszej wymiany okularów na nowe, mało przyjemna. Pani doktor podczas wizyty korzystała z telefonu odpisując na wiadomości lub prowadząc rozmowę telefoniczną. Przede wszystkim chciałam porozmawiać o zauważonej u mnie dodatkowej wadzie - niedowład mięśnia w oku, niestety nie uzyskałam żadnych, nawet ogólnych informacji dot. tego zaburzenia. Zalecono mi wykonanie dodatkowych badań m.in. OCT (z informacją, że należy je wykonać w Centrum Zdrowia Ruczaj w Krakowie) i ustalenie kolejnej wizyty u pani doktor i wtedy będzie można o wadzie porozmawiać. Panie pracujące w Poradni kilkukrotnie zachęcały do kupna okularów, było to mało komfortowe. O recepcie można zapomnieć, chyba, że kupuje się okulary na miejscu. Nikt nie przedstawił mi wyników badania wzroku - mam tu na myśli chociażby słowną informację, a przecież za badania i konsultację zapłaciłam... Zdecydowanie nie polecam, być może pacjenci kupujący okulary na miejscu są traktowani inaczej.

 • neutralny

  Wizyta odbyła się z opóźnieniem.Mam wrażenie,że badania przeprowadzona zbyt szybko i nieco chaotycznie i wszystkim spieszyło się już do domu. Może dlatego,że byłam ostatnią pacjentką.

 • neutralny

  Pani Doktor kompetentna i obeznana w swoim fachu. Nie szuka dziury w całym, konkretnie podchodzi do tematu. Nie odpowiada mi jednak "szybkie tempo" wizyty i to, że szczegóły omówił ze mną ktoś inny, nie sama Pani Doktor. Wspominała ona coś o okularach i kroplach - ani na jedno, ani na drugie nie dostałam recepty. Założenie jest takie, że okulary kupię na miejscu, więc recepty nie potrzebuję; co z kroplami - nie wiadomo :/

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 19 listopada 2014)

  Krople, które miała Pani zakrapiać to Biolan, który jest dostępny w każdej aptece bez recepty. Miała go Pani zakrapiać 3 razy dziennie, co zapisałam na karteczce, którą Pani dostała. Jeżeli Pacjent chce odebrać receptę na okulary, zawsze jest wydawana; jeśli nie to zostaje w kartotece. Ręczymy za optyka, z którym współpracujemy, a jeśli Pacjent chce zrobić okulary w innym miejscu - recepta jest wydawana na prośbę Pacjenta. Przepraszam za szybkie tempo, staram się poświecać każdemu tyle uwagi ile tylko możliwe, a jednocześnie przyjąć każdą osobę która potrzebuje pomocy. Zawsze podaję Pacjentom swój telefon, żeby w razie pytań mogli zadzwonić. Pozdrawiam

 • bardzo dobry

  Pani doktor nie tylko jest sympatyczną osobą ,ale również rewelacyjnym specjalistą ,leczę się u mniej od około 4 lat jak również moje dzieci ,Przesunięcia godziny wizyt wiążą się zapewne z różnymi przypadkami jeden pacjent potrzebuj 15 minut na wizytę drugi 30 minut ,ale sympatyczne ,uśmiechnięte panie rejestratorki swoją uprzejmością i perfekcyjnym podejściem do każdego pacjenta rozładowują błyskawicznie problemy z tym związane ..opóźnienie zdarzają się wszędzie gdzie jest fachowa obsługa a przesunięcie godziny wizyty o 30 min to żaden problem ,jeśli wychodzi się zadowolonym w pełni i z p.Doktor jak i personelu pomocniczego ...M

 • neutralny

  wystawiłam pani doktor negatywną opinię ze względu na poziom obsługi w przychodni co bezpośrednio przekłada się na jakość wizyty. W odpowiedzi pani doktor zadzwoniła do mnie i w ramach przeprosin zaproponowała darmowe badanie, za co bardzo dziękuję. Jednak moja opinia została zgłoszona do moderatora jako naruszenie (najwyraźniej statystyki na znanym lekarzu są bardzo ważne). Pani doktor jest miła i sympatyczna, jednak więcej się do niej nie udam, ponieważ 2 z 3 umówionych wizyt nie doszły do skutku (i były one odwoływane w ostatniej chwili lub dzień przed). Jeśli ktoś ma czas, żeby się tak umawiać to polecam, bo z pewnością pani doktor dobrze się zna na swoim fachu. Oczywiście wizyta zakończyła się kupnem okularów. Diagnozę i zalecenia poznałam dopiero przy odbiorze okularów, bo w przychodni jest taki podział obowiązków, że panie z recepcji czytają kartę pacjenta i mu wszystko przekazują (no chyba, że sobie zapomną tak jak w moim przypadku).

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 30 października 2014)

  Dziękuję za szczerą opinię. Staramy się, aby wewnętrzne sprawy organizacyjne sprawiały naszym Pacjentom jak najmniej kłopotów, jednak nie zawsze się to udaje. W imieniu naszej Poradni Okulistycznej przepraszam za zaistniałe niedogodności.

 • bardzo dobry

  Szybko i fachowo, Pani doktor SŁUCHA pacjenta. A to już dużo.

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Znasz już opinie o tym lekarzu?

Umów wizytę