lek.

Wiktoria Zwinczewska

Okulista

Umów wizytę
Umówienie wizyty online jest darmowe

Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ. W przypadku konieczności wizyty a braku wolnego terminu w kalendarzu (np. "stan nagły") - proszę o kontakt bezpośrednio z lekarzem pod num... więcej

Dodaj opinię

Adresy

Umówienie wizyty online jest całkowicie darmowe
Potwierdzimy umówienie wizyty (SMS, Email)
Umówienie wizyty online jest całkowicie darmowe
10 000 osób umówiło się już online

Usługi

Informacje o lekarzu

O mnie

Wizyty i konsultacje są pełnopłatne, nie przyjmujemy na NFZ.
W przypadku konieczności wizyty a braku wolnego terminu w kalendarzu (np. "stan nagły") - proszę o kontakt bezpośrednio z lekarzem pod numerem 501306537.
W sobotę i niedzielę w stanach nagłych (konieczność usunięcia ciała obcego z oka; czerwone, bolące oko) - istnieje możliwość wizyty "na ratunek" po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 501306537.
Pracuję w zawodzie okulisty od 26 lat.
Specjalizuję się w zachowawczym leczeniu chorób oczu.

Ukończyłam Akademię Medyczną w Kijowie. W 1996 roku uzyskałam specjalizację z okulistyki w Klinice Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem chorób oczu, a szczególnie moje zainteresowania stanowią wady wzroku, jaskra, retinopatia cukrzycowa, zmiany degeneracyjne, itp. Od wielu lat pracuję w Poradni dla osób słabowidzących, gdzie mam do czynienia z pacjentami chorymi na zwyrodnienie plamki żółtej, neuropatie nerwu wzrokowego, dystrofie siatkówki i naczyniówki. W Poradni mam możliwość doboru pacjentom słabowidzącym, którym zwykłe okulary korekcyjne nie poprawiają ostrości wzroku, doboru specjalnych okularów (lornetowych, lupowych), monookularów czy lup powiększających umożliwiających łatwiejsze funkcjonowanie w życiu codziennym. Wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami słabowidzącymi przekłada się również na codzienną praktykę w doborze okularów dla osób z wadami wzroku, a umiejętne poznanie potrzeb i rodzaju pracy każdego pacjenta pozwala mi zaproponować okulary odpowiednie do każdej pracy wykonywanej przez daną osobę (szkła progresywne czy dwuogniskowe).
Biorę czynny udział w wielu szkoleniach, kursach, sympozjach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych na których stale poszerzam swoją wiedzę oraz zdobywam nowe doświadczenia, jak również dziele się swoimi z innym kolegami. Jestem członkiem krajowych i zagranicznych towarzystw okulistycznych. Pracuję w Centrum Zdrowia Ruczaj przy ul. Lipińskiego,7 w Krakowie, gdzie poza wykonywaniem konsultacji okulistycznych pacjentów jest bezpośrednia możliwość zapoznania się zarówno z gamą szkieł jednoogniskowych, jak i wieloogniskowych oraz szerokim spektrum pomocy optycznych dla osób słabowidzących.

W wyspecjalizowanej optometrycznej placówce na ul. Monte Cassino 6 w Krakowie -
PROWADZIMY TYLKO DOBÓR OKULARÓW I SOCZEWEK KONTAKTOWYCH - bez leczenia stanów chorobowych oka.

Specjalizacje

 • Okulistyka

Artykuły

Opinie pacjentów

Dodaj opinię
 • bardzo dobry

  Dzięki pani widzę i żyję. Dobry lekarz i wspaniały człowiek. Serdecznie dziękuje pani doktor za troskliwą opiekę. I chcę być dalej pod pani doktor opieką. Dziękuje. Irena Dec.

 • bardzo dobry

  Pani Doktor bardzo miła ,kompetentna usmiechnieta jak i rownież Panie w rejestracji.Doskonaly okulista bardzo dobrze znany w Krakowie i okolicy jak widać poniżej z bardzo dobrymi opiniami.Polecam z całym szacunkiem.

 • neutralny

  Wizyta odbyła się z opóźnieniem.Mam wrażenie,że badania przeprowadzona zbyt szybko i nieco chaotycznie i wszystkim spieszyło się już do domu. Może dlatego,że byłam ostatnią pacjentką.

 • neutralny

  Pani Doktor kompetentna i obeznana w swoim fachu. Nie szuka dziury w całym, konkretnie podchodzi do tematu. Nie odpowiada mi jednak "szybkie tempo" wizyty i to, że szczegóły omówił ze mną ktoś inny, nie sama Pani Doktor. Wspominała ona coś o okularach i kroplach - ani na jedno, ani na drugie nie dostałam recepty. Założenie jest takie, że okulary kupię na miejscu, więc recepty nie potrzebuję; co z kroplami - nie wiadomo :/

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 19 listopada 2014)

  Krople, które miała Pani zakrapiać to Biolan, który jest dostępny w każdej aptece bez recepty. Miała go Pani zakrapiać 3 razy dziennie, co zapisałam na karteczce, którą Pani dostała. Jeżeli Pacjent chce odebrać receptę na okulary, zawsze jest wydawana; jeśli nie to zostaje w kartotece. Ręczymy za optyka, z którym współpracujemy, a jeśli Pacjent chce zrobić okulary w innym miejscu - recepta jest wydawana na prośbę Pacjenta. Przepraszam za szybkie tempo, staram się poświecać każdemu tyle uwagi ile tylko możliwe, a jednocześnie przyjąć każdą osobę która potrzebuje pomocy. Zawsze podaję Pacjentom swój telefon, żeby w razie pytań mogli zadzwonić. Pozdrawiam

 • bardzo dobry

  Pani doktor nie tylko jest sympatyczną osobą ,ale również rewelacyjnym specjalistą ,leczę się u mniej od około 4 lat jak również moje dzieci ,Przesunięcia godziny wizyt wiążą się zapewne z różnymi przypadkami jeden pacjent potrzebuj 15 minut na wizytę drugi 30 minut ,ale sympatyczne ,uśmiechnięte panie rejestratorki swoją uprzejmością i perfekcyjnym podejściem do każdego pacjenta rozładowują błyskawicznie problemy z tym związane ..opóźnienie zdarzają się wszędzie gdzie jest fachowa obsługa a przesunięcie godziny wizyty o 30 min to żaden problem ,jeśli wychodzi się zadowolonym w pełni i z p.Doktor jak i personelu pomocniczego ...M

 • neutralny

  wystawiłam pani doktor negatywną opinię ze względu na poziom obsługi w przychodni co bezpośrednio przekłada się na jakość wizyty. W odpowiedzi pani doktor zadzwoniła do mnie i w ramach przeprosin zaproponowała darmowe badanie, za co bardzo dziękuję. Jednak moja opinia została zgłoszona do moderatora jako naruszenie (najwyraźniej statystyki na znanym lekarzu są bardzo ważne). Pani doktor jest miła i sympatyczna, jednak więcej się do niej nie udam, ponieważ 2 z 3 umówionych wizyt nie doszły do skutku (i były one odwoływane w ostatniej chwili lub dzień przed). Jeśli ktoś ma czas, żeby się tak umawiać to polecam, bo z pewnością pani doktor dobrze się zna na swoim fachu. Oczywiście wizyta zakończyła się kupnem okularów. Diagnozę i zalecenia poznałam dopiero przy odbiorze okularów, bo w przychodni jest taki podział obowiązków, że panie z recepcji czytają kartę pacjenta i mu wszystko przekazują (no chyba, że sobie zapomną tak jak w moim przypadku).

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 30 października 2014)

  Dziękuję za szczerą opinię. Staramy się, aby wewnętrzne sprawy organizacyjne sprawiały naszym Pacjentom jak najmniej kłopotów, jednak nie zawsze się to udaje. W imieniu naszej Poradni Okulistycznej przepraszam za zaistniałe niedogodności.

 • bardzo dobry

  Szybko i fachowo, Pani doktor SŁUCHA pacjenta. A to już dużo.

 • słaby

  Nie polecam,chyba ze ktos chce by pani doctor przepisala okulary,wtedy bedzie mile obsluzony Ja okularow nie potrzebowalam, wiec zostalam zalatwiona byle jak Wyszlam z recepta na leki drogie jednej niemieckiej firmy,ktore mi wcale nie pomogly Tteraz niecierpliwie czkam na wizyte u swojego okulisty,bo tutaj szkoda bylo czasu I pieniedzy G,Kowalska

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Wiktoria Zwinczewska ( 23 października 2014)

  Dobrze pamiętam Pacjentkę podpisaną "G,Kowalska". U Pacjentki stwierdziłam adenowirusowe zapalenie spojówek i początki wirusowego zapalenia rogówki. Pacjentka nie wymagała długotrwałej diagnostyki, lecz pilnego rozpoczęcia leczenia lekiem przeciwwirusowym. Fakt wysokiej ceny leków przeciwwirusowych - w tym przypadku był to Virgan w cenie około 60 zł - jest powszechnie znany. Uprzedziłam Pacjentkę o wysokiej cenie tego leku i braku tańszych odpowiedników. Faktem powszechnie znanym jest znacznie bardziej długotrwały przebieg leczenia infekcji wirusowej lekami przeciwwirusowymi, niż leczenie infekcji bakteryjnej antybiotykami. Leki przeciwwirusowe powodują zjawisko wysuszenia oka, a co za tym idzie - dodatkowe dolegliwości. Dlatego osłonowo Pacjentka "G,Kowalska" miała zalecone krople Biolan - sprzedawane bez recepty w cenie około 20 zł. Być może brak stosowania preparatu osłonowego - o stosowaniu którego w swojej wypowiedzi Pacjentka nie wspomina - spowodował dodatkowe dolegliwości ze strony wysuszonej rogówki a co za tym idzie - uczucie braku poprawy stanu oka.

 • bardzo dobry

  Po raz kolejny miło mi jest wystawić komuś opinię pozytywną, co oznacza, że wizyta została przeprowadzona w sposób profesjonalny i bez żadnych komplikacji. Polecam każdemu. Dziękuję.

 • bardzo dobry

  Opieka rzeczowa, fachowa, jestem zadowolona, wizyta odbyła się o umówionej godzinie, pani doktor dokładnie wyjaśniła na czym polegał problem z oczami

Wybierz ocenę dla tego lekarza i uzasadnij ją

Zobacz podobnych specjalistów: Ewa Maciejak - okulista, Agnieszka Papierniak - okulista, Renata Jolanta Wójcik - okulista, Aleksandra Kuska-Grządziel - okulista, Tadeusz Januszewski - okulista, Paweł Papée - okulista, Sławomir Cisiecki - okulista, Dominika Pagacz - okulista, Agnieszka Teresa Filemonowicz-Skoczek - okulista, Iwona Szuścik - okulista, Ewa Wójcik - okulista, Dorota Woźniak - okulista, Agnieszka Szoturma - okulista, Roman Szpytma - okulista, Anna Gryczka-Dziadecka - okulista, Anna Ciechanowska-Steier - okulista, Krystyna Krukar-Baster - okulista, Marek Hanarz - okulista, Stanisława Teresa Pancerz - okulista, Małgorzata Stobińska - okulista

Najbliższe terminy:

kolejne dni
Potwierdzimy umówienie wizyty (SMS, Email)
Umówienie wizyty online jest całkowicie darmowe
10 000 osób umówiło się już online
Znasz już opinie o tym lekarzu?

Umów wizytę